globalmoto_kveten




Řiditka se povolují

  • 0

    18.6.2022 od Stompař



    Zdravím, mám problém na mé Suzuki sv 650s, řidítka se mi pod náporem posouvají dolů, stalo se mi to například na retardéru, když jsem byl více zapřen do řiditek, nebo, když jsem ji trochu zvednul a rychleji položil, tak se také dost sesunuly dolů. Zkoušel jsem je co nejvic dotáhnout, ale stejné kloužou. Přijde mi divné, že jsou jen na jednom šroubu, je jasné, že se budou pod tlakem posouvat. Nemáte nějaké řešení? Diky za odpovědi.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    18.6.2022 od ja1

    Zdrsnit dosedaci plochy a pořádně utáhnout nejlépe novým šroubem

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.6.2022 od papiboy

    Ja by som nič nezdrsnil, môže to byť jeden z dôvodov, prečo neskôr z dôvodu vibrácií to povolí.
    Pevné držanie je práve lepšie u čo najväčšej dosadacej plochy, kde nemá čo povoliť.
    Aj slicky držia lepšie na suchu, ako hocaký dezén.
    Ak sa to povoluje, tam už mohol byť predtým nejaký prúser, pád alebo hocičo.
    Možno pomôže odmastiť (perchloretylenom napr.) a použiť na dosadacie plochy lepidlo na závity alebo ložiská, ale možno pri väčších deformáciách pomôže len výmena.

    Doplněno:

    Ak zdrsniť, tak len chrom na trubke v mieste styku.

    19.6.2022 od papiboy

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.6.2022 od Milos1

    Což takhle kolíček. Dirka a jeden malý kolíček.

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.6.2022 od grooll

    Než někde něco vrtat nebo brousit, tak bych namazal ten šroubek v objímce. Mám vyzkoušeno, že namazaný šroubek utáhne spoj o 100% lépe než suchý. Samozřejmě se toto pravidlo neaplikuje na místa, kam patří lepidlo na šrouby.

    Doplněno:

    Namazán byl už před tím. Teď jsem to zkoušel cele vyčistit, ale stále nic. Napadlo me koupit řiditka z endura, na ty jsem už zvyklý a nikdy se neprotáčely-nemají jak. Nebo vedle vyvrtat malou dirku a dat tam ještě jeden šroubek, nebo ten kolík.

    28.6.2022 od Stompař

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.6.2022 od Pemik89

    Přivařit

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist