bmw_r1300gs_cartec




Motor se dusí a chcipa

  • 0

    22.7.2019 od Adam99747

    Dobrý den, opravuji právě Jawu Dandy 125. Motorka stala 15 let v garáži a teď se mi dostala do ruky. Vyčistil jsem nádrž, rozebral a vyčistil karburator, vyměnil olej. Motorka chytla okamžitě, při nastavování volnoběhu se mi ho povedlo stáhnout cca na 2 tisíce otáček a to už byla hrana kdy ještě fungovala, přidal jsem ještě trochu a okamžitě chcipla. Motorka chytne na šlápnutí a drží 2 tisíce otáček. Když vezmu za plyn tak nereaguje a když ho pustím tam chcipne. Otáčení plynu vůbec nic nedělá a motorka se strašně dusí. Když vyndam svíčku je celá černá (očouzena).
    Potřebuji poradit, neví někdo co s tím muže byt?
    Díky za odpověď

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    27.7.2019 od udinar

    Pravděpodobně je něco se sytičem, nebo je karburátor špatně vyčištěný. Černá svíčka znamená moc bohaté, ale takhle se to dá jen těžko odhadnout, protože jsi nic nenajel a barva svíčky na volnoběh moc neřekne. Hledej chyby ve spoji mezi karburátorem a motorem, mezi karburátorem a filtrboxem. Také zkontroluj filtr, jestli není ucpanej, a znovu pořádně rozeber a vyčisti karburátor. Nejlépe je si nastudovat dostupné manuály, aby jsi věděl co vše se dá rozebrat a jak se to má posléze nastavit

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist