globalmoto_duben_nolan




nabíjení telefonu při napětí 6V

  • 0

    7.3.2018 od DavyŠtoky

    Ahoj. Řeším nabíjení telefonu při el. rozvodu 6V. Původní záměr byl transformovat 6V na 12V a dále použít nabíječku jako do auta, ale odolnou proti vlhkosti, s výstupem USB. Pak jsem někde slyšel, že je možné použít zařízení, které sníží 6V na 5V. Telefony se nabíjejí 5V a proudem cca 1 - 1,5A, takže bez transformátoru na 12V by to mělo jít. Kde takové zařízení pořídit a jak jste to kdo řešil? Předem díky za radu a názor.

    Doplněno:

    Díky za odpověď. Řešení to je, ale velikost 15x8,5x7cm je hodně. Zařízení na snížení napětí jsem někde viděl a řekl bych, že velikost byla jako 2 krabičky od sirek.
    Třeba se podaří něco malého vypátrat.

    7.3.2018 od DavyŠtoky

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (9)
  • 0

    7.3.2018 od Courier

    Ahoj, co třeba měnič napětí - https://www.mulac.c...na-12v-dc-2238-0.htm

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.3.2018 od Amálo

    U stejnosměrneho napětí se neda použít transformator pro sniženi ,nebo zvyšení napětí.Používají se ruzne stabilizatory napetí,ty jsou ale dost drahe a složite pro nabíjení telefonu.Nejlepším řesením je zakoupit si Měnič napětí z 12v na 220vo vykonu tak 100 až 150 watu a použit originalni nabiječku telefonu.Cena meniče je do 300kč.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.3.2018 od hrnous

    Zde máš hotový modul za 20 korun https://www.aliexpr...mp;priceBeautifyAB=0 vstup je 6-24V výstup rovnou USB

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.3.2018 od Medved

    stabilizator 5V/2A, max. vstupni napeti 35V to by ti mohlo stacit na jakykoli mobil.

    Doplnit odpověď

  • 0

    7.3.2018 od mirapulec

    Mrkni ke mně na profil do založených témat.Řešil jsem to asi před třema rokama.Dnes už bych šel cestou poverbanky.Ceny spadly a je to víceůčelové.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.3.2018 od Krizon4

    Resit to cestou zvedani napeti proto abys ho obratem srazil na 5V je snad nejhorsi mozny reseni co se da vymyslet, na to zapomen.
    Z 6V na 5V to srazis linearnim zdrojem aniz bys ho upekl, ale je potreba si ohlidat aby to bylo neco kvalitniho a stabilizovaneho, tyhle ruzne cinske USB adaptery na motorce rady odpaluji mobily, tuplem v takovem elektro pekle jako je Jawacke dynamo s neodrusenm zapalovnaim.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.3.2018 od Krůša

    Koupil jsem v Lidlu Usb zastrcku do zapalovace, na kejvacku 250 namontoval normalni zasuvku z velke moto a odjel jsem s tim celou Evropu. Mam na dynamu misto rele namontovany elektronicky regulator nabijeni a minus na kostre. Nabijel jsem Iphone 5.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.3.2018 od tomaskat

    Jak píše Krůša, dej si tam auto zásuvku, vraž do ní redukci pro napájení USB do auta a nejspíš to bude fungovat.
    Kdyby né, tak hledej DC step-down converter za $1-$2 si tam těch 5V našteluješ..

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.3.2018 od Beemer-Beemer

    USB 2.0 pro oblast použití datového přenosu by mělo pohybovat
    v tolerančním poli 4.75 až 5.25 Volt
    Pro použití jen jako zdroj energie to asi telefon krátkodobě ustojí,
    ale dlouhodoběji bych to určitě neriskoval. Zejména i proto že nikdy nevíš
    kam až může vylézt horní hranice Tebou očekávaných 6V.
    Regulátor spolehlive hlídající těch max. 5,25 je více než doporučený.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist