globalmoto_duben_nolan




Co je to za moto?

  • 1

    26.7.2017 od JaroslavKojak

    Ahoj všem, koupil jsem krásnou starou "pixlu", za pár korun naštěstí. Byla deklarována jako Jawa 175/356 Když jsem jí začal doma (no jo doma) zkoumat, tak jsem zjistil, že je poskládaná z několika motorek :)) rám to má kulatý z ČZ 175 (na Jawa/ČZ 175 byl hranatý), z ČZ je i nádrž, kastlíky jsou Jawa 175/356. A teď motor, ten je pro mě nej záhada :) svíčku to má ze strany a podle mě to není 175 (a není to ani půlbuben), když se podívám na válec, výfuky jsou prý 250. A teď, babo raď Budu moc rád za každý tip, postřeh, cokoliv. moc díky!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    26.7.2017 od Eastrider

    No neviem čo to je.
    Ale za mňa prvý pohľad je celkom lákavý. Len to vyčisti, daj červené kožené sedadlo jednohrb a budeš mať Bobber JawaCZ
    Zaručene v okolí nikto iný. Už je to tak doonďané, že každý pokus to napraviť, len ho zabije. Sviečka zo strany

    Doplněno:

    děkuji

    28.7.2017 od JaroslavKojak

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.7.2017 od maspe

    nejde říct co to je, protože typů na tom je požehnaně a některé věci jsou domršené. Takže :
    rám je kulatý, takže 356 to není - spíš 45x do které někdo dal 2 lauf motor, výfuky jsou z 250/350, přední blatnk nemá vzpěry, schránky jsou zase ze starších modelů. Takže ano, je to torzo několika motorek v jednom.

    Doplněno:

    děkuji

    28.7.2017 od JaroslavKojak

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.7.2017 od penal1

    V letech 56 a 57 se na motory jawa-cz davala svicka z boku.,mrkni na jawarmaniak.cz

    Doplněno:

    děkuji

    28.7.2017 od JaroslavKojak

    v roce 57 se urcite svicka z boku nedavala. Posledni byly mezitypy 351/352 v roce 56.

    28.7.2017 od Medved

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.7.2017 od Medved

    Je to echt bastl.
    O ramu uz vis, motor sice vypada, ze je typ 356 (6 zeber na karteru, jednopaka) ale je na nem hlava pravdepodobne z CZ 150C (mohla by byt i z mezitypu 150/352, ale ta ma pokud vim jenom jedno vodorovne zebro). Navic je ta hlava otocena celem vzad .
    Napis sem cislo motoru a jestli se ti chce, sundej hlavu a vevnitr je cislo odlitku. podle toho by se to melo dat identifikovat presne.

    Doplněno:

    Moc díky :)

    28.7.2017 od JaroslavKojak

    Ta hlava taky muze byt nejaky dobovy pokus o "zavodni motorku". Oni se svazarmovci obcas dostali do slevarny ve Strakonicich a pak vytvareli neskutecne veci .

    28.7.2017 od Medved

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist