globalmoto_kveten




Derbi Senda problém s rozbehom

  • 0

    1.4.2017 od hrac5552

    Zdravím borci, chcel som sa spýtať, s čím môže byť problém keď mi na mojej Derbi Senda nejde rozbehnúť. Je to rok 2005, 2T. Menil som hlavnú trysku za väčšiu, pretože na sytiči motorka išla dobre, ale bez sytiča nechcela moc ísť do otáčok. Vymenil som za väčsiu, bolo po probléme. Naposledy som sa bol odviezť v zime s väčšiou tryskou a moto trochu vynechávala pri väčších otáčkach. Dal som naspať trysku aká bola naposledy. Teraz keď sa oteplilo, nejde rozbehnúť ani na sytiči ani bez. Plyn na voľnobehu ide pekne, ide vytočiť. Keď je koleso vo vzduchu, pridám plyn a púšťam spojku, koleso sa roztočí. Karburátor som zatiaľ nečistil, takže problém môže byť aj tam, zatiaľ som na to nemal čas. Som u motoriek na novom, ale 2T sa celkom rozumiem, opravoval som už nejaké kosačky, agregáty atď. Budem vďačný za každé rady, rád sa naučím niečo nové. Ďakujem, D.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    1.4.2017 od kilix

    začni so vzduchovým filtrom, potom by som otvoril aspoň odkalovák na karbci.
    Ak sa ti nechce komplet čistiť karbec, skúsil by som možno nejaký bordel do paliva ako napr "Pro-tec fuel line cleaner".
    Ale ak si mal na zimu 95tku v tom, tak budeš mať EkoEuroBiobordel v karbcoch. V 95tke je po novom tuším 5% etanolu, ktorý v zime rád na seba naberie vodu a vytvorí v plavákových komorách hnusný EkoEuroMaglajz, ktorý ti zaserie trysky. Takže ak máš chuť, tak ten karbec otvor, kúp si čistič karbcov a prestriekaj ho komplet. Benzín v nádrži -ak ho nemáš veľa- dotankuj čerstvým.
    Samozrejme, pri čistení karbca vyber všetky gumové časti, lebo niektoré tie čističe sú fakt agresívne, tak aby ti to nezožralo o-krúžky alebo membránu.
    Daj vedieť ako sa darí.

    Doplněno:

    Tak ešte by som hľadal, či niekde neprifukuje falošný vzduch, napr. pri prírube karbec-motor. Neviem ako to má riešené utesnenie kľukovky, sú tam guferá? Neberie si tade falošný vzduch? Alebo nízka hladina, malá tryska, proste vylúč možnosť že je problém v chudobnej zmesi.
    Potom už neviem, no, sviečka je nová?
    Potom ma už napadá len zmerať kompresiu.

    18.4.2017 od kilix

    Praveze volnobeh je pekny, ked pridam tak pekne reaguje vsetko ale ked zaradim jednotku pustam spojku pridam dostatocne plynu a zacne ju hrozne stahovat/dusit az skape. Musim este skusit vycistit ten vzduchovy filter, ale neviem ci by to mohlo robit az taku galibu. Diky

    18.4.2017 od hrac5552

    a keď chytí na jeden kop, potom voľnobeh je pekný, plynulý?
    A keď pridáš, tak ju dusí? Alebo aký je priebeh toho "nejde rozbehnúť". Proste čím viac plynu, tým viac ju dusí, alebo šklbe, skáče, alebo len proste zhasne hneď ako sa chceš pohnúť, alebo čo?

    17.4.2017 od kilix

    Ahoj, tak dnes som cistil komplet karbutator, ale bohuzial ziadna zmena. Trysky som vycistil, skusil som aj dat mensiu hlavnu trysku...Nevies mi poradit cim by to mohlo este byt ? Nejde mi rozbehnut ani na sytici ani bez. Moto chyta pekne na 1. kop. Diky, pekny vikend

    15.4.2017 od hrac5552

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist