Yamaha Ténéré vs. Aprilia Tuareg - krátké srovnání v rámci testu pneumatik

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.
Hodnocení (6x):
| Hvězdiček: 4.33 | Hodnoceno: 6x | Nahlásit
Odkaz:

Tohle srovnání mě zajímalo od chvíle, kdy Italové představili nového Tuarega a Ténérce postavili do cesty konkurenta. Yamahu i Aprilii jsem si vyzkoušel okamžitě po představení na mezinárodních prezentacích a jedna i druhá mě dost nadchly. Samozřejmě, že jsou každá jiná a Yamaha je více sportovně laděná, což dokazuje její ergonomie, víceméně velice základní výbava a vlastně také vzhled. Aprilia je na tom po stránce výbavy o kus dál, ovšem záleží na každém, jestli to tak chce nebo ne. Také její vzhled i posed je o krapet více laděn do cestovního pohodlí. Každopádně vím, že také umí zlobit a ve svižném tempu na silnici i terén.

V Itálii při testu pneumatik Metzeler se mi naskytla příležitost bezprostředně přesedat z Aprilie na Yamahu na stejných pneumatikách a udělat si alespoň představu, jak se věci mají. Jelikož nás tam bylo více podobně smýšlejících, času na srovnání nebylo tolik, kolik bych si představoval. Už z toho důvodu více napoví test, který se pokusíme zrealizovat u nás doma.

Článek: Metzeler Karoo 4 a Tourance Next 2: Gumy dělají motorku autor: Honza Zajíček (Odebírat články autora)

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste
Komentáře
Sylver (34) napsal 10.05.2022 v 21:24+1

Já bych zkusil napřed na Tuaregu přepnout na mapu Explorer a pak porovnával projev motoru. Ono ten modrý Urban je dost utlumený a jak už sám název napovídá je vhodný pro klidnější provoz ve městě. Mluvím z vlastní zkušenosti

Podívej se na další videa


TOPlist