Jawa 50/20 - Recovery

Hodnocení (3x):
| Hvězdiček: 4.67 | Hodnoceno: 3x | Nahlásit
Odkaz:

https://docs.google.com/file/d/0B9x8pmX2R9gusfruslRSR3NURXM/edit?pli=1
- Na výše uvedené adrese naleznete původní video, které bylo na tomto serveru blokováno, z důvodu porušení autorských práv vlastníků hudby.
-------------------------------­---------------
Sestřih z průběhu generální opravy motocyklu Jawa 20 Pionýr po dědovi, který stál posledních 10 let nepojízdný ve stodole pod vrstvou prachu a pavučin. Cílem bylo vytvořit stroj na silniční závody Pionýrů do kategorie "Jawa 50 Originál". Hlavní hlediskem bylo dosáhnutí stoprocentního technického stavu. Naopak vzhled byl až na posledním místě. Proto byl stav karosářských dílů ponechán v původním stavu. Nedá se tedy říci, že by se jednalo o renovaci, ale šlo o vytvoření konkurenceschopného závodního náčiní ze sériových dílů s maximálním fun-faktorem.

Celkové náklady na opravy odhaduji pouze zhruba na 1500Kč. Velký vliv na to ale mělo to, že jsem nemusel investovat do výbrusu (píst a válec nebyly příliš opotřebované) a také nepočítám repasi klikové hřídele, jelikož jsem použil jinou (v lepším stavu). Na agregátu jsou tedy víceméně nové pouze pístní kroužky, gufera, zrepasované spojkové lamely, svíčka, kladívko, kondenzátor, vzduchový filtr, ložiska na vývodové hřídeli a nové sekundární řetězové kolečko.

Velkou práci dalo odrezení palivové nádrže, která byla opravdu ve velmi špatném stavu.

Některé komponenty bylo potřeba svařit (vyvařit), jako třeba kříž, stojánek, spojkový koš atd.

Z podvozkových dílů bylo v nejhorším stavu zadní kolo a zadní tlumiče. Tyto díly jsem proto sehnal na burze za 250Kč. Pružiny, futra a prachovky na přední vidlice jsem koupil nové.

Díky nedostatku času se celá oprava protáhla od 1.7.12 do 10.10.12. Přesto jsem rád, že jsem to nevzdal a dotáhl to do konce. Děkuji za pomoc tátovi, ségře a vlastně všem, kteří mě nějakým způsobem k tomuto počinu dopomohli. Doufám, že Pionýr bude šlapat bez problémů a jezdit stejně parádně, jako zatím při zkušebních jízdách. Těším se na sezónu 2013 a doufám, že dokáže pozlobit konkurenci v nějakém tom Fichtl Cupu ;-) .

Fórum: Blata 125 - pokec, fotky, videa a vše okolo Vložil: Martic

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste
Komentáře
Martic (13) napsal 02.10.2013 v 13:30

Odkaz ještě jednou zde:
[url=//docs.google.com/file/d/0B9x8pmX2R9gUSFRUSlRSR3NURXM/edit?pli=1]//docs.google.com/file/d/0B9x8pmX2R9gUSFRUSlRSR3NURXM/edit?pli=1[/url]

crystalák (0) napsal 02.10.2013 v 13:30

krásná práce

Podívej se na další videa


TOPlist