Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Jak snadno přijít o papíry
 
11.8.2010 v 17:56
Tak mám naprosto "úžasný" zážitek o který bych se s vámi rád podělil. Budiž vám varováním.
Jedná se sice o příběh s autem, ale pro motorku to platí zcela stejně.

Jednu březnovou neděli jsem se rozhodl ztrávit v práci. Sednul jsem do auta a vyrazil za "vytouženým" cílem.
Jelikož člověk musí i něco jíst, stavil jsem se cestou v jednom nejmenovaném super marketu na Proseku. Po návratu na parkoviště vidím jak nějaký šikula při couvání narazil do mého auta. No klasika. Prasknul ráměček pod registrační značkou, která pak napůl vypadla ven. Nechtěl jsem jí ztratit, tak jsem jí vyndal a hodil do kufru.

Spokojen, že se vlastně nic nestalo jsem vyrazil na Prahu 4 do rachoty.
Bohužel VELKÁ CHYBA !! Kousek od Hlavního nádraží po mě vystartovala hlídka PČR. Nějaká agilní "moc chytrá policistka" (asi hned po škole) na mě křičela, že jsem spáchal trestný čin a kdo ví jaký další ptákoviny. Když sklidnila svou hormonální nadprodukci, zjistil jsem, že celý problém je v chybějící přední tabulce registrační značky. Řekl jsem, že to vím a vylíčil celý příběh. Přestože jsme se všichni shodli na tom, že tam ta značka není, hodná paní policistka si asi myslela, že je potřeba mě zbuzerovat řádně. A to se jí také povedlo, odesláním celé záležitosti na magistrát.
Dnes jsem obdržel výsledek. Za tento "trestný čin", kdy jsem ohrozil bezpečnost a plynulost silničního provozu jsem vyfasoval 6tis. pokutu a půl roku zákazu řízení vozidel.

A teď to nejlepší co jsem se dozvěděl od kamarádů. Jelikož policie není schopna dohlížet na přestupky v reálném světě, montuje všude kamery a další voloviny, aby vás mohla sledovat na každém kroku. No a onen Velký bratr pak za každou volovinu potrestal. Ale ouha, pokud někdo znemožní Velkému bratrovi identifikaci. Například právě chybějící přední RZ. To je hned oheň na střeše. Před časem jsem v návrhu zákona viděl i text, že nebude dovoleno používat sluneční clony, kšiltovky a další věci, které zamezují identifikaci osoby ve vozidle. Zatím to naštěstí neprošlo. Jen to ale dokresluje, jak jde o bezpečnost na silnici

A jinak ANO, opravdu jezdím svižně. Potrestejte mě za to, že na dálnici letím dvě kila. Ale buzerovat někěho za to, že mu někdo vymáčknul RZ je fakt dost ubohý i na náš právní systém.

Závěrem: Do stejné situace se můžete dostat, pokud jedete s autem, které má lehce prasklé sklo, třeba v pravém dolním rohu. Pokud narazíte na mou oblíbenou policistku, jste v pr...

Všem, které jsem ohrozil na životech tím, že jsem v březnu 2010 na svém vozidle neměl přední registrační značku, se zde veřejně omlovám a jsem ochoten vám vzniklou újmu finančně kompenzovat.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 02:05 | Nahoru | #61

Petr_VFR>stejne mi to neda .. abys mel o cem premyslet, tak ti ukazu jeden absurdni priklad, treba pochopis, ze neni jen cerna a bila.

Jizda na cervenou je pokud si spravne pamatuju, hodnocena 5ti body. Jiste nejen v Praze jsou semafory, kde mas vecer a v noci ve vsech smerech cervenou a pouze pokud te system zaregistruje, da ti zelenou a muzes projet. Obzvlast na motorce se obcas stane, ze tu zelenou proste nedostanes. Budes tam stat minutu, dve, mozna pet, ale kazdopadne te to prestane bavit a ne vzdy prijede jine auto, aby tu zelenou dostalo aspon to auto. A tak projedes ne cervenou, protoze nikde nikdo neni, nikoho neohrozujes.

A ejhle .. 100 metru za krizovatkou stoji policejni hlidka a nenecha si to vysvetlit . Jels vedome na cervenou? Jel. O cem vic chces polemizovat?Tak tohle jsem už taky řešil, ne však tak, že by mě někdo zastavil, ale zavolal jsem na 158, jak dlouho jsem povinen čekat na zelenou, když nepřijede auto, protože zřejmě indukční cívka nebo co je v silnici "zahrabáno" motorky občas neregistruje. Vysvětlil jsem jim, že jsem čekal celé 4 cykly a furt nic. Zeptal se mě "a jak jste to vyřešil"? ...."jízdou na červenou povídám" ... a operační mi řekl, že jsem určitě byl opatrný a že o tom ví a bohužel se s tím nedá nic dělat. Tady bych si dovolil tvrdit, že chlap měl rozumu víc, než bývá u policie zvykem, ale takový bohužel většinou nejsou na silnicích.

Naposledy editováno 12.08.2010 02:06:35

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 02:18 | Nahoru | #62
čtu tady same sračky_toť pointa

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 06:47 | Nahoru | #63
To já to měl jednodušší SPZ-ku jsem k rozlomenému rámečku připevnil omotáním lepenkou a to tak,že nebyla čitelná,ale byla a tak se přestupek vyřešil domluvou

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 07:50 | Nahoru | #64

baks>Nemáš pravdu, kdyby řekl, že o tom neví, tak se mu nic nestane.

, martinfari.. není to tak..Tato situace nemá jednoduché řešení.. když řekne že o tom neví, tak jej skrouhnou za to že nezkontroloval vozidlo před jízdou, pokud bude tvrdit že značka upadla až za jízdy tak to bude muset dokázat (svědecky.. fotografii..) že při výjezdu na pozemní komunikaci tam ta značka byla.a stejně dostane flastr za nedostatečně připevněnou RZ...

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 07:55 | Nahoru | #65
Konečně .. čtěte tady.. je to naprosto přesně jak píšu

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 08:54 | Nahoru | #66
To musela být P..A ted nás s bratránkem brali cajti on bez řidičáku (nějakej dobrák jen okradl) a auto šměsíce bez technické nějak sem si nevšiml a zapoměl a cajt tak hoši dom a neviděl jsem vás řídit a je to za 500 za kouření na hlaváku, jinak hrozilo odtah pokuta jak prase atd. takže jsou i normální cajti.

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 09:05 | Nahoru | #67
..cosi jsem kdesi cetl o pomerne uspesnem odvolani, ktere stavelo na na rozporu mezi vysi trestu a hypoteticke ujme statem chraneneho zajmu, ktera mohla nastat.

... ted to sakra nemuzu najit... asi by to chtelo vyhodit par korun za pravnika znaleho dopravy...

...trest sice po tom odovlani nebyl zrusen, ale podstatne zmirnen...

http://www.prestupkyvdoprave.cz/rizeni_o_prestupcich.html

Naposledy editováno 12.08.2010 09:11:52

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 09:12 | Nahoru | #68
Zákon ztěžuje situaci řidičům, kteří ztratíli svoji registrační značku (SPZ) náhodou, nebo jim ji někdo odcizí. Bez SPZtky nesmí totiž vozidlo vyjet na silnici. Je-li majiteli vozu odcizena poznávací značka, měl by to nahlásit na policii a ta by to měla vyšetřovat jako krádež. Ovšem ani po nahlášení na policie nesmí majitel s autem vyjet do provozu.

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 10:02 | Nahoru | #69

Mega-CZ>, martinfari.. není to tak..Tato situace nemá jednoduché řešení.. když řekne že o tom neví, tak jej skrouhnou za to že nezkontroloval vozidlo před jízdou, pokud bude tvrdit že značka upadla až za jízdy tak to bude muset dokázat (svědecky.. fotografii..) že při výjezdu na pozemní komunikaci tam ta značka byla.a stejně dostane flastr za nedostatečně připevněnou RZ...


Tak to je super. Značku tam znova nějak přidělám (izolepou, násilím vtlačím,...), vyfotím, sundám a vyjedu. A mám hned svědectví

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 10:36 | Nahoru | #70
Nejvetsi tvou chybou bylo ze jsi policistce rekl, ze jsi SPZ/RZ sundal a schoval a pak pokracoval v jizde. Stacilo pritom rict, ze pred zahajenim jizdy jsi tam RZ mel a jeste jim rict, ze to s tebou kontrolovala pro jistotu i manzelka/ pritelkyne, atd a tohle jsou ochotni svedecky dolozit a ze jsi po ceste pred chvili trefil nejaky bordel na vozovce (kus pneu, atd.) a dusledkem tohoto narazu ti RZ zrejme upadla. Policistka by se pak sklidnila a pouze by ti naridila auto odstavit z vozovky. Tam jsi se mohl "vydat RZ hledat", pak ji v tichosti vyndat z kufru, treba prisroubovat a odjet domu.
Doporucuji proto kazdemu si radne nastudovat bodovy system a pripadne odpovedi.

Naposledy editováno 12.08.2010 10:46:28

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 10:39 | Nahoru | #71
To fakt nakrkne, když k tomu příjde člověk takovým způsobem. Já jsem si všechny značky ve svém zájmu přišrouboval a mám pokoj. Pokud bys to udělal taky, měl by jsi dnes pokoj taky.

Na druhou stranu je těžké najít kompromis mezi maníkama ujíždějícími bez značky od benzinek, od nehod apod, a takovou situací. Pokud by se brali různé důvody, proč dotyčný značku neměl, v potaz, tak by každý vysypal po zastavení policajtama dvě tři historky jak o značku přišel a netrestalo by to vlastně vůbec, což by byla katastrofa.

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 10:47 | Nahoru | #72

babajezi>Mega-CZ> Zlatej "totáč" !!!no jasne... to by te rovnou zavreli... parada

Naposledy editováno 12.08.2010 10:47:41

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 10:56 | Nahoru | #73
Jó tak s takovou policistkou s "nadprodukcí" jsem se setkal taky jako pirát silnic ve škode favorit když jsem jel 70tkou na 50tce asi tak 400 metrů před značkou konec obce

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 11:56 | Nahoru | #74

rc28>to už je fakt v prdeli co se u nás děje předpis je předpis, vůl zůstane volem, zákon je zákon a život jde kolem... (Landa)Taky mám takové zkušenosti, panna/orel, 50% jsou dálkově řízení Overlordi, 50% jsou normální korektní policisti...
Dej blbci moc a vymyslí blbý zákon, dej blbci plácačku a zastaví zemskou rotaci .

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 12:10 | Nahoru | #75
Zelvicka> To tě teda obdivuju, že si se udržel.Já bych tu kurv..asi poslal do pr..

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 13:56 | Nahoru | #76
Tak paní policistka asi zrovna vyšla ze školy a je jasný, že tam jí neučili nic o bezpečnosti, ale o tom, jak buzerovat kdekoho za cokoliv, co může být byť jen vzdáleně v rozporu s předpisy.
Přece jí tam nebudou učit logicky a lidsky uvažovat, natož nějakou toleranci a schovívavost, férovost.
Takhle se chová menšina policajtů, kteří už mají něco za sebou a chápou svou funkci v reálným pohledu a ne buzersystémem ´Já mám frčky a ty seš hovno´

Prostě Pomáhači a chrániči..

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 14:02 | Nahoru | #77

Mega-CZ>, martinfari.. není to tak..Tato situace nemá jednoduché řešení.. když řekne že o tom neví, tak jej skrouhnou za to že nezkontroloval vozidlo před jízdou, pokud bude tvrdit že značka upadla až za jízdy tak to bude muset dokázat (svědecky.. fotografii..) že při výjezdu na pozemní komunikaci tam ta značka byla.a stejně dostane flastr za nedostatečně připevněnou RZ...Jeslti to tedy chápu správně - pokud zjistím, že mi značka upadla, když pojedu třeba Ostrava - Pha, tak se domů nemůžu vracet tímto autem, ale musím dojet jinak, i když to nahlásím na PČR.
Pokud by mě ovšem během cesty stavěla hlídla, tak to sice předají dál, ale dovolí mi odjet domů.
To zní celkem logicky - teda podle logiky Pomáhačů a chráničů.
Buzersystém funguje suprově a ještě se nabaží úředníčci 450 korunami za značku. Svině.

1 reakcí na tento příspěvek Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 14:23 | Nahoru | #78
je to o lidech, ale priste rekni zes ji ztratil, nezmuzou pak nic
me se stalo neco podobnyho.. jel sem se projet s autem(ktery by spravne melo bejt na Rkovej spztkach) a sundal predni znacku abych nemel takovou restrikci pred fmicem (vyrezanej naraznik)..
zastavily me benga ze prej rutinni kontrola a kvuli spz, tak sem rek ze sem ji asi ztratil a pred vyjezdem tam byla. takze normalni kontrola dokladu, stk, otazky typu co to je za auto (zavareny dvere spolujezdce, jedna sport sedacka, vyfuky pred zadnimy koly, lexan okna, vyrezany vyztuhy, ram atd..) a ze prej jestli mam lekarnicku, tak rikam ze ano, vzadu v kufru..
policajt sel semnou, otevru kufr a tam spz
nakonec to bylo za 500 takze to je skutecne jen o lidech

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 14:36 | Nahoru | #79
Lobo> Cheche,to sis to teda nějak špatně promyslel Ale jo,u fízlů dělaj i lidi,jednou mě stavil cajt v Rokycanech,že prej kolik mi ten Berloch žere a jestli s tim nejsou nějaký problémy..."To víte musim ho koupit ženě"...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 15:17 | Nahoru | #80
Ďuričko>
cos delal ze nemas noty? zaco ti je sebraly?

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 15:32 | Nahoru | #81
Njn PČR je zvláštní orgán,respektive to tam je jeden orgán vedle druhýho,ale najdoou se mezi nimi i slušný lidi.Nejhorší ale bývají právě ženský,asi si tím něco kompemzují a chtějí se chlapům mstít.Každopadně tohle je zu viel i na ženskou.

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 15:41 | Nahoru | #82
Oni už asi neví, kde a jakým způsobem by vydělali peníze! Přítel tak stejně přišel o ŘP na půl roku a k tomu 6 000,- Kč pokuta za ,,nečitelnou" SPZ na moto. V žádném případě, ale nebyla znečištěná úmyslně ani nic podobného. Zkrátka jen oloupaná černá barva z písmen na značce - opotřebení ... Jsou to darebáci

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 15:41 | Nahoru | #83
Lobo> Nooo 7b jsem schytal za rychlost a stání přes limit na Zásobování ,pak jsem jednou ráno vyrážel na cesty a chytili mě na červenou.Ta je za 5b mrcha!A už to bylo...za 14dní mi paní na poště,která jezdí na quadu,takže si rozumíme ,podává obálku s červeným pruhem a povídá,že mam asi nějakej průser...Blbý přijít o džob tímhle způsobem,za blbost se platí tak si to holt vyžeru

1 reakcí na tento příspěvek Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 17:55 | Nahoru | #84
Kua, tak takáto sloboda a demokracia k nám ešte nedorazila, už sa teším . Ale aj tak sa mi nechce veriť, že si dostal takú paletu za jazdu bez značky, šak ja som za spôsobenú nehodu s ľahkými zraneniami dostal polovičný trest 3000 a 3 mes.(aj keď pred 7 rokmi, ale aj tak). A to mi vodičák po polke trestu vrátili.

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 18:15 | Nahoru | #85

BagoBorec>Petr_VFR> To že nemá smysl se ti snažím nenápadně říct už od začátku co jsi na mě reagoval
Mně osobně to přijde jasný.Jízda bez RZ - trestný čin.Pokuta a odebrání ŘP.Jel bez RZ?Jel?Byl si toho vědom?Byl.O čem víc chceš polemizovat?No jestli můžu. Není to trestný čin, ale přestupek:)
Jinak ano, držela se zákona. Ale nepochybuju o tom, že má společenská nebezpečnost byla tak nízká, že mohla klidně říct dej si to do cajku a udělit blokovou pokutu.
A argument typu.. No ale oni si je vyndavají svhálně a pak páchají trestnou činnost, je trochu blbost. Kolik lidí z těch 10 miliónů tohle asi dělá? Rozhodně ne tolik, aby se kvuli nim musel změnit zákon pro ten zbytek.
Což mi připomíná, že před rokem nějaký borec vykrádal auta přímo před naším domem. Pak sednul do BMW a odjel. Zavolali jsme policajty a radostně jim oznamovali registrační zančku onoho BMW. Výsledek? Jooo.. nezlobte se, ale RZ byla kradená, takže mi nevíme kdo to byl..

Aha.. takže takhle se to dělá..:)))))

Jinak řečeno, pokud Ti vypadne značka a ani o tom nebudeš vědět, tak jsi v prdeli, pokud narazíš na mou oblíbenou policistku...
Pokud budeš chtít krást musíš mít značky obě.. Jen ne svoje:)))

Ale je to fuk za pár let budeme mít všichni čipy v prdeli, za uchem kameru a každých 30 vteřin se budeme hlásit. A na čele budeme mít viditelnou značku. Protože musíme umožnit dálkovou identifikaci i když vylezeme z vozidla:)))

A ještě malé zamyšlení.. Pokud teda mám na autě všechny RZ a pojedu jako hovado pod kamerovým systémem. Jak teda velký bratr rozpozná, kdo to řídil? Já přeci můžu auto půjčit komu chci. Takže pak...klasika...

"Ve smyslu čl. 37 Listiny základních práv a svobod, dle kterého má každý právo odepřít výpověď, jestliže by jí způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobě blízké, stejně jako s odkazem na § 60 odst. 1 zákona č. 200/1990 Sb.".....atd...

Takže drazí zákonodárci. Těch pár blbečků, co odjíždí od benzinek, atd, budete muset vyřešit asi trochu jinak, protože hádám, že na osobu blízkou se jich pak vymluví 100% :(

Naposledy editováno 12.08.2010 18:41:09

(reakce na) Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 18:45 | Nahoru | #86

jean192>Kua, tak takáto sloboda a demokracia k nám ešte nedorazila, už sa teším . Ale aj tak sa mi nechce veriť, že si dostal takú paletu za jazdu bez značky, šak ja som za spôsobenú nehodu s ľahkými zraneniami dostal polovičný trest 3000 a 3 mes.(aj keď pred 7 rokmi, ale aj tak). A to mi vodičák po polke trestu vrátili.No to jo, pokud bych někoho přejel, tak to je v pohodě. To stát nebolí..

To je stejný jako s daněma. Když nezaplatíš daně, jdeš bručet na mnohem dýl než za vraždu..

Ale musím se jich trochu zastat. 6měsíců zákazu je spodní hranice trestu. Max je 12měsíců a 10tis. pokuta..:(

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 20:33 | Nahoru | #87
NO prostě klasika specialita ČR... škoda slov tady.

Jak snadno přijít o papíry

12.8.2010 v 21:03 | Nahoru | #88
je to přitažené za vlasy, ale.. pokud se vše odehrálo jak popisuješ, rozhodně bych se proti rozhodnutí odvolal, zde můžeš následně navrhovat důkazy ve svůj prospěch, zejména asi svědky, že jsi vyjel s oběma rz, navrhnout zajištění záznamu kamery u obch. centra, zde jistě kamery jsou, popř. svědectví spolujezdce pokud byl, či dalšího řidiče - třeba známého který jistě byl svědkem události , popř. co dalšího si vzpomeneš, napadá mě třeba ohledání poškozeného rámečku rz, na který si upozornil provedli ohledání policisté (lze v negativním případě podat stížnost na jejich postup a jednání)? asi ne, co, to neznamená, že by jsi si to nemohl vyfotit či předložit "in natura" sám, co by důkaz ve tvůj prospěch, že skutečně nebylo tvým úmyslem jezdit bez rz ale šlo o výjímečnou záležitost. Jinak v policii bych až takový problém neviděl, pouze zjistili určitý stav a naložili s ním dle zákona, otázkou je zda skutečně zjišťovali i důkazy ve tvůj prospěch byť se jedná o přestupek, rozhodně to není trestným činem , správní orgán je ten kdo skutečně přestupek vyřizoval na magistrátu, ten taky rozhodoval o sankci, jejímž obsahem bylo i jistě poučení o tvém možném odvolání, kterého doporučuji využít s ohledem na naznačený postup za zkoušku nic nedáš

1 reakcí na tento příspěvek Jak snadno přijít o papíry

13.8.2010 v 00:20 | Nahoru | #89
Bude to znit mozna divne, ale muzeme si za to sami! Myslim tu nasi velkou motorkaskou rodinu... Proc je asi jizda s necitelnou rz takhle osolena? Kuli par debilum a notorickym ujizdecum kteri jezdili (jezdi) s umyslne necitelnou rz na moto! Tanga, ohnute, zablacene, sklapeci atd.

Jak snadno přijít o papíry

13.8.2010 v 00:37 | Nahoru | #90
Ona by asi ani ta RZ za oknem nepomohla ma bejt umistena pevne na danem miste pro RZ.
Proste pi-a co nikdo nesousta tak si to kompenzuje
Mrkni se jeste jestli nejsou naky jiny varianty i kdyz POLICIE ma vzdy pravdu a vetsi pravomoce : slovo proti slovu ale jiste jich tam bylo vic takze vitezove mistri POLICISTE
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist