megamoto_megaparts_leden

Téma: Jak na rozhýbání brzdových pístků?
Ahoj.
Potřebuju rozhýbat váznoucí brzdové pístky v předních třmenech. Vysunutí půjde snadno páčkou přední brzdy. Jak ale dál? Čím čistit? Jak dostat pístky do původní zasunuté polohy? Jinak pochopitelně nedostanu zpátky destičky, o nasazení na kotouč ani nemluvím.
Anketa: Na rozhýbání pístků je nejlepší:
Kladivo a pajcr
67%
4
Nakoupit vercajk a udělat to sám
33%
2
Nic nekupovat a objednat se do servisu
0%
0

1 reakcí na tento příspěvek Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 22:40 | Nahoru | #1
KOUPIS CISTIC NA BRZDY NA KAZDE PUMPE NEBO SOPU spatky je zatlacis normalne prsty nebo sroubovaky

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 22:49 | Nahoru | #2

TRX>KOUPIS CISTIC NA BRZDY NA KAZDE PUMPE NEBO SOPU spatky je zatlacis normalne prsty nebo sroubovaky


Bacha ale na poničení těsnícího kroužku v pístku. Při brždění by se ti mohlo stát že bys zmáčkl brzdu a pístky vyjeli ale už se nevrátily a brzdil by jsi dál tak bacha na to.

1 reakcí na tento příspěvek Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 22:49 | Nahoru | #3
Nj a je to tu,kdyby se pístky při každé výměně destiček řádně očistily,tak tu není tento problém.radil bych pístky komplet ven,zkontrolovat kroužky jak sou na tom,pořádně vyčistit čističem brzd,nasadit,musí jít zatlačit rukou. pak odvzdušnit. Když pak máčkneš,musí vaje a jak povolíš malinko se vrátit,jinak je to špatně. Hodně zdaru.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 22:54 | Nahoru | #4
pepoš> OK. Tak tedy pístky ven. Co je potřeba na odvzdušnění a kde se to kupuje?

(reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 22:55 | Nahoru | #5

Mišmaš>Bacha ale na poničení těsnícího kroužku v pístku. Při brždění by se ti mohlo stát že bys zmáčkl brzdu a pístky vyjeli ale už se nevrátily a brzdil by jsi dál tak bacha na to.

neni treba je vytahnout uplne jen kousek dal jsou ciste jestli ma ok manzety

Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 22:59 | Nahoru | #6
ahoj, tohle jsem řešil na cb750. s tím, že mě se ty prasátka vůbec nevracely. dostat je ven byl taky docela boj, nakonec 13 barů v kompresoru zabralo.. jestli to budeš zkoušet, tak si tam dej něco aby ti nevyletělo jedno prasátko (a bacha aby ses nepostřelil, fakt to lítá jako bejk), ale aby se zaseklo a tlak vzduchu vytlačil i to druhý. nejspíš si někde v servisu objednej originál těsnící kroužky (cca 110 kč za jeden), z druhovýroby se stává, že maj blbý přepětí a pak ti to prasátko nechodí lehce. no a pak zase poskládat brzdy do kupy, nasadit na kotouč, a pokud budeš jezdit na nových destičkách, tak počítej s tím, že budou mít fakt hodně krátkej krok a brzdit budou jak jedovatý. hodně zdaru při ježdění! ps: neřešil jsi třeba někdy problém s dobíjením? mě to dává jen 12,3 voltů a už jsem rozebíral alternátor a měnil regulátor dobíjení. nevím co dál mám CBčko 750 z 82 roku

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:03 | Nahoru | #7

Big.One>pepoš> OK. Tak tedy pístky ven. Co je potřeba na odvzdušnění a kde se to kupuje?na odvzdušnění potřebuješ brzdovou kapalinu, 8 klíček myslim a dolejt kapalinu do nádobky, pak mačkat přední brzdu, dokud nebude trošku tužší, pak zmáčknout brzdu, držet a povolit odvzdušňovací ventil a hned zase utáhnout.. hlavně si dávej bacha na to, aby se ti zase nezavzdušňovala, takže pořád mít dost kapaliny v nádobce. (je to lehký, taky jsem na to po čase přišel )

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:05 | Nahoru | #8

Karl_Von>na odvzdušnění potřebuješ brzdovou kapalinu, 8 klíček myslim a dolejt kapalinu do nádobky, pak mačkat přední brzdu, dokud nebude trošku tužší, pak zmáčknout brzdu, držet a povolit odvzdušňovací ventil a hned zase utáhnout.. hlavně si dávej bacha na to, aby se ti zase nezavzdušňovala, takže pořád mít dost kapaliny v nádobce. (je to lehký, taky jsem na to po čase přišel )

A na odvdusnovaky si nasad hadicku a chytej to zpatky jinak zaseres vse kolem brdicu a barva pude dolu brzdovka je svine

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:06 | Nahoru | #9
Karl_Von> Kapalinu mám, klíče mám. Ale jestli ty třmeny nedokážu složit a odvzdušnit, tak budu muset zaplatit 25 kilometrů dlouhý odvoz do servisu .

(reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:08 | Nahoru | #10

Big.One>Karl_Von> Kapalinu mám, klíče mám. Ale jestli ty třmeny nedokážu složit a odvzdušnit, tak budu muset zaplatit 25 kilometrů dlouhý odvoz do servisu .

je to jednoduche

Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:11 | Nahoru | #11
Hey ..Jaryn říkal ..když to nejde silou tak to půjde ještě větší silou.. zarvi ten bordel do svěráku a mlať do toho kladivem tak dlouho,než se to třeba rozesere...pak kup nové a máš po problému čágoš

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:13 | Nahoru | #12

TRX>A na odvdusnovaky si nasad hadicku a chytej to zpatky jinak zaseres vse kolem brdicu a barva pude dolu brzdovka je svinehey šéfe... častěji posíláš sms než voláš že

(reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:14 | Nahoru | #13

Big.One>Karl_Von> Kapalinu mám, klíče mám. Ale jestli ty třmeny nedokážu složit a odvzdušnit, tak budu muset zaplatit 25 kilometrů dlouhý odvoz do servisu .mě je 23, je to moje 1. motorka (pokud nepočítam fichtla a skůtra) a popravdě mě s tim baví bojovat. kamarád, kterej je ještě větší střevo než já dokonce starý cbčko rozebral do šroubku a teď ho dává do kupy a musim uznat, že se z něj stává fakt machr. dřív nezatlouk ani hřebík do zdi a teďko kromě toho, že dává celej motor do glancu (dokonce si magor pořídil leštičku) tak si v garáži i rozved sám elektřinu. takže rozebírání se neboj, kdyžtak na žižkov ti to přijedu pomoct dát do kupy

Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:17 | Nahoru | #14
Pokud je nutná demontáž pístků z brzdiče, tak ať se jedná o moto nebo auto, vždycky demontuju celý třmen, protože na mašině nebo na autě se to dělá podstatně hůř, než na stole. Při montáži je vhodné použít glycerin, protože pak to jde samo. Podle mého mínění je vždycky lepší vyndat pístky úplně, protože v tělese brzdiče bývá černý bordel a ten se nevypláchne ani úplnou výměnou brzdové kapaliny. Rovněž tak pod těsnícím kroužkem bývá různý svinstvo a v manžetách taky. Když používám původní manžety, umeju je taky v glycerinu. Nalepený svinstvo z pístků lze bez obav očistit pod vodou smirkem 2000. Na odvzdušnění není třeba žádný zázrak, ideální je průhledná hadička a nějaká malá nádobka. Průhlednou hadičku koupíš někde v nějaký škodovácký prodejně, jako hadičku na ostřikovače. Oprava brzd je otázkou několika minut, ale pokud jsi to nikdy nedělal, raději bych přizval nějakého človíčka, co to umí. Nic na tom není, ale dá se hodně dokurvit a hlavně, JSOU TO BRZDY !!! životně důležitá maličkost. Hodně zdaru.

(reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:18 | Nahoru | #15

Android.wr>hey šéfe... častěji posíláš sms než voláš že

volam z okna a gramatika je mi u prdele

Jak na rozhýbání brzdových pístků?

8.7.2010 v 23:58 | Nahoru | #16
Pistky: kousek vysunout klasicky páčkou, vyčistit brzdovkou, zasunout a toto opakovat. K zasunutí používám francouzák (nebo hasák? mne se pletou . takovej ten klíč se šroubovací rukojetí s malým stoupáním - něco jako svěrák ale vejde se do třmenu - jedním si stahnu jedne pistek aby nevyjel a druhym zamáčknu ten druhy. Svěrák by to řešil také.

na jedne motce jsme jeste sundali vicko z nadobky brzdove kapaliny (pri zatlaceni pistku)

edit: milion překlepů

Naposledy editováno 09.07.2010 11:14:53

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

9.7.2010 v 08:27 | Nahoru | #17

Big.One>pepoš> OK. Tak tedy pístky ven. Co je potřeba na odvzdušnění a kde se to kupuje?podle tvých dotazů bych to radši svěřil někomu, kdo to už dělal nebo servisu ... (nehledej v tom nic osobního, ale jde o brzdy, tak ať pak zabrzdíš) ....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

9.7.2010 v 11:06 | Nahoru | #18

Cooker>podle tvých dotazů bych to radši svěřil někomu, kdo to už dělal nebo servisu ... (nehledej v tom nic osobního, ale jde o brzdy, tak ať pak zabrzdíš) ....


plně souhlas,přizvi si někoho, kdo to už dělal a koukej,když víš ,jak na to ,je to brnkačka.Jinak odvzdušňuju tak: hadička (1m)nasadím na odvzdušňovák,povolím a podtlakem(hubou ) nasávám,přitom mačkám páčku.Během pár vteřin je hotovo.Nehrozí nasátí kapaliny,odsává se "zavzdušnění"a když jde kapalina,tak je hotovo.

(reakce na) Jak na rozhýbání brzdových pístků?

Skvělá odpověď, děkuji! 9.7.2010 v 14:14 | Nahoru | #19
sajosa> Někde jsem narazil na příspěvek od někoho, co měl na odvzdušňování brzd dobrý udělátko - starej kompresor z ledničky a skleničku s víčkem, v kterým byly zapájený dvě trubičky a to pospojovaný hadičkama. Hadička na sání kompresoru a na trubičku co končila těsně pod víčkem skleničky, druhá hadička od trubičky, co sahala až ke dnu skleničky, k odvzdušňovacímu šroubu na brzdě - odsál tím brzdovku a ta se zachytila v tý skleničce.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Sháním přední vidlice a brýle pro H... Honda CB 1000F Špinex 1 29.7.2020 v 19:59 Gahan37
díly CB 1000f Honda CB 1000F beat101 8 22.12.2019 v 14:52 lekvii
jaká motorka na učení po zadním Honda CB 1000F marin35 6 22.8.2019 v 12:16 marin35
kroska bez papírů na silnici Kawasaki EN 500, Kawasaki EL 252, Kawasaki ER 5, Kaw... brilu 20 7.1.2019 v 10:06 Menhir
Jaký stahovák na ložiska ze slepé d... [1, 2] Honda CB 1000F Big.One 58 5.9.2018 v 20:49 V_i_c_i

TOPlist