Téma: Máte někdo zkušenost s právní ochtranou DAS?
 
9.2.2010 v 11:30
Ahoj Lidi, zájímá mě jesdtli je efektivní uzavřít si pojištění právní ochrany u pojišťovny DAS pro případ že jiná pojiˇštovna nebude chtít plnit úrazové pojištění? Jaké máte zkušenosti s DAS a kolik to ca stojí? Dík

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Máte někdo zkušenost s právní ochtranou DAS?

9.2.2010 v 15:01 | Nahoru | #1
klepátko> Neber to nějak špatně, ale víš o čem je DAS? Možná jsem špatně pochopil Tvůj příspěvek, ale tohle není pojišťovna, která Ti dá nějakou náhradu za rozbitou motku, nebo za úraz atd. Tady jde čistě jenom o právní ochranu.
A co se týče těch statistik, tak určitě žádný takový nebudou, to je jasný. Ale z jiných diskuzí co si tu pročítám si myslím, že 1100Virago není hloupý člověk (jestli jo, tak se omlouvám, osobně ho neznám )a tak mě zajímá, kde to vzal. Když si za něčím stojím, tak to mám přeci něčím podložený. Nebo ne?

(reakce na) Máte někdo zkušenost s právní ochtranou DAS?

10.2.2010 v 11:43 | Nahoru | #2
Kolins: Moje story je z roku 2002. Kámoš měl u DASu kombinované pojištění a doporučil mi to uzavřít na vozidlo. Jenže pak koupil z jednoho bazaru káru, ze které se vyklubala past. Když to chtěl vyřešit reklamací, nebo vrácením peněz, bazar samozřejmě všechno odmítl. Takže se obrátil na DAS, ať se starají. Jenže ti ho vyfakovali, že jeho podklady jsou neprůkazné (protokol ze značkového servisu a fotodokumentace zjevně nestačily) a že do toho nepůjdou. Takže si sehnal právníka sám, pořešil to ke své spokojenosti a smlouva s DASem letěla do koše. Časem zjistil, že ten bazar je u DASu taky.
Kámoš pak založil na diskusním serveru (tuším, že to bylo na www.pandora.cz) téma podobné tomuhle - spokojenost se službami DAS. Během měsíce tam měl okolo 200 příspěvků, ze kterých je moje "statistika". Pár lidí vyloženě uvedlo, že jim DAS zachránil prdel. Zhruba půlka tam uvedla případy, kdy to DAS vyřešil, ale byly to celkem jednoznačné spory, které nechali řešit ve stylu "ať se starají, když si to platím". A odhadem třetina měla zkušenost jako kámoš - odmítání, vykrucování (jak už to tak pojišťovny dělávají), neochota do sporu jít.
Zkoušel jsem včera tu starou konferenci vyhledat, ale pandora vypadá jinak než tehdy a pravděpodobně to téma už neexistuje - aspoň mně se nepovedlo ho vyhledat. Takže odkaz jako důkaz sem bohužel postnout nemůžu.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist