Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Díly neschopenky
 
28.10.2009 v 18:18
Zdárek, neni tu někdo kdo se vyzná v pracovní neschopnosti? Já jen že jsem po výlezu z nemocnice dostal jen 3 díly a to 2., 5. a 6. díl. Tak mi jde o to jestli mi neměli dát i 3. a 4. díl, nebo jestli už ho třeba někam poslali sami v nemocnici když sem byl krapet dýl mimo své vědomí. 4. díl mi jde o to protože se tam prej musí pro sociálůku vypsat účet na peníze a to sem nikdy nevypisoval, tak aby mi taky vůbec něco došlo

Díly neschopenky

28.10.2009 v 18:37 | Nahoru | #1
Díl I. Hlášení o vzniku dočasné pracovní neschopnosti

Toto hlášení je povinen ošetřující lékař odeslat příslušné OSSZ nejpozději v pracovní den následující po dni, kdy bylo vydáno rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti.

Díl II. Rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti (díl se žlutým pruhem)

Tento díl slouží současně jako průkaz práce neschopného pojištěnce. Při skončení pracovní neschopnosti je povinen pojištěnec odevzdat tento díl ošetřujícímu lékaři, který doplní údaje o ukončení dočasné pracovní neschopnosti a založí jej do zdravotnické dokumentace pojištěnce. (strana 1, strana 2)

Díl III. Hlášení zaměstnavateli o vzniku dočasné pracovní neschopnosti (díl s modrým pruhem)

Tento díl odevzdá zaměstnanec svému zaměstnavateli, který si jej ponechá. Tímto hlášením současně uplatňuje u zaměstnavatele nárok na náhradu mzdy za prvních 14 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti.

Díl IV. Rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti pro nárok na nemocenské (díl s růžovým pruhem)

Toto rozhodnutí slouží jako žádost o nemocenské. Žádost podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který ji předá příslušné OSSZ. OSVČ a zahraniční zaměstnanec dobrovolně účastný nemocenského pojištění předává tento díl příslušné OSSZ. Tuto žádost předává pojištěnec zaměstnavateli nebo příslušné OSSZ, jen pokud dočasná pracovní neschopnost zaměstnance trvala déle než 14 dnů. (strana 1, strana 2)

Díl V. Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti (díl s růžovým pruhem)

Tento díl předávají zaměstnanci neprodleně svému zaměstnavateli, který jej po doplnění údajů odevzdá příslušné OSSZ. OSVČ a zahraniční zaměstnanec předávají tento díl OSSZ. Toto rozhodnutí se neodevzdává OSSZ, pokud dočasná pracovní neschopnost trvala méně než 15 kalendářních dnů. (strana 1, strana 2)

Díl VI. Rozhodnutí o ukončení dočasné pracovní neschopnosti (bez pruhu)

Toto rozhodnutí odešle ošetřující lékař OSSZ nejpozději v pracovní den následující po dni, ve kterém byla dočasná pracovní neschopnost ukončena.

Díly neschopenky

28.10.2009 v 18:43 | Nahoru | #2
Hele ja v tom mel taky chaos, to je system na bliti.
Dobra zprava je ze na zadmni strane kazdeho dilu mas popis co s nim delat. Ja vim uz jen to, ze I. dil (Hlaseni o vzniku dpn) odesila sam lekar co ji vystavil na CSSZ, II.dil (rozhodnuti o vzniku dpn) nosim s sebou, tam jsou zapsane vychazky apod., jeden dil jsem posilal zamestnavateli.

IV. dil (rozhodnuti o vzniku dpn s cervenym pruhem) –predlozis zamestnavateli, a ten to zasle spolu s nejakou prilohou na CSSZ kdyz marodis dele než 14 dnu.. to je "listek na penize".

III. dil (hlaseni zamestnavateli o vzniku dpn s modrym pruhem) – dorucis zamestnavateli pro nahradu mzdy pro 3. az 14. den

V. dil je "rozhodnuti o ukonceni dpn" a pokud marodis mene nez 15 dni, pak je to doklad pro vyplatu nemocenske, pokud dele, pak doklad pro posledni vyplatu nemocenske.

Po 14 dnech a pak prubezne musis kazdy zacatek mesice dorucit zamestnavateli "listek na penize" a na zaklade toho ti CSSZ vyplaci nemocenskou (do tri dnu nedostavas nic a 3.-14. den plati zamestavatel).

VI. dil je bez pruhu a odesila ho opet jen lekar po ukonceni dpn

Snad jsem to nepopletl.

edit> koukam ze jsem postnul pozdeji

Naposledy editováno 28.10.2009 18:44:33

Díly neschopenky

28.10.2009 v 18:46 | Nahoru | #3
kuwa jak to tak čtu ..... ešče že totok nepotřebuju. To bych dostal ještě infarkt, nebo by mě z teho zavřeli do blázince, než bych to všecko vypapíroval

Díly neschopenky

28.10.2009 v 20:51 | Nahoru | #4
A nevíte náhodou jestli je možný 3. a 4. díl poslat pomocí doktorů zameětnavateli, když zrovna nejsem 2x schopnej to vyřešit sám? Jen teda jestli ty dva díly mám hledat už v podniku (samá dovolená a nikde neni nikdo koho potřebuju), nebo ty díly stále někde ležej za skříní v nemocnici když mi je nedali.

1 reakcí na tento příspěvek Díly neschopenky

29.10.2009 v 08:01 | Nahoru | #5
Špitál posílá automaticky III a IV díl Tvému zaměstnavateli..ale budeš zítra potřebovat lístek na peníze,je posledního v sobotu(stačí vystavit i začátkem listopadu,ale nejpozději do 5.dne v měsící dát účetní!!).ten Ti napíše PL na podkladě Tvého II dílu(je žlutej, který po celou dobu PN Ti zůstavá ) a Tvůj PL si veme do karty V a VI díl..,až Tě ukončí, žlutý mu odevzdáš(zůstává navždy v kartě) a ten červený ( V) Ti dá pro Tvou účetní..

Naposledy editováno 29.10.2009 08:05:08

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Díly neschopenky

29.10.2009 v 08:39 | Nahoru | #6
alexxa> Oooo koukám někdo fundovaný. Udělala to moje doktorka jak jsi psala tak to máš recht. Akorát teda musim ještě dovalit ten lístek na peníze do práce.
Jinak díky za info, ale stejně se tam budu snažit dovolat do naší účtárny, aby mi potvrdili že tam maj 3. a 4. díl z nemocnice a já pak neostrouhal

(reakce na) Díly neschopenky

29.10.2009 v 08:44 | Nahoru | #7
simisim> No dělám ve zdravotnictví 23 let..takže vím..špitál to snad poslal,ale pro jistotu si tam cikni,taky se mi párkráte stalo, že to tam ztratili..nic se neděje..vystaví se náhradní hlášení na podkladě Tvé žluté Pn,to může udělat i Tvůj praktický lékař..
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist