barth_duben

Téma: Bluetooth interkom
 
14.10.2008 v 10:52
Cau, ma ho niekto? Ak hej, aky? Resp.mate nejake tipy?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

4.4.2010 v 21:05 | Nahoru | #361
Ruda AN 650, ST 1300> pro zajimavost... kde a za kolik (jestli to neni tajny )

(reakce na) Bluetooth interkom

4.4.2010 v 22:09 | Nahoru | #362

mmm10>Zdravím,měl bych otázku k F3,kterou jsem si na jaře zakoupil.Jde mi o kvalitu poslechu,může mi někdo napsat svou zkušenost.Je to u vás alespoň na urovni průměrných mp3 sluchátek?U mě je kvalita mnohem horší než u mého předešlého Albrecht AE 600S.Spolujezdec mi dejme tomu rozumí i když čistému zvuku to má daleko a já musím místy hodně přemýšlet co vlastně říká.Jak je to případně u vás,moc díky za odpověď.MNemám zkušenost s F3 ale F4 je neuvěřitelně kvalitní proti původnímu mono Interphone, který mi naprosto vyhovoval a byl srozumitelný dobře. Ovšem po vyzkoušení F4 není cesta zpátky. Máš to správně nainstalované v helmě? Myslím tím jestli náhodou nemáš třeba u spolujezdce otočený mikrofon, kupodivu tohle bývá hodně častá "závada", se kterou lidi přijdou. Prostě mají tu dírku s mikrofonem otočenou na druhou stranu, takže hlas se do mikrofonu dostává jakoby odrazem. Chtělo by to vidět, pochopitelně bych doporučil kontaktovat nejdřív toho, kdo ti to prodal. Konstrukčně je F3 a F4 rozdílná, má tuším i jiné DSP ale nemělo by to být horší než starý Interphone (klasik) a ten byl naprosto srozumitelný i na enduru.

(reakce na) Bluetooth interkom

4.4.2010 v 22:49 | Nahoru | #363
mmm10> Ahoj, to opravdu není v pořádku. Co je zdrojem špatné slyšitelnosti? Nízká hlasitost, nebo je to něčím rušené?
Interphone je možné reklamovat u prodejce, nebo se s reklamací obrátit přímo na nás, na dovozce. Kdybys měl cestu do Českých Budějovic, zkontrolujeme to a vyřešíme během pár minut na místě výměnou vadné části. Omlouvám se za potíže a věřím, že problém vyřešíme k tvé spokojenosti.

(reakce na) Bluetooth interkom

5.4.2010 v 14:40 | Nahoru | #364

Skalda>Ruda AN 650, ST 1300> pro zajimavost... kde a za kolik (jestli to neni tajny )


Tajný to není. Koupil jsem u Mac Online. Vše i s PPL dodávkou nějakých 10.150.-

1 reakcí na tento příspěvek Bluetooth interkom

5.4.2010 v 20:30 | Nahoru | #365
Ahoj,k te F3,díky za reakci.Koupil jsem si to se sadou do uzavřené helmy(oproti origo)a tam je mikrofon,alespoň podle mě,přidělaný na tom gumovým proužku,ale kouknu jestli fakt není opačně.Co se týče slyšitelnosti,tak u spolujezdce je to celkem ok,ale i tak horší než u předchozího Albrechta(trochu šumí jak u starých mobilů),ale mě po nějaké době nemluvení,když začnem zas povídat,chvíli trvá než se automaticky seřídí hlasitost(spolujezdec musí většinou opakovat první větu)a i pak je hovor poměrně špatně srozumitelný,trochu chrastí,šumí a nad 100 km/h nesrozumitelný(plexi mam vysoký a do helmy nefučí nějak extra),nevím jak to popsat,prostě Albrecht byl v klidu i nad 150 km/h a tady je to zatím výrazný krok dolů.M

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

5.4.2010 v 21:24 | Nahoru | #366
mmm10> F3 se dodává jen v provedení s univerzálním mikrofonem (na tyčce). Zjistím u výrobce, jestli mikrofon na drátku může snížit u F3 kvalitu komunikace. Pak se ozvu a dořešíme to.

1 reakcí na tento příspěvek Bluetooth interkom

6.4.2010 v 11:41 | Nahoru | #367
mam podobnej problem se starym interphonem.Spolujezdec nerozumi nad sto v hodine.Ne ze by to vypadavalo ale je to malo slyset i kdyz se to "napali naplno" A druha vec je ze to uz od sedesati do mikrofonu pekne fouka a neni to moc prijemny to poslouchat.Jde tam nekde nastavit citlivost u mikrofonu od kdy ma "reagovat" (mam system do otevreny prilby)

(reakce na) Bluetooth interkom

6.4.2010 v 13:12 | Nahoru | #368
Biker98> Používáš otevřenou přilbu? Starý interphone má o dost horší filtry šumu, takže ruchy z mikrofonu nad 100 km/h při otevřené helmě mohou být slyšet. U nové F4 by neměly. Co se srozumitelnosti a slyšitelnosti týče, neměl by být problém ani nad 100 km/h. Prosím zkontroluj, jestli máte oba sluchátko přesně na středu ucha. Zní to banálně, ale bylo to zdrojem mnoha reklamací. Lidé si to dají přibližně, ale chápu, že když mikrofon hraje mimo zvukovod není to slyšitelné. Poklud je to přímo, nemůže být problém s hlasitostí, slyšitelností, ani srozumitelností, protože Interphone je vcelmi nahlas. Předpokládám, že návod jsi četl a máš aktivovanou vysokou hlasitost:

Aktivování vysoké hlasitosti
Je-li headset (7) dále od ucha, může být tato funkce aktivována pro zvýšení základní úrovně hlasitosti proto, aby byl zvuk jasný a srozumitelný.
Postup
1. Je-li přístroj vypnut (LED dioda 2 nesvítí), stiskněte a podržte tlačítko Volume + (3).
2. Zatímco držíte tlačítko (3), stiskněte multifunkční tlačítko (1) po dobu 5 vteřin.
3. Uslyšíte zvuk, který znamená, že zařízení je zapnuto, LED dioda (2) začne blikat modře, po zhruba 5 vteřinách uslyšíte další potvrzující zvuk a LED dioda (2) začne blikat červeno-modře jako potvrzení nastavení VYSOKÉ HLASITOSTI.
4. Uvolněte tlačítka.

Dej vědět, jestli je pro tebe nějaká z uvedených informací užitečná. Pokud ne, je vadné sluchátko, nebo ucho

Bohužel musím připustit, že F4 to má se srozumitelností opět lepší a to díky druhému sluchátku. Rozdíl mezi jedním sluchátkem a dvousluchátkem je značný. Cellularline vyrobil nějakou sérii dvoujsluchátek těsně před uvedením F4 i na starý model a zaprášilo se po nich. Bohužel je podruhé už nevyrobili (zřejmě si nechtěli konkurovat nové řadě F).

Bluetooth interkom

6.4.2010 v 13:16 | Nahoru | #369
tohle dost zajima, prave jsem se rozhoduji o nakupu F3 sady. mmm10 rekni pak jak jsi dopadl.

1 reakcí na tento příspěvek Bluetooth interkom

6.4.2010 v 15:20 | Nahoru | #370
No jeden kus mam z Touratechu a druhy od dovozce zrejme od tebe.Ten prvni je lepsi.Sluchatka mam dobre.Stejne prilby stejna velikost.V obou mam repro na obe usi.kdyz se nejede je to ok.Ale pri jizde spokojenej moc nejsem.Na motorce je jeste "palubni" kabelovy intercom od Autocom.Kvalita zvuku je jak v obyvaku. ale ten kabel se plete a chci modrej zub kvuli telefonu.Jinak bych se vratil zpet ke kabelu.Ta kvalita je neskutecna.Spis jestli se neda nastavit "prah citlivosti"mikrofonu aby to nechytalo okolni ruchy a nepoustelo to do prilby.je dost neprijemny kdyz mam relativne tichou prilbu a v ni me z repraku fici vitr ;o(

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

6.4.2010 v 17:45 | Nahoru | #371
Dan-RECALL> Díky za ochotu.M

(reakce na) Bluetooth interkom

7.4.2010 v 09:10 | Nahoru | #372
TomasTT> Čau Tomáši, kamarád ještě neotestoval Midland ?
Dík za info Jarda

(reakce na) Bluetooth interkom

7.4.2010 v 09:11 | Nahoru | #373
TomasTT> Čau Tomáši, kamarád ještě neotestoval Midland ?
Dík za info Jarda

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

7.4.2010 v 12:13 | Nahoru | #374
mmm10> Zatím není za co, dotaz jsem předal do Itálie, zatím nemám odpověď. Pokud nepřijde do konce týdne, zkusíme to vyřešit u nás otestováním všech komponentů, případnou výměnou vadného dílu. Jsem si jistý, že kvalita F3 musí být stejná jako u F4 a ta tyhle potíže nemá.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

7.4.2010 v 12:33 | Nahoru | #375
Biker98> Starý Interphone je technologie, která se prodává od roku 2004, nebo 2005 tzn. od doby, kdy na trhu nebyl žádný, ani vzdáleně srovnatelný zdůrazňuji "bezdrátový" intercom pro komunikaci mezi dvěma motocykly. Takto starou technologii nelze srovnávat s palubním drátovým intercomem, jehož cena je dodnes několikanásobná, ani s novými technologiemi, které používá například nová řada F. Ten efekt, který popisuješ (připomínal mi potůček) je občas slyšitelný díky tomu, že starý Interphone neumí odfiltrovat všechny okolní šumy, pamatuji si to. Zkus si pohrát s umístěním mikrofonu. Dá se to trochu omezit, úplně to zřejmě neostraníš. Je hlasitost po nastavení vysoké hlasitosti dostatečná? Měla by, protože je to velmi hlasité, navíc když máš obě sluchátla. Chci se ujistit, že není problém ještě jinde.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

7.4.2010 v 12:47 | Nahoru | #376
Dan-RECALL> No slyset to je ale jak tam leti i ty okolni ruchy tak se snizuje kvalita a na dalnici je to lepsi vypnout.Po meste neni problem ale jak prijde slabsi vitr tak je to hned ve sluchatkach.kdyz to prelepim tak to stejne asi nebude lepsi.Ten kabelovej je v cene kolem 20tisic tak je jasny ze se to musi projevit na kvalite.Trochu me to zklamalo ale telefonovani je super.Jen komunikace se spolujezdcem pri vyssi rychlosti nic moc.Skoda ze to neumi vypnout mikrofon kdyz se do toho nemluvi jako to ma ten palubni.Respektive nastavit citlivost mikrofonu a ne jen hlasitost sluchatek.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

7.4.2010 v 12:55 | Nahoru | #377
Biker98> Řešení je prostý, ale pošleš mne s ním asi do patřičných míst, vzhledem k nové investici . Pořiď si F4, nebo pokud to máš jen na komunikaci se spolujezdcem tak F3. Starý model střelíš snadno třeba na Aukru (znám takové případy), někomu, kdo není tak rozmazlený palubním Autocomem. Pokud to často používáš na volání vyřešíš tím i problém s nedostupností na telefonu, když používáš intercom. F4 i F3 ti totiž při příchozím hovoru přeruší intercom a zvoní, ty to můžeš přijmout (hlasem), nebo odmítnout (mlčením).

(reakce na) Bluetooth interkom

7.4.2010 v 14:34 | Nahoru | #378
Dan-RECALL> no taky jsem o tom uz uvazoval ze ty sady strelim.Jen kdyz jsem se s tim tak do ty prilby instaloval aby to nevadilo a netlacilo tak se mi nechce to rvat ven.Kdyz me nekdo vola mam to na dispeji navigace a jen si zmacknu prijmout.Telefon mam v kufru.Problem je jen v ty citlivosti mikraku.Jo kdo se jednou rozmlsa kabelem tezko od nej odchazi Tak az se jednou nastvu tak prodam interfone i prilbama a vyzkousim F4.

1 reakcí na tento příspěvek Bluetooth interkom

11.4.2010 v 23:00 | Nahoru | #379
Čus hošani,pokoušel jsem se číst toto téma od začátku,ale u páté stránky mě s toho začala bolet hlava proto se ptám někoho kdo mi fakt poradí přesně co hledám! Pi.u tomu rozumím,ale něco levnějšího abych se mohl domluvit mezi mnou a spolujezdcem,a to samé aby měli třeba na druhé motorce,a my se mohli domluvit (hlavně řidiči) mezi sebou !! třeba jako něco (některými odsuzovanými)po těch drátech mezi řidičem a spolujezdcem + asi vysílačka na jedné i na druhé motorce...pochopil jsem dobře že ty vysílačky mají snad věčí dosah nežli ty bluťáky? kolega má třeba toto a uvažovali jsme to nějak propojit vysílačkou že bych to koupil taky? http://www.moto-arm...rcom-ae-600-s-19-219
Díík.

(reakce na) Bluetooth interkom

12.4.2010 v 08:41 | Nahoru | #380
bandita1> Máš pravdu je tolik variant až z toho bolí hlava.Já musím volit HF s intercomen BT a pro skupinu větší jak 4moto PMR s BT. Pro lepší srozumitelnost HF stereo/2 sluchátka/a pak se už jen probírat cenami.BT proto že na kabely zapomenu a utrhnu se.Podle parametrů je špička Scala rider G4. BT s dosahem 1.6km a čtyři motokáři si pokecají najednou FULL DUPLEX,
všichni se slyší všichni můžou hovořit aniž by jeden musel přestat mluvit.Pro větší skupinu
a větší dosah pak dokoupit PMR Midland 445BT/zmizne bohužel full duplex/Trochu je to dražší.

Naposledy editováno 12.04.2010 08:50:03

Bluetooth interkom

12.4.2010 v 16:26 | Nahoru | #381
Sakra vsichni resi jak co prepojit a jak se s kym spojit a zapominaji na ty motorce jezdit a uzivat si jizdu samotnou jsem zvedavej za par let jak se bude resit digitalni prijem televize v zrcatkach

1 reakcí na tento příspěvek Bluetooth interkom

15.4.2010 v 10:28 | Nahoru | #382
Skalda> tak jak se tváří čína? už si to odzkoušel trochu víc?

(reakce na) Bluetooth interkom

15.4.2010 v 11:57 | Nahoru | #383
Mat> dost dobre se to tvari (a je mozne ji poridit uz i pod 2k za sadu i s postovnym), ale na motorce to budu moct vyzkouset nejdriv v druhe polovine kvetna (poznatky napisu)...

EDIT: pismenko

Naposledy editováno 15.04.2010 11:58:21

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

19.4.2010 v 17:32 | Nahoru | #384
Dan-RECALL> Zdravím,jen dotaz ,jestli jsi na mě nezapoměl,co odpověď z Itálie,ještě nedorazila?Díky.M

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

19.4.2010 v 18:03 | Nahoru | #385
mmm10> Tak jsem to zaurgoval a přišla odpověď, že příslušenství je navzájem kompatibilní mezi F2-F3-F4. Pokud tedy používáš F3 s mikrofonem do integrálek a vše je tam, kde má být, neměl by být problém. Myslím, že by bylo dobré vše otestovat a zjistit, kde je problém. Odkud jsi? Dost cestuju, možná by bylo dobré se sejít a mrknout na to. Taky si můžu od tebe půjčit jednotku a vyzkoušet ve své helmě. Pokud bude vše OK, problém bude v mikrofonu. Pokud bude špatná slyšitelnost i v mé helmě, je problém s jednotkou a vyměníme ji.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Bluetooth interkom

22.4.2010 v 06:38 | Nahoru | #386
Dan-RECALL> Zdravím, jsem ze Sokolova,ty jednotky jsem zkoušel prohazovat s přítelkyní a nic se nezměnilo,ale jestli budeš mít čistě náhodou v nejbližší době cestu kolem dej vědět,jinak bych to k vám asi poslal poštou na reklamaci.(na začátku června se chystám na dovolenou,předpokládám ,že by se reklamace stihla vyřídit).Díky.M.

(reakce na) Bluetooth interkom

25.4.2010 v 22:17 | Nahoru | #387
mmm10> Ahoj, pošli to k nám, pokusíme se to vyřídit obratem. Zde je adresa: http://www.motointe...z/index.php/kontakty

2 reakcí na tento příspěvek Bluetooth interkom

4.5.2010 v 21:48 | Nahoru | #388
Jak jsem slíbil, posílám první čerstvé zkušenosti s interkomem Midland BT2 a PMR Midland 445 BT. Jsem spokojiený, vše funguje jak má. Interkom má více možností připojení dalších mediál. kanálů (GPS, telefon, mp3, PMR)a to jak pouze pro jednotlivce v posádce, tak i tyto kanály sdílet se spolujezdcem. Komunikace s manželkou vynikající kvality i při vysokých rychlostech. Může poslouchat oblíbenou hudbu, když chci mohu poslouchat s ní. S bráchou na jíné motorce komunikuji přes BT PMR bez naprostých potíží. Abych jen nechválil. Jedna funkce- VOX (spouštění interkomu hlasem) není úplně ideální. I při nejvyšší nastavené citlivosti se komunikace nedaří spustít běžným hlasem. Je třeba vydat nejaký hlasitý povel, např. oslovit jménem a pak se IK spustí. Druhá věc, která mě trochu mrzí, je že jsem prozatím nepřišel na to jak lze ovlivnit hlasitost příjmu signálu z PMR. Oproti hladině interkomové komunikace je výrazně vyšší. A to ž nepříjemně. Jinak ale spokojenost. Nemáte někdo prosím ev. český překlad PMR 445 BT nebo odkaz na něj. Zdravím všechny a doatečně ještě jednou děkuji za poradní hlasy při mém rozhodování o koupi. Přišly mi vhod. Ruda

Bluetooth interkom

10.5.2010 v 17:16 | Nahoru | #389
Zdravím,tak jsem dnes obdržel nazpátek reklamovaný Interphone F3,s tím,že současný stav je vyhovující,takže i přes velmi dobré jednání spol. Recall,za sebe F3 nedoporučuji,případně nejprve vyzkoušet a pak se rozhodovat,já se vracím k drátovému Albrechtu,takže pokud by měl někdo zájem,svojí půl roku starou sadu F3 nabízím k prodeji.M

Bluetooth interkom

10.5.2010 v 18:09 | Nahoru | #390
Do pr... Proč se to nedostalo ke mně! Psal jsi tam, že je to po dohodě se mnou? Reklamační oddělení nic nehlásilo, já nic netestoval. Chtěl jsem to otestovat osobně! Reklamační oddělení to testuje v kanclu, takže rozpoznají základní nedostatky, ale tohle chtělo projet na motorce...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

globalmoto_duben
Objednat reklamu
TOPlist