chtěla bych začít s motokrosem a vybírám svoji první crossku. Je mi 15 let, měřím 160 cm a jsem začátečník (nepočítám ze jsem třeba 2 krát seděla na moto)
Rozpočet mám max do 24 000 Kč, které jsem si našetřila z brigády. Přemýšlela jsem o něčem v rozmezí 80–150 ccm, ale ráda si nechám poradit od zkušenějších.
Co byste mi doporučili na začátek? A pokud by někdo měl něco vhodného na prodej, budu ráda i za nabídky.
Děkuji za každou radu
1 reakcí na tento příspěvek Začátečnice hledá crossku
2 reakcí na tento příspěvek Začátečnice hledá crossku
assassin píše: Mx neni uplne sport pro lidi co maji hluboko do kapsy… tech 24k nestaci ani na slušnou výbavu - chrániče, helma, boty, ortézy… bohuzel :(
Já myslím že to můžeš napsat o motorkách obecně. Upřímně todle je zoufale málo i na slušnější ojetý kolo no.
1 reakcí na tento příspěvek Začátečnice hledá crossku
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Začátečnice hledá crossku
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Začátečnice hledá crossku
stigq píše: assassin> tech 24k mam jenom na moto, pokud budu mít štěstí tak by mi rodiče mohli taky něco málo přidat + peníze na ostatní vybavení . Ale děkuji, určitě ještě budu šetřit
Mno a to se ti právě snažíme říct že je tak maximálně na servis motorky ... ne na motorku ...
1 reakcí na tento příspěvek Začátečnice hledá crossku
Mozna lepsi nez sedet doma...
Nebo kolo a trenovat na sucho-rovnovaha ve stoje, jezdit po zadnim, po prednim pres prekazky...vsechno se ti bude hodit az na tu motorku jednou bude
1 reakcí na tento příspěvek Začátečnice hledá crossku
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Začátečnice hledá crossku
2 reakcí na tento příspěvek Začátečnice hledá crossku
Urcite by sel cas vyplnit kolem určeným pro jízdu únikové, ty návyky se hodi a je to zábavné, ja raději jezdim na kole ikdyz krosku mam slušnou…pohledej si na netu treba nejaky videa s Adélou kokesovou, jede fakt neskutečný bomby a na závodech si namaze rychly kluky na chleba.
https://www.instagra...gsh=YW96M3I0cWc5OTZx
Naposledy editováno 03.06.2026 22:23:50
....když nebudeš jezdit na písku nebo extra bahno...to to hoří ještě víc.
Nový pitbike. Jetý určitě ne.
Na naučení je to prima, u nás na tom mlaďasové jizdí furt a některým to i stačí na delší dobu.
Servis bude častější než na nějakým japku ale zase levnější. Tedy, možná, uvidíme co udělá nový systém clení balíčků z Číny.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Začátečnice hledá crossku
stigq píše: krokoš> trať mam asi 10 minut cesty, auto na to máme. Protože žiju blízko tak znám pár lidí co jezdí. Byla jsem se tam asi 2 krát podívat.
Ahoj, no, na tvojom mieste, kebyže mám 15 rokov a chcem jazdiť, tak tam čumákujem každý deň. Sadnem na bicykel a idem tam na trať. Prilbu+rukavice pripravené a číham, miláčku , číhám. Totiž, keď sa jazdí tak sa okolo toho aj kecá, a keď sa kecá, tak sa dá motorka požičať a pojazdiť. Ešte k tomu aj poznáš ľudí, čo tam jazdia. U nás v dedine je to bežné, je tam v depe zopár mlaďochov a tí si to skúšajú na všeličom, čo im požičajú. Neviem, ako tam u vás, ale tu v Bajči sa tá trať dá prejsť na bicykli. Keď som tam prvý krát zobral vnúčika 4,5 ročného, tak tú trať prešiel za mnou a celý okruh plakal. Teraz, už urobí aj 8 kôl v pohode , na mojom starom horskom. Tak pojazdím tú trať tam u vás na bicykli, teda, keď mi to dovolia a nikomu nezavadziam.
assassin píše: Kazdej pocita penize, ale urcite chces co nejnovější techniku kolik finance dovoli - nechces shánět díly na neco stareho a trápit se z dnešního pohledu s necim odměřeným. Vzhledem k výšce bych určitě koukal po 80ce, 125 neni nic na čem bys chtěla začínat, je to docela divoká vec.
Urcite by sel cas vyplnit kolem určeným pro jízdu únikové, ty návyky se hodi a je to zábavné, ja raději jezdim na kole ikdyz krosku mam slušnou…pohledej si na netu treba nejaky videa s Adélou kokesovou, jede fakt neskutečný bomby a na závodech si namaze rychly kluky na chleba.
https://www.instagra...M3I0cWc5OTZx [/quote]
Musím to uznat s tou divočinou. Když mně bylo kolem 20-ti, měl jsem 350 (konopnici) a kámoš mi půjčil novou ČZ 125/516. Myslel jsem, že mi to ruce utrhne. Takový výkon jsem upřímně od 125 nečekal.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Začátečnice hledá crossku
1 reakcí na tento příspěvek Začátečnice hledá crossku
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Začátečnice hledá crossku
assassin píše: Jinak samo, co jsem psal platí pro ježdění motokrosu = sport, pokud jde o to se nějak povozit na trati za barákem tak pitbike by stačil…
Ahoj, no ono sa to nejak väčšinou prekrýva. Vozíš sa vozíš a zrazu.....závodíš. Alebo, závodíš, závodíš a potom nejak zistíš , že máš problém sa dotrtkať aby ťa konečne odmávol.
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| výfukové koleno Yamaha YZ 125 | Heteronym | 0 | 18.9.2025 v 14:29 Heteronym |
| Kawasaki kx 125 po pridani ju zdusí Kawasaki KX 125 | Jawakawarider | 4 | 20.4.2025 v 23:10 Kohlstein |
| Nikasil a píst [1, 2, 3] Kawasaki KX 125 | Jintex | 74 | 14.1.2025 v 21:12 Kohlstein |
| Jakou moto na začátek Yamaha YZ 125, Yamaha YZ 250, Yamaha YZ 250F | Bluerider182 | 5 | 2.1.2025 v 20:09 Bluerider182 |
| Kolik mth by měl být správný zájezd... Yamaha YZ 125 | Infosek | 4 | 15.9.2024 v 22:40 ja1 |
