paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Honda Rebel DCT
3.6.2026 v 06:56
Prosim vysvetlite nekdo blondynce razeni DCT?V cem je rozdil.Jak to funguje.Je to o tolik lepsi nez klasika?

Naposledy editováno 03.06.2026 06:57:22

Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 08:28 | Nahoru | #1
Co tady….

Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 10:16 | Nahoru | #2
DCT funguje pěkně, má ale i pár nevýhod.
+ 10 kilo váhy
+ cena nového stroje s DCT + 25 kkč
+ složitejší a tím pádem dražší servis

Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 10:33 | Nahoru | #3
Diky moc,uz mam jasno?

1 reakcí na tento příspěvek Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 13:34 | Nahoru | #4
Já sám mám manuál, ale vzhledem k pozitivním recenzím DCT je asi lepší/pohodlnější variantou ten automat. Vzhledem k ne úplně pohodlnému posezu na této motorce je řazení malinko krkolomné.
Nejvíce bych se asi bál, pokud by se to nějak podělalo, řešit následné náklady s opravou.

1 reakcí na tento příspěvek Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 13:40 | Nahoru | #5
DCT je takovej ekvivalent DSG v koncernových autech. Za mě funguje parádně a spolehlivě (závady za těch cca15 let co je na trhu jsou zpravidla jen v motorku ovládání řazení, což je snadno řešitelné).
Nevýhoda je hlavně to, že automat nemůže číst dopravní situaci dopředu, takže je potřeba na to myslet hlavně při předjíždění.
Ale ještě bych zvážil i e-Clutch, s tou jsem teda neměl možnost jet, ale docela se mi ten koncept i cena líbí...

(reakce na) Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 13:56 | Nahoru | #6
Slávek-TDM> Velký Rebel se (zatím) s e-Clutch nevyrábí.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 17:06 | Nahoru | #7
FILODENDRON> nepohodlna?Tvrde sedlo?Vysoko stupacky? Kolik meris?

Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 19:57 | Nahoru | #8
Mám 60+ , a NC 750 DCT 2014 je pre mňa dar z nebies . V D režime si motor bufka na 2000 otáčok (aj keď to asi nie je najzdravšie), ten traktorový prejav milujem. Po meste v pohode, na semaforoch je vzdy pripravená 1.

(reakce na) Honda Rebel DCT

3.6.2026 v 21:02 | Nahoru | #9
Marge01> Mám 178 cm a ta geometrie: nízké sedlo + relativně vysoké stupačky není pro mě úplně OK. Taky má člověk docela nepřirozeně roztažené nohy, protože jsou stupačky dost široko od sebe. Jestli jsi na tom jen seděla a nohy měla na zemi, tak je to super pohodlné. Když se ale rozjedeš a dáš nohy na stupačky, tak tě chvíli mohou bolet kyčle.
Ale nestěžuji si a s motorkou jsem jinak velmi spokojen. Po několika ujetých km si tělo na tu geometrii zvykne a je to celkem dobré.

Honda Rebel DCT

4.6.2026 v 07:03 | Nahoru | #10
jezdím rok na H NT1100 DCT a spokojenost. To předvídání v provozu lehce vyřešíš podřazením palcem levé ruky a klidně i o 2 kvalty, když jedeš na D a chceš svižněji předjet. pokud to shrnu, je to hlavně o pohodlí a máš víc času věnovat se jízdě. občas se mě po prokluzu spojky zasteskne a pak musím na chvilku přesedlat, abych se rád k DCT vrátil.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Honda 1100 Rebel Touring 2025 - boč... Honda CMX1100 Rebel Alfik69 3 27.5.2026 v 12:19 Alfik69
Padací rám Rebel 1100 Honda CMX1100 Rebel Myschan 5 18.5.2026 v 19:00 Alfik69
Doprava Honda CMX1100 Rebel Victor-1 5 30.4.2026 v 09:29 FILODENDRON
Malý power cruiser [1, 2] Kawasaki Vulcan S (EN 650), Honda CMX500 Rebel, Hond... Bobinsky 38 29.7.2025 v 10:32 George1808
Honda Rebel 1100 ukazatel paliva Honda CMX1100 Rebel FILODENDRON 13 26.6.2025 v 21:14 Asaky


TOPlist