Téma: Trip Gruzie - Honda rebel 125
Ahoj! Chci se tady optat jestli je tu úplně nejlépe věkové relace jako já (18-20let) .
Ptám se jelikož plánuji menší moto expedici na stodvacetpětce konkrétně na Honda rebel 125 do Gruzie + teda chtěl bych natočit dokument o této cestě jelikož jsem si řekl, že na téhle motorce která je zároveň moje první tak objedu svět!
Pokud si chcete přečíst něco o tom tak mám vyvěšeny deník na svém profilu+ mám Facebook stránku.

Kdyby se tu nějaký dobrodruh objevil a nevadila by mu kamera tak ať mi napíše;)

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

2.6.2026 v 19:18 | Nahoru | #31
Radek2107> lépe bych to neřekl

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

2.6.2026 v 19:55 | Nahoru | #32
Radek2107> Ja nie som posraný, len už mám vek kedy to nie je také jednoduché vypadnúť niekam na mesiac...

U mladých tá možnosť je - ale na druhú stranu je vidieť že to vidia príliš jednoducho.
Ja ho neodhováram aby necestoval, len by som začal trebárs nejakou krajinou kde to je cca polovicu cesty - lebo aj tam pocestuje na 125ccm 3-4dni, hlavne aby nazbieral nejaké skúsenosti.

Ja som ako mladý sadol do Renaultu Scénic a vypadli sme v 4-roch do Bulharska (Achtopol 1550km), na šupu som potiahol do Razgradu s jednou neplánovanou opravou na dialnici pred Bukureštou... Jedna slabo utiahnutá spona na hadici a behom pár sekúnd som bol bez vody, na opačnej strane zastavili policajti - preskočili cez zvodidlá, spýtali sa na problém, pýtal som vodu a za pol hodinu ju doniesli v 1,5l PET, hadica sa nahodila, spona utiahla, voda naliala a pokračovalo sa.
Naspäť som ťahal 23hod v kuse až na SK, len pauza na tankovanie a toaletu a niečo pod zub...

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

2.6.2026 v 20:14 | Nahoru | #33
Ivan-K> Zase z toho nedelej raketovou vedu...jede pres civilizaci zememi, ktery jsou na tom dneska bezpecnostne velice dobre. Vsude kam jede je vetsi pravdepodobnost ze mu s poruchou nekdo pomuze a ze to bude stat min nez tady. V nejhorsim to tam necha a sedne na vlak/letadlo...taky zazitek...
Hlavne opatrne - nejvetsi riziko je dopravni nehoda...Zase ale - u nas se snad jezdi nejhur z tech vsech statu po trase

1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 2.6.2026 v 20:18 | Nahoru | #34
Taky lituju zpětně jenom toho, že jsem nejezdil dál a častěji (já cestoval dokonce na Hondě DAX). Když jsi mladej, nic není problém. Užij svět, dokud to ještě jde. Zvlášť na východě se to mění strašně rychle a je třeba to zažít.

Jednou budeš taky nostalgicky vzpomínat jako ivan-k, tak ať ty historky stojí za to a nemrzí tě, že sis něco nechal rozmluvit!

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

2.6.2026 v 20:19 | Nahoru | #35
Ivan-K> tak samozřejmě to nevidím tak že se mi nic na cestě nepřihodí že to pujde podle plánu to já vím q jsem schopný to risknout

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

2.6.2026 v 20:20 | Nahoru | #36
FiffiQ> přesně!

1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 2.6.2026 v 21:41 | Nahoru | #37
Môžeš si zobrať inšpiráciu...
Skupina má svoje výhody aj nevýhody - každopádne človek musí počítať s tým že niektoré dni neurobí ani 200km napriek tomu že ide ako jednotlivec a nie je obmedzený žiadným členom skupiny, ktorý potrebuje pauzovať každých 50-100km...
Jedna vec je ciel ukrojiť čo najviac km za den, na druhú stranu neuvidíš zaujimavé miesta ked len gúlaš kilometre

Kamoš čo má Forzu 125, milulý rok 2x otočil HR, šiel sám, tých 650km dáva na šupu ...
Hlavne čítať, čítať a ešte raz čítať a zbierať informácie od tých čo tam boli

Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 2.6.2026 v 21:44 | Nahoru | #38
Jeď a problémy řeš až přijdou. Jezdím celej život dálky a nikdy se mi nestalo, že by místní nepomohli. Obzvlášť, když vidí osamělého bikera.

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

2.6.2026 v 21:45 | Nahoru | #39
Ivan-K> jo jo tyhle kluky jsem už viděl škoda že to nedotáhli do indie ale plně chápu a asi i dobře že to otočily, každopádně chápu jak to myslíš ale reálných 500km denně je ze začátku pak už to bude že klidná jízda a něco i vidět jen potřebuji prostě abych během prvních 5 dni se dostal aspoň do Turecka... minulý rok jsem jel slovensko polsko a první a poslední den jsem dal nějakých 600km za jeden jediný den s tím že jsem měl pauzy a něco jsem i viděl

1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125

2.6.2026 v 23:11 | Nahoru | #40
Určite si pred cesto vymeň vo variátore valčeky, remeň, brzd. obloženie. Kto je pripravený, nie je zaskočený.

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

3.6.2026 v 00:00 | Nahoru | #41
jdu900fire_blejt> Neplaš chudáka Attilu123. V Rebelovi bude variátor, válečky či řemen hledat marně
Promiň. Nemyslím to posměšně, ale nedalo mi to. Taky jsem se párkrát překouk na čem že to tazatel jezdí....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

3.6.2026 v 06:05 | Nahoru | #42
MartasUS> Já jsem ty auta naložená jak na Dakar, potkal před 25 dny u Splitu.

Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 06:07 | Nahoru | #43
mea culpa, som bol v tom, že ide skútrikom.

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 08:37 | Nahoru | #44

FJRPEPA píše: MartasUS> Já jsem ty auta naložená jak na Dakar, potkal před 25 dny u Splitu.

Fakt??? Tak to je pecka. Taková prdlá partička, že jo? My se s nima míjeli v horách u Corraj
Edit: mapa


Naposledy editováno 03.06.2026 08:43:05

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 10:46 | Nahoru | #45
Attila123> ...pores si i pojistky na cestu. Na sebe naprosto urcite, na motorku podle ceny....

1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 14:38 | Nahoru | #46
Neřeš na čem,řeš kam!

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 14:58 | Nahoru | #47

chink píše: Neřeš na čem,řeš kam!



Jj, od té doby co to slovačisko objelo svět na fichtlu, už nemusí nikdo nikomu nic dokazovat a každý si může cestovat podle svých možností a chuti

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 16:39 | Nahoru | #48
[quote=Ivan-K]Radek2107> Ja nie som posraný, len už mám vek kedy to nie je také jednoduché vypadnúť niekam na mesiac...

Hele s tím věkem to je asi jak to má kdo nastaveno, já jsem s manželkou ve svých 48 letech jel na Pamír, pohoda a neskutečný zážitek, teď je mi 56 a na konci měsíce vyrážime do Gruzie a Arménie, jasné že jezdíme každý na své.
Tom

1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 16:54 | Nahoru | #49

Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 3.6.2026 v 17:52 | Nahoru | #50
Hezky zocelená baba

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

3.6.2026 v 18:48 | Nahoru | #51
Bubak-z-Nemecka> jo jo tak bez toho bych nevyrazil ale na moto asi koupím u hranic

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

3.6.2026 v 18:49 | Nahoru | #52
TomH> na tyhle fotky jsem snad koukal na fb ne?

1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 4.6.2026 v 07:57 | Nahoru | #53
Normálně prostě jeď,...chrápat v Turecku a cestou zpět jde kdekoliv,..já třeba v Řecku spal někde u vyschlého jezera a pohoda......jen pod šírákem,..protože vzduch 42 a cesta 46C. Tím ušetříš za ubytko,..vodu na umytí a plavání najdeš téměř kdekoliv,....na vlka stačí vlhčené ubrousky.....

Abys věřil: https://www.motorka...etail&ddid=88213

Naposledy editováno 04.06.2026 08:03:34

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

4.6.2026 v 08:49 | Nahoru | #54
Dolin> no jasný no já jsem ani moc s ubytkem nepočítal abych právě ušetřil peníze,jinak náhodou někdo nevíte jak je to na hranicích turecka s dronama? Někdo zkušenosti?a

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 4.6.2026 v 13:08 | Nahoru | #55
Attila123> Je to možný

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 4.6.2026 v 17:11 | Nahoru | #56

Attila123 píše: Dolin> no jasný no já jsem ani moc s ubytkem nepočítal abych právě ušetřil peníze,jinak náhodou někdo nevíte jak je to na hranicích turecka s dronama? Někdo zkušenosti?a

Presne pre toto som vyššie napísal že treba zberať skúsenosti, že cestovanie do Gruzínska vidíš príliš jednoducho.
Tvoj rozpočet musí byť naplánovaný tak že 1/2 budeš prespávať aj v nejakom ubytovacom zariadení, musíš mať rezervu že keby dačo, porucha motorky...
Môžeš mať aj extra poistenie, ale tak či tak môžu od teba žiadať platbu pri ošetrení a ty si od poistovne budeš žiadať preplatenie...

V niektorých krajinách sú na prespávanie mimo určených miest háklivý a je to vyslovene zakázané. Riad sa pravidlami danej krajiny - absolútne sa nedrž na to že niekto napíše: "ja som bol a úplná pohoda, nikto nič neriešil", pretože ak teba zrovna niekto zastaví, tak ty budeš platiť pokutu a nie ten čo tu napísal nejakú vlastnú skúsenosť z minulosti.

Dúfam že to video o tých troch na skútroch si videl celé a vieš čo sa im stalo, tak by bolo dobré aby si používal hlavu a nedopadol podobne.

PS: moja rada, ak nemáš rozpočet na to aby si aspon 1/2 dní prespal v hoteli, nepočítaš že bude treba opraviť motorku, tak radšej nikam nechod.

1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 4.6.2026 v 17:16 | Nahoru | #57
Ale no, od polovice TR sa mu môže stať, že bude občas prespávať aj na nejakom dvore u domácich.
Turci sú na východe celkom pohostinní, ak sa nenarazí na kurvy vyškolené v Dojčlande

Najviac pohostinní boli utečenci/Sýrčania na juhu, moc nemali ale podelili sa z podstaty, nie prebytku

Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 4.6.2026 v 18:29 | Nahoru | #58
My se snažíme každou noc spát v kempu a vychází nám den cca 1000 Kč na jednoho a motorku s tím, že máme vždy teplou místní večeři.
Tom

(reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

4.6.2026 v 18:45 | Nahoru | #59
Ivan-K> rozpočet mám udělaný i s rezervou která furt roste:) jinak viděl jsem ho samozřejmě celý

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125

Skvělá odpověď, děkuji! 4.6.2026 v 19:05 | Nahoru | #60

Ivan-K píše:
...
V niektorých krajinách sú na prespávanie mimo určených miest háklivý a je to vyslovene zakázané.
....


V tom směru je to:
Slovinsko - tam jsou na to fakt vysazený a jdou po tobě i když nejsi na očích,
Chorvatsko - ve vnitrozemí to nikdo neřeší, ale chce to nějakou obezřetnost - neprovokovat,
Řecko - řeší se to jen na plážích a v turistických oblastech.

Do Gruzie pojede předpokládám přes střední nebo východní Balkán, a tím pádem nemá problém.
Kemp se sprchou nebo stanování u vody na umytí stačí každý čtvrtý den.
Za 25 let ježdění na motorce jsem ještě nikdy nespal v hotelu ani v penzionu (s vyjímkou u Leva na Ukrajině, ale to je speciální případ).
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
honda rebel 125 Sedlo Honda Rebel 125, Honda CA 125 Rebel Lukeess 5 6.12.2025 v 23:56 Vítězslav_Máří
Honda rebel 125 výbrus Honda CA 125 Rebel Attila123 3 1.9.2025 v 18:41 Slávek-TDM
Honda rebel 125 cestování Honda CA 125 Rebel Attila123 20 3.4.2025 v 00:28 Vítězslav_Máří
Honda rebel 125 cestování Honda CA 125 Rebel Attila123 1 1.4.2025 v 12:30 JohnnyS08
honda rebel 125 Honda CA 125 Rebel rider9999 6 1.4.2025 v 10:49 Attila123


TOPlist