Ptám se jelikož plánuji menší moto expedici na stodvacetpětce konkrétně na Honda rebel 125 do Gruzie + teda chtěl bych natočit dokument o této cestě jelikož jsem si řekl, že na téhle motorce která je zároveň moje první tak objedu svět!
Pokud si chcete přečíst něco o tom tak mám vyvěšeny deník na svém profilu+ mám Facebook stránku.
Kdyby se tu nějaký dobrodruh objevil a nevadila by mu kamera tak ať mi napíše;)
3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
U mladých tá možnosť je - ale na druhú stranu je vidieť že to vidia príliš jednoducho.
Ja ho neodhováram aby necestoval, len by som začal trebárs nejakou krajinou kde to je cca polovicu cesty - lebo aj tam pocestuje na 125ccm 3-4dni, hlavne aby nazbieral nejaké skúsenosti.
Ja som ako mladý sadol do Renaultu Scénic a vypadli sme v 4-roch do Bulharska (Achtopol 1550km), na šupu som potiahol do Razgradu s jednou neplánovanou opravou na dialnici pred Bukureštou... Jedna slabo utiahnutá spona na hadici a behom pár sekúnd som bol bez vody, na opačnej strane zastavili policajti - preskočili cez zvodidlá, spýtali sa na problém, pýtal som vodu a za pol hodinu ju doniesli v 1,5l PET, hadica sa nahodila, spona utiahla, voda naliala a pokračovalo sa.
Naspäť som ťahal 23hod v kuse až na SK, len pauza na tankovanie a toaletu a niečo pod zub...
Hlavne opatrne - nejvetsi riziko je dopravni nehoda...Zase ale - u nas se snad jezdi nejhur z tech vsech statu po trase
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
Jednou budeš taky nostalgicky vzpomínat jako ivan-k, tak ať ty historky stojí za to a nemrzí tě, že sis něco nechal rozmluvit!
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
Skupina má svoje výhody aj nevýhody - každopádne človek musí počítať s tým že niektoré dni neurobí ani 200km napriek tomu že ide ako jednotlivec a nie je obmedzený žiadným členom skupiny, ktorý potrebuje pauzovať každých 50-100km...
Jedna vec je ciel ukrojiť čo najviac km za den, na druhú stranu neuvidíš zaujimavé miesta ked len gúlaš kilometre
Kamoš čo má Forzu 125, milulý rok 2x otočil HR, šiel sám, tých 650km dáva na šupu ...
Hlavne čítať, čítať a ešte raz čítať a zbierať informácie od tých čo tam boli
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
Hele s tím věkem to je asi jak to má kdo nastaveno, já jsem s manželkou ve svých 48 letech jel na Pamír, pohoda a neskutečný zážitek, teď je mi 56 a na konci měsíce vyrážime do Gruzie a Arménie, jasné že jezdíme každý na své.
Tom
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
Abys věřil: https://www.motorka...etail&ddid=88213
Naposledy editováno 04.06.2026 08:03:34
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
Attila123 píše: Dolin> no jasný no já jsem ani moc s ubytkem nepočítal abych právě ušetřil peníze,jinak náhodou někdo nevíte jak je to na hranicích turecka s dronama? Někdo zkušenosti?a
Presne pre toto som vyššie napísal že treba zberať skúsenosti, že cestovanie do Gruzínska vidíš príliš jednoducho.Tvoj rozpočet musí byť naplánovaný tak že 1/2 budeš prespávať aj v nejakom ubytovacom zariadení, musíš mať rezervu že keby dačo, porucha motorky...
Môžeš mať aj extra poistenie, ale tak či tak môžu od teba žiadať platbu pri ošetrení a ty si od poistovne budeš žiadať preplatenie...
V niektorých krajinách sú na prespávanie mimo určených miest háklivý a je to vyslovene zakázané. Riad sa pravidlami danej krajiny - absolútne sa nedrž na to že niekto napíše: "ja som bol a úplná pohoda, nikto nič neriešil", pretože ak teba zrovna niekto zastaví, tak ty budeš platiť pokutu a nie ten čo tu napísal nejakú vlastnú skúsenosť z minulosti.
Dúfam že to video o tých troch na skútroch si videl celé a vieš čo sa im stalo, tak by bolo dobré aby si používal hlavu a nedopadol podobne.
PS: moja rada, ak nemáš rozpočet na to aby si aspon 1/2 dní prespal v hoteli, nepočítaš že bude treba opraviť motorku, tak radšej nikam nechod.
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
Turci sú na východe celkom pohostinní, ak sa nenarazí na kurvy vyškolené v Dojčlande
Najviac pohostinní boli utečenci/Sýrčania na juhu, moc nemali ale podelili sa z podstaty, nie prebytku
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
Ivan-K píše:
...
V niektorých krajinách sú na prespávanie mimo určených miest háklivý a je to vyslovene zakázané.
....
V tom směru je to:
Slovinsko - tam jsou na to fakt vysazený a jdou po tobě i když nejsi na očích,
Chorvatsko - ve vnitrozemí to nikdo neřeší, ale chce to nějakou obezřetnost - neprovokovat,
Řecko - řeší se to jen na plážích a v turistických oblastech.
Do Gruzie pojede předpokládám přes střední nebo východní Balkán, a tím pádem nemá problém.
Kemp se sprchou nebo stanování u vody na umytí stačí každý čtvrtý den.
Za 25 let ježdění na motorce jsem ještě nikdy nespal v hotelu ani v penzionu (s vyjímkou u Leva na Ukrajině, ale to je speciální případ).
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| honda rebel 125 Sedlo Honda Rebel 125, Honda CA 125 Rebel | Lukeess | 5 | 6.12.2025 v 23:56 Vítězslav_Máří |
| Honda rebel 125 výbrus Honda CA 125 Rebel | Attila123 | 3 | 1.9.2025 v 18:41 Slávek-TDM |
| Honda rebel 125 cestování Honda CA 125 Rebel | Attila123 | 20 | 3.4.2025 v 00:28 Vítězslav_Máří |
| Honda rebel 125 cestování Honda CA 125 Rebel | Attila123 | 1 | 1.4.2025 v 12:30 JohnnyS08 |
| honda rebel 125 Honda CA 125 Rebel | rider9999 | 6 | 1.4.2025 v 10:49 Attila123 |




