Ptám se jelikož plánuji menší moto expedici na stodvacetpětce konkrétně na Honda rebel 125 do Gruzie + teda chtěl bych natočit dokument o této cestě jelikož jsem si řekl, že na téhle motorce která je zároveň moje první tak objedu svět!
Pokud si chcete přečíst něco o tom tak mám vyvěšeny deník na svém profilu+ mám Facebook stránku.
Kdyby se tu nějaký dobrodruh objevil a nevadila by mu kamera tak ať mi napíše;)
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
Toho dobrodruha chci abych nejel sám kdyby se cokoliv stalo a nemyslím s motorkou to snad dokážeš pochopit....
Naposledy editováno 01.06.2026 20:05:08
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
jestli mas dost casu, jed klidne na jebce..lepsi nez sedet doma
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
Ale k věci - já nepojedu. Ale jinak bezva nápad. Klidně jeď sám. O to větší zážitky to budou. Mezi ČR a Gruzií žádná pustina není. V případě potřeby pomoc vždycky najdeš. To jsou právě ty správně praštěné nápady na které budeš moct vzpomínat až budeš dědek. Sám jich pár podobných mám a jsem za ně ve svém věku vděčný
Naposledy editováno 01.06.2026 20:35:55
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
Attila123 píše: Wenca24> bohužel nikdo koho dlouho znám tak nemá čas vyrazit ba tak dlouho ale i tak si furt myslím že furt lepší někdo než jet sám a bůhví co by se mi mohlo stát,ale jinak máš pravdu děkuji moc za podporu:)
Budeš sa stretávať s obdivom ! Choď !
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Trip Gruzie - Honda rebel 125
Attila123 píše: Wenca24> bohužel nikdo koho dlouho znám tak nemá čas vyrazit ba tak dlouho ale i tak si furt myslím že furt lepší někdo než jet sám a bůhví co by se mi mohlo stát,ale jinak máš pravdu děkuji moc za podporu:)
Ať už se stane cokoli, tak jak psal docent, není to pustina a na cestě tě nikdo umřít nenechá. Vždycky někdo pomůže. A než riskovat cestu s někým náhodným, tak raději sám.
Ve finále zjistíš, že vlastně sám nejsi. Akorát budeš každý večer sedět u piva s někým jiným
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
4 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
No a teď ty nevýhody
- krátký servisní interval, při výletu do Gruzie budeš muset výměnu oleje provádět v půli cesty
- problematické předjíždění kamiónů, autobusů. Ne že by to nešlo, akorát to chce hodně odvahy.
- doba cesty se prodlouží o 50% v porovnání s 30kW+ motorkami
- 125ky jsou poměrně lehké, proto i 10kg kufr ti rozhodí těžiště a motorka se pak do zatáček skládá jinak než jsi zvyklý
Naposledy editováno 02.06.2026 08:21:53
2 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
e: před 14 dny sem se vrátil z TET Albánie a tam jsme v horách potkali partičku 5 Čechů v autech. Jedna fábka, golf a subaru. Všechny 3 auta staré obouchané jebky a kluci kolem 25 let. Na střeše rámy jak na Paris-Dakar
Naposledy editováno 02.06.2026 10:46:21
jack.fx píše:
- doba cesty se prodlouží o 50% v porovnání s 30kW+ motorkami
Taky jsem něco nacestoval na slabejch motorkách a s tímhle jediným úplně nesouzním. Pokud to nebyl dálniční přesun, ale běžnej mix silnic, měst a otevřený krajiny, málokdy jsem byl pomalejší než o 25-30% ve srovnání s tou samou trasou na něčem 30kW+.
Jo, možná by se to dalo vzít i tak, že na 125cc se budeš cíleně vyhýbat dálnicím a tím si to prodloužíš znatelně, to potom ano.
Se zbytkem souhlas.
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
jack.fx píše: Taky jsem zkoušel cestovat 125ce a musím říct, že to je docela masochismus. Jediné pozitivum těchto strojů je spotřeba. Starší CBFka na jednu nádrž ujedou 600km. U nových modelů Honda zlepšila dojezd na 750km při stejné 13l nádrži.
No a teď ty nevýhody
- krátký servisní interval, při výletu do Gruzie budeš muset výměnu oleje provádět v půli cesty
- problematické předjíždění kamiónů, autobusů. Ne že by to nešlo, akorát to chce hodně odvahy.
- doba cesty se prodlouží o 50% v porovnání s 30kW+ motorkami
- 125ky jsou poměrně lehké, proto i 10kg kufr ti rozhodí těžiště a motorka se pak do zatáček skládá jinak než jsi zvyklý
Ani jedno z těch tvrzení není pravda.
Jinak děkuji za komentář vážím si toho
1 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
Takovéhle akce dokážeš zrealizovat jen za mládí, takže vůbec neváhej. Ničeho se neboj, vždycky všechno nějak dopadne. Fandím ti
Edit: podotýkám že tehdy cesta do Brna byla jak dnes do Gruzie, jen kratší
Naposledy editováno 02.06.2026 12:21:38
Jinak to s tím deštěm znám,to jsem na té samé motorce minulý rok jel slovensko a kousek polska cca 1900km celá trasa no a samozřejmě 70km od domova mě chytnou krupky s deštěm takže dojedu dom celý mokrý
Naposledy editováno 02.06.2026 12:44:45
jack.fx píše: Taky jsem zkoušel cestovat 125ce a musím říct, že to je docela masochismus. Jediné pozitivum těchto strojů je spotřeba. Starší CBFka na jednu nádrž ujedou 600km. U nových modelů Honda zlepšila dojezd na 750km při stejné 13l nádrži.
No a teď ty nevýhody
- krátký servisní interval, při výletu do Gruzie budeš muset výměnu oleje provádět v půli cesty
- problematické předjíždění kamiónů, autobusů. Ne že by to nešlo, akorát to chce hodně odvahy.
- doba cesty se prodlouží o 50% v porovnání s 30kW+ motorkami
- 125ky jsou poměrně lehké, proto i 10kg kufr ti rozhodí těžiště a motorka se pak do zatáček skládá jinak než jsi zvyklý
Dovolím si poznamenat, že většina z toho jsou blbosti...hlavně poslední dva body...
Po údržbe si natočil nejakých 2000km ako sám píšeš. Ja som využíval skúter len na motanie tu doma a natočil som 5000km, + tento rok už skoro 2500km
CZ/PL si už bol, ale to pomaly ani nerátam za cestovanie, navyše si neopustil ani EU
Podla mna ani nevieš do čoho ideš
2 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
Nejlepší dobrodružství života. Samozřejmě jsem pak jezdil dál podobné cesty, ale podruhé už to není takový zážitek.
Jednoznačně jeď. Ať už to dopadne jakkoliv, doma u počítače nic takového nezažiješ.
A až budeš mít zaměstnání, ženu a děti, tak to už moc nepůjde.
2 reakcí na tento příspěvek Trip Gruzie - Honda rebel 125
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| honda rebel 125 Sedlo Honda Rebel 125, Honda CA 125 Rebel | Lukeess | 5 | 6.12.2025 v 23:56 Vítězslav_Máří |
| Honda rebel 125 výbrus Honda CA 125 Rebel | Attila123 | 3 | 1.9.2025 v 18:41 Slávek-TDM |
| Honda rebel 125 cestování Honda CA 125 Rebel | Attila123 | 20 | 3.4.2025 v 00:28 Vítězslav_Máří |
| Honda rebel 125 cestování Honda CA 125 Rebel | Attila123 | 1 | 1.4.2025 v 12:30 JohnnyS08 |
| honda rebel 125 Honda CA 125 Rebel | rider9999 | 6 | 1.4.2025 v 10:49 Attila123 |