paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Vynulování palubního počítače - ODO
1.6.2026 v 09:01
Ahoj,
po stání na sluníčku se mi vynuloval celkový nájezd kilometrů. Načítají se jednotky odpovídající 5 km. Tedy při stavu počítadla 000010 jsem ujel 50 km. A místo vnější teploty ukazuje v litrech množství paliva. Jedná se zřejmě o nějaký diagnostický režim.
Při další jízdě jsem zjistil ještě jednu souvislost. Před tím, než se to stalo jsem se potýkal s tím, že motorka mezi 2 500 a cca 4000 ot.min. méně táhla a prskala do výfuku. Nyní je to všechno pryč a od 2500 ot./min. to krásně táhne s nárůstem výkonu okolo 4500.
Je možné, že se někde také vymazaly lety načtené korekce palivové mapy a nyní to jede v původním režimu?
Chtěl jsem nechat ty budíky spravit, a dořešit stav KM, kvůli STK a pojišťovně, ale mám strach, aby se to nevrátilo do původního stavu i co se týče jízdy.
Z toho jak pěkně to jede jsem nadšený.
Má někdo s takovým vývojem zkušenost?

Děkuji.

Naposledy editováno 01.06.2026 09:02:14

1 reakcí na tento příspěvek Vynulování palubního počítače - ODO

1.6.2026 v 14:11 | Nahoru | #1
Cítím s tebou. Jestli se ale trpaslíkům v elektronice zavařily z horka diódy, tak ti stejně asi nezbyde nic jiného než zajít do autorizovaného servisu (za příslušnou sumu). Tohle bych garážovému otporníkovi s lapťopem nesvěřoval.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vynulování palubního počítače - ODO

2.6.2026 v 06:41 | Nahoru | #2
docent> Tos mu moc neporadil, co mu asi řeknou v autorizáku...vyměnit za nový a pak se uvidí

Holubp> Tyhle 2 věci spolu nemají co dočinění, na to máš příliš starý stroj a to bys od něj očekával přiliš...tohle je častá závada ohledně těch kilometrů, celkový stav km a korekce rychlosti a ujeté vzálenosti jsou v paměti přístrojovky, která se musí dát do původního stavu. Tenhle typ pamětí, který je tady, tak "blbne" i u jiných typů přístrojovek.
Ty korekce palivové mapy jsou zase uloženy v motorové jednotce Sagem, která tady je a dá se to nastavit přes diagnostiku...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vynulování palubního počítače - ODO

2.6.2026 v 10:14 | Nahoru | #3
X-tra-X> Neporadil? No vždyť mu radíš v to samé, co já. Zřejmě se to bude muset nastavit přes diagnostiku. Moje rada byla, aby to dal někomu, kdo tomu prokazatelně rozumí a má zkušenosti a vybavení na konkrétní typ motorky - což amatérští tuningáři v garáži většinou nejsou.
Já vrozenou nedůvěru k autorizovaným servisům nemám. Nesdílím názor, že autorizák chce jen tahat z lidí peníze a nic neopravit. Ale to je dle uvážení každého soudruha

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vynulování palubního počítače - ODO

2.6.2026 v 11:05 | Nahoru | #4
docent>
X-tra-X>
děkuji oběma za názory.
Uvažuji ty budíky dát sem: http://www.hifiland...P_tacho_Aprilia.html
Myslím, že i na fóru etv1000.cz se prezentovali, že to dělají v Plzni.

Je mi divné, že by se odehrála najednou změna v elektronice palubní desky i v ŘJ. Není to i tak, že ŘJ palivovou mapu přizpůsobuje nějakým údajům, které čte z palubní desky? Nebo, že je palubní deska v nějakém režimu, podle kterého ŘJ změnila palivovou mapu (testovací, diagnostickou)? Jsou to jen úvahy, nevím přesně a nestudoval jsem si nikde jak tato ŘJ funguje.

(reakce na) Vynulování palubního počítače - ODO

2.6.2026 v 11:50 | Nahoru | #5
Holubp> Ne, takhle neuvažuj, takhle to nefunguje...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vynulování palubního počítače - ODO

2.6.2026 v 11:54 | Nahoru | #6
docent> No je vidět, že to nznáš...o disgnostice jsem mluvil pouze v souvislosti s adaptacemi v motorové jednotce, ale ta přístrojovka nejde připojit, nebo tam cokoliv nastavit přes "káblík", kilometry upravíš v eeprom paměti, ale na to musíš mít vybavení a znát to. Nastavit korekci na senzor rychlosti už je zase úplně o něčem jiném. Vím o čem mluvím, dělal jsem to párkrát, jak na Futuře, tak na Caponordu, je to stejná technika...

(reakce na) Vynulování palubního počítače - ODO

2.6.2026 v 14:32 | Nahoru | #7
X-tra-X> jestli to dobře chápu, pokud někde nechám udělat ty budíky, nemělo by to mít vliv na to, že to zázračně začalo lépe fungovat co se týče motoru.

(reakce na) Vynulování palubního počítače - ODO

2.6.2026 v 22:18 | Nahoru | #8
X-tra-X> Myslím, že myslíme to samé, ale každý mluvíme jazykem svého kmene. Nehandrkujme se
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
ETV 1000 Caponord vymena chladici k... Aprilia ETV 1000 Caponord gammar 6 7.6.2026 v 23:12 Kohlstein
ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator Aprilia ETV 1000 Caponord gammar 24 2.6.2026 v 22:52 combust
Caponord ETV 1000 a dloooooouhy cho... Aprilia ETV 1000 Caponord gammar 12 24.5.2026 v 06:48 sseba1
ETV1000 Caponord spatna reakce po p... Aprilia ETV 1000 Caponord gammar 28 20.5.2026 v 10:16 gammar
Shinko Adventure Trail 804/805 [1 ... 4, 5] Aprilia ETV 1000 Caponord jasp 135 19.5.2026 v 20:14 Malp


TOPlist