Pokud je motorka a tedy i regulator studeny, tak dava na volnobeh 13,8 Voltu. To by slo.
Problem cislo 1: Po zvyseni otacek, zacne napeti klesat pod 13 Voltu. Po poklesu otacek, zase leze na 13,8 Voltu. To je presne opat toho, jak by to melo fungovat.
Problem cislo 2: Po zahrati motorky se regulator take pekne nahreje a napeti i na volnobeh postupne spadne na 12,5 Voltu i pri volnobehu, na zvysene otacky nijak nereaguje. Postupne napeti klesa, jak baterka dostava za usi od zapalovani a svetel. Takze to v podstate prestane dobijet.
Jak jsem cetl, original regulator je mizerny, mel by se menit snad i preventivne. Ja bych rekl, ze ten muj je KO.
Doporucite nejaky, ktery staci vymeni kus za kus bez nejakych uprav?
Baterka je nova.
Dekuji vsem.
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
Ano, o prechodovych odporech jsem take uz neco cetl, ale jen vymenit regulator a hned videt, ze je to v poradku by bylo docela fajn.
Co tohle, to jsou nejaci nemci, ne?
https://www.funmoto....ra-rsv-1000-mille-sl
Naposledy editováno 30.05.2026 21:35:30
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
edit: Regulátor
Naposledy editováno 31.05.2026 07:51:45
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
gammar píše: assassin> Diky za reakci, Japonci, ale nenasel jsem zatim nic, co by slo rovnou na Caponorda.
Ano, o prechodovych odporech jsem take uz neco cetl, ale jen vymenit regulator a hned videt, ze je to v poradku by bylo docela fajn.
Co tohle, to jsou nejaci nemci, ne?
https://www.funmoto....ra-rsv-1000-mille-sl
Regulator muzes mit i cesky a nakonfigurujes si ho jak je potreba(konektory). Ja tam primozajel a pan mne na miste napinoval regulator jak jsem pitreboval a prodal i konektornovy do svazku na moto. Pripadne pokud jsi zrucny se nechaji koupit konekory a muzes je vymenit i na moto za nove.
Motokonektory
Regulatory mosfet i normalni
Dokonce tam ma primo regulator u ktere ho je popis na tvou moto.
Naposledy editováno 31.05.2026 11:32:42
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
Naposledy editováno 01.06.2026 15:21:51
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
2 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
gammar píše: Dekuji vsem za reakce. Doporucuje se eliminovat oba hnede konektory od alternatoru. Jak ale pak merite. jestli neni nejaky problem s dobijenim, kdyz uz neni mozne rozpojit konektor od alternatoru a zmerit faze proti sobe? Mam sundanou nadrz, kabely od hnedeho konektoru k alternatotu mizi hluboko do neznama. To se k nim da nejak dostat primo u alternatoru?
taky je moznost tam konektory nechat, jen je vymenit za nejake lepsi - tesnene. treba ty "univerzalni" kity shindengen obsahuji konektor co nakrimpujes do puvodni elektroinstalace...
1 reakcí na tento příspěvek ETV 1000 Caponord, asi vadny regulator
gammar píše: Jeste jsem zapomnel, kdyz jsem hledal jaky regler tam dat, tak treba na Amazonu se nabizeji nahrady za shindengen. Jako uplne 1:1, maji tam fotky fabriky a stroju, na kterych to delaji, ale to neni mozne, to musi bejt fake. Pouzity shindengen se i u nas bezne nabizi za 12 stovek, ale tohle tam stoji kolem 6 stovek. Jako mozna, na nejaky slaby skutr, ale oni to inzeruji normalne pro velke motorky, ktere maji pulkilwatovy alternator, tomu neverim, to musi za chvili shoret.
Nemusí to hned shořet. Poctivě zaplacenej japonec to vymyslel, vyvinul a dodal origo výrobci motocyklu.
Číňan vykuchal nějakej co se mu dostal do ruky, oprásknul zapojení, nacpal tam levný komponenty a pokud trefil nadimenzování chladiče a výkonovýho prvku (a neosral příliš moc ten zbytek) tak to může fungovat skoro stejně (originály vydrží i desítky let, náhrady v řádu několikal let a kdo to bude řešit...).
Jenže, podle obrázku na amazonu se to nepozná.
Reglery u motorek nejsou raketová věda jako procesory aby to nedokázali v číně napodobit.
Naposledy editováno 02.06.2026 22:53:23
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| ETV 1000 Caponord vymena chladici k... Aprilia ETV 1000 Caponord | gammar | 6 | 7.6.2026 v 23:12 Kohlstein |
| Vynulování palubního počítače - ODO... Aprilia ETV 1000 Caponord | Holubp | 8 | 2.6.2026 v 22:18 docent |
| Caponord ETV 1000 a dloooooouhy cho... Aprilia ETV 1000 Caponord | gammar | 12 | 24.5.2026 v 06:48 sseba1 |
| ETV1000 Caponord spatna reakce po p... Aprilia ETV 1000 Caponord | gammar | 28 | 20.5.2026 v 10:16 gammar |
| Shinko Adventure Trail 804/805 [1 ... 4, 5] Aprilia ETV 1000 Caponord | jasp | 135 | 19.5.2026 v 20:14 Malp |
