paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky
29.5.2026 v 22:47
Zdarec, mám mustanga už pět let a za tu dobu jsem nikdy neotevřel zadní světlo, až do dnešního večera…
zjistil jsem že můj mustang má vzadu dvě žárovky místo jedné, je tam 30w zapalování a tak by od žárovky měly jít dva kabely do předního světla ale tak tomu tady není, obě žárovky mají na sebe napojený jeden kabel a z druhe strany nic, nevíte proč by to tak bylo? díky

Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

30.5.2026 v 04:34 | Nahoru | #1
To myslíš vážně a nebo si děláš srandu ?

Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

30.5.2026 v 05:42 | Nahoru | #2
Zdar, to je skoro jako provokace nebo co?

Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

30.5.2026 v 09:21 | Nahoru | #3
A svítí to?
Já myslím, že je to tak proto, že to někdo tak zapojil. Jaké měl úmysly, kdo ví?
Mně před časem začala vyvádět babetta, vypálila žárovky, magneto mělo najednou vyšší výkon. Musel jsem místo původních žárovek 6V / 15 W + 5 W dát dopředu 12 V / 21 W a do zadního světla dvě žárovky 12 V / 5 W, aby se to víc zatížilo a nespálily se i ty 12V žárovky.

Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

30.5.2026 v 09:52 | Nahoru | #4
Ta jedna bude asi náhradní.

1 reakcí na tento příspěvek Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

30.5.2026 v 10:35 | Nahoru | #5
tak jsem zjistil že když přepnu světla z dálkových na potkávací tak se žárovky prohodí, někdo to asi vymyslel aby se nepálila žárovka při přepínání

Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

30.5.2026 v 12:30 | Nahoru | #6
Jestli si to dobře pamatuji tak Mustang ve verzi se silnějším 30w statorem to tak měl a přední žárovka je 25w.

(reakce na) Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

2.6.2026 v 11:43 | Nahoru | #7

mustanger23 píše: tak jsem zjistil že když přepnu světla z dálkových na potkávací tak se žárovky prohodí, někdo to asi vymyslel aby se nepálila žárovka při přepínání



Originálně je na každou stranu zadní žárovky přiveden drátek od tlumeného / dálkového a tím se prohazuje polarita, takže se zadní žárovka vždy kostří přes neaktivní vlákno přední žárovky a tím to praskání omezili.

Tvoje řešení je také OK, akorát vyžaduje 2 zadní žárovky a jednu stranu žárovky ukostřenou přímo v držáku.

1 reakcí na tento příspěvek Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

2.6.2026 v 11:53 | Nahoru | #8
Bugs> Díky, myslel jsem že to tak nějak bude, časem to stejně asi předělám na originální řešení

(reakce na) Proč má můj mustang vzadu dvě žárovky

2.6.2026 v 19:23 | Nahoru | #9
mustanger23> to uz jsme meli v praveku, 2 odizolovane draty na jednu zarovku a druha byla rezerva kdyby praskla a nemuseli jsme ji lovit v kastliku .
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Jak přepsat mustanga bez toho abych... Jawa 50/23 Mustang Koudelka24 13 23.5.2026 v 09:24 kokoška.
Je můj pionýr v původním laku Jawa 50/23 Mustang Hokr210 19 21.5.2026 v 11:02 Ivan-K
Jawa 50/21 pionýr problém se spojkou Jawa 50/20 Pionýr, Jawa 50/23 Mustang, Jawa 50/21 Pi... fajnsmekr 12 4.5.2026 v 20:08 udinar
Jawa Mustang nestartuje Jawa 50/23 Mustang Mechču 12 2.4.2026 v 21:07 petr.machy
Časování kanálů Jawa 50/20 Pionýr, Jawa 50/23 Mustang, Jawa 50/21 Pi... milous_xx 8 27.3.2026 v 18:30 Zdenalbenal


TOPlist