paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Hornet 750 - vyzkoušení
29.5.2026 v 12:52
K 50. narozeninám si plánuji koupit ke svým cestovním motorkám (Versys 1000 a V-Strom 650) znovu naháče na občasné vyblbnutí. Váhám mezi Hornet 1000, Z900 (obě mám možnost vyzkoušet a Z900 už jsem i 2 roky vlastnil) a Hornet 750. A právě Hornet 750 nemá žádná Honda v okolí jako předváděčku. Byl by někdo ochotný z Brna nebo Tišnova a okolí ochotný dát si společnou vyjížďku s výměnou motorek na vyzkoušení? Díky,

Hornet 750 - vyzkoušení

29.5.2026 v 13:28 | Nahoru | #1
Nezapomeň si to zase pořídit ve verzi 35 kW, ať se při tom "občasném blbnutí okolo Brna" hned nezabiješ.

Hornet 750 - vyzkoušení

29.5.2026 v 13:35 | Nahoru | #2
To rýpnutí beru Ale dobře víš, že to bylo kvůli synovi s řidičákem A2.

Hornet 750 - vyzkoušení

29.5.2026 v 14:45 | Nahoru | #3
Já jel kvůli motorce do Brna, ty kvůli ní můžeš sem https://www.moravamotors.cz/pujcovna
Domluv si na půl den Hornet 750, druhý půlden Hornet 1000 a buděš vědět.

Hornet 750 - vyzkoušení

29.5.2026 v 15:28 | Nahoru | #4
Za mě je ten malej hornet méně zajímavá motorka i přes oboustranný qs než Z900. Je to i poměrně malý na mých 186cm. Pocitem…..CB650R je zábavnější ,i když zase ty led svícení noc nic moc….
Zařadil bych i street 765

Hornet 750 - vyzkoušení

29.5.2026 v 16:12 | Nahoru | #5
Z900 je UFO, ale Z900RS je krásná Hornet je taky ,,nějakej divnej,,

Hornet 750 - vyzkoušení

29.5.2026 v 20:08 | Nahoru | #6
Úplně nechápu výběr Hornet 750 vs Hornet 1000 vs Kawa Z900. Hornet v litru a Zetko devítikilo hraje úplně jinou ligu z hlediska výkonu,. Pokud vybíráš v téhle kategorii, tak mi do výběru pasuje spíš Suza GSX S 1000. Pokud překousneš ten hmyzí ksicht. Ale litrový Hornet ho má taky.

Hornet 750 - vyzkoušení

31.5.2026 v 14:35 | Nahoru | #7
Suzuki GSX S 1000 je taky v širším výběru. I když to přední světlo Problém je hlavně cena nových Suzuk i ojetin...včetně malé nabídky. Nejvíc se mi zamlouvá Z900...tu znám nejlíp, měl ji nedávno v poslední verzi i na předváděčku. Ovšem hodně podobný motor mám ve Versysu 1000, tak to není moc velká změna. Proto chci vyzkoušet i oba Hornety (1000/750). Bohužel prodejci mají v Brně na předváděčku jen H 1000. Myslím, že jeho výhon (ve vysokých otáčkách) nevyužiji a nepotřebuji lítat v obrovských rychlostech , proto by mě zajímal ten H 750. Vůbec nevím, co od něj čekat. Recenze jsou dobré. Ovšem v okolí předváděčka není. V širokém hledáčku je ještě BMW F900 R...velká nabídka ojetin za dobré ceny. Ale recenze o ní mluví jako spíš o "nudné" motorce. Uvidím.

Hornet 750 - vyzkoušení

31.5.2026 v 20:40 | Nahoru | #8
Cena nové je od nějakých 285 000,-. Při osobním jednání by se možná ještě něco dalo ukecat. Co se týče cen ojetin, tak ta asi nějakým způsobem reflektuje kvalitu a jaký je to držák. Taková z dnešního pohledu jednoduchá motorka, která pravděpodobně nemá žádný zásadní problém. Napíšu osobní zkušenost. Nad Suzuki jsem vždycky tak trochu ohrnoval nos. Takový hrnec šroubů se říkalo. V roce 2020 jsem si koupil nové GSXso. Výběr byl mezi Z900 a GSX S 1000. 6 let a k dnešnímu dni cca 54 000 najeto mě přesvědčilo, že je to dobrá motorka. Naprosto spolehlivá, prozatím původní akumulátor, jen běžný servis, nic neodešlo, nic se neměnilo. Doslova nepraskla ani žárovka. Ani po padesáti tisících nebere olej. Oproti Hornetu má silný střed, takže ji nemusíš tolik točit a po mé osobní zkušenosti tomu Hornetu na akceleraci celkem ujíždí. Litr není vůbec není o šílených rychlostech. Je to o tom, že tam kde u motorky, která má necelých 70 kilowatt musíš jít o dva kvalty dolů, tak u litru jen otočíš plynem a jedeš. Když se třeba potřebuju zařadit z připojováku na dálnici, roztočím dvojku na 150 - 160, v klidu se zařadím, odkvaltuji na šestku a dál jedu s davem 140. A na tenhle komfort se moc dobře zvyká. Ideální je zkusit 750, pak sednout na litr a znovu 750. Jiný svět obecně.

Hornet 750 - vyzkoušení

31.5.2026 v 22:07 | Nahoru | #9
Na obcasne blbnuti bych do vyberu zaradil MT09...

Hornet 750 - vyzkoušení

1.6.2026 v 15:55 | Nahoru | #10
Vychvalovaný tříválec od Yamahy mi nesedí (zkoušel jsem 2x v Tracer 900/9). A MT09 se mi ani nelíbí.

Hornet 750 - vyzkoušení

1.6.2026 v 22:07 | Nahoru | #11
před rokem jsem jezdil několik dní na novém H750 a tou dobou jsem měl doma i D790 2018. Motorky papírově hodně podobné, stejně škaredé, ale ten Duke je prostě zbavnější.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Albanie Honda CB750 Hornet THS 0 3.3.2026 v 22:40 THS
Oprava a kalibrace tachometru Honda CB750 Hornet Sklenkyn 2 4.2.2026 v 18:45 Fueltank
nerezová koncovka výfuku - lakování... Honda CB750 Hornet wild38 3 2.12.2025 v 16:21 wild38
Oranžová kontrolka Honda CB750 Hornet Honda CB750 Hornet tomba156 23 12.10.2025 v 20:22 crestik
Držák na telefon Honda CB750 Hornet HondaHornet750 9 21.4.2025 v 18:53 Slzic


TOPlist