Bohužel na neutrál chcípne, volnoběhem to není
děje se tak i za přidání plynu.
Když ho trochu “potůruju”tak jde do otáček ale čas od času prostě vynechá a vždycky skoro/úplně chcípne.
Mám bohatou směs, je tam jehla na záběh, mohlo by to být tím.
Společně s tím je svíčka černá jenom na elektrodě, je tohle normální, do svíček se zatim moc neviznám
Kdyžtak mám doma komplet jiný zapalování, které je celkově mnohem hezčí, ale pionýr za chvilku půjde tak se mi to tam moc dávat nechce…
My sme dávkovali velmi často od oka, radšej viac ako menej, dymilo to, ale nikdy sa mi teda nestávalo aby to zhasínalo po vyradení kvaltu.
Ked odišla sviečka, tak odišla nie že to šlo naštartovať...
To je tak ked to je raz všetko opotrebené, nejaké nové diely čo sa na to kúpili sú kadejaké pochybné kopie, ktoré nesplnajú parametre, rozmery (šupátko či ihla) a potom človek ťažko môže chcieť aby to nejak fungovalo
Jinak ano, bohatá směs má tendenci chcípat. Dvoutakt na chudou štěká v otáčkách. Todle se u pionýra snadno pozná, nakloněním. Plovákovka vpravo. Doprava ochudíš. Nakloníš doleva, a obohatíš. Ale ideální je jikov nepoužívat.
A ano, jehla na záběh je blbost. To mohl vymyslet jen kozopasec. Ale tehdá se to učil celej svět. Karburátor má být Správně ! nastavenej, vzdy. Né na záběh bohatší. Když pominu, že jehlou člověk obohatí/ochudí směs v režimu, kdy je to mejmíň potřeba. Protože na (nejen) plnej plyn to řídí hlavní tryska. Zvedlou jehlou člověk pak akorád někde ve městě, pomalou jízdou zaleje svíčku, a skončil.
1 reakcí na tento příspěvek Pionýr chcípne
https://motorky.bazo...jawa-5021-pionyr.php
Ja ani neviem ako rozlíšiť Pioniera pojazdného od Pioniera po GO, oba neťahajú, oba štartujú na "božie slovo" ak teda nemá jeden VAPE a ideálne nejaký seriozny karbec miesto toho pôvodného a zvyšok je o tom ako to vyzerá esteticky...
V našich časoch dobrý Pionier vytiahol v pohode 70km/h na budíku
1 reakcí na tento příspěvek Pionýr chcípne
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| Jak přepsat pionýra s originál kníž... Jawa 50/21 Pionýr | mustanger23 | 23 | 2.6.2026 v 17:07 cmiral |
| Tyvole už na to seru Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 30 | 23.5.2026 v 19:52 Frantas |
| Pionýr nestartuje Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 12 | 7.5.2026 v 21:01 Ivan-K |
| Jawa 50/21 pionýr problém se spojkou Jawa 50/20 Pionýr, Jawa 50/23 Mustang, Jawa 50/21 Pi... | fajnsmekr | 12 | 4.5.2026 v 20:08 udinar |
| Pojistka sedla Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 6 | 19.4.2026 v 22:45 Jot |
