paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Pionýr chcípne
10.5.2026 v 17:38
Čaute hoši, podle mého posledního tématu víte že pionýr startuje, dokonce dneska chytil na první…
Bohužel na neutrál chcípne, volnoběhem to není ,
děje se tak i za přidání plynu.
Když ho trochu “potůruju”tak jde do otáček ale čas od času prostě vynechá a vždycky skoro/úplně chcípne.

Mám bohatou směs, je tam jehla na záběh, mohlo by to být tím.
Společně s tím je svíčka černá jenom na elektrodě, je tohle normální, do svíček se zatim moc neviznám.

Kdyžtak mám doma komplet jiný zapalování, které je celkově mnohem hezčí, ale pionýr za chvilku půjde tak se mi to tam moc dávat nechce…

Pionýr chcípne

10.5.2026 v 19:27 | Nahoru | #1
Jestli redis olej a benzin na zabeh, musis casteji menit svicky

Pionýr chcípne

10.5.2026 v 20:17 | Nahoru | #2
Mám obavu že bude problém inde...
My sme dávkovali velmi často od oka, radšej viac ako menej, dymilo to, ale nikdy sa mi teda nestávalo aby to zhasínalo po vyradení kvaltu.
Ked odišla sviečka, tak odišla nie že to šlo naštartovať...

To je tak ked to je raz všetko opotrebené, nejaké nové diely čo sa na to kúpili sú kadejaké pochybné kopie, ktoré nesplnajú parametre, rozmery (šupátko či ihla) a potom človek ťažko môže chcieť aby to nejak fungovalo

Pionýr chcípne

10.5.2026 v 21:09 | Nahoru | #3
ja1> teď je tam úplně nová svíčka

Pionýr chcípne

10.5.2026 v 21:18 | Nahoru | #4
ja1> dávám polosyntetiku 1:33 tak myslim že to je v pohodě s poměrem… zkusim tu směs zejtra

Pionýr chcípne

11.5.2026 v 20:33 | Nahoru | #5
Todle je takovej projev, prohozených kontaktů 1 a 15 na indukční cívce. Ale to spíše nestartuje. Pro prdel bych je však prohodil

Jinak ano, bohatá směs má tendenci chcípat. Dvoutakt na chudou štěká v otáčkách. Todle se u pionýra snadno pozná, nakloněním. Plovákovka vpravo. Doprava ochudíš. Nakloníš doleva, a obohatíš. Ale ideální je jikov nepoužívat.

A ano, jehla na záběh je blbost. To mohl vymyslet jen kozopasec. Ale tehdá se to učil celej svět. Karburátor má být Správně ! nastavenej, vzdy. Né na záběh bohatší. Když pominu, že jehlou člověk obohatí/ochudí směs v režimu, kdy je to mejmíň potřeba. Protože na (nejen) plnej plyn to řídí hlavní tryska. Zvedlou jehlou člověk pak akorád někde ve městě, pomalou jízdou zaleje svíčku, a skončil.

Pionýr chcípne

12.5.2026 v 11:24 | Nahoru | #6
O tom hezčím zapalování se zmiňuješ v každém příspěvku. Co ho tam někdy zkusit dát?

Pionýr chcípne

12.5.2026 v 15:13 | Nahoru | #7
Bugs> Asi dobrej nápad, fichtla se snažim zbavit, a tohle je moc pěkný na to abych si ho nechtěl nechat

Pionýr chcípne

12.5.2026 v 15:13 | Nahoru | #8
Frantas> dík dneska budu zkoušet si hrát s karburátorem tak to zkusim

Pionýr chcípne

12.5.2026 v 19:29 | Nahoru | #9
Když se ho snažíš zbavit - za kolik a je s TP?

1 reakcí na tento příspěvek Pionýr chcípne

13.5.2026 v 17:56 | Nahoru | #10
Bugs> je bez techničáku ale má štítek, mám ho na bazoši za šeštnáct, dokonce je i topovanej, včera se mi ho nakonec podařilo doladit a dokonce drží volnoběh,

https://motorky.bazo...jawa-5021-pionyr.php

(reakce na) Pionýr chcípne

13.5.2026 v 21:19 | Nahoru | #11
Koudelka24> Tvl, ty tady toho zgarba dva měsíce neúspěšně ladíš přes internet, a do inzerátu dáš: "Motor aktuálně po kvalitní GO."

Pionýr chcípne

13.5.2026 v 22:30 | Nahoru | #12
Ked napíšeš po GO, tak môžeš nastaviť cenovku ako ostatný...

Ja ani neviem ako rozlíšiť Pioniera pojazdného od Pioniera po GO, oba neťahajú, oba štartujú na "božie slovo" ak teda nemá jeden VAPE a ideálne nejaký seriozny karbec miesto toho pôvodného a zvyšok je o tom ako to vyzerá esteticky...

V našich časoch dobrý Pionier vytiahol v pohode 70km/h na budíku

1 reakcí na tento příspěvek Pionýr chcípne

14.5.2026 v 08:17 | Nahoru | #13
Kohlstein> Šak teď úspěsně laděný jeee

(reakce na) Pionýr chcípne

14.5.2026 v 09:56 | Nahoru | #14
Koudelka24> bez tp to rozprodej na dily a vydelas vic nez za konvolut nahradnich dilu
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Jak přepsat pionýra s originál kníž... Jawa 50/21 Pionýr mustanger23 23 2.6.2026 v 17:07 cmiral
Tyvole už na to seru Jawa 50/21 Pionýr Koudelka24 30 23.5.2026 v 19:52 Frantas
Pionýr nestartuje Jawa 50/21 Pionýr Koudelka24 12 7.5.2026 v 21:01 Ivan-K
Jawa 50/21 pionýr problém se spojkou Jawa 50/20 Pionýr, Jawa 50/23 Mustang, Jawa 50/21 Pi... fajnsmekr 12 4.5.2026 v 20:08 udinar
Pojistka sedla Jawa 50/21 Pionýr Koudelka24 6 19.4.2026 v 22:45 Jot


TOPlist