nedávno jsem prodal svoji Yamahu XJ600 a hledám něco nového na způsob cestovní/enduro motorky. Ideálně vhodnou i na cestování ve dvou.
Aktuální kandidáti: Honda Transalp XL600V, Yamaha TDM 850 nebo ještě Elefant 750...
Prosím o radu jakou motorku a případně zkušenosti, výška 176cm, váha: 78kg
Cena do cca 60 tis.
Moc děkuji za odpovědi
Naposledy editováno 06.05.2026 17:56:50
1 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
Výkonu a pohodlie má aj pre dvoch
2 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
2 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
1 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
...
A karbiratory nedemonizuju, proste je to i v motorkach 20 a vic let stara technologie, degradujici dily se blbe schani a mechaniku na repas a serizeni ubyva...
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr cesťáka
1 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
https://motorky.bazo...a-grancanyon-900.php
Naposledy editováno 07.05.2026 07:53:27
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr cesťáka
Kohlstein píše: Pokud bys zůstal na asfaltu, jakože stejně zůstaneš na 99,99 % na asfaltu, tak by se za pár peněz dal provést upgrade z XJ 600 na FZS 600 Fazer.
Bohužel dnešní "asfalt" je spíše terén
A kupodivu i velké Varadero už tak moc nestojí
https://www.motorkar...1&s[rok][1]=2001
a velký Strom
https://www.motorkar...5Brok%5D%5B1%5D=2003
je fakt, že za následný servis i lepších kousků dá třeba ještě desítku
1 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
Na Transalpa 600 už bych se vyprdl...už je to starý, bude to žrát olej - minimálně přes gufera, už, pro dva je to na hraně a vyběhaný karbec žere jak tank - hlavně, když se jede rychlejší přesun. Pro dva ten stromek bude úplně jinde.
Pěkný TDM by bylo taky dobrý, ale jestli chceš nakouknout i trochu do terénu, na stroma seženeš vhodnější gumy.
2 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
Jinak 1150 gs jsem měl (měřím 173 cm) a chce to cvik, jak kvůli výšce tak kvůli váze. Stačí blbě zastavit na krátkou nohu v kopci a pak je to boj. Ale dá se s tím žít. Servis je kapitola sama pro sebe, byla to jediná motorka kvůli které jsem 2x volal odtahovku...
Za mě byh šel cestou Hondy CBF 1000, např. ZDE
Ty kilometry bych mu ale asi nevěřil.
Problem je, ze "oblubene" moto ako TDM 900 alebo Vstrom 650 drzia extremne cenu. Pochybujem, ze za 60k nieco najdes. Ja by som skusil este prisetrit alebo ak to fakt suri tak cez nejaky bazar kde by si mozno dostal aj mink financovanie. Tak 80 czk by uz asi bola realne cena za zachovaly stroj.
K Tigeru sa nevyjadrujem, nesedel som, nevlastnil ale podla toho co sa pise spicka v pohodli. Nech poradia ostatni ako so servisom atd.
2 reakcí na tento příspěvek Výběr cesťáka
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| Nahon tachometru [1, 2] Honda XL 600V Transalp | gugo | 31 | 25.4.2026 v 20:41 KarlosCZ |
| Měrka oleje Transalp 650 Honda XL 600V Transalp | fanda.hudek | 5 | 22.3.2026 v 13:58 Smet85 |
| STK v okolí Olomouce Honda XL 600V Transalp | -Atero- | 26 | 13.3.2026 v 14:24 Medved |
| Elektrika Yamaha TDM 850 | Secrets | 14 | 8.3.2026 v 17:18 Slávek-TDM |
| Transalp 600 motor KO Honda XL 600V Transalp | -Atero- | 13 | 17.2.2026 v 11:11 Rolda89 |
