Jedná se mi o použití zásuvky motocyklu na R 1300 GS.
První zimu jsem "odpravil" Li-ion baterii a BMW "vlastně" uznalo reklamaci a dali mi tam baterii AGM.
S tím, že nepoužívám jejich nabíječku a že jsem mám i vinu já. No, na druhou zimu jsem tedy koupil novou "Original BMW Battery charger plus". A ted na jaře jsem nenastartoval. Baterie uplně mrtvá i když celou zimu nabíječka ukazovala, že je vše OK. Baterii jsem vyndal z motorky a tou original nabiječkou zregeneroval a pak moto nastartoval.
Nevím co bych mohl dělat blbě, ale podle mě ta zásuvka nefunguje správně. Telefon při jízdě ale nabíjí.
Používáte někdo zásuvku motocyklu pro udržování napětí baterie?
Děkuji za reakci.
1 reakcí na tento příspěvek Nabíjení přes zásuvku motocyklu
https://mojegs.cz/cs...premium-edition.html
Apka v telefonu na mě v zimě zařve, že se motorka dlouho nehla a ať jdu nabíjet. Přijdu, vrazím do zásuvky, nabíječka ukáže stav baterky v % a začne nabíjet. Po pár hodinách se přepne na udržovací režim. Ale nenechávám to teda kompletně celou zimu (2x zopakuju), to je pravda...
o *autonomnosti* elektrovýbavy (pardón, elektroniky !) současných
motocyklů , to byl pro mně horror
Takže doporučuju ke shlédnutí video článku
https://www.motorkar...odpadlik-54828.html?
Naposledy editováno 24.04.2026 22:38:48
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| kufry na BMW R1300GS Adventure , má... BMW R 1300 GS Adventure | kovani.prazak | 15 | 25.4.2026 v 11:38 Tekra |
| Centrální zamykání, odkládací přihr... BMW R 1300 GS | Hugo006 | 3 | 29.3.2026 v 20:28 Frenkie65 |
| Pneu Dunlop Trailmax raid BMW R 1300 GS Adventure | Frenkie65 | 12 | 13.10.2025 v 18:58 Frenkie65 |
| Výmena motora pri novej BMW R 1300 ... BMW R 1300 GS Adventure | Marek25 | 6 | 3.9.2025 v 20:55 Deadman |
| Konfigurace noveho GSA BMW R 1300 GS Adventure | Baldric | 13 | 16.6.2025 v 11:11 Livestyle |