koupil jsem pionýra jednadvacítku, samozřejmě jako tupec jsem ho koupil bez zapalka...
O víkendu jsem na retrogaráži koupil 20w stator s 20w rotorem a cívkami. Dneska jsem ho dal na pionýra jakože ho konečně zprovoznim ale prd, neháže jiskru, mám doma novou elektroinstalaci, ale moc se mi to nechce pájet na spínačku.
Chvilku tu jiskru házel ale slabou, pak z ničeho nic přestal a už se mi to nepovedlo obnovit.
Cívky jsou na statoru ve správném pořadí tzn. zapalovací v pravo dole.
Mám tu ještě jednu cívku na 30w ale ta se tam nevleze.
Nevíte někdo čím by to mohlo být?
Zapalování je jednoduché ale věkem se na něm může odehrát cokoli, od prodřených kabelů až po úplnou korozi..
Jednou měl kámoš super nápad chytit zap. cívku v objímce do gumy aby se nepoškrábala
1 reakcí na tento příspěvek pionýr neháže jiskru
nějakej keken ukostřil kladívko
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| Jak přepsat pionýra s originál kníž... Jawa 50/21 Pionýr | mustanger23 | 23 | 2.6.2026 v 17:07 cmiral |
| Tyvole už na to seru Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 30 | 23.5.2026 v 19:52 Frantas |
| Pionýr chcípne Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 14 | 14.5.2026 v 09:56 ja1 |
| Pionýr nestartuje Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 12 | 7.5.2026 v 21:01 Ivan-K |
| Jawa 50/21 pionýr problém se spojkou Jawa 50/20 Pionýr, Jawa 50/23 Mustang, Jawa 50/21 Pi... | fajnsmekr | 12 | 4.5.2026 v 20:08 udinar |
