Téma: Časování kanálů
Zdravím, už delší dobu se věnuju závodění a snažím se dosáhnout vyššího výkonu s ohledem na pravidla( závody kat stodolák, klasik, vořežplech, speciál, ptám se v tomto případě na klasika a vořeže) a tak bych na vás měl dotaz, jaké časování výfukového kanálu se dá jezdit se sériovou převodovkou? A dále s rychlou převodovkou 18/20? Ještě jak je to u sacího kanálu aby byla stále byla spodní komprese? Je mi jasný že to neni jen o časování a že hodně dělá výfuk a samotné odlazení , nemluvě o celém stavu motoru, ale vše si dělám sám a rád na to přicházím ale na internetu jsou kolikrát nesmysly a rád bych teda chtěl vědět vaše názory, zajímalo by mě kam až jdou kanály posunout tak aby se s tím dalo jezdit chci to jako orientační bod abych věděl kam až jde kanál zvednout bez toho abych znehodnotil válec ( o šířce nemluvně) ,předem děkuji za všechny odpovědi.

Naposledy editováno 25.03.2026 12:37:22

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Časování kanálů

26.3.2026 v 21:34 | Nahoru | #1
Drak1> ano kolečka na kolíkách nejsou pro závody úplně ideální, ale otázkou originální převodovky jsem myslel spíš jak to je s mezerami mezi kvalty, protože se samozřejmě s ostřejším časováním snižuje pásmo použitelných otáček

(reakce na) Časování kanálů

27.3.2026 v 08:57 | Nahoru | #2
milous_xx> No právě proto se tam dává 4k pro lepší odstupňování ale vše je otázkou financí.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Pionýr 20 nedrží volnoběh Jawa 50/20 Pionýr pionýrek_ 14 Včera v 16:44 Bugs
Proč má můj mustang vzadu dvě žárov... Jawa 50/23 Mustang mustanger23 9 2.6.2026 v 19:23 ja1
Jak přepsat pionýra s originál kníž... Jawa 50/21 Pionýr mustanger23 23 2.6.2026 v 17:07 cmiral
Tyvole už na to seru Jawa 50/21 Pionýr Koudelka24 30 23.5.2026 v 19:52 Frantas
Jak přepsat mustanga bez toho abych... Jawa 50/23 Mustang Koudelka24 13 23.5.2026 v 09:24 kokoška.


TOPlist