Možno trochu smiešna otázka pre niekoho , ale určite mi niekto prakticky poradí...
Budem robiť prednú vidlicu, čiže demontáž kolesa atď. Len netuším kde umiestniť zdvihák. Ak dám pod samotný motor nehrozí nejaké poškodenie, deformácia kartrov? Pod motorom nie je rám iba výfukové trubky. Tam to určite asi nemožno dvíhať na výfukoch. . Kde by som to mal bezpečne podložiť , aby som zdvihol buď celú motorku alebo len predok.
Ďakujem .
Zadek hodláš dát na paddock stojan nebo jak to máš vymyšlené?
Naposledy editováno 24.03.2026 09:14:31
1 reakcí na tento příspěvek Dvihnutie motorky
Ano, udrží to.
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
ramlik píše: Chytit kurtnou co nejblíže středu řidítek a pověsit.
Ano, udrží to.
Ty víš, jakej má lustr?
Zadný stojan nemám, uvažujem teda ze medzi trubky výfuku pod motorom dám špalík vhodnej výšky aby som to celé ešte podložil aj na širšie pod výfukmi čím rozložím váhu na motor aj trubky, čo by mohlo zabezpečiť aj bočnú stabilitu a skúsim to pomaly dvíhať, vzhľadom na rozloženie váhy predpokladám že pôjde hore predok. Keď to nepôjde ,budem vešať.
1 reakcí na tento příspěvek Dvihnutie motorky
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
Nicméně bych zdvihal za cokoliv pevnýho, jen bych případně motor a výfuk podložil (třeba gumou z pásu starýho dopravníku, vysloužilej kobereček z auta, zbytek koberce ...)
1 reakcí na tento příspěvek Dvihnutie motorky
1 reakcí na tento příspěvek Dvihnutie motorky
Ale k dotazu... mimochodem když si lehneš pod moto najdeš dvě montážní uši ke kterým jde udělat odnímatelný plnohodnotný hlavní (centrální) stojan a máš i dobudoucna vystaráno,stačí na to šikula hobík nebo zámečník.....jinak vše popovolovat dokud je moto na zemi a pak zvednout pod motorem nebo zvedák co zde dak krátkéj je celkem stabilní.
ušetři jsi za návštěvu servisu toto si můžeš dopřát
použitelné pro většinu motorek s dvojitým rámem cena směšná
zvedal jsem na tom afriku když jsme dělal tlumiče, použitelné pro cenduro
Naposledy editováno 25.03.2026 08:21:09
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
Popcom píše: Doufám že nebylo myšleno pověsit moto za ridítka a vyměnit ložiska krku řízení
... a když už tak rozhodně výměna ložisk není práce na 15min....u XT ani na hodinu..
Naposledy editováno 25.03.2026 08:46:34
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
Já bych strašně rád znal někoho kdo mi vymění ložiska v krku za 15 minut.
Solidní blábol.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
Pozdravujem
2 reakcí na tento příspěvek Dvihnutie motorky
Dokonce jsem nasel v telefonu, jak jsem vesel zadek kvuli odmontovani tlumice ..
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dvihnutie motorky
Edit: Ja ten zebrik nejvic vyuzivam na poveseni a sundani svetylek na vanoce na stit baraku. Firmu, co by mi ozdobila barak, abych se mohl zbavit zebriku, jsem jeste neobjevil. Jo a firmu, co by mi ocesala visne a svestky znam jen jednu - myho souseda, ale nic by mi z toho lupu nenechal...
Naposledy editováno 25.03.2026 13:40:36
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| XT 660 zkrat baterie - překalibrová... Yamaha XT 660 X | Ghost-CBR1000rr | 21 | 10.4.2026 v 20:21 Bugs |
| Váha jezdce a spolujezdce Yamaha XT 660 R, Yamaha XT 660 X | Roskon | 11 | 11.3.2026 v 20:08 kalous72 |
| Okruhové jízdy - odvoz moto - cestu... Yamaha XT 660 R, Benelli TNT 1130 Café Racer, Benell... | ghosttommy | 0 | 17.1.2026 v 22:41 ghosttommy |
| Poptávám Yamahu XT 660 X Yamaha XT 660 X | Jirka2006 | 5 | 25.2.2025 v 08:34 Animals21 |
| Pneumatiky Yamaha XT 660 X | Vilo1979 | 13 | 23.11.2024 v 14:46 Cepaxxl |




