Majitel řiká že to je origo 21, ale přece všemu nemůžu věřit.
Vím, že existujou webovky kde se dá tohle všechno najít, ale prostě nemám čas to všechno louskat, tak se radši ptám mágů na fórech
Na štítku má vytištěný 21






















Naposledy editováno 20.03.2026 22:58:11
3 reakcí na tento příspěvek Je toto pionýr 20 nebo 21
Ještě mám dotaz, našel jsem si pár originálních štítků na 50/21 a zadal jsem vinko do týhle stránky: https://dataovozidlech.cz/vyhledavani
tak mi vyjel jako typ 50/20. Je to chyba stránky nebo někdo překlep ten štítek?
1 reakcí na tento příspěvek Je toto pionýr 20 nebo 21
Na tých forach zameraných na Pioniera by ti identifikácia trvala menej ako napísanie toho tvojho prvého príspevku s vložením množstva fotiek
LOCK+BAN a téma do koša...
1 reakcí na tento příspěvek Je toto pionýr 20 nebo 21
1 reakcí na tento příspěvek Je toto pionýr 20 nebo 21
Jeden má riadítka s hrazdou, iný má zasa iný výfuk, jeden má reuma plechy a koniec koncov je to aj tak stále ten istý Pionier čo sa základu týka...
Absolútne neviem čo riešiš, oba jazdia rovnako, oba sú rovnako mizerné
V našich časoch bol rozdiel Jawa 05 a Pionier, detaily nikto neriešil
Ked sa to predáva tak sa to plošne predáva ako Pionier
Naposledy editováno 21.03.2026 09:12:26
Koudelka24 píše: Já vidim že ten pionýr nemá revmaplechy a plochá řidítka, spíš mě zajímá jestli někdo nepozná zda to není 20tka předělaná na 21ku
Tak já to rozvedu. Když se předělá 20 na 21, tak to pozná jen odborník, který úspěšně vychodil nejméně první dvě třídy základky a dokáže přečíst, co je na štítku.
Ak nie, boli odstránené všetky diely z typu 20 a nahradené dielmi z typu 21.
Podozrivé sú len ploché gumy na stupačkách, originál 21-ky tam mali gumy kruhového prierezu.
Nebolo ich často dostať kúpiť, tak ich pri "prestavbách" nahradili stupačkami s plochou gumou, ktoré ale boli pre "veľké" Jawy. Závity pre našróbovanie pasovali.
Platí ale hlavne štítok a aj nápis na veľkom plechu...
Naposledy editováno 22.03.2026 08:28:23
1 reakcí na tento příspěvek Je toto pionýr 20 nebo 21
Jawa 05 jednohrb a potom klasický Pionier, alebo Pionier s lopúchmi (tak sa hovorilo medzi nami deckami reuma plechom), Mustanga z našej partie nikto nemal
Nikto neriešil, rozdiely či to má trochu iný podsedadlový plech, alebo iné riadidlá, alebo iný tvar výfuku, alebo či má hliníkové lišty na podsedadlovom plechu...
Trápilo nás akurát to či to ide a či je benzín
Kúpil si, máš štítok, poskladaj, buchni tam bezkontakné zapalovanie a jazdi, zvyšok je nepodstatný.
Či to bude mať v techničáku TYP 20, alebo TYP 21 je úplne jedno - z evidenčky ta preto nikto nevyhodí, nejde jeden lepšie ako druhý a ani ho nepredáš drahšie
Naposledy editováno 22.03.2026 09:22:15
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Je toto pionýr 20 nebo 21
Musím tohle psát? Až se stydím, že to někdo neví, nebo, u starších pánů, si tohle už nepamatuje!
Ja dnes nevidím jediný dôvod onanovať vôbec nad tým či je niečo TYP 20, alebo 21, čo a ako má presne vyzerať, ked to z doby minulej bolo rozobraté / poskladané nejeden krát z toho čo bolo po ruke. Mali sme kamoša vedla v dedine, čo mal za stodolou tolko nahádzaných rozobratých Pionierov, že z toho zložil kludne 3 kompletné a ešte kopa dielov ostala.
Niekomu popraskal podsedadlový plech, tak ho nahradil iným aký sa zohnal, lopúchy sa dávali dole, lebo nám to prišlo škaredé (aj ked ono to bolo škaredé v každej variante)
PS: autor tejto témy z toho nejde robiť žiaden dokonalý kus za brutálne peniaze na ktorom musí byť všetko TIP TOP podla roku výroby, takže je aj zbytočne si porovnávať pipíkov, kto ho má väčší.
Je to Pionier a hotovo, hlavne aby k tomu mal platné papiere, nič iné by ma netrápilo
Naposledy editováno 22.03.2026 12:30:39
Len v horských oblastiach boli na výber nové motocykle aj s 12 zubovými vývodovými, prirtom bolo jedno, či typ 20 alebo 21..
Mototechna predávala, ako ND, bežne 12, 13 aj 14 zubové kolieska, ktoré dodávala priamo fabrika z Považskej Bystrice.
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| Pionýr 20 nedrží volnoběh Jawa 50/20 Pionýr | pionýrek_ | 14 | Včera v 16:44 Bugs |
| Jak přepsat pionýra s originál kníž... Jawa 50/21 Pionýr | mustanger23 | 23 | 2.6.2026 v 17:07 cmiral |
| Tyvole už na to seru Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 30 | 23.5.2026 v 19:52 Frantas |
| Pionýr chcípne Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 14 | 14.5.2026 v 09:56 ja1 |
| Pionýr nestartuje Jawa 50/21 Pionýr | Koudelka24 | 12 | 7.5.2026 v 21:01 Ivan-K |
