potřebuju rozmontovat vstřikování / vytáhnout vstřiky a mám nějaké zaoxidované šrouby držící palivové trubky, které drží vstřiky na místě.
Jsou chycené šrouby s křížovou hlavou a nechci je dodrbat.
Máte zkušenost s tímto https://mlparts.cz/uderovy-razovy-sroubovak-na-povoleni-sroubu-1-2-s-adapterem-5-16-na-bity-13ks-satra
, nebo něčím podobným / lepším? Nějak se mi nezdá to otočení o 90° na jeden úder. Čekal bych max 10°, nebo nastavitelný.
Případně máte nějaký jiný nápad? Zatím jsem to stříknul WD40 a čekám. Nahřívání nepřichází v úvahu. 3 šrouby jsem již povolil opatrným poklepáním. Jeden se nehne a o 4 další jsem se zatím ani nepokoušel.
Dík za rady
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad
Takhle přesně byla citace: "není kontrola nad krouťákem a otáčkama"
Naposledy editováno 06.03.2026 08:05:22
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad
I když ten elektrický může fungovat, určitě je s tím spojené větší riziko poškození hlavy, než u poklepového
Naposledy editováno 07.03.2026 18:44:50
z mizerného materiálu , většinou už pevně zakorodovaných v hliníku motoru ,
navíc s hodně načatými křížovými drážkami od předchozích majitelů , poklepového
šroubováku nemaje
z dříků šroubů a po jejich zpřístupnění ( a dostatečném ohřátí ) je *osvobozovat*
násilným vytočením závitové části zakorodované v hliníku ...
P . S . Vždycky jsem při tomto pochyboval, žeby japonské dělnice kompletující motory
závity těchto šroubů mazaly nějakou vazelínou před utažením elektrickým nářadím do
závitů vyřezaných v hliníku karteru motoru !
Naposledy editováno 09.03.2026 10:37:14
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| Okruhová sezóna 2026 už je za dveřm... [1 ... 1303, 1304] Yamaha YZF-R1, Suzuki GSX-R 1000, Triumph Daytona 67... | Ozzy_ | 39107 | 10.6.2026 v 19:19 Ozzy_ |
| Euro 4 vs 5+ [1, 2] Suzuki GSX-R 1000 | meti | 55 | 8.6.2026 v 09:23 jack.fx |
| EWC 2026, 2025, atd - 24h Le Mans, ... [1 ... 44, 45] Yamaha YZF-R1, Suzuki GSX-R 1000, Honda CBR 1000RR F... | Ariete | 1326 | 7.6.2026 v 11:31 Ariete |
| ZX10R vs GSX-R 1000 2026 otázka kom... Suzuki GSX-R 1000, Kawasaki ZX-10R Ninja | meti | 7 | 9.5.2026 v 19:21 chesterfield |
| podsedlový plast-blatník Suzuki GSX-R 1000 | perak89 | 2 | 22.3.2026 v 06:25 perak89 |
