Téma: Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad
4.3.2026 v 19:19
Zdar borci,
potřebuju rozmontovat vstřikování / vytáhnout vstřiky a mám nějaké zaoxidované šrouby držící palivové trubky, které drží vstřiky na místě.
Jsou chycené šrouby s křížovou hlavou a nechci je dodrbat.

Máte zkušenost s tímto https://mlparts.cz/uderovy-razovy-sroubovak-na-povoleni-sroubu-1-2-s-adapterem-5-16-na-bity-13ks-satra

, nebo něčím podobným / lepším? Nějak se mi nezdá to otočení o 90° na jeden úder. Čekal bych max 10°, nebo nastavitelný.

Případně máte nějaký jiný nápad? Zatím jsem to stříknul WD40 a čekám. Nahřívání nepřichází v úvahu. 3 šrouby jsem již povolil opatrným poklepáním. Jeden se nehne a o 4 další jsem se zatím ani nepokoušel.

Dík za rady
Předchozí
1 2
Následující

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

6.3.2026 v 07:30 | Nahoru | #31
PetrL3> ja si taky myslim, ze elektrickej/pneumatickej razak pri povolovani sroubu s krizovou drazkou, vnitrnim sestihranem apod funguje hur nez tenhle uderovej, kontrola nad tim kdy to sroub povoli a kdy to ozvejka ten tvar tam uplne neni a uz jsem jich par taky elektrikou strhl…

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

6.3.2026 v 08:04 | Nahoru | #32
assassin> To je jasný, vždyť to nepopírám. Píšu, že není pravda, že u toho nejde kontrolovat moment a otáčky

Takhle přesně byla citace: "není kontrola nad krouťákem a otáčkama"

Naposledy editováno 06.03.2026 08:05:22

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

6.3.2026 v 08:21 | Nahoru | #33
PetrL3> "Kaplan, ustupte o píďu! O jednu píďu!"

(reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

6.3.2026 v 08:33 | Nahoru | #34
Medved> Budiž. Je to vlastně fuk.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

6.3.2026 v 09:05 | Nahoru | #35

Medved píše: PetrL3> "Kaplan, ustupte o píďu! O jednu píďu!"


Moskowitz, nehasit flintu do žida.

Kdo neví o čem je řeč, rád čte a rád se směje nahlas:



Naposledy editováno 06.03.2026 09:08:12

Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

6.3.2026 v 10:28 | Nahoru | #36
Fuj kniha
Ještě, že to šlo koupit jako audio

(reakce na) Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

6.3.2026 v 13:05 | Nahoru | #37
FrancisR> kniha je vynikající
Jinak v dílně mám to i to, jsem za to rád a každý vercajk má svůj způsob použití.

Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

7.3.2026 v 18:42 | Nahoru | #38
Pneumatický rázový utahovák už jsem v ruce měl, ale jeho nevýhoda spočívá zejména ve směru, ve kterém působí ten ráz. Na imbus určitě v pohodě, ale na křížovou hlavu mi tam chybí ten přítlak shora v ose šroubu, který zabrání protočení bitu v hlavě. Ten poklepový šroubovák má ráz ve všech potřebných směrech a ve správnou chvíli.
I když ten elektrický může fungovat, určitě je s tím spojené větší riziko poškození hlavy, než u poklepového

Naposledy editováno 07.03.2026 18:44:50

Povolení šroubu / rázový šroubovák - nějaký nápad

7.3.2026 v 23:37 | Nahoru | #39
Jj , když člověk (za starých časů ) *léčil* letité japonce od spousty šroubů M6 vyrobených
z mizerného materiálu , většinou už pevně zakorodovaných v hliníku motoru ,
navíc s hodně načatými křížovými drážkami od předchozích majitelů , poklepového
šroubováku nemaje , nezbývalo než celé hlavy šroubů odvrtat , víko motoru stáhnout
z dříků šroubů a po jejich zpřístupnění ( a dostatečném ohřátí ) je *osvobozovat*
násilným vytočením závitové části zakorodované v hliníku ...
P . S . Vždycky jsem při tomto pochyboval, žeby japonské dělnice kompletující motory
závity těchto šroubů mazaly nějakou vazelínou před utažením elektrickým nářadím do
závitů vyřezaných v hliníku karteru motoru !

Naposledy editováno 09.03.2026 10:37:14
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Okruhová sezóna 2026 už je za dveřm... [1 ... 1303, 1304] Yamaha YZF-R1, Suzuki GSX-R 1000, Triumph Daytona 67... Ozzy_ 39107 10.6.2026 v 19:19 Ozzy_
Euro 4 vs 5+ [1, 2] Suzuki GSX-R 1000 meti 55 8.6.2026 v 09:23 jack.fx
EWC 2026, 2025, atd - 24h Le Mans, ... [1 ... 44, 45] Yamaha YZF-R1, Suzuki GSX-R 1000, Honda CBR 1000RR F... Ariete 1326 7.6.2026 v 11:31 Ariete
ZX10R vs GSX-R 1000 2026 otázka kom... Suzuki GSX-R 1000, Kawasaki ZX-10R Ninja meti 7 9.5.2026 v 19:21 chesterfield
podsedlový plast-blatník Suzuki GSX-R 1000 perak89 2 22.3.2026 v 06:25 perak89


TOPlist