Téma: Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru
 
29.8.2023 v 07:05
Ahoj, 4.9. ráno vyrážím z Liberce směr Rakousko na Forze 300, první zastávka kemp Zell am see a dál se uvidí.
Přidáš se?

Naposledy editováno 29.08.2023 07:06:19

1 reakcí na tento příspěvek Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

29.8.2023 v 08:35 | Nahoru | #1
Ahoj, jen malé info. Kemp na severu jezera Zell am see je zavřený. Chtěli jsme tam před dvěma týdny taky přespat a už nefunguje. Tak jsme nakonec škončili v kempu Panorama na jih od jezera. Tak jen kdyby náhodou Protože my jsme se na netu nedočetli žádné info o tom, že by ten kemp měl být zavřený.

(reakce na) Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

29.8.2023 v 08:43 | Nahoru | #2
Kratas14> Díky za info. Mám už booknutý kemp Panorama.

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

29.8.2023 v 21:04 | Nahoru | #3
dneska na fcb byla info ze gg je pro motorky zavřený...takže i pro skútry tipuju

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

29.8.2023 v 21:21 | Nahoru | #4
Ano snezi tady, museli jsme preplanovat trasu, na stelviu je snad 20 cm

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

29.8.2023 v 22:22 | Nahoru | #5
Bohužel nemám sněžný skůtr, ach jo to abych začal vymýšlet plán B, musím někam vypadnout.

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

30.8.2023 v 09:23 | Nahoru | #6
Melnjsem tohle v planu příští víkend, snad to sleze

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

30.8.2023 v 10:40 | Nahoru | #7
Je to otevřený a navíc se má oteplovat. ( do neděle ). Jedu tam na tento víkend. Podívej se www.grossglockner.at, máš tam aktuální info o průjezdnosti. Stelvio je taky otevřený...

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

30.8.2023 v 12:25 | Nahoru | #8
jj, sleduju to. Pořád věřím že bude celou cestu krásně. V červnu jsem jel Tatry na bramboře a chcalo mi skoro celý týden a ještě se mi vysypal finál u Spišskýho hradu tak to snad tentokrát bude bez komplikací.

Naposledy editováno 30.08.2023 12:30:35

1 reakcí na tento příspěvek Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

30.8.2023 v 19:21 | Nahoru | #9
Mám to podobný, chci vypadnout taky někam na moto, přemýšlel jsem Dolomity .... jen spíše spaní v penzionu .. ono to nepřijde o moc dráž a je lehčí motorka

(reakce na) Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

30.8.2023 v 23:04 | Nahoru | #10
Josef999> přesně tak dělám to stejně

1 reakcí na tento příspěvek Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

31.8.2023 v 08:21 | Nahoru | #11
nocovat budu podle toho kam mě vítr zavane (kempy, penziony, hotely), Forza je proti mému BMW 1150RT i se třema kufry náklaďák. Stan, karimatka, spacák,drobný vercajk a vařič se pohodlně vejde pod sedlo a do zadního kufru nepromok, hadry,pití a ještě zbyde místo na půl prasete. Bohužel jsem nestihl RTčko na cestu dokonale připravit takže si zkusím cestování na skůtru.

Naposledy editováno 31.08.2023 09:54:21

(reakce na) Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

31.8.2023 v 23:19 | Nahoru | #12
Gondzik> tak třeba se někde potkáme , chci vyrazit tuhle neděli …jen to mám trochu blíž

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

2.9.2023 v 22:19 | Nahoru | #13
Ahoj, já zítra ráno jedu, večer chci spát pod Timelsjochem a pak to stocim na den kousek za Gardu. Dál už plán nemám , tak kdyžtak dej vědět, mám jedno super místo na spaní kousek od Lago de Predil v Itálii tak kdyžtak dej vědět, třeba se můžeme někde potkat na cestě.

1 reakcí na tento příspěvek Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

9.9.2023 v 08:28 | Nahoru | #14
Tak já mám splněno,počasí bylo luxusní, najeto 2210km se spotřebou 3l, celkové náklady na PHM, kempy a panoramatické silnice 6826kč+10,50€ za fotku ze Stelvia. I na skůtru se dá pohodlně cestovat, možná líp jak na RTčku.

(reakce na) Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

1.8.2025 v 12:12 | Nahoru | #15
Gondzik> Ahoj, zajímaly by mě zkušenosti a rady. Nejsem žádnej velkej motorkář - doslova i přeneseně. Celkem mám naježděno necelých 20 000 km, dříve PCX 125, aktuálně mám Forzu 350 (na ní asi 12 tis.), ale mám chuť to zkusit. Jen se po přečetní (některých) příspěvků trochu obávám, abych to se svými zkušenostmi dal. Forza to zjevně zvládá

Díky

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

1.8.2025 v 13:45 | Nahoru | #16
proč bys to nedal?

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

1.8.2025 v 14:07 | Nahoru | #17
No první co mě - kromě mých jezdeckých schopností - napadlo, bylo brždění (motorem) ve sjezdech. Domnívám se, že "normální" motorka toho ubrzdí motorem víc, než skútr s variátorem, a tím pádem budu víc zatěžovat brzy.

Naposledy editováno 01.08.2025 14:08:29

Grossglockner, Stelvio a nějaký další passa na skůtru

2.8.2025 v 10:00 | Nahoru | #18
Tak to nedokážu říct, na skútru jsem nikdy nejel.
Jednou jsem v rámci experimentu zkoušel odbrzdit celou cestu z vrcholu Giao až sem na Banditovi jen zadní brzdou. Vyvadlo to asi 2-3 zatáčky před koncem. Což považuji za dobrý výsledek co se týká výdrže brzdy. Nebylo to ale žádné závodní tempo, kdybych to musel ze 180 dobrzdit na 60 a takhle pořád dokola.
V Dolomitech potkávám i skupiny na Vespách a nezaznamenal jsem, že by někdo u krajnice musel nechat vychladnout brzdy.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist