Nový motocykl Jawa na scéně. Jde o Jawa 650 SOHC (OHC), tedy opět platforma na čísnkém shinerayi/francouzském MASH-i (https://www.mash-motors.fr/en/184-650cc) s "kopií" motoru Honda Dominator, který má ale samo už vstřikování. Ale co. V TP to bude mít Jawa a je to relativně hezké. První představení proběhlo, dle infa kolegy "..... v sobotu na srazu majitelů motocylů Jawa 650/660 ve Štramberku..", další na srazu v MOTOTEST CAMPU v Soběslavi. Jak píše kolega "....Jawa tam přivezla ukázat nové Jawy 650.. Motor 650, 40 koní Cena by mela byt do 150000 Kč. Teď se doresuje homologace, v prodeji by meli byt od Července..
Jeden známý ji už má dokonce doma! Od něj mám info, že Jawa v nejbližší době chystá i osmistovku!!!
Motor té 650 je "jakoby kopie" Honda Dominator atp.. Kdo byl na srazu Jawa 650 uz je viděl.." Zdroje: https://www.faceboo...oups/798770838026315 a https://www.motorka...=102467&pgr=3533











1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
udinar píše: No když to tady čtu, tak se divím jen jednomu! Proč to sem Dolin dával, když ví co sem chodí za existence. Ale aby jsi neměl jen negativní ohlas, tak mě se ta 650 líbí, jen čekám na cenovku. Podle mých informací cena nepřesáhne 140 tis. Já nepotřebuji lítat s hubou u předního kola, třetí světelnou, ale chci spolehlivost, atraktivitu (kdekoliv zastavím s 350 OHC, tak se zastavují lidi a ptají se co je to za model a vždy se líbí, ještě nikdo se nepozvracel, na rozdíl od tohohle fóra) a především pohodlí. Moje 350 OHC mě zatím poskytovala vše, jen jí chybělo trochu toho výkonu navíc a to bude mít právě tato JAWA. Osobně bych ji nazval Jawa 650 Super OHC
No a teď se dívej Doline na tu hromadu hnoje, co se na mě vysype
A kolika těm chudakuum jsi vysvětlil, že to je jenom Čina s nálepkou Jawa?
Já bych se na tom styděl. Pozm. Jednu Jawu v garáži mám. Ještě tu pravou. I to byla tenkrát bída.

Negativum je, že běžní lidi v tom mají "hokej". Už mnohokrát se mi stalo, že se zeptali co to mám za Jawu - čínskou, indickou, nebo argentinskou ? Rozhodně bych uvítal, kdyby v Týnci vyrobili něco opravdu svého, českého. Vím, je to spíš utopie...
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
Kubák píše: Melia> 6417ccm se pise lip

5 reakcí na tento příspěvek 2023 - Nová Jawa 650 a 800


Já měl jen za to, že ukážu novou moto,..



Tak snad jen popřát všem klid!
Mě osobně to nechává chladným,nejsem cílová skupina a zároveň nemám potřebu cokoliv komentovat. Točí stálo Jawě není nic výjimečného, známých značek padlo spousty, tak proč je kolen Jawy pořád dokola tolik žluče,to nepochopím.
Dolině,za mě díky, každá taková věc je zajímavá,alespoň pro mě.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
Johny_Servis píše: Dolin> já dotace neberu, neměl jsem je ani na destovku ani na fve na nic. Proto mohu tím pověstným kamenem házet jak se mi zamane.
Podle mě, když mám dotaci na fve a fve postavím a provozuji, tak je to v pořádku, zrovna tak s dešťovkou, Ale pokud dostanou dotace na výrobu motorek a přitom na ně lepí pouze loga a ještě blbě, tak tomu se říká podvod.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
Dolin píše: Mezitím v Číně, kterou nenávidíme bo to říkali v TV, valí stovky nových modelů a typů ročně. A řekněme si už dost kvalitních. CFMoto je dnes docela v pohodě.
Práve to je tá vec. Číňania "valia stovky nových dosť kvalitných modelov". A nikto sa netvári, že CF Moto nemá motor vyvinutý v cudzine - podotýkam motor, zvyšok motorky si spravili sami, nie je to skopírovaná KTM. Pochopiteľne tie motorky majú svoje vady, ale nikto im neupiera, že sú pracovití.Jawa pustí jeden model za pár rokov a je to premaľovaná čína alebo india. A pri tom sa tvária, ako keby nám robili strašnú službu a berú dotácie na vývoj.
Dolin píše: Andy je do válu
Tak to zrovna nie je, on mal vplyv vždycky a stále ešte má, i keď menší, než keď bol premiérom.FJRPEPA píše: Podle mě, když mám dotaci na fve a fve postavím a provozuji, tak je to v pořádku, zrovna tak s dešťovkou, Ale pokud dostanou dotace na výrobu motorek a přitom na ně lepí pouze loga a ještě blbě, tak tomu se říká podvod.
rozumný názor

Jinak já mám rád starý jawy, Jawě jsem vždycky fandil, Ale pak jak začali dělat z lidí i fandů značky blbce ,furt s tím natahováním co kdy představí… dotace na litr… Už to bude… Tak jak se to protáhlo na těch 15 let slibů, tak už je v podstatě ani nesleduju. Čas utekl A ono už to vlastně ani nejde za současných podmínek vyrobit v Česku motorku.
Naposledy editováno 05.06.2023 14:50:08
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
Stejne je to s jejich 500 kdy dokonce ani s tim Jawa nebyla schopna prijit, ale lidi z Jizni Ameriky a opet delano je to v Cine.
Jawa 300CL = Indie
Java 350 CL Perak = Indie
Kdyz se jeste navic clovek podiva kolik tyhle stroje se prodavaji v obchodech v Indii a Cine a za kolik u nas, tak to pak ta neschopnost dostava uplne jiny rozmer.
Rad bych videl v jejich nabidce model, ktery vytvorili sami s pomoci dotaci. A kdyz neco takoveho nemaji, tak at si nehraji na stavitele motorek. To je jejich minulost, ktera evidentne neni na ceste zpet a fanatici, prezentujici jejich preprodej cinskych a indickych produktu jako nejakou vlastni tvorbu znacce jako takove prokazuji medvedi sluzbu
V soucasnem stavu maji dve moznosti jak z toho vyjit se vztycenou hlavou. Priznat ze dotace nevedli k nicemu (to se stat muze) a ze tedy uz nic vlastniho mit nebudou a stavaji se jen prodejcem cinskych a indickych vyrobku a nebo at rovnou celou znacku prodaji cinanum nebo indum. Pak nebude mozne rict proti jejich pocinani ani popel a bude to proste jak s Benelli a dalsimi, kdysi slavne a kvalitni znacky, ktere semlela doba, jejich jmeno bylo odprodano zajemcum co maji penize a pod touto znackou nabizejici produkty podprumerne az pruimerne kvality.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
udinar píše: …se zastavují lidi a ptají se co je to za model a vždy se líbí, ještě nikdo se nepozvracel
No to je ovšem zajímavý způsob hodnocení :)
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
Byla doba kdy jim z uměleckých škol nabízeli pomoc s designem a Jawa odmitla že nic takového nepotřebuje.
V těch jejich vývojích je utopeno více ja 1miliarda korun a výstup z toho je složka o několika listech pro čerpání dotace nic vic nic méně.
Dotace jsou a vždy na trhu čehokoliv zlo a zlo budou.
Pokud by se dnes Jawa prezentovala jako přeprodejce Čínských moto, asi nikdo nic nenamítne. Ale ta jejich arogance a chování je smutné. Sehnat náhradní díl to je taky úkol pro tvrdé povahy.
Pro mne Jawa nikdy nebyla a vím že nebude. Je to mrtvá značka, jenž se živí na pár nostalgikách co ji dnes kupují.
Důkazem že moto v Evropě vyvinout jde, je podle mne mne MG. Ten jejich nový stroj je toho důkazem. A to se museli poprat s naprosto kreténským euronormismem. I tím že komplet změnili koncepci ze vzducháče na vodníka. Tam patří velké uznání a palec nahoru.
Na dnešní Jawu nemá smysl plivat, je to jen plastcká nálepka na něčem co s ní nemá nic společného. Jen to logo a sentiment dávných dob.
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
Dolin píše: .Jawa bere dotace,..(a kdo ne proboha) a nic z toho není,..to bohužel z 85% dotací směřujících do vývoje - ale nikdy by Ti je nedali, kdybys neprokázal jejich čerpání, výdaje a konkrétní výsledky. A kontroly na to chodí poctivě!
Tak to u Jawy vůbec není. Jawa využívá konexí svých jednatelů s úředníky, vycházejícími z divokých ranných devadesátek a doby ještě před tím. Zadání dotace mají cinklé, aby nemuseli mít reálné výsledky odpovídající oficiálním nákladům. Litrový motor včetně prototypu a hromady dílů koupili od zkrachovalé MZ a v podstatě si na něj jen udělai svoje víka. Od té doby berou dotace na "vývoj" motoru, s jehož sériovou výrobou vůbec nikdo nepočítá. A protože ten vývoj přes dekádu do ztracena je už neobhajitelný, vymysleli nástupce - vývoj nové dvanáctistovky. Stačí převrtat prototyp litru, udělat nějaký jiný styl nějakého vnějšího krytu a voila, máme tu výsledek vývoje za dotaci v desítkách mega.
Za dotace do Jawy by měl jít sedět nejen výkvět Jawy, ale hlavně úředníci, co jim ty dotace jistě za nějaké protislužby přiklepli v podobě, kdy to nemusí mít reálný výsledek pro naši zem. A tím je pouze reálná výroba a prodej vyvinutého homologovaného motocyklu. Naprosto každému je jasné, že něčeho takového Jawa nikdy nebude schopna.
Naposledy editováno 06.06.2023 06:51:22
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 2023 - Nová Jawa 650 a 800
Krautkopf píše: Milos1> Značku přece prodali Indům už dávno. Vůbec bych se nedivil, kdyby Jawa v Týnci mohla tu svou značku používat jenom v okolí Prahy a na Kubě.
Nejenom Indům, ale i do jižní Ameriky, kde lepili nálepky Jawa na čínské sráče o 15 let dříve, než to napadlo to velezmrdstvo z Týnce.
Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
---|---|---|---|
Baterie ČZ 175/477, ČZ 125/476, ČZ 175/487, ČZ 125/516, ČZ 1... | _Macca_ | 25 | 5.9.2023 v 08:47 Medved |
Pérák tachometr prosím o radu Jawa 250 Pérák | vesničann | 8 | 11.8.2023 v 21:38 Osinek |
Kryt řetězu - identifikace Jawa 250 Pérák | sardel | 30 | 10.7.2023 v 13:31 sardel |
Oprava tachometru Jawa Pérák Jawa 250 Pérák | Osinek | 15 | 15.6.2023 v 21:31 Osinek |
Jaký benzín a olej Jawa 250 Pérák | podzemák | 8 | 3.2.2023 v 19:14 Milan1963 |