cfmoto_800mt_sport_kufry

Téma: Oblíbené klišé v inzerátech
25.1.2023 v 12:15
Jaké máte oblíbené klišé v inzerátech auto/moto. Napište mi co Vás v inzerátech sere/dráždí/baví/nebaví
Mě vždy pobaví:

"Po dlouhém rozhodování".. . nebo "S těžkým srdcem" - prodat auto/moto musí bejt pro některý z nás hrozně emotivní rozhodnutí. Chápal bych to u baráku po dědovi (možná i u veterána).

"Kdo ví tak zná" - případně alternativy, tvl jasně prodájící má doma klenot, ale kurva nesmí se to nikdo dovědět tak to dá do éteru

"Pouze vážní zájemci" - ani ne klišé, ale spíš zbytečnost. Ty joudové co chtěj vyměnit motorku za playstation + balík her a zbytek daj ve splátkách se stejně nenechaj odradit.

"Jen do dobrých rukou" - Jasný protože když už to s těžkým srdcem posíláš do světa.... tak pak budeš o víkendu zvonit u něj doma a kontrolovat zda motorka nestrádá. Hezký je vysvětlení v diskusi, že musíš mít prostě zdravé a upravené ruce (žádný mozololy volové, nehty nekousat, ale stříhat,...).

"Zvažuji prodej..." - Nezvažuješ, máš to v inzerci.

"TOP stav" nebo "cukrik/cukrikovy stav" - Brr....

"Nikdy bych to neprodaval, kdyby ..." - jedině vhodné pokud to pokračuje,... kdyby to nebyla taková jebka.
Možná by mohla bejt "padlá ze stojánku".

"Ježděno dívkou" - v čem spočívá výhoda?

EDIT - diskuse se rozjela, tak ať máme ty nejlepší pičoviny pohromadě, tak ještě anketa


Naposledy editováno 01.02.2023 09:09:15
Anketa: klišé
Pouze vážní zájemci
0%
0
Kdo ví tak zná
0%
0
S těžkým srdcem
0%
0
Jen do dobrých rukou
75%
3
Zvažuji prodej
0%
0
TOP stav
25%
1
cukrik/cukrikovy stav
0%
0
Nikdy bych to neprodaval, kdyby
0%
0
Ježděno dívkou
0%
0

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

31.1.2023 v 15:52 | Nahoru | #121
[quote=Susu550]Mě dostává: nikdy nepůlený motor, u 60 let starý československý modly.

A proč ? Takových motorů mám doma několik a to i předválečných.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

31.1.2023 v 15:56 | Nahoru | #122

Yura píše: Medved> já jsem toho zase tolik nekupoval, motorku u soukromníka vlastně jen jednu, a taky jsem nic nezkoušel, ona byla levná sama o sobě. Ostatní byly z prodejen, a to samozřejmě ani nepípnu. Spíš jsem to myslel tak, že když prodávám já, a někdo se slušně zeptá bez neurvalýho tlačení, tak mám pro to pochopení.Ty jsi nikdy nezkoušel u prodejce smlouvat cenu ? Myslím u nové motorky či auta.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

31.1.2023 v 16:25 | Nahoru | #123
FJRPEPA> ne. Fakt ne.
Je mi to blbý. Prachy jsem na to vždy měl a respektoval jsem cenu. A navíc - třeba u Bartyzala v Budějicích, kde jsem kupoval Hondu, si to ani dost dobře neumím představit.

1 reakcí na tento příspěvek Oblíbené klišé v inzerátech

31.1.2023 v 16:51 | Nahoru | #124
Prave jsem privezl pitbike a taky jsem si rekl o slevu, ale je treba vedet za co a jestli uz neni zohlednena v cene. Pokud je kus za nadprumernou cenu, ale stav je pri prohlidce prumernej, ale presto uchazejici, je to na miste. Naopaku kusu s podprumernou cenou a podobnym stavem nema vetsinou smysl (ani uroven) smlouvat.

(reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

31.1.2023 v 21:57 | Nahoru | #125
Slávek-TDM> Souhlasím, je možné se zeptat na slevu. Musím však vědět za co a jestli je to vhodné.
Když jsem kupoval moto pro mého tátu k narozeninám (bylo to vrána z roku 96), byla na pohled fakt pěkná, malý nájezd, v origo stavu. Cena byla taky parádní. Po obhlídce a projíždce jsem zjistil: baterka před smrtí, rozhozené karburátory a potíže s vypínacím mechanismem spojky. Velice zdovřile jsem se zeptal na slevu. Pán se na mě podíval a řekl: Ale ta motorka je levná! Zaokrouhlil na celé stovky o 50E a já mu poděkoval za ochotu.
Když jsem ale třeba kupoval sedcí soupravu do obýváku, starou 7 let, ale ve stavu nové a za desetinu ceny, tak i když bylo v inzerátu uvedeno "při rychlém jednání sleva" jsem řekl, že je skvělá a slevu ani nepožaduji.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 07:00 | Nahoru | #126

Yura píše: FJRPEPA> ne. Fakt ne.
Je mi to blbý. Prachy jsem na to vždy měl a respektoval jsem cenu. A navíc - třeba u Bartyzala v Budějicích, kde jsem kupoval Hondu, si to ani dost dobře neumím představit.Kupoval jsem manželce novou Hondu u Smrže, zeptal jsem se zdali je možná nějaká úprava ceny. Odpověděl, že motocykl slevnit nemůže, ale, že mě k němu grátis dodá hlavní stojan a kufr s držákem, takže v podstatě jsem měl věci za 10 000 Kč grátis.
U auta to samé, zadarmo závěsné zařízení, potahy sedadel a rakev na lyže s držákama.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 07:07 | Nahoru | #127

FJRPEPA píše: Kupoval jsem manželce novou Hondu u Smrže, zeptal jsem se zdali je možná nějaká úprava ceny. Odpověděl, že motocykl slevnit nemůže, ale, že mě k němu grátis dodá hlavní stojan a kufr s držákem, takže v podstatě jsem měl věci za 10 000 Kč grátis.
U auta to samé, zadarmo závěsné zařízení, potahy sedadel a rakev na lyže s držákama.


To už je minulost, koupil jsem ženě Vitaru….rok čekačka, zvýšení ceny o 50t v průběhu roku. Nechali si zaplatit vše, přihlášení, základní výbavu, slevu nebo drobnost jako “akci” neexistuje. Auta nejsou , nechceš, neber to…

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 07:25 | Nahoru | #128
FJRPEPA> No ty vole - takovejhle zidak, kdyby ke mne prisel neco koupit, tak ho zenu rozporkou az na naves!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 08:31 | Nahoru | #129

Medved píše: FJRPEPA> No ty vole - takovejhle zidak, kdyby ke mne prisel neco koupit, tak ho zenu rozporkou az na naves!U Tebe lze koupit maximálně, cukrová vata.

(reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 08:32 | Nahoru | #130

Gahan37 píše: To už je minulost, koupil jsem ženě Vitaru….rok čekačka, zvýšení ceny o 50t v průběhu roku. Nechali si zaplatit vše, přihlášení, základní výbavu, slevu nebo drobnost jako “akci” neexistuje. Auta nejsou , nechceš, neber to…Je pravda, že to co jsem popisoval, bylo před 8 roky. Ale před vánoci jsem byl u Smrže kupovat nové rukavice pro sebe a manželku. A prodavač ihned zareagoval, vy jste tu kupoval novou motorku a máte tady výraznou slevu. Sleva dohromady dělala přes 1000 Kč, takže jsem byl spokojen.

Naposledy editováno 01.02.2023 08:36:21

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 08:58 | Nahoru | #131

Gahan37 píše: To už je minulost, koupil jsem ženě Vitaru….rok čekačka, zvýšení ceny o 50t v průběhu roku. Nechali si zaplatit vše, přihlášení, základní výbavu, slevu nebo drobnost jako “akci” neexistuje. Auta nejsou , nechceš, neber to…


Kupoval jsem v roce 1998 novou Felicii krátkou 1,3 za katalogových 342 000,- bez rádia, a musel jsem zaplatit i dovoz z Vrchlabí do Mostu. Čekal jsem na ní 3 měsíce.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 09:08 | Nahoru | #132
FJRPEPA> Pro tebe ani tu cukrovou vatu ... urcite bys chtel slevu a pak vratit zalohu za ocucanou spejli!

(reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 09:20 | Nahoru | #133

mito7 píše: Kupoval jsem v roce 1998 novou Felicii krátkou 1,3 za katalogových 342 000,- bez rádia, a musel jsem zaplatit i dovoz z Vrchlabí do Mostu. Čekal jsem na ní 3 měsíce.


Hmm, koncern a Škoda byla vždy napřed,ale že až tak

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 09:24 | Nahoru | #134

Medved píše: FJRPEPA> Pro tebe ani tu cukrovou vatu ... urcite bys chtel slevu a pak vratit zalohu za ocucanou spejli!Jo to víš, že budu něco vracet, pěkně rozlámat a zahodit, protože Ty by jsi tu ocucanou špejli použil ještě třikrát.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 10:10 | Nahoru | #135
FJRPEPA> u Smrže? Ale to je Kawasaki, ne? Na Dobrovodskej.

Ale k věci: to, co píšeš, jsem zažil u Guzzi. Originál Al kufry s nosičem, "úspora" kolem 35 t, a sleva 10 t na samotnou motorku. Ale to jsem si neřek, to bylo rovnou.

Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 11:48 | Nahoru | #136
Zajímavý téma. Klišé je možná klišé, ale co když prodávám motorku, která je vážně v TOP stavu?

Prodával jsem tři motorky a jedno auto a musím říct, že mě pěkně sr..i zájemci. Těch zbytečných otázek, návrhů, dotazů.
"Já jsem z autoškoly, tu motorku rozhodně chci, řekněte všem, co ji maj zarezervovanou, že já ji beru na 100% a schovejte mi ji, přijedu v pondělí!" o dva dny později, si to rozmyslel, že je "moc silná".
"Já ji beru natuty, odvezu si ji zítra!" odpovídám, že ok, ale až přijede tak evidenčka, plné moci, smlouvu atd. abych ji přepsal, peníze na účet. Už se neozval.
Po prohlídce inzerovaného Duka 390 nečekané zjištění: "Ale to jen jednoválec! Já mám radši dvojválce, nebyla by sleva?"
Nesnáším takové ty sms "Za 150 tisíc koupím" když inzerovaná cena jiná. Žádné vyjednávání, žádné odůvodnění, ani jméno, nechce se sejít, jen přijde tato jedna sms.

Ale na druhou stranu jsou lidi, kteří se chovají slušně a jsem rád, že jsem jim motorku prodal.

GS1150 - přijeli dva pánové - jeden v saku, jeden v otrhaných džínách. Koukli na motorku, Otrhaný říká že je to nádhera, stroj je očividně v supr stavu (i když jsem avizoval, že jsem opravoval padlou stranu, lakoval atd.). Sako se ptá, jestli by se mohl projet. Říkám, že jo, natočil jsem si ho na video, jak si na ni sedá a říká jak se jmenuje, a šel jsem otrhanému uvařit kafe. Seděli jsme a on povídá, že na GSu projel za 20 let snad celý svět a vyprávěl neuvěřitelné zážitky z cest. Pak přijel Sako, že motorka je super, že ji bere, poslal jsem ho pro zelenou kartu, podepsali jsme si papíry, odjel s motorkou. Supr zážitek.

Duka (ani ne rok starého, fungla) jsem prodal slečně z druhé strany republiky, vyřídil jsem přepis, všechno. Ona mi rok po koupi volá, že v techničáku je jiné VIN než na motorce. Chvíle zmatení, ale fakt, prodejce vyměnil techničáky ke dvoum Dukům. Prošlo to evidenčkou (!) při prodeji ze mne na slečnu. A po roce volá slečna, co má dělat. Její otec seřval každého prodejce KTM, se kterým se snažil věc řešit, bo s tím nechtěli nic mít, odkazovali ho na toho, co ji prodal. Povedlo se mi to vyřešit, papíry srovnat a slečna (a její otec) mi ještě poděkovala. Jsem se třásl, že mi napíše nějaký právník, že chtějí peníze atd. Kupující k nezaplacení.

Je to o lidech

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 12:14 | Nahoru | #137

Yura píše: FJRPEPA> u Smrže? Ale to je Kawasaki, ne? Na Dobrovodskej.

Ale k věci: to, co píšeš, jsem zažil u Guzzi. Originál Al kufry s nosičem, "úspora" kolem 35 t, a sleva 10 t na samotnou motorku. Ale to jsem si neřek, to bylo rovnou.Ale před pár roky to byla Honda Smrž. Měl ji starý Smrž a byla na Rudolfovské.

Naposledy editováno 01.02.2023 12:38:44

Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 13:13 | Nahoru | #138
Nasrat vám a ne slevu.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 13:18 | Nahoru | #139

FJRPEPA píše: Ale před pár roky to byla Honda Smrž. Měl ji starý Smrž a byla na Rudolfovské.jojo, to si matně vzpomínám. Ale vůbec nevím, že to bylo Smrže. Já začal salony oblejzat až když Smrž měl Kawu a Hondy už prodával Bartyzal ve Vrbným. Předtim jsem neměl love a bylo mi to trapný. To právě je ono, jak jsme o tom psali: Mě by právě vůbec svědomí nedovolilo se na slevu zeptat, i když Smrž byl takovej žoviální a lidskej a možná by to i prošlo. Ale v u Bartyzala bych si připadal vysloveně jak žebrák. Možná kravina, ale na mě to tak působí. I teď, když tam vlezu.

(reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 14:51 | Nahoru | #140
Yura> Nesmíš se tolik podceňovat.

(reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

1.2.2023 v 14:56 | Nahoru | #141
Yura> Já jsem svého času dělal elektroinstalace ve většině těchto auto či moto salonů a nakonec zjistíš, že majitelé jsou normální lidi s kterýma se domluvíš na všem a hlavně téměř všichni dost chlastají.

Oblíbené klišé v inzerátech

2.2.2023 v 17:48 | Nahoru | #142
Je to nugát!
e - schválně, jestli někdo najde v inzerátu chybu. Alespoň jednu.


Naposledy editováno 02.02.2023 17:49:49

Oblíbené klišé v inzerátech

2.2.2023 v 18:50 | Nahoru | #143
Namátkou...počet válců.
(Prostě popisuje nějakou Triumph motorku a ne Hondu)

Naposledy editováno 02.02.2023 18:51:56

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

6.2.2023 v 19:51 | Nahoru | #144
FJRPEPA> a jak se to dá dokázat, že nebyl půlenej?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

7.2.2023 v 14:52 | Nahoru | #145

Susu550 píše: FJRPEPA> a jak se to dá dokázat, že nebyl půlenej?V mém případě velice snadno, stojí i s motorkou přes 50 roků ve stodole či na půdě a předtím jezdili jenom v naší rodině. A jinak kdo trochu veteránům rozumí, tak to pozná, třeba ne na první pohled, ale po rozebrání 100%

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

7.2.2023 v 15:22 | Nahoru | #146
FJRPEPA> A neni to, jestli byl motor pulenej nebo ne, uplne jedno? Pokud to nepulil uplny debil, tak je slusna sance, ze to bude udelane lepe nez z fabriky. Pokud to pulil uplny debil, bude to videt na prvni pohled - ostipane/omackane kartery od sroubovaku, vsechno omatlane silikonem - a jdes od toho pryc.

(reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

7.2.2023 v 16:00 | Nahoru | #147
Medved> Mě to je jedno, akorát Susu píše, že ho dostává v inzerátech psaný nepůlený motor u 50ti leté motorky, tak mu jenom odepisuji, že takové existují a že se prodávají či kupují.

1 reakcí na tento příspěvek Oblíbené klišé v inzerátech

11.2.2023 v 01:10 | Nahoru | #148
A jakou hodnotu má ta informace? Jako že ten nepůlenej motor je lepší? A ten co koupí nikdy nepůlený motor tak ho po x letech neprovozu nemusí půlit a zkontrolovat? A cena je samozřejmě vyšší, protože nikdy nepůlený je lepší. Takhle jsem to myslel. Pro mě zbytečná informace.

(reakce na) Oblíbené klišé v inzerátech

11.2.2023 v 06:31 | Nahoru | #149
Susu550> Tak ta informace je dobrá k tomu, že víš, že ten motor nebyl napaden kutilem, který šroubovákem, kladivem a sekáčem na něm nebo v něm, způsobil nezvratné škody, proto má takový motor větší cenu, než motor několikrát půlený kutilem někde ve stodole.

Oblíbené klišé v inzerátech

13.2.2023 v 12:03 | Nahoru | #150
Uplně nejleší reklamní hláška je ,,výhodná půjčka,,
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist