cfmoto_800mt_sport_kufry

Téma: přeprava motorek na vozíku napříč
 
3.11.2022 v 22:15
Zdravím všechny co tahají min. 3 motorky na delší trasy na vozíku. Vlastním B-E a vozík do 1300kg - kola pod ložnou plochou , ložná plocha š.162cm x délka 260cm. U vozíku lze vyjmout všechny bočnice , takže vznikne rovná plocha. Koupil jsem 3ks žlaby s kolíbkovým dorazem (délka 206cm) firma VPP. Moje otázka zní ..... , jestli někdo z vás přepravuje motorky napříč na vozíku. S touto ložnou plochou by to bylo pohodlné co se týče nakládání a mezery mezi motorkami + pohodlným zakurtováním na obou bocích vozíku. Motorky budou oběma koly ve žlabu (předním v kolíbce). Žlab však bude z každé strany vyčuhovat z boku vozíku o 22cm. Samozřejmě na obě kola přijde reflexní vesta jako vyčuhující náklad z ložné plochy. Byly vyzkoušeny i varianty do pyramidy 3 vedle sebe , ale stále málo místa na kurtování a hlavně problém s naložením 3ks cestovních endur GS1250 , Multistrada V4 , Afrika Twin. Prosím o jakoukoli reakci jestli to není úplná blbost. Někde jsem viděl , že to takto lze , ale měly širší vozík. Zákon říká , že přesah šířky ložné plochy může být do 400mm.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přeprava motorek na vozíku napříč

8.11.2022 v 19:37 | Nahoru | #1

Gazda4 píše: Všechna vozidla kategorií M2 a M3 a vozidla kategorie N, u nichž největší přípustná hmotnost, včetně případně připojeného přívěsu nebo návěsu, přesáhne 3,5 t, musí být vybavena záznamovým zařízením s registrací pracovní činnosti řidiče (dále jen „tachograf“) podle nařízení Rady (ES) č. 3821/85.

Stačí?neplatí ta podmínka tachografu pro n1 jen u smluvní přepravy? alias pro vlastní potřebu, popř. půjčovny, toto mít nemusí?

(reakce na) přeprava motorek na vozíku napříč

21.11.2022 v 15:43 | Nahoru | #2

mariano píše: neplatí ta podmínka tachografu pro n1 jen u smluvní přepravy? alias pro vlastní potřebu, popř. půjčovny, toto mít nemusí?Pokud si v půjčovně půjčíš dodávku nad 3,5t a pojedeš si pro vlastní potřebu tak se tchg přepne do režimu "OUT".
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist