cfmoto_800mt_sport_kufry

Téma: přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany
Pokud jste to nezažili OK, pokud bohužel ano víte o to je za "prdel". Prodán motocykl/automobil, který dál jezdí bez přepisu? Mě se stalo následující. Prodej Š.Favorit, říkám si, škoda do šrotu, za 5000,- jej někdo vezme. A ano, přijel mlaďoch, docela v pohodě, dal 5000,- na dřevo, podepsala se kupní smlouva, pojistka, oveřená plná moc.. a dojel. To bylo 9/2021. No a 10-11-12-2021 stále mlel o přepisu a na moje dotazy celkem i reagoval. Ale sliby chyby. Poté jedna pokut, druhá,..devátá,..nakonec sekera za asi 11000 už,....
Postup, který se mě vyplatil a vše doběhlo ke zdárnému konci:

1 - pokud prodáváte vozidlo na kupní smlouvu, bez přepisu (v pátek, o víkendu, v noci,...) a opravdu si nejste jisti,..tak je nutné mít dobrou kupní smlouvu. Nově mám ve smlouvě v jednom z bodů uvedeno, že:
Nahlášení změn v evidenci držitelů motorových vozidel (DI) zajistí do osmi (8) pracovních dní kupující a to na svůj náklad, k čemuž mu tímto prodávající uděluje plnou moc. Kupující si odnáší velký TP, osvědčení o TP a plnou moc, tím se dobrovolně zavazuje k včasnému přepisu vozidla (dále jen „přepis vozidla“). Vozidlo tedy přepisuje výhradně aktuální držitel veškerých platných dokladů k vozidlu. Při porušení tohoto termínu a ustanovení (bod VI), tzn. nepřepsání vozidla na kupujícího, pozbývá kupní smlouva platnosti a vozidlo přechází zpět do vlastnictví prodávajícího se všemi náležitostmi a to bez finanční náhrady kupní ceny kupujícímu. Termín (prodloužení času o několik dní) pro „přepis vozidla“ je možné prodloužit po vzájemné dohodě obou stran ověřeným písemným dodatkem k této kupní smlouvě.
- Důvodem je to, že takto je to už "větší" problém pro kupujícícho, který nespolupracuje, než když to máte jen obyčejně na smlouvě z internetu. Takto je už podepsané, oveřené a plně jasné kdo měl vymezenu povinnost přepsat, i když dle zákona je stále na obou. Nicméně takto je to lepší pro případný soud - je to nedodržení smlouvy!!!
Samozřejmě si nechte předložit OP kupujícícho a do kupní smlouvy opište jeho rodné číslo, číslo OP, ADRESU!!!!

2 - Viz bod 1 - Smlouvu si nechte ověřit!!!! Těch 30kč není nic a je to lepší, je to "úřednější dokument" :D

3 - Pokud tohle nechce kupující podepsat...pošlete ho do...mů! Protože už tu je jasné, že to je nějaká habadůra!

4 - Jakmile kupující po prodeji nespolupracuje. Myslím hned za týden potom, co měl ve smlouvě termín k přepsání,..valte na DI a okamžitě zahajte řízení o přepsání vozidla!!! Něco zde: klik po předložení Vaší kupní smlouvy Vám paní na okýnku řekne že zahájí řízení a to proběhne bez Vás. Ona osloví kupujícícho a tam už je pak jen otázkou času, jak ten spolupracuje... Dojde Vám vyrozumění o tom, že na základě Vámi předložených dokumentů jste vozidlo prodal a již nejste vlastníkem!!! JE TO DŮLEŽITÉ, ČI SPÍŠE V CELÉM PROCESU NEJDŮLEŽITEJŠÍ A TO PROTO, PROTOŽE OD TOHOTO DATA BUDOU POKUTY, PŘESTUPKY A PRŮSERY, KTERÉ VOZIDLO ZPŮSOBÍ S TÍMTO NOVÝM MAJITELEM NA NOVÉHO MAJITELE, NE NA VÁS - Jestli to neuděláte je to všechno stále na VÁS!!!!

5 - Pokud nezahájíte sám bod 4 a jako první Vám přijde pokuta - přestupek,...odněkud odkudkoliv. Vraťte se k bodu 4 a zajate řízení na DI!!! Samozřejmě mezitím na tuto pokutu příslušnému DI odpovězte, pošlete kopii smlouvy a také info o tom, že již jednáte s DI. Pokud máte hotový bod 4 a přesto Vám tohle přišlo, pošlete i kopii tohoto rozhodnutí. Může jít o přechodné období administrace...

6 - Soud. jen soudně dosáhnete přepisu. Takže všechno sepsat (nemusí být právník - pokut do umíte napsat to podání pro soud) a zahájit za 1000,- kolek občanský soud na určení vlastníka,.... v něm sepsat všechno, přehledně, stručně, ale věcně. Na konci sousu doporučit co chcete - "Určení toho, že od data xx.xx.xxxx, nejsem vlastníkem a provozovatelem"....Čekat.

7 - Pokud se Vám nashromáždilo už několik pokut,.....jít tam kde je vystavili a jednat. Mě pomohlo, že najednání zvali jen mě, jako vlastníka a pochybení úřadu bylo v tom, že nezvali i ostatní dva majitele (kupce ode mě a následně dalšího v řadě) - takže se to kvůli administrativní chybě naštěstí zastavilo.

8 - Pro bod 4 a 5 si schovejte sms/mess/ email a jinou elektronickou komunikaci v mobilu/PC, kterou s kupujícícm vedete !!!! Hodně to pomůže v řízení na tom DI.

Mimochodem na tamním DI stálo 8 lidí v řadě a celých 6!!!! bylo s tímto tytem případu/problému!!! Zákon není na Vaší straně, je na straně toho co to koupil a Vy (tedy i on, ale Vám chodí pokuty!!) ručíte za přepsání...ale i takto to lze uhájit, bez ztráty kytičky.
Přitom jedna věta v zákonu k přepisu vozidel: Vozidlo přepisuje ten, kdo má v reálném držení TP a osvědčení o TP,..." by asi hooodně pomohla!

Snad tento krátký popis pomůže!
Check six! a kolama dolů!!!!

Poprosím ještě o Vaši podporu vzniku knihy na této adrese: https://www.startov...nsku-na-fotografiich
Hezký dárek, hezká kniha, a snad smyslupné informace v tomto mojem díle :D.
(pokud se nevybere, peníze Vám ta platforma ihned po uplynutí termínu "startování" vrátí)

Děkuji


Naposledy editováno 13.10.2022 14:55:46
Předchozí
1 2 3 4
Následující

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

23.10.2022 v 13:42 | Nahoru | #91
[quote=CloudJumper]
Vzdyt je to tak jednoduche, mate smlouvu (pisemnou, podepsanou), zelenou kartu, evidencku, velky a maly TP a plnou moc. Naklady: 400kc za evidencku.
To vsechno vezmete, odnesete na urad a vyplnite primitivni formular. Podepisete a date urednici. Naklady: dalsich 800kc.
Hotovo. Auto/motorka je prepsane/a.
Jedine pravidlo: dokud popsane dokumenty nemate, auto nepredavate.

To ovšem platí pokud prodávající vše splní. Pokud se prodávající na vše vyprdne, tak máš jako kupující doma auto, ale je Ti nanic, protože je bez dokladů.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

23.10.2022 v 13:46 | Nahoru | #92
CloudJumper> pockej, jako ze zajemce o auto ti ho zaplati, neodveze ho, necha ti vsechny doklady a bude doufat, ze ty to prevedes a pak mu to vsechno vydas? jako fakt? Proc ti ma kupujici az tak moc verit, ze nebude mit v ruce vubec nic?

Ten tvuj postup je uplne stejen blbej jako ten nechat to cele na kupujicim.

Spravny postup je vyridit evidencku a pak SPOLECNE zajit na urad a udelat prevod. Zadna plna moc. Ale spolecna akce noveho a stareho majitele. Tak, ze nikdo neni vazan na to, ze to nekdo neudela.

3 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

23.10.2022 v 17:03 | Nahoru | #93
Opravdu mi tu vy dva argumentujete tim, ze jako prodavajici vyvolam stav, ktery tu vsichni uz 3 stranky kritizuji jako nevyhodny a az nebezpecny pro prodavajiciho a popisuji, jak se mu jen vyhnout? To je nejaky vtip?

Zkusim to tedy vysvetlit, abyste pochopili: kazda strana ma neco, kupujici ma auto a ty mas penize a doklady pro prepis. Auto je na znackach a pojistene, tedy bez problemu se s nim muze jezdit. Kdyz auto neprepises jen se vystavujes riziku, ze ti budou chodit pokuty, odpovidas za vozidlo a riskujes, ze ti kupujici ostoupi od smlouvy, protoze jsi nepredal doklady k vozidlu, neprepsal ho a ze chce zpet penize. A bude mit pravdu. Takze svym neprepsanim vozu na prodavajiciho jsi se krasne strelil do nohy.

Takze kdyz neprepises vozidlo, kopes jen sam proti sobe, porusis vlastni smlouvu, sam vyvolas stav, ktery tady uz 3 strany lidi resi jak nevyvolat (a na internetovym foru vypadas jako blb, kdyz tuhle myslenku pouzivas jako argument proc to nedelat).

A vzhledem k tomu, ze celou zalezitost resime z pohledu prodavajiciho, uz na ctvrte strance, je muj postup spravny, bez problemu a bez vad.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

23.10.2022 v 17:08 | Nahoru | #94
CloudJumper>

Jak s tím autem můžeš jako kupec jezdit, když k němu nemáš v ruce doklady, ty jsi přeci ponechal prodávajícímu.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

23.10.2022 v 18:46 | Nahoru | #95
CloudJumper> tema je "nespoluprace druhe strany" . Nespolupracovat muzou obe. Tvoje reseni je jenom jednostranne a z hledika kupijiciho znacne na prd - jakmile ho prodavajici bude chtit ojebat, nic nenadela.

přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

23.10.2022 v 22:51 | Nahoru | #96
Já jen doplním k tomuto zákonu, který je dítětem Zbyňka Stanjury.... Jak jsem už jednou napsal... Nejdříve Stanjura zrušil polopřevody a prosadil tento debilní zákon... V původní podobě měl jen paragraf 8...asi po2 letech stížnosti občanů poslanci přišlo na to že zákon nefunguje... Množství nepřepsaných aut prodaných v neděli večer s plnou mocí.... Tak se do zákona přidal paragraf 8a... V podstatě jde o paragraf ,který popisuje postup, pokud dojde k porušení paragrafu 8......domnívám se že na světě je jen málo tak zkurvených zákonů, které v jednom paragrafu upravují nějaký postup tak idiotským způsobem, že přímo předpokládají , že tento idiotsky postup nebude dodržován a proto musí být přidán ještě jeden paragraf, popisující postup při porušení toho prvního paragrafu.... To je právní kultura.....

Naposledy editováno 24.10.2022 10:28:54

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

24.10.2022 v 17:33 | Nahoru | #97

CloudJumper píše: Opravdu mi tu vy dva argumentujete tim, ze jako prodavajici vyvolam stav, ktery tu vsichni uz 3 stranky kritizuji jako nevyhodny a az nebezpecny pro prodavajiciho a popisuji, jak se mu jen vyhnout? To je nejaky vtip?

Zkusim to tedy vysvetlit, abyste pochopili: kazda strana ma neco, kupujici ma auto a ty mas penize a doklady pro prepis. Auto je na znackach a pojistene, tedy bez problemu se s nim muze jezdit. Kdyz auto neprepises jen se vystavujes riziku, ze ti budou chodit pokuty, odpovidas za vozidlo a riskujes, ze ti kupujici ostoupi od smlouvy, protoze jsi nepredal doklady k vozidlu, neprepsal ho a ze chce zpet penize. A bude mit pravdu. Takze svym neprepsanim vozu na prodavajiciho jsi se krasne strelil do nohy.

Takze kdyz neprepises vozidlo, kopes jen sam proti sobe, porusis vlastni smlouvu, sam vyvolas stav, ktery tady uz 3 strany lidi resi jak nevyvolat (a na internetovym foru vypadas jako blb, kdyz tuhle myslenku pouzivas jako argument proc to nedelat).

A vzhledem k tomu, ze celou zalezitost resime z pohledu prodavajiciho, uz na ctvrte strance, je muj postup spravny, bez problemu a bez vad.Ten postup co si popsal si koleduje o přesně stejný průser jako ten v kterém je zakladatel vlákna, jenom z druhé strany kupujícího... :)

Bereš to ze svojí pozice normálního racionálního člověka.
Pokud ale v tomhle někdo dělá problémy, tak je to nejspíš nějaká dylina v exekucích a v dalších problémech, která nepřemýšlí a nejedná moc racionálně.
A že se svým jednáním střílí do nohy o tom moc nepřemýšlí. I dylina může být v roli prodávajícího.

Jak už tu psali, jediný 100% postup je jít společně na úřad a přepsat tam.

1 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

25.10.2022 v 22:25 | Nahoru | #98
Po profackování od zde přítomných jednoznačně uznávám, že můj příspěvek byl chybou. Chlapci měli pravdu, nedomyslel jsem to. Příspěvek nemažu, vyskytuje se i dále, ale skutečně není dobrý si z něj brát příklad.

Taky jsem to dříve řešil strašně složitou smlouvou. Ale, už na to kašlu. Poslední auto, pravda, za 10000,-, jsem prodával před měsícem. Jen jsme si plácli. Bez smlouvy. Ani nebylo potřeba upozorňovat na to, jak budu postupovat v případě, že do měsíce nedoloží přepis vozidla skenem TP. Dostal plnou moc, aby to mohl převést. Pán byl akurátní, druhý den mi psal, že to pojistil, za týden bylo převedeno. Kdyby to tak nebylo, došel bych si pro opis TP a nahlásil vozidlo jako ukradený. Pokuty jdou za zlodějem, smlouvu nemá a jak se dostal k TP těžko říct... Já bych byl na svém, jen bych přišel o peníze za novej TP a věc už by řešil někdo jinej. S trestní odpovědností.

Naposledy editováno 06.11.2022 18:31:11

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

26.10.2022 v 07:25 | Nahoru | #99

FaktNeníCoŘešit píše: Taky jsem to dříve řešil strašně složitou smlouvou. Ale, už na to kašlu. Poslední auto, pravda, za 10000,-, jsem prodával před měsícem. Jen jsme si plácli. Bez smlouvy. Ani nebylo potřeba upozorňovat na to, jak budu postupovat v případě, že do měsíce nedoloží přepis vozidla skenem TP. Dostal plnou moc, aby to mohl převést. Pán byl akurátní, druhý den mi psal, že to pojistil, za týden bylo převedeno. Kdyby to tak nebylo, došel bych si pro opis TP a nahlásil vozidlo jako ukradený. Pokuty jdou za zlodějem, smlouvu nemá a jak se dostal k TP těžko říct... Já bych byl na svém, jen bych přišel o peníze za novej TP a věc už by řešil někdo jinej. S trestní odpovědností.Pokud by kupec měl svědky či záznam, že to koupil od Tebe a na to stačí záznam z mailu či sms, tak budeš rychle čelit obvinění z falešného obvinění a pokusu o podvod.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

26.10.2022 v 09:43 | Nahoru | #100
FJRPEPA> je to jen další z dlouhé řady idiotů, který řeší porušení své zákonné povinnosti dalším porušením zákona....Jinak za lhaní na policii je taxa až 50 tis a za uvádění správního orgánu v omyl může dostat v průměru dva litry....nebo pět...bohužel děje se tak jen sporadicky proto idioti své jednání opakují a ještě k tomu nabádají i ostatní

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

2.11.2022 v 16:14 | Nahoru | #101

CRF1000 píše: FJRPEPA> je to jen další z dlouhé řady idiotů, který řeší porušení své zákonné povinnosti dalším porušením zákona....Jinak za lhaní na policii je taxa až 50 tis a za uvádění správního orgánu v omyl může dostat v průměru dva litry....nebo pět...bohužel děje se tak jen sporadicky proto idioti své jednání opakují a ještě k tomu nabádají i ostatní


Rozumím vám oběma. Jsem si jistej, že máte pravdu. Neomlouvá mě ani fakt, že zákon stojí za starou bačkoru. Dokonce ani další fakt, že odpovědnost je přenesena na prodávajícího, nikoliv kupujícího. Součinnost ze strany prodávajícího byla naplněna ústní smlouvou, předáním potřebných dokladů opravňujících k převodu a předáním předmětu prodeje. Nic neskrývám, zodpovídám za vady, které nejsou v době prodeje patrné. Klidně mě ukamenujte. Já jen vím, že pro mě je podání ruky víc, než papír. Co slíbím, udělám. A taky vím, že může být veliký rozdíl mezi právem a spravedlností.

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

3.11.2022 v 10:17 | Nahoru | #102
FaktNeníCoŘešit> podání ruky funguje mezi chlapem + chlapem....mezi chlapem + sráčem to nefunguje...Oficiální postupy jsou takové , jaké nám nechal uzákonit Zbyněk Stanjura...

Bez platné evidenční kontroly nelze vozidlo převést ani úředně, podle §8a), jedinou zákonnou možností je pak podání návrhu soudu na určení vlastníka věci movité...podání je schopen sepsat průměrně gramotný člověk, kdo - co - navrhuje, včetně přiložení potřebných důkazů svých tvrzení...nejjednodušší je to s kupní smlouvou s úředně ověřenými podpisy, pak to může trvat do 14 dnů a soud rozhodne, kdo MÁ BÝT zapsán v evidenci vozidel jako nový vlastník...případně KDO TAM BÝT NEMÁ....po nabytí právní moci to stačí doručit kterémukoliv úřadu, který provede změnu v evidenci....

V případě že soud nerozhodne od zeleného stolu ale bude řešit nějaké dokazování a nařídí další jednání, prodraží se to o částku za advokáta....V průměru - 2 schůzky s advokátem, 2 x stání u soudu vychází na cca 13 - 15 tis Kč.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V případě lhaní o ztrátě dokladů a značek a vystavení duplikátů může nastat situace, že kupující bude podroben silniční kontrole, policie lustrací okamžitě zjistí, že má vozidlo opatřeno neplatnou značkou a prokazuje se neplatnými doklady.....za to reálně hrozí zákaz řízení a pokuta v řádek tisíců...nemusí jít o hlídku která zastavuje auta, může jít o kamerový systém v "náhodně" projíždějícím policejním autě , který to zjistí automaticky...

Pokud by se kupující odhodlal do zahraničí, policie mu neplatnou RZ a doklady odebere a pošle je poštou českému MDCR....

To jsou situace, kdy hrozí roční zákaz řízení a dotyčný se bude samozřejmě bránit.....na lži prodávajícího se pak logicky přijde....nežijeme v 19 století a elektronické systémy jsou dnes propojeny

1 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

21.12.2022 v 14:55 | Nahoru | #103
Přes všechny hejty a nenávistně-podivné komentáře,..aktuálně mám na stole rozsudek od soudu, že auto bylo právoplatně prodáno 9/2021 a vše ostatní se tímto ruší. Takže tento postup funguje,..když už je to jakýmkoliv způsobem posrané. Soud proběhl jen "korespondenčně", s tím že chtějí jen vyjadřovačky a doložit, že na soudu trváte a chcete jej absolvovat.
Takže hodně štěstí VŠEM VÁM - přeju nejen v roce 2023!

Naposledy editováno 21.12.2022 14:56:28

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

21.12.2022 v 15:05 | Nahoru | #104
Dolin> zapomněl jsi na jednu věc, že celá ta složitá smlouva , kterou jsi chtěl ošetřit možné budoucí komplikace je na hovno, pokud druhá strana nespolupracuje....můžeš si tam napsat co chceš, pokud je to pro druhou stranu bezcenný cár papíru, kauza nakonec skoční u soudu....

1 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

21.12.2022 v 21:53 | Nahoru | #105
Ano skončí, já nepsal nikde že neskončí, jen to bylo i u soudu dotazováno a to že sem to tam měl bylo moje plus!!!...ale celkem, je mi to jedno co si kdo myslí., Já sem spokojen! Přeju všem jen to hezké!

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

22.12.2022 v 11:17 | Nahoru | #106
Dolin> Tobě také hlavně že to dobře dopadlo...přeji pevné zdraví

1 reakcí na tento příspěvek přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

22.12.2022 v 12:50 | Nahoru | #107
Poučení pro ostatní je, do této situace se za žádnou cenu nedostat. Řešit něco soudně fakt nechcete.

Při současném zákonu, kde stát hodil všechny své potíže na prodávajícího, je jediným bezpečným řešením nedat auto/motorku z ruky před dokončením přepisu.
Takže prodávající si musí udělat evidenčku sám, naštěstí nově platí déle, a na registr vozidel dojít spolu s kupujícím. Pokud si kupující odmítá vzít den/půlden volno, tak to vozidlo asi tak moc nepotřebuje, počkejte si na jiného zájemce.

Naposledy editováno 22.12.2022 12:51:18

(reakce na) přepis vozidla/motocyklu - nespolupráce druhé strany

25.12.2022 v 17:35 | Nahoru | #108
Deadman> pro upresneni, odpovednost za tento zakon ma zbynek stanjura...exminiostr ddopravy ...to on jej prosadil....vsichni na ta pravidla nadavaji presto jejich autor zbynek dal chrochta ve vrcholne politice
Předchozí
1 2 3 4
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
olej v air boxu Suzuki C1800 Intruder Reves 11 Dnes v 15:35 Reves
Mate nekdo zkusenosti s obchodem mo... [1, 2] Honda CBR 600F police_bastard 32 18.3.2023 v 11:13 AJ86
Došel benzín a už nestartuje Honda CBR 600F Holzby 23 13.3.2023 v 06:23 Holzby
Gsxs1000f boční brašny ( kufry) Suzuki GSX 1100 jimmy 2 4.2.2023 v 08:39 jimmy
bezstarostnost [1, 2, 3] Honda CBR 600F, Husqvarna Svartpilen 701 ILA 90 30.1.2023 v 19:19 Ivos


TOPlist