Dily na batbike
paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Royal Enfield - FuelX Lite / Decat - zkušenosti
Ahoj všem, narazil jsem na magickou krabičku FuelX Lite, která by měla u Meteora 350 lehce obohacovat směs. Nejde mi o navyšování výkonu, spíš bych řekl, že by přechody z volnoběžných otáček mohly být i vyhlazenejší - tak mi to vrtá hlavou.

Nemáte s tím na Enfieldu někdo zkušenosti?
Narazil jsem i na způsob obcházení továrně chudého nastavení pomocí obelhávání výstupů teplotního čidla (a možná je tohle přesně to, co celá jednotka FuelX vlastně dělá ), ale radši bych něco plug&play.

A poddotaz na zkušenosti s trubkou místo katalyzátoru?
U Meteora to prý vyřadí kompletně část výfuku pod motorem (=musí se dodělat doraz pro hlavní stojan, nebo stojan sundat ) - tady bych asi trochu toho výkonu navíc hledal, zároveň bych rád udržel hlučnost co nejblíž sérii....

díky !

Odkaz, který není reklama : Hitchcocks moto

Royal Enfield - FuelX Lite / Decat - zkušenosti

10.8.2022 v 18:10 | Nahoru | #1
Docela by mě zajímalo, proč má tolik lidí tendence kuchat kat.. Mimo váhy mě nic nenapadá...

Royal Enfield - FuelX Lite / Decat - zkušenosti

10.8.2022 v 18:34 | Nahoru | #2
také se přidám s několika dotazy, protože mimo jiné je meteor 350 horký favorit na opravdickou motorku jako doplněk ke skútru
1. jak píše karavanista, proč by měl jít kat ven, pokud je slušně do motorky zastavěný
2. Jak si přišel že má enfield chudou směs, vlastní výzkum, nebo nějaké reference na netu ? Viděl jsem snad všechny recenze meteora, clasicca i hymalajana a nikdo z recenzentů si nestěžoval na nějaké horší chování plynu

Royal Enfield - FuelX Lite / Decat - zkušenosti

10.8.2022 v 19:29 | Nahoru | #3
U toho katu je to hlavně o historkach, že bez něj je to údajně plus dva koně u motorky, kde to dělá deset procent nárůst, tam ti to hlavou vrtá
Jinej důvod to nemá, kat je tam slušně uklizenej za motorem.

No a ta bohatost. Když se na to zasoustředíš, tady ti přijde, že by nebylo špatný vyhladit reakci na pomezí volnoběhu a přidanýho plynu, jinde si řekneš, že přechod zavřenej - otevřenej plyn (třeba když brzdíš z kopce motorem a pak jdeš do tahu) by mohl být jemnější atd. Nejezdí to špatně, to rozhodně ne, ale prostor pro doladění tu je.

U Himla si lidi dost stěžovalo na chcípání při volnoběhu a řešili to vesměs obohacením směsi - z toho odhaduju, že to je kvůli emisím utažený.

1 reakcí na tento příspěvek Royal Enfield - FuelX Lite / Decat - zkušenosti

7.10.2022 v 20:56 | Nahoru | #4
Tak už vím
FuelX lite mi došel z UK, společně s modifikovaným víčkem filtrboxu od DNA.
Propustnejsi filtr jsem k tomu nebral, nechal jsem tam originální papír kvůli dobrý filtraci a čekal spíš jen víc sexy zvuk ze sání.
A ten se v nižších otáčkách i trochu dostavil. Vlastně dost minimálně, ale když o tom víš, tak to slyšíš (princip placebo?)

Krabička FuelX lite (=bez možnosti vlastních úprav map a přepínání mezi více mapama) je taková trochu oblož. Podle očekávání je to jen obelhávač lambda sondy, protože se připojuje pouze do její kabeláže.
No a asi ji tvrdí, že směs je chudší, aby vstrik přidal víc.
Je to znát? Upřímně? Málo.
Kde to znám, tam to teď asi líp hrne do kopce, ale hlavně motor dostal mnohem jemnější přechody zavrenej-otevrenej plyn. Dopad na maximální výkon, nebo rychlost asi žádnej.
Jako jo, za to uhlazený chování motoru mi to asi stojí + když jsem viděl svíčku po provozu s originálním mapovanim, jak je úplně a totálně bílá... U vzduchem chlazenýho jednovalce mi to přijde skoro až nezdravý a obohacení směsi vidím jako přínos pro životnost.

Testnul jsem i spotřebu a vyšlo mi 3,2 s krabičkou. Standardně se to motalo kolem tří plus mínus něco.

(reakce na) Royal Enfield - FuelX Lite / Decat - zkušenosti

8.10.2022 v 08:15 | Nahoru | #5
callowsick> díky za info jak to nakonec dopadlo
Myslím že si teď může každý zvážit jestli se mu to za ty peníze oplatí nebo ne. Já z toho usuzuju, že by to špatná investice být nemusela
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Royal Enfield Himalayan - co na něj... [1, 2] Royal Enfield Himalayan Miškin 38 Včera v 16:05 Pedl
Klasika nebo scrambler do 100 tisíc [1, 2] Royal Enfield Interceptor, Benelli Leoncino 500, Hon... jincom 45 21.11.2023 v 13:13 jincom
RE Himalayan [1 ... 6, 7] Royal Enfield Himalayan ThomasDRZ 184 11.10.2023 v 18:14 assassin
Royal Enfield Himalayan Royal Enfield Himalayan eman65 7 11.10.2023 v 12:14 Wenca24
výrobce KRYT motoru royal enfield h... Royal Enfield Himalayan drake1961 8 20.7.2023 v 23:23 Netopyr

TOPlist