cfmoto_800mt_sport_kufry

Téma: Vybrždění, vytlačení - pojistka
 
17.5.2022 v 21:18
Dobrý večer všem,

chci se zeptat znalých na jednu věc.
Před týdnem mě vybrzdil a vytlačil ze silnice nějaký řidič automobilu, samozřejmě pak ujel.
Odvezla mě rychlá - nějaká zlomená žebra, zhmoždění jater, rameno v hajzlu, naštíplé zápěstí a spousta krásných žluto modro fialových podlitin po celém těle.
Škoda na moto podle PČR cca 110 000 korun.

No a jelikož mám pouze povinné ručení a viník se zatím nenašel a myslím, že se ani nenajde, tak mi škodu zřejmě nikdo neproplatí. Chápu to správně ?


Naposledy editováno 23.10.2022 19:34:41

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 14:20 | Nahoru | #121

FJRPEPA píše: MartasUS> Pokud máš plnej bodovej stav, tak běž odevzdat řidičák.

A kde se odevzdává? TADY ??

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 14:29 | Nahoru | #122

MartasUS píše: A kde se odevzdává? TADY ??Já jen, že vůbec nechápeš systém bodování. Pokud jsi bezúhonný řidič, nemáš žádný bod, poku jsi provinilec máš bodů víc a víc až přijdeš o papíry,
Takže když píšeš, že máš plný stav bodů, tak je to absolutní nesmysl, neboť už by jsi byl bez řidičáku.
Prostě začínáš s nulou bodů. Kdežto Ty mylně píšeš, že se začíná s plným stavem bodů. Což je dost zásadní rozdíl.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 14:32 | Nahoru | #123

Šógun_ píše: A jak je to v případě, že mám záznam z kamery, podle toho se určí majitel. Může odmítnout určit řidiče? Pokud ano, bude pojišťovna plnit?Já si myslím, že pojišťovnu, nějaký záznam z kamery nebude zajímat. Musí být vyjádření od obou tj. provinilého a poškozeného a nebo vyjádření policie.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 15:34 | Nahoru | #124

FJRPEPA píše: Já si myslím, že pojišťovnu, nějaký záznam z kamery nebude zajímat. Musí být vyjádření od obou tj. provinilého a poškozeného a nebo vyjádření policie.


Myslel jsem to tak, že záznam poskytnu policii a ta na základě toho určí auto a majitele.
V tomhle případě bych je volal vždy.
Má někdo zkušenost s touhle situací?
Protože jinak kamera postrádá smysl a naopak se "vyplatí" vždy ujet.

Naposledy editováno 19.05.2022 15:36:26

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 15:40 | Nahoru | #125
Šógun_> Nevím jak policie, ale pokud by to došlo k soudu, tak soud takovéto video z auta či motorky neuzná jako důkaz.

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 16:19 | Nahoru | #126

FJRPEPA píše: Šógun_> Nevím jak policie, ale pokud by to došlo k soudu, tak soud takovéto video z auta či motorky neuzná jako důkaz.


Tak jsem hledal vyjádření a je to trochu jinak. Apriori soud záznam jako důkaz nezamítne, ale soud posoudí jeho přípustnost. I tak mě to ale docela překvapilo

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 20:03 | Nahoru | #127
FJRPEPA> Proč ze sebe děláš blbce? Sám víš jak jsem to myslel že nemám žádný. Ale říká se “Přišel sem o dva body” tak hádám že máš 12 a pak se jen odečítaj. Co já vim. Je mi to jedno.

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 20:24 | Nahoru | #128

MartasUS píše: FJRPEPA> Proč ze sebe děláš blbce? Sám víš jak jsem to myslel že nemám žádný. Ale říká se “Přišel sem o dva body” tak hádám že máš 12 a pak se jen odečítaj. Co já vim. Je mi to jedno.Blbce ale ze sebe děláš spíše ty.

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 20:35 | Nahoru | #129

MartasUS píše: Krovak> Co nechápeš na tom, že kamery pomůžou i tobě když se ti něco přihodí, ale jak sem psal. Člověk co udělá v životě víc lumpáren a je chronický vyjebávač tak mu kamery vadí

edit. FYI to právě lidi jako ty kurví ostatním. Máš to pomotané anarchisto


Tak znova, jestli máš potřebu bejt pod dohledem, protože si neumíš zorganizovat vlastní život, nemáš vlastní zodpovědnost a potřebuješ bejt trestán mocnou rukou zákona, žij si tak, ale neotravuj s tím ostatní. Já si chci o svém životě rozhodovat sám a nepotřebuju k tomu rady místního domovního důvěrníka. A až se něco přihodí, no tak to se prostě stává a žádná kamera tomu nezabrání.

Aneb jeden citát: „Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 20:44 | Nahoru | #130

MartasUS píše: Lepší je kamery v ulicích mít a nepotřebovat je než je nemít a potřebovat je.
Umíš si vůbec představit, že nějaká smažka tě přepadne nebo nedej bože tvoje děti nebo někoho z rodiny a benga to mají na zlatém podnosu a jen si pro něj dojdou než nemít nic a hledají feťáka v riflích a modrém tričku. Hele je m to jedno jen opravdu necchápu proč kamery někomu vadí. Vždyť je přeci vůbec nemusíš vnímat a jen to ignorovat. Končím s tématem kamery v ulicích .... tečka ...Až mě nějaká smažka přepadne (nepravděpodobné, vzhledem k lokalitě), bude rychle hledat, kde nechal tesař díru. Až to bude někdo z rodiny, s tím bohužel nic nenadělám. Jen mi vysvětli, k čemu mi bude, že si pro dotyčné individium fízli dojdou hned a ne až za měsíc, když bude v nejhorším případě dotyčnej člen mrtvej. Jak přesně mi to potom pomůže?

A hlavně nezkoušej argumentaci typu "nestane se to dalšímu", protože ne, nestane, smažky totiž tak nějak obecně nemaj zájem o zabíjení lidí, hledaj jen svou dávku, nebo prachy na ni.

A nebo ne, jinak. Chci, abys měl kamery po celém baráku a monitorovali tě neustále fízlové, protože co kdybys náhodou chtěl někomu ublížit. A jestli jsi slušný, tak ti přece nemůžou vadit. Lepší je tam mít a nepotřebovat, než...tvoje slova.

1 reakcí na tento příspěvek Vybrždění, vytlačení - pojistka

19.5.2022 v 20:53 | Nahoru | #131
je husty jak se to tu zvrhlo na tema policejni stat a fizlovani, pricemz puvodni tema ale nema s fizlovanim vubec nic spolecnyho..
vono kdyby dotycnej zastavil a byl soucinej kompenzovat co zpusobil, nebylo by (obecne) resit fizly vubec potreba.. stejne jako kdyby bylo dovoleny cikana co krade zastrtelit bez soudu.. ve finale jedni (dost nepochopitelne) obhajujou a druzi nenavidej, upúlne zbytecnou instituci, a je z toho petz stranek absolutniho OT...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 00:58 | Nahoru | #132
kerut> pokud jsou informace od zakladatele pravdivé a řidič to udělal záměrně, tak těžko u něj hledat soucit.
To popsané zranění není fakt nic malého, k tomu motka zřejmě na odpis, takže pokud ujel záměrně, je to xyndl, co nemá za volantem co dělat.
Edit: nemá ve společnosti co dělat, má makat v kriminále.

Naposledy editováno 20.05.2022 01:04:36

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 01:15 | Nahoru | #133
Krovak> jak ti bere kamera třeba před obchoďákem, školou nebo pumpou svobodu? Jsou situace a situace...nebo to pro tebe znamená, že když je kamera zrovna před školou, a ty tam stojíš, tak nejsi svobodný?

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 01:55 | Nahoru | #134
MrZman> jakou to ma souvislost s tim co jsem napsal ?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 05:11 | Nahoru | #135

MartasUS píše: FJRPEPA> Proč ze sebe děláš blbce? Sám víš jak jsem to myslel že nemám žádný. Ale říká se “Přišel sem o dva body” tak hádám že máš 12 a pak se jen odečítaj. Co já vim. Je mi to jedno.No myslel jsi to blbě a ještě k tomu blbě napsal a nyní už je to od Tebe jen tanec v hovnech. Hlavně, že tu poučuješ jiné jak by to mělo být a sám máš mezery v základních vědomostech.

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 05:44 | Nahoru | #136
MrZman> A víš, co je salámová metoda? Zkus se zamyslet nad tím, co musíš/smíš/můžeš/nemůžeš atp. dneska a a stavem před pár desetiletími, eventuelně nad stavem společnosti.

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 05:49 | Nahoru | #137

Šógun_ píše: Myslel jsem to tak, že záznam poskytnu policii a ta na základě toho určí auto a majitele.
V tomhle případě bych je volal vždy.
Má někdo zkušenost s touhle situací?
Protože jinak kamera postrádá smysl a naopak se "vyplatí" vždy ujet.záznam z kamery se dá použít jen tehdy, pokud to nedáš třetí osobě nebo to nedáš na "chlubítko", posraný GDPR, před ségrou týpek ťuknul do kluka na kole, který byl na hlavní a ujel, kluk jenom kolo trochu pomlácený a od lehce odřený, jeho matce ségra řekla, že to má na videu, pak ségře zavolali cajti, kdy si mohou přijet pro video a řešili, zda to video ještě někomu nedala, důvod asi to posraný GDPR.

Jak to dopadlo, to už nevím, ale mám pro jistotu kameru v autě i na motorce

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 06:29 | Nahoru | #138
MrZman> svobodu kamera umístěná před obchoďákem nebere. Narušuje ale do jisté míry moje soukromí. Prostě nemusí být příjemné, že tě někdo v podstatě skrytě sleduje a nahrává. Skrytě,, protože si té kamery třeba hned nemusíš všimnout. Každý má nějakou hranici. Někomu vadí, jinému ne. Jde jen o to, pochopit, že ta hranice je u každého jinde a on proto není horší.

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 06:50 | Nahoru | #139

Johny_Servis píše: a co to takhle pojmout úplně jinak? Je zajímavé, že pojišťovny (vychcaně) pojišťují auta, nikoliv řidiče, takže když máš doma 10 aut, platíš 10x povinné ačkoliv dokážeš v jeden čas řídit jen jedno vozidlo.
Nebylo by teda jednodušší, že když poškozený (např. kamerou) prokáže že ho zvalcovalo auto s RZ 5T1234, tak může být úplně lhostejné kdo je majitelem, kdo jej řídil (to by bylo věci policajtů a přestupkové nebo trestní odpovědnosti) ale z hlediska náhrad škody by to prostě šlo z pojištění příslušného vozidla, případně z fondů CKP, když už máme teda pojištěna konkrétní vozidla, nikoliv řidiče (takže je z hlediska škody úplně jedno jestli ho řídil Franta nebo Pepa)


Škoda že tenhle velice rozumný příspěvek zapadl. Protože zcela souhlasím. Proč se pojišťují vozidla a pak se hledá řidič? Jak píšeš, pokud je pojištěné vozidlo, je snad irelevantní kdo ho řídil, alespoň z hlediska pojistky, nikoliv z hlediska sankčního (samozřejmě teoreticky). Prakticky pojišťovny svým lobby stvořily absolutního kočkopsa a tohle je hodně křiklavá demostrace, jak je ten kočkopes vlastně hloupý.
Současný systém je hodně výhodný pro domácnost, kde se o jedno auto dělí 4 řidiči, ale kdo má pro změnu více dopravních prostředků, tak na to doplácí.

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 06:52 | Nahoru | #140

Johny_Servis píše: taky problém může být v tom, že my tady v Česku jsme papežštější než papež, takže když někdo udělá i nedbalostní trestný čin, tak ho chceme potrestat, zničit, jeho mrtvolu poplivat, zahrabat pod zem, krumpáč pochcat, jeho dečka prodat do otroctví a stare rodiče zavřít do lágru.
Jinými slovy slušný člověk má den blbec a způsobí druhému újmu, to se prostě stane a místo aby, když už se to stalo, se to řešilo pragmaticky (pojišťovna zacaluje, dotyčný viník pokud není úplný zmrd, tak je sám vytrestan až až už jen tím pocitem viny), tak přichází na řadu očernění, vyhazov z práce, ztráta příjmu a vůbec celková dehonestace viníka, což mu může klidně zničit po existenční stránce život. Toto samozřejmě všichni vnímají a pak se nejde divit, kolik lidí ujede od nehody, prostě v danou chvíli zkrat, hned se mu vybaví basa, rozvod, zničeny život a tak pod tlakem prostě povolí a ujede.
Osobně znám 2 tyto případy viníků, jeden se z toho dokonce zastřelil a v práci byl takto jeden exemplárně vyhozen, protože my přece s kriminálníky nepracujeme.


Co příspěvek, to dobrá úvaha!

(reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 09:15 | Nahoru | #141

Johny_Servis píše: taky problém může být v tom, že my tady v Česku jsme papežštější než papež, takže když někdo udělá i nedbalostní trestný čin, tak ho chceme potrestat, zničit, jeho mrtvolu poplivat, zahrabat pod zem, krumpáč pochcat, jeho dečka prodat do otroctví a stare rodiče zavřít do lágru.
Jinými slovy slušný člověk má den blbec a způsobí druhému újmu, to se prostě stane a místo aby, když už se to stalo, se to řešilo pragmaticky (pojišťovna zacaluje, dotyčný viník pokud není úplný zmrd, tak je sám vytrestan až až už jen tím pocitem viny), tak přichází na řadu očernění, vyhazov z práce, ztráta příjmu a vůbec celková dehonestace viníka, což mu může klidně zničit po existenční stránce život. Toto samozřejmě všichni vnímají a pak se nejde divit, kolik lidí ujede od nehody, prostě v danou chvíli zkrat, hned se mu vybaví basa, rozvod, zničeny život a tak pod tlakem prostě povolí a ujede.
Osobně znám 2 tyto případy viníků, jeden se z toho dokonce zastřelil a v práci byl takto jeden exemplárně vyhozen, protože my přece s kriminálníky nepracujeme.Souhlas. Přesto, v tomto státě, stále řada lidí touží po větších a větších sankcích za nedbalostní činy, a to nejlépe už ve stadiu pokusu. Kriminalizace a stále větší pokuty, to skutečně není řešení. Naopak.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 09:27 | Nahoru | #142

jandaxx píše: MrZman> svobodu kamera umístěná před obchoďákem nebere. Narušuje ale do jisté míry moje soukromí. Prostě nemusí být příjemné, že tě někdo v podstatě skrytě sleduje a nahrává. Skrytě,, protože si té kamery třeba hned nemusíš všimnout. Každý má nějakou hranici. Někomu vadí, jinému ne. Jde jen o to, pochopit, že ta hranice je u každého jinde a on proto není horší.


...nechci rozebírat, co je špatný, ovšem úvaha o tom, že něco, o čem momentálně nevím, že se děje, mě způsobuje v tu chvíli nervózním, mě pobavila

Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 09:42 | Nahoru | #143
Já ty kamerové systémy neobhajuji. Jsou tam nejen kvůli majetkové trestné činnosti.
Krovak- co na to říct... Nejen doba se mění, jestli k lepšímu nebo horšímu nehodnotim, stále si můžeš přece dělat co chceš, ale protože jsou tu tyhle technologie, tak se skutky můžou někde objevit.

Edit:
Ad Kerut, jen že jsi se zmínil o soucitnosti řidiče, na to jsem reagoval.

Naposledy editováno 20.05.2022 09:55:01

Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 09:45 | Nahoru | #144
Rozhodně souhlasím s tím, aby se pojišťovna vypořádala na základě vozidla, ručím za způsobenou škodu vozidlem.

Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 09:51 | Nahoru | #145
Ve finále vůbec nejde o to, jaká kamera...bezpečností na sloupu, v autě, rychlostní u cajtů...kolik kamer v mobilech pobíhá po světě? Chtít to všechno zrušit, zatrhnout, nějak to omezit, mi připomíná Don Quijota a jeho boj...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 10:09 | Nahoru | #146
Krovak> To jsou přesně ty debilní výlevy o kterých sem mluvil. Hned mám mít kamery i na záchodě a ve skříni jen proto, že mi nevadí a vidím v nich podporu ochrany lidí na veřejnosti. Hele je mi to jedno co si o tom myslíš

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 11:14 | Nahoru | #147

FJRPEPA píše: No myslel jsi to blbě a ještě k tomu blbě napsal a nyní už je to od Tebe jen tanec v hovnech. Hlavně, že tu poučuješ jiné jak by to mělo být a sám máš mezery v základních vědomostech.


Jistě že má FJRPEPA pravdu, ale "obecně" se říká přišel jsem o x bodů. A myslím že to tak i dříve bylo že řidič měl 12 bodů. Pak se to změnilo. Také jsem se na to chytil, když jsem se podíval kolik mám bodů
Ale to jsme krapet jinde od původníh tématu.

Naposledy editováno 20.05.2022 11:15:38

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 11:23 | Nahoru | #148
rob456> On hned na začátku věděl jak to myslím. Jen chtěl být nějak zajímavý. Je to přesně jak říkáš. Bylo to že si měl 12 a odečítalo se teď to je asi naopak, ale každý řekne přišel sem o dva body a né dali mi dva body. Dost lidí tu vždy přehání a slovíčkaří.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 11:53 | Nahoru | #149

MartasUS píše: Bylo to že si měl 12 a odečítalo se teď to je asi naopak, ale každý řekne přišel sem o dva body a né dali mi dva body.


Kdy to tak bylo?

3 reakcí na tento příspěvek Vybrždění, vytlačení - pojistka

20.5.2022 v 12:20 | Nahoru | #150
Vy celých 5 stránek motáte dohromady dvě úplně odlišný věci

Pokud jde o pojištění motorky - povinné ručení vozidla - pak skutečně platí, že se pojišťuje vozidlo, tj. škoda vozidlem způsobená, resp. škoda způsobená provozem vozidla. Je naprosto jedno, kdo vozidlo řídí. Nemusíte vědět kdo vozidlo řídil, abyste se mohli z pojištění druhého vozidla - povinného ručení - hojit na škodě, která vám provozem toho vozidla vznikla. Tečka.

Pokud vám jde o řidiče vozidla, nemá to s pojištěním co dělat. Ano, ujetí od nehody může naplňovat i skutkovou podstatu trestného činu, resp. přestupku. Ale je jedno, jestli ujedete ve vlastním vozidle, v cizím vozidle nebo ve vozidle svého zaměstnavatele.

První odstavec je o pojištění. Druhý je o osobní (trestněprávní, deliktní) odpovědnosti pachatele - fyzické osoby. Spolu souvisí jen tím, že se typicky stanou při jednom jednání, ale ne že jsou na sebe právně nezbytně závislé.

Odpovědnost provozovatele vozidla za to co se s vozidlem stane je v zákoně už nějakou dobu. Vlastníš vozidlo? Potom odpovídáš za to, co se s ním stane. Znáte přeci "výpalné" při překročení rychlosti zachycené kamerou. Někdo řídil, překročil rychlost, nafilmovali SPZ a MAJITELI, ne řidiči pošlou, ať sdělí, kdo vozidlo řídil, nebo ať jako provozovatel vozidla zaplatí pokutu. A to není jediný případ v zákoně, kdy odpovídá majitel vozidla. Najděte si zákon o provozu na pozemních komunikacích, § 10 odst. 1 písm. d) a § 10 odst. 3: říkají, že majitel (provozovatel) nesmí svěřit vozidlo osobě, o které nemá údaje nezbytné pro její identifikaci a taky to, že odpovídá za to to, že při užívání vozidla na pozemních komunikacích budou dodržovány dopravní předpisy. To znamená, že ať bude řídit kdokoliv, musíte vědět kdo to je a že bude dodržovat pravidla, jinak je to Vaše (majitele, provozovatele) odpovědnost. Pro místní ženiály: neplatí, když Vám vozidlo odcizí či jinak užijí proti Vaší vůli či bez Vašeho vědomí. Řešíte vyřešené.

Mimochodem k těm bodům - je jedno, jestli jich máte 12 a odečítáte, nebo máte nula a přičítáte, výsledkem dosažení 12ti bodů je pozbytí řidičského oprávnění. To není trest zákazu řízení, to znamená, že se nedá po půlce žádat o prominutí zbytku trestu. Ne, pozbydete řidičské oprávnění, což je administrativní opatření a ne trest. Nedá se proti tomu proto odvolávat, nikdo neposuzuje, co jste udělali, úřednice jen koukne, že máte 12 nebo víc bodů a pošle Vám dopis, že jste pozbyli oprávnění. Jediné co můžete dělat, je rozporovat, že přestupek, za který jste dostali body, byl právně v pořádku (typicky špatně vyplněný blok).
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist