cfmoto_800mt_sport_kufry

Téma: pionýr-aneb papíry po zemřelém
Zdar borci, mam tu takový problém. Pionýr bez tp, mnohokrát omílané téma. Jenže ne tak docela bez tp. Koupil jsem Pionýra řekněme třeba od Karla, který ho koupil od dědice. Dědic Karlovi tvrdil že Pionýr má tp, jen že ho zrovna nemůže najít (alespoň tak jsem to pochopil) a tp je psaný na zemřelého. Karlovi nevadilo že Pionýr nemá tp a tak několik let jezdil. Mezi tím ztratil kontakt na dědice který by tedy stále měl vlastnit tp. Pincek má krásnou původní SPZ s technickou do roku 2016 což není tak dávno. Má i štítek. Je mi tedy líto přebouchávat čísla (ani jiné nemám) a veteránský papíry to neudělá.

Jak byste postupovali v takové situaci? Při dnešních cenách papírů mi to za nějakou tu snahu stojí.
Já se snažím ukecat nějakého policajta nebo někoho na registru aby mi podle SPZ prolustroval majitele/dědice. Jen tedy ani známá na magistrátu "už prej lustrovat nemůže".

Díky za případné rady
Předchozí
1 2
Následující

1 reakcí na tento příspěvek pionýr-aneb papíry po zemřelém

4.4.2022 v 15:23 | Nahoru | #1
Asi bych zkusil nějakého kamaráda z stk. Podle spz umí přece protokol dohledat.. Tím pádem i majitele.

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

4.4.2022 v 18:46 | Nahoru | #2
karavanista> Díky GPDR nelze, nikdo si to nelajsne - hrozí vyhazov. Sám jsem to řešil a nakonec jsem to dohledal nějak přes pojištovnu kde to bylo pojištěné a na koho. Ale hrozný oser

1 reakcí na tento příspěvek pionýr-aneb papíry po zemřelém

Skvělá odpověď, děkuji! 4.4.2022 v 23:06 | Nahoru | #3
Majitele vozidla podle SPZ nejistíš. Ne legální cestou. Ale:

Karel si může přečíst smlouvu, kde je napsáno, od koho si motorku koupil. Ale nevypadá to, že by Karel byl ten typ, kterého tyhle věci nějak zajímají.

Můžeš najít někoho, kdo se ti do registru podívá a nikomu o tom neřekne. Sem tam se takový kamarádi nebo známí ještě objeví i když je to skutečně dneska o hubu. Pojišťovny nebo Česká kancelář pojistitelů ti většinou taky nic neřeknou ze stejného důvodu, častěji však proto, že ani nezjistíš, kde to bylo pojištěný (pojištěný bez TP? Jak?).

Můžeš spáchat nějaké přestupky a Policie si podle SPZ najde (původního?) vlastníka za účelem vyřešení přestupku. Majitel aka "dědic" řekne že motorku prodal a nasměřuje policii na "Karla" a ten na tebe. Původního, v registru zapsaného vlastníka vozidla, zjistíš ze spisu při přestupkovém řízení.

Karel si může vyrobit stroj času, vrátit se do minulosti a začít se chovat zodpovědně, stejně jako "dědic" a současný vlastník a v budoucnu nebudou muset řešit stupidní problémy.

Já bych při popisu celé situace spíš udělal to, že bych zašel na policii a řekl, že jsem koupil motorku, která je asi kradená. Koukni, jak je to popsaný: "Dědic" nemá papíry, "Karel" nemá papíry, "Karel" už ani neví kdo je "dědic", ty máš motorku se všema problémama, bez původu, technické, nebo legální dokumentace, nechci se ani ptát, jestli máš s Karlem písemnou smlouvu o prodeji motorky.

Takže úplně reálně by nebylo od věci zajít na policii, říct, že máš pocit, že je motorka kradená, když ti nikdo při prodeji nedal žádné papíry potřebné pro převod nebo provoz motorky. Ti při prověřování zjistí, že vlastníkem je "dědic", ten (doufejme) řekne, že to prodal "Karlovi" a ty máš (doufám) smlouvu s "Karlem," že jsi motorku od něj koupil, takže o motorku nepřijdeš. Policie věc odloží, protože se vše vyřeší, žádný trestná čin spáchán nebyl, ty budeš vědět kdo je "dědic" a navíc budeš mít jistotu, že motorka je čistá. A bude tu poučení, že věci bez potřebných dokladů se nekupují, protože to znamená problémy. Ano, nejspíš tam bude po cestě pár přestupků. Ale to je holt cena za to, když se dělají obchody s "Karlem".

Nebo se na to vykašli. Když to nikoho včetně tebe netrápilo doteď, tak se tim netrapte ani dál.

pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 06:30 | Nahoru | #4
Nejdřív si zjisti, jestli je to vůbec vedený v registru, jestli už to není dávno v evidenci zrušený.

pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 08:21 | Nahoru | #5
Já bych začal nalezením kontaktu na dědice a neřešil bych to oklikou, u dědictví je vystavení duplikátu to nejmenší...

myslím, že je to hezká pohádka ale trochu hloupá....

navíc ta krásná dobová značka měla být vyměněna někdy do roku 1988 na základě nařízení policejního prezidenta, podle veřejného prohlášení MDCR, které si může každý dohledat na jejich webu bude vyměněna za značku s prolisy na kontrolní známku a s ochrannými prvky provedena na úřadu při nejbližší změně.....takže kamarád na STK se hodí maximálně k tomu aby kontrolní známku vylepil na železnou ručně malovanou tabulku..

i když seženeš dobové doklady k pionýru, při změně vlastníka musí úřednice vydat nový techničák, díl II a díl I...je to napsáno v zákoně...vím že lidé raději nahlásí ztrátu knížečky aby jim zůstala na památku, přitom jsou tyto dokaldy po nahlášení ztráty neplatné a nepoužitelné....ale následně se prodávají i za desítky tisíc na bazoši....

Naposledy editováno 05.04.2022 08:23:21

pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 09:56 | Nahoru | #6
Jít se udat na fízlárnu kvůli fichtlovi mně přijde totálně ujeté.

1 reakcí na tento příspěvek pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 10:36 | Nahoru | #7
ještě dodávám, že jsem majitelem datové schránky, do které dostávám ze zákona automatické výpisy subjektů, které otevírají mé osobní údaje, které spravuje stát v základních registrech...kouká na ně policie kvůli zbrojáku, obecní úřad kvůli řidičáku, atd...když mi přijde informace, že se někdo díval na moje údaje kvůli motorce a nebudu si vědom existence důvodu, proč by se měl na mojí motorku někdo dívat, vznesu na daný úřad dotaz - požadavek na sdělení zákonného důvodu....Kdyby se prokázalo, že nějaký kamarád - policajt nebo úřednice otevřela záznam bez písemné žádosti a bez zákonného důvodu, píšu podnět na úřad pro ochranu osobních údajů a dotyčná má na krku pokutu 15 - 20 tisíc a policajt ve služebním poměru ještě nějaké kázeňské řízení....

zabezpečená neveřejná evidence není google ani freemail a nikdo se tam nepodívá bez toho, aby tam po něm nezůstala digitální stopa, tedy jméno příjemní a pracovní zařazení

4 reakcí na tento příspěvek (reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 11:18 | Nahoru | #8
CRF1000> Byl jsem za poslední rok dvakrát na registru a bez problému mi zdělili jestli je vozidlo registrované či není.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 12:21 | Nahoru | #9
FJRPEPA> Pokud vše proběhne podle zákona, je to ok....Já vím o 2 úřednicích které si spletly práci na evidencí vozidel s vlastní živností a dnes mají splátkové kalendáře na 20-tisícové pokuty od UOOU....a bude to špička ledovce, protože tím se veřejně nikdo nechlubí

ale samozřejmě, jako pokaždé.někde to jde a jinde to nejde,,navrhuji začít konečně zveřejňovat názvy úřadů kde to vše jde ušetříme tím všichni spousty času

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 12:44 | Nahoru | #10
CloudJumper> já s karlem smlouvu o prodeji samozřejmě mám. To jestli ji má i on s dědicem tak o tom pochybuji. Psal jsem mu iestli ji nemá že by v ní byly kontakty ale neodpověděl. Když jsem to kupoval řikal že za tu dobu vyměnil telefon a už číslo nemá.

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 13:57 | Nahoru | #11

CRF1000 píše: FJRPEPA> Pokud vše proběhne podle zákona, je to ok....Já vím o 2 úřednicích které si spletly práci na evidencí vozidel s vlastní živností a dnes mají splátkové kalendáře na 20-tisícové pokuty od UOOU....a bude to špička ledovce, protože tím se veřejně nikdo nechlubí

ale samozřejmě, jako pokaždé.někde to jde a jinde to nejde,,navrhuji začít konečně zveřejňovat názvy úřadů kde to vše jde ušetříme tím všichni spousty časuMůžeš říct v jakém zákonu je psáno, že Ti nesmí zdělit zda je vozidlo registrováno či že je z evedence vyřazeno.
Jinak byl jsem na magistrátu v Č.B. a to zcela bez známosti.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 14:48 | Nahoru | #12
FJRPEPA> Ale na vyřazení by musel mít i spz ne? Ta se při odhlášení odevzdává. A tu já stále mám.

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 14:56 | Nahoru | #13

Fichtlista píše: FJRPEPA> Ale na vyřazení by musel mít i spz ne? Ta se při odhlášení odevzdává. A tu já stále mám.Motorek a aut mám i se starýma značkama hodně a přitom jsou vyřazené z evidence.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 17:01 | Nahoru | #14
FJRPEPA> Ano to ti řekne pouze zda v registru vin má nebo nemá - zda je zrušeno nebo ne. Ale neřekne ti u platných TP jméno a adresu.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 18:01 | Nahoru | #15
FJRPEPA> Tak ale na to aby sdělili jestli je nebo není v evidenci musí úplně stejně vozidlo prolustrovat a tím vytvořit nesmazatelný záznam kterého se tak bojí ne?
Na registru sem zkoušel přes 2 zname a oba se boji. Nedavno kvuli tomu pry nekdo mel problem.
To ale pak nechapu jaky je rozdil mezi tim kdyz vozidlo vyhledaj a nesdeli co potřebuju a nebo sdělí? Dyť záznam maj tak či tak ne? Nebo to jen vyhledají jestli o něm mají záznam ale neoteviají ho?

1 reakcí na tento příspěvek pionýr-aneb papíry po zemřelém

5.4.2022 v 18:22 | Nahoru | #16
První chyba byla kupovat něco "bez" TP, který má předchozí majitel, údajný dědic. Vůbec by mě nepřekvapilo kdyby už to bylo vyřazený z evidence.

Já jsem před pár lety kupoval Mustanga od známého kolegy z práce. Jel jsem to omrknout, ale majitel nemohl najít TP, takže sem se s ním domluvil že zajde na úřad udělat duplikát, myslím, že jsem ho odvážel až sem měl duplikát v ruce.
Být to tak že mě bude někdo tvrdit že to koupil a TP má kdoví kdo, to je taková hezká, ale ohraná pohádka.

Naposledy editováno 05.04.2022 18:24:16

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 06:56 | Nahoru | #17

Fichtlista píše: FJRPEPA> Tak ale na to aby sdělili jestli je nebo není v evidenci musí úplně stejně vozidlo prolustrovat a tím vytvořit nesmazatelný záznam kterého se tak bojí ne?
Na registru sem zkoušel přes 2 zname a oba se boji. Nedavno kvuli tomu pry nekdo mel problem.
To ale pak nechapu jaky je rozdil mezi tim kdyz vozidlo vyhledaj a nesdeli co potřebuju a nebo sdělí? Dyť záznam maj tak či tak ne? Nebo to jen vyhledají jestli o něm mají záznam ale neoteviají ho?Vždyť to jestli je vozidlo registrované či ne Ti dokáže zjistit a říct i CEBIA

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 06:58 | Nahoru | #18

kokoška. píše: FJRPEPA> Ano to ti řekne pouze zda v registru vin má nebo nemá - zda je zrušeno nebo ne. Ale neřekne ti u platných TP jméno a adresu.To ano, ale dotyčný už má jasno jestli má shánět majitele či dědice. A nebo jestli by to byla zbytečná námaha.

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 07:02 | Nahoru | #19
jirka-mz> Tak ja to kupoval za cenu jako bez tp, ovšem až pak jsem zjistil že je tam teoreticky možnost od toho mít papíry. Ale kupoval sem to s tim že je to nemá samozřejmě.

2 reakcí na tento příspěvek pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 08:41 | Nahoru | #20
Potřebuješ plnou moc , na základě které by tě napsali do registru. Tu ovšem může vystavit jen zemřelý . Za nejčistší cestu bych považoval najít notáře, který byl vykonavatel dědického řízení a probrat to s ním.
Jinak to zvoral XY od kterého sis fichtla koupil a který se předtím na to vysral.

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 08:52 | Nahoru | #21
hansdorf> Ale to se furt motáme kolem toho, že nejlepší je nejprve zjistit, zdali to v registru vůbec je. Pokud je, tak potom řešit dědictví atd. Ale pokud je to z registru vyřazené, tak už je vše zbytečné. To už nazpět nedá.

2 reakcí na tento příspěvek pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 11:54 | Nahoru | #22
Notář ti nic neřekne, má zákonnou povinnost mlčenlivosti i kdyby neexistovalo GDPR. Navíc při dědickém řízení funguje jako soudní komisař, takže vlastně jednáš se soudem a soud nedovolí informace o řízení sdělovat jiným osobám, než těm, kterých se řízení týká. Navíc, abys zjistil notáře, musíš zjistit zemřelého a pochybuju, že snáz zjistíš zemřelého, když neznáš ani dědice.

Nejspíš je ale vozidlo vyřazené z registru, protože pokud nikdo nemá velký TP, je dost pravděpodobné, že už dědic jej zdědil jako vyřazené a prodal jako vyřazené (při vyřazení se vrací velký TP). I pokud by nebylo vyřazení provedeno již dědicem nebo možná zemřelým a dědic měl jen uskladněnou motorku vyřazenou z registru, pak je vozidlo vyřazené z registru automaticky, pokud na něj zaniklo povinné ručení a není sjednáno nové do 14 dní od zániku starého (§ 12 odst. 1 písm. b) zákona 56/2001 Sb.). Předpokládám, že dědic (podle tazatele asi poslední osoba s velkým TP, tudíž schopná pojistit vozidlo) pojištění neplatí, když motorku nemá. Tím pádem bylo vozidlo vyřazeno z registru už asi dávno. A vzhledem k tomu, že pojistné se platí většinou ročně nebo půlročně, a tazatel sdělil, že bez velkého TP je už i Karel několik let, je docela jisté, že motorka je vyřazená z registru.

Což nic nemění na tom, že i kdyby v registru byla, majitele nezjistíš, pokud ti to Karel neřekne, pokud neseženeš někoho na odboru dopravy, kdo poruší pravidla nebo dokud z toho neuděláš problém někoho jiného třeba přestupkem.

Tohle forum je supr škola.

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 11:59 | Nahoru | #23
CloudJumper> Při vyřazení se velký TP nevrací, normálně ti zůstává.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 12:24 | Nahoru | #24
CloudJumper> pokud ho ztratil, není přece problém nechat udělat duplikát, to je to nejmenší (pro dědice). Teda pokud je ještě opravdu v registru.

Ale vzhledem k tomu že už to minulý majitel neřešil, teda tvrdí to, tak kdoví kde je pravda.

Možná by nebylo marný zkusit najít něco přes tu Cebii...

Naposledy editováno 06.04.2022 12:25:55

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 15:57 | Nahoru | #25
Fichtlista> to se neřeší přes známé, podá se písemná žádost, kde se uvede , o co a proč žádáš, včetně doložení "právního zájmu".....poté úřad písemně rozhodne, buď ta data vydá, nebo žádost písemně zamítne....jakýkoliv jiný postup je nezákonný...

Naposledy editováno 06.04.2022 16:09:56

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 16:11 | Nahoru | #26
jirka-mz> a co chceš najít přes Cebii? Ta nemá přístup do evidence vozidel, maximálně zjistí, že motorka byla někdy pojištěná...a to si najde na webu ČKP každý trochu gramotný člověk..

pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 16:19 | Nahoru | #27
Fichtlista, tobě hrozí pokuta do 50 tis Kč, za to že jsi nepřepsal motorku...Karlovi také, a tomu dědicovi to samé...Teoreticky můžete skončit všichni tři na přestupkovém oddělení

2 reakcí na tento příspěvek pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 17:12 | Nahoru | #28
Já si hlavně myslí, že za ty dva dny co se tu o tom kecá, už bych věděl jestli je v registru či není, tak dvakrát.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 17:54 | Nahoru | #29

hansdorf píše: Potřebuješ plnou moc , na základě které by tě napsali do registru. Tu ovšem může vystavit jen zemřelý . Za nejčistší cestu bych považoval najít notáře, který byl vykonavatel dědického řízení a probrat to s ním.
Jinak to zvoral XY od kterého sis fichtla koupil a který se předtím na to vysral.

Jestli ovšem pozůstalí nenahlásili fichtla do dědického řízení,notář nemuže v tomto zplnomocnit pozůstalé k následnému dalšímu převodu.. I následného odhlášení pojištění.. Jak píšeš zapinkal to XY. Smlouva mezi ním a fichtlistou je pro ofic převod k ničemu

Naposledy editováno 06.04.2022 18:00:38

(reakce na) pionýr-aneb papíry po zemřelém

6.4.2022 v 19:24 | Nahoru | #30
FJRPEPA> Já se zatim na registr nedostal abych tam půl dne stál frontu. Ale na ČKP záznam je "2010-neuvedeno" takhle to tam je. Úplně nerozumim co zamýšlej tim "neuvedeno".
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Výměna gufera pionýr- Jawa 50/05 Fichtlista 20 4.3.2023 v 13:29 Gazda4
Jawa pionýr Jawa 50/05 Pivo86 1 24.2.2023 v 18:36 Kfaseq
Jawa pionýr cívka Jawa 50/05 Pivo86 4 15.2.2023 v 19:33 cmiral
Jawa pionýr - jak nastavit zapalová... Jawa 50/05, Jawa 50/05 Sport vesničann 5 1.8.2022 v 18:57 V_i_c_i
Jawa pionýr-prosím o radu Jawa 50/05, Jawa 50/21 Pionýr, Jawa 50/05 Sport nevimcosemnapsat 8 11.7.2022 v 23:36 nevimcosemnapsat


TOPlist