Téma: Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky
 
13.9.2021 v 22:12
Tak sem si přečetl pár cestopisů, samozřejmě že se tam jezdí hlavně samej offroad(mimo cesty samozřejmě) nejlíp s kuframa, na velkejch motorkách a na sedadle ještě k tomu nějakej ten vak a na nádrži tankvak atd. a řeší se tam jakýsi obtížnosti SG1 až SG5. Tak by mě zajímalo, jestli se dá někde zjistit jak jsou jednotlivý úseky obtížný, abych se teda poučil co a jak. Protože pořád někdo vykládá jak je to tam a tam obtížný, jak tam padal a proč a jak se to ani jinak nedá.

Sám teda vůbec jezdit neumím, jezdím proto pomalu a černohorskej tet jsem jaksi projel minulej tejden, taky pomalu, takže ho mám ještě celej v paměti a tak bych se nechal rád poučit.

Blokovaní uživatelé: kerut
Předchozí
1 2
Následující

Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

13.9.2021 v 22:25 | Nahoru | #1

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 00:29 | Nahoru | #2
To je jako vtip, nebo to je myšlený vážně ? Protože podle tohodle popisu je většina albánskejch cest v horách mezi vesnicema SG5 a tam projede i skůtr. Není nějaký srovnávací video, nebo aspoň fotky ?

Je na černohorským tetu někde SG5 ?

Naposledy editováno 14.09.2021 00:29:24

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 08:14 | Nahoru | #3
ZdendaZB> Samozrejme, že je v Čiernej hore SG5. Dával si tu nejaké video, kde (v ČH) (vraj - ja som to nepozeral) nedali nejaký výjazd na ľahších strojoch, ako je tvoj a Ty si to v pohode dal. Pre nich to bolo SG5, vlastne SG15 a pre teba SG2.
Problém TETu je skôr v tom, že niektoré časti sú ťahané od počítača. A nie že je tam nejaké SG, ale neprešiel by ich ani buldozér, alebo ani neexistujú.

Zvláštne je, že SG4 a SG5 sú viazané na nadmorskú výšku nad 2000 mnm. Takže stará cesta po potoku v Koločave bude len SG3.

Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 08:47 | Nahoru | #4
To SG hodnocení vychází myslím z https://alpenrouten.de/legend.htm?tab=sg a na TETu se nepoužívá.

Občas s tím někdo na FB skupině přijde a odpověď je vždycky stejná - hodnocení obtížnosti není a nebude, z důvodu co píše Jaro - pro mrdala na těžký krávě (jako jsem já) bude jeden úsek SG5 a někdo, kdo to umí si ani nevšimne, že tam není asfalt. Navíc po 14 dnech deště to asi taky bude jiný.

V některejch zemích jsou obtížný úseky označený přes POI, takže se to z toho dá vyčíst.

Ale jestli hledáš těžký úseky v Albánii, tak bych spíš než na TET mrknul na Bébova offroad průvodce.

Naposledy editováno 14.09.2021 10:57:13

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 10:52 | Nahoru | #5
Potok v koločavě je jen pro pobavení, to už se moc za cestu nedá počítat, přestože to je normálně průjezdný. To je spíš takovej lehkej offroad.

Takže když pojedu na vokufrovaným boxerovi, nebo superadventčůreru s kuframa a naloženým směťákem, tak je SG5 na hodně místech, defakto každej kamenitej kopeček, kdežto když pojedu na svým stroji s minimem věcí, nenalepím tuarega, pojedu v normální integrálce jako vždy a nebudu mít relýdakar masku a geniální nádrže místo airboxu, nebudu jezdit i po rovný cestě ve stupačkách, tak to bude třeba jen SG2-3 a to je o ničem. Prostě mi pak budou chybět ty pravý zážitky s padáním.

Já si myslel, že to SG je nějak inteligentně značený. Třeba prudkej kamenitej výjezd bude SG5 a to že tam kroska projede na plnej kotel, 690 už pojede pomalu, ale v klidu, kdežto velkej autobus bude s nezkušeným jezdcem padat bude někde popsaný a třeba k tomu bude i fotka. Když je ten web na tet takovej namachrovanej, považuje se za obtížnej offrout a jsou tam takový krásný fotky s vokufrovanejma motorkama.

Průvodce nemá cenu řešit, protože si v nich skoro všichni tahají triko jak to bylo obtížný a kdesi cosi a když tam přijedeš, tak je to normální polňačka, místama rozbitá a občas nějakej kopec a když je sucho, tak je to většinou o ničem. Když je bláto tak to už je zajímavější, ale jen v pár úsecích. Kolikrát se stačí podívat na fotky a je vidět že baron prášil zapracoval, Tím nemám namysli toho bédu, ten se nikde nedá stáhnout a platit za nějakýho průvodce je absurdní.

Naposledy editováno 14.09.2021 10:56:37

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 10:59 | Nahoru | #6
Sám napíšeš, ze moc jezdit neumis, ale pak jsou vsichni ostatni pitomci co neumi jezdit, pak hledas hodnoceni obtížnosti cest a kdyz naky najdes, zacnes to resit, ze to neni podle tebe. Ostatni jsou pitomci, protoze si motorky upravuji Dakar maskama atd, ale ty pritom motorku upravujes taky … tak jestli ti jde o to ukázat, ze ostatni jsou pitomci a jedine ty jsi spravnej cestovatel, tak založ tema, napis to tam velkym písmem a nemusis se o to snazit v desítkách témat s nejakym dílčím problémem - treba s informaci o tom, ze jezdis z kopce s chciplym motorem…

Naposledy editováno 14.09.2021 11:01:16

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 11:06 | Nahoru | #7

ZdendaZB píše: Tím nemám namysli toho bédu, ten se nikde nedá stáhnout a platit za nějakýho průvodce je absurdní.


OK, v tom případě asi víc poradit neumím a musíš počkat na někoho, kdo tam byl a bude ochotnej sem vypsat nějaký "těžký" úseky (zrovna tenhle průvodce je asi nejblíž tomu, co hledáš a za těch pár korun podle mě stojí).

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 11:16 | Nahoru | #8
Já dělám hodnocení cest, no na tos přišel jak ? Zkus si přečíst ttohle téma od začátku, pořádně přečíst a zamyslet se a pak mi ukaž kde něco hodnotím a škatulkuju. Kdo umí číst a přemejšlet tak pochopil, že se ptám.

No a ostatní jsou pitomci, protože se za ně sami považujou a eště se tím chlubí, to ale není moje vina.Já teda nechápu co se tak všichni hned rozčilujopu, když se na něco zeptám a hned jako by to bylo o nich. Není to standartní přístup, dělám to jinak a tím pádem je to špatně, protože každej má vokoukaný ty správný postupy, lterý platí všude stejně.
To je jak v tom tématu o brždění motorem. Se normálně zeptám a hned mi tam chytráci, co evidentně takovýhle cesty ani nejezdí začnou chytračit, že neumím jezdit, mám jít do autoškoly a když něco k tomu napíšu tak vrcholem všeho je, že se nafouknou jak malý fakani. A když se usměju nad tím, jak moje oblíbený vokufrovaný autobusy jezdí těžkej offroad terén, tak mě hned za to můžou sežrat, ale přitom mám pravdu, přestože neumím vůbec jezdit a nemám ani řidičák. Jezdím ilegálně a proto nemůžu přes hranice oficiáně, ale musím krosit přes les. Eště, že na to mám motorku anevozím smeťák po hotelích.

Soráč, oni ty cesty teda jezdí, to je fakt, ale když vidím ty jejich vytuněný vozembouchy a potom ty jejich různý úrazy po jízdě na plnej kotel ve stupačkách a votlučeniny na jejich tělesnejch schránkách, tak chápu že je rozčiluje pomalá jízda. Akorát nechápu, proč se do takovejch témat vůbec naváží. Nechci brzdit motorem, považuju to za kravinu, tak do tématu nelezu a nepíšu tam svoje moudra. Nezajímá mě cestování na lehký motorce s minimem věcí, tak se k tomu nevyjadřuju ne. A když začnu rejt, tak musím očekávat reakci, to je snad normální.

Ale ješitnej čehůn tohle prostě nezvládá a děsně ho to rozčiluje. Já taky nehnojím do témat, který mě nezajímají.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 11:18 | Nahoru | #9

lukas.s píše: OK, v tom případě asi víc poradit neumím a musíš počkat na někoho, kdo tam byl a bude ochotnej sem vypsat nějaký "těžký" úseky (zrovna tenhle průvodce je asi nejblíž tomu, co hledáš a za těch pár korun podle mě stojí).



Já myslel úseky na tetu, když je oficiální. Na těžký úseky v albánii nepotřebuju průvodce, stačí odbočit z cesty mezi barákama do hor a hned si užiješ. A ani tam nemusí bejt starej důl, nebo nějakej gulag. Akorát pak přídeš o kulturní zážitek.

Naposledy editováno 14.09.2021 11:18:51

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 11:25 | Nahoru | #10

ZdendaZB píše: Já myslel úseky na tetu, když je oficiální.


To nevím, co myslíš tím "oficiální" - jsou to prostě trasy od dobrovolníků, který je v danejch zemích najeli (a průběžně udržujou) a někdo (další člověk, kterej to taky dělá jako hobby) je zkoordinoval, aby na sebe navazovaly a publikoval.

Ale to už jen jako offtopic, odpověď na původní otázku je: "TET žádnou klasifikaci obtížnosti tras/úseků nemá".

Naposledy editováno 14.09.2021 11:29:27

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 11:29 | Nahoru | #11
ZdendaZB> Ad tema o brzdění motorem - nevsiml jsem si v tom úvodním příspěvku otazky, ty ses tam na neco ptal?

Napsal jsi to jako informaci, nekteri se k tomu vyjádřili tak, ze to neni moc bezne a ze v terénu se takhle obvykle nejezdi a ty je zacnes přesvědčovat o tom, ze se pletou. Tak proc se teda ptáš?

Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 11:46 | Nahoru | #12
No tak to mě zajímalo, protože poslední němčouři, který sem potkal na nějaký T700 a HQ701 se rozplývali nad tím, jak je to skvělej offroud, jak je ta trasa super, jak je to SG5 a možná i víc a jak jedou pořád ve stupačkách a padají a jak je to skvělý no a taky byli úplně vyšťavení a neměli sílu ani pořádně mluvit. Tak jsem byl zvědavej na to hodnocení, protože sem ten úsek projel taky.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 11:48 | Nahoru | #13

assassin píše: Sám napíšeš, ze moc jezdit neumis, ale pak jsou vsichni ostatni pitomci co neumi jezdit, pak hledas hodnoceni obtížnosti cest a kdyz naky najdes, zacnes to resit, ze to neni podle tebe. Ostatni jsou pitomci, protoze si motorky upravuji Dakar maskama atd, ale ty pritom motorku upravujes taky … tak jestli ti jde o to ukázat, ze ostatni jsou pitomci a jedine ty jsi spravnej cestovatel, tak založ tema, napis to tam velkym písmem a nemusis se o to snazit v desítkách témat s nejakym dílčím problémem - treba s informaci o tom, ze jezdis z kopce s chciplym motorem…



Přesně
dělá si tady prdel, ale podle všech jeho témat je jen on ten největší frajer. jezdí na pankáče, a ti co mají kufry atd. jsou píčusi

Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 12:00 | Nahoru | #14
Assassin: Ja nejsem zadnej cestovatel, takze jsem mozna nejel nikdy to co mas na mysli… ale:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chápeš assassine o čem jsem psal, jestli necestuješ s naloženou motorkou mimo dobrý cesty do velkejch kopců , tak se nemá smysl k tomu vyjadřovat
protože píšeš fakt blbosti, schválně to okomentuju, páč s tím mám nějaký zkušenosti - bavíme se o cestování s "lehkejma" brašnama, ne o mx trati nebo pískovně kde to znáš

1) rozdil v tom co ubrzdi bezici motor a co ubrzdi chciplej motor bude rozdil v klesani par procent, kdyz pojedu stejnej kopec s bezicim motorem tak sem tam budu muset pribrzdit.. no a?

-rozdíl mezi vyplým motorem a zaplým motorem, je fakt velkej, vyplej motor brzdí několikanásobně víc

2) porad mackat brzdu? Ja z kopce jezdim tak, ze to necham jet a brzdim jen tam kde bych to ve vetsi rychlosti nedal.. coz neni porad. Jak pri cestovani resis to, ze musis porad pridavat plyn?

- tak to asi nejezdiš opravdu prudký kopce, kde je klouzavej podklad, kamení apod. protože někde musíš jet i na volnoběh jen s brzdama s nohama klidně na zemi, aby ses nevyklopil, kdybys to pustil tak během chvíle ležíš, to se ale nebavíme o minikopečku na mx trati nebo někde v pískovně jak jsem psal

3) beztak kopec kterej ubrzdi motor neni zadnej extra kopec, to predni brzdou ubrzdis ikdyz na ni jen semtam sahnes ne?
- nejde jen o samotný ubrždění, ale plynulost brždění, páčkama to nikdy neuděláš jako motor, kterej vyrovná výkyvy v záběru kola při brždění

4) v terenu je potreba pridat plyn i z kopce, odlehcit kolo pred nejakou prekazkou atd.. kdyz nebezi tak si jen tezko vrknes plynem…
- tak v prudkým kamenitým kopci zkus přidat a něco před kamenem odlehčit a hned budeš ležet

5) tah retezu ovlivnuje i funkci odpruzeni, muze to ovlivnovat chovani motorky….
- to určitě, hlavně při tý pomalý rychlosti, kde je řetěz z kopce pořád napnutej

6) Dost lidi jezdi s vyssim volnobehem aby to naopak brzdilo mene nebo dokonce utrati balik za antihop aby to brzdnej moment omezovalo a minimalizovalo moznost nechteneho utrzeni kola..
- antihop mám a prostě jsou místa, kde nemůžeš jet ani na zvýšenej volnoběh, protože to je jistá smrt

7) nejsem zadnej trener, takze nevim jestli je to spatne, zkus se prihlasit k nekomu do enduro skoly, kuklik, lisy, zlabek, toman a pobav se s nima o technice jizdy… treba ti daji za pravdu, treba ne
- pár videí sem viděl a nikde nepředváděli prudkej kamenitej kopec s cestovní motorkou, takže taková škola je mi k ničemu, předváděli tam kdejaký blbosti, ale nic co bych opravdu mohl použít a to vedli i slovutní instruktoři

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 12:07 | Nahoru | #15
Když jde Chuck Norris spát, každý večer se podívá pod postel jestli tam není ZdendaZB.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 12:08 | Nahoru | #16

titus píše: Přesně
dělá si tady prdel, ale podle všech jeho témat je jen on ten největší frajer. jezdí na pankáče, a ti co mají kufry atd. jsou píčusi



Jak jsem psal, na pankáče nejezdím, jen nevozím smeťák, frajer nejsem, protože neumím jezdit a kufry nemám. Dřív jsem měl, ale bylo to k ničemu. Zbytečnej krám navíc. A autobusák jsem byl skoro taky a na velkým stroji jsem jezdil taky. Takže můžu kritizovat, protože už mám všechny tyhle nerozvážnosti za sebou a byl jsem poučen na cestách i necestách

Shrnu to naposledy: Ti co o sobě tvrdí, že jezdí ofroud(mimo cesty), né polňačky a vidíš na jejich motorce kufry se smeťákem, tak ti evidentně kecají. Sprostě si je, i sám sebe klidně tituluj, to je jen na tobě jak se cejtíš. Já nikomu nenadávám, jen se tomu směju, což je evidentně pro místní borce ještě dráždivější a provokativnější, že titusi. A co mé oko nevídí, ty máš na motorce kufry, aha, tak to pak jo a navíc tam máš fotky z těžkýho offroad terénu na pekný rovný polňačce.
Pak to je jasný

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 12:08 | Nahoru | #17

Wenca24 píše: Když jde Chuck Norris spát, každý večer se podívá pod postel jestli tam není ZdendaZB.



Protože má strach, že kdyby usnul, tak skončil...

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 12:52 | Nahoru | #18

ZdendaZB píše: Jak jsem psal, na pankáče nejezdím, jen nevozím smeťák, frajer nejsem, protože neumím jezdit a kufry nemám. Dřív jsem měl, ale bylo to k ničemu. Zbytečnej krám navíc. A autobusák jsem byl skoro taky a na velkým stroji jsem jezdil taky. Takže můžu kritizovat, protože už mám všechny tyhle nerozvážnosti za sebou a byl jsem poučen na cestách i necestách

Shrnu to naposledy: Ti co o sobě tvrdí, že jezdí ofroud(mimo cesty), né polňačky a vidíš na jejich motorce kufry se smeťákem, tak ti evidentně kecají. Sprostě si je, i sám sebe klidně tituluj, to je jen na tobě jak se cejtíš. Já nikomu nenadávám, jen se tomu směju, což je evidentně pro místní borce ještě dráždivější a provokativnější, že titusi. A co mé oko nevídí, ty máš na motorce kufry, aha, tak to pak jo a navíc tam máš fotky z těžkýho offroad terénu na pekný rovný polňačce.
Pak to je jasný



Já někde psal, a chlubil se, že jezdím těžkej offroad?? povídej mi chvilku o tom.
Jinak mě nerozhážeš, páč jezdím na dovolený se ženou, a že občas chcem vidět něco, kam vede jen polňačka, za to já nemůžu. Ale to ty nemůžeš pochopit, že to má někdo jinak.

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 13:18 | Nahoru | #19
ZdendaZB: sorry, že to nebudu číst celý, ale ... už v minulosti jsem občas narazil na tvůj profil a vždycky si tě zařadil do kategorie "borec, že dojel tak daleko a snad někdy dokážu aspoň část z toho" a navíc se mi líbilo, s jakým klidem jsi to popisoval.

Vůbec nechápu, co ti za poslední týden mrdlo, že zakládáš denně 2 témata víceméně na stejný téma a tam se furt s někým dohaduješ a tady jsi už jedovatej a uraženej dokonce v těle dotazu. Nechceš si dát pár dní pauzu? A vysrat se na různý ty dovětky? Ty víš nejlíp, kde jsi byl a kam jsi dojel a čekal bych, že si tu nebudeš potřebovat něco dokazovat a zároveň dokážeš některý chudáky (nemyslím tohle konkrétní téma) ignorovat.

Snad chápeš, že to myslím dobře.

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 14:15 | Nahoru | #20
Animals21> souhlas ...

jestli ono hlavne nejde o to, si to proste a jednoduse "jen" uzit ....
a uzit se da cesta na 100kg enduru s C gumama i na nalozenym SUVecku s E07+ a oboje jak v lehkym tak tezkym terenu, ze to neni v nejake kombinaci (logicky) uplne idealni je jasny, ale porad te nemusi znamenat ze se to neda uzit, za me je stejne polovina zazitku particka se kterou jedes, kdyz si pak mate pomoct nekde na spatnym prujezdu, je to o to zabavnejsi (a to uplne staci treba nekde v horach jen zbytky snehu a hned je zabava ;))

za me klasifikace cest je jen pro zakladni informaci sotolina/bahno/sutry, nic vic stejne moc nevymyslis, navic stejne to nemuze platit pro "celou" cestu a pokud to nejde projet tak se holt otocis, neni to zavod ne ?

Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 15:16 | Nahoru | #21
Hele já se neurážím. Jen mě nedá na ty nesmyslný přízpěvky reagovat. A taky nechápu, co bych si tady na fóru měl dokázat. Tady si toho právě že moc nedokážeš, když už dokazovat tak někde v horách nebo v lese, tam se to dokazuje samo, nebo taky ne. Naopak píšu, že jezdit neumím a nikde jsem nebyl, tak jak to vidí ostatní a souhlasím s nimi

A to že je tady plno lidí vztahovačnejch, tak to mají smůlu. Ono když chceš rejt, tak musíš počítat s tím, že se bude rejt i do tebe. A komu to vadí, tak rejt nemá, ne. Navíc jsem nikdy nikomu nenadával a na nikoho nebyl sprostej, což se o ostatních nedá říct. Tak nevím, ale asi je opět chyba ve mně. No teda.

Mě šlo spíš vo to se něco dozvědět a když si přečteš začátky témat tak než do mě začali borci rejt, tak sem nic nikomu neříkal. Ale když už si nedají pokoj, tak se můžu snad taky trochu pobavit ne

Užít si můžeš i na multistrádě ve dvou na silničních gumách, proč ne. Akorát to podle mě pak už nemá smysl, když na danou akci můžeš mít lehčí motorku se kterou tam dojedeš úplně stejně, jen za pár hodin později. Ale to není důležitý a ani o tom ty témata nebyly.

Já sem k tomu taky musel dojít až časem. A ve dvou jezdím taky, dokonce i off, třeba z cesty ke stanu a k potoku pro vodu

Ale máte pravdu, konec kočkování, jdu pracovat a kdo se chce trochu pobavit na balkáně, pořádně zahodovat a užít si chladnejch dní ve dvou kilometrech, kde už začínají konečně SG5, nechť se přidá.

Naposledy editováno 14.09.2021 15:22:35

2 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 15:19 | Nahoru | #22
mnozi z vas delaji, jakoby jeho styl komentovani a pod. neznali. clovek poradi a jeste se mu dostane urazek, ze je debil, zjednodusene receno. pustit si Ordinaci od zacatku do konce je mnohem smysluplnejsi, nez se pokouset sdelit tomuto zakladateli vlakna jakykoliv nazor, jenz nesedi s jeho pohledem na svet. v tomto pripade byste meli vedet, ze je proste skoda casu cokoliv resit, radit a pomahat. protoze az vy budete potrebovat pomoc nekde na cestach, tak tenhke clovek se na vas z vysoka vyser*.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 15:23 | Nahoru | #23

Eso_Rimmer píše: mnozi z vas delaji, jakoby jeho styl komentovani a pod. neznali. clovek poradi a jeste se mu dostane urazek, ze je debil, zjednodusene receno. pustit si Ordinaci od zacatku do konce je mnohem smysluplnejsi, nez se pokouset sdelit tomuto zakladateli vlakna jakykoliv nazor, jenz nesedi s jeho pohledem na svet. v tomto pripade byste meli vedet, ze je proste skoda casu cokoliv resit, radit a pomahat. protoze az vy budete potrebovat pomoc nekde na cestach, tak tenhke clovek se na vas z vysoka vyser*.



Řekl ten pravej, co byl, viděl a zažil a nepatří mezi vlezdozadky co jen papouškujou a pomlouvají. Ámen.

Jen škoda že mi ještě s ničím neporadil. Ach jo.

Naposledy editováno 14.09.2021 15:24:48

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 15:25 | Nahoru | #24
ZdendaZB> ale radil, jen mas kratkou pamet.

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 16:39 | Nahoru | #25
Kuwa eso žije
Jinak s tebou souhlasím, už zaklad prosím a děkuji ten člověk neumí

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 16:42 | Nahoru | #26

foxdive píše: Kuwa eso žije
Jinak s tebou souhlasím, už zaklad prosím a děkuji ten člověk neumí

ahoj chlape jj, ziju, sem tam sem zabrousim, ale tohle forum a mc.cz uz neni nic moc pro me. lidi se meni, prachy nesmrdi a pod. PS: chtel jsem to dat jako OT, ale splet jsem to. sorry.

Naposledy editováno 14.09.2021 16:44:12

1 reakcí na tento příspěvek Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 17:59 | Nahoru | #27
Zdar Zdendo,
teda čtu to tady a nějak temu moc nerozumím chlape. Vždycky jsem tě sledoval, určitě i trochu obdivoval a i záviděl ten čas, chuť, peníze k tvému cestování a ano, pamatuju že ještě na tom anglickém vysavači.
Pamatuju, že jsme si i psali, notovali a chtěli se několikrát sejít, no bohužel k tomu nedošlo.

A pamutuju si, že i já jsem měl podobné, řekněme radikálnější názory na pozéry nablískaných cestovních endur s kufry plných zbytečných cetek na silničních gumách (přiznám se, že i dnes se malinko ušklíbnu).
Já se snažil jezdit jen off, čím horší to bylo tím lepší pro mě a asfalt bylo pro mne sprosté slovo, která jako slušný otec nepoužívám.
Jenže on člověk i někdy prozře. Změní se třeba i jeho zdravotní stav, má závazky, rodinu a nebo si třeba jen ujednotí své priority.
Dnes už jezdím na silničním stroji se silničními pneumatiky, se svojí ženou, pomalu, užívajíc si jízdu a společně strávený čas. I ty pozéry většinou pozdravím.
Na svého pomláceného enduro skokana sem tam skočím a v klidu bez obecenstva si projedu pár svých míst (a ještě to tam je).

Hele, třeba za 10 let tu to fórum ještě bude a možná se zasměješ, možná zastydíš co jsi tenkrát psal.

Hlavu do dlaní, trochu tolerance, pochopení, vždyť asi všem nám jde o totéž, užít si to .

PS: dnes jsem potkal triumph rocket-mastodontní motorka, vedle stojícího chlapa, tak 160 kg, krásu mu teda pánbůh nenadělil a ještě to posral tím pupkem, vůbec nechápu jak na tom jezdí a už vůbec jak ojíždí svoji paní, no asi si to užívá a vo to de.

Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 20:19 | Nahoru | #28
.. a už vás Zdenecek obvinil, že mu zavidite jeho skvělý život? Ještě ne? Špatně prudite, moc špatně ....

(reakce na) Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 20:20 | Nahoru | #29

Eso_Rimmer píše: mnozi z vas delaji, jakoby jeho styl komentovani a pod. neznali. clovek poradi a jeste se mu dostane urazek, ze je debil, zjednodusene receno. pustit si Ordinaci od zacatku do konce je mnohem smysluplnejsi, nez se pokouset sdelit tomuto zakladateli vlakna jakykoliv nazor, jenz nesedi s jeho pohledem na svet. v tomto pripade byste meli vedet, ze je proste skoda casu cokoliv resit, radit a pomahat. protoze az vy budete potrebovat pomoc nekde na cestach, tak tenhke clovek se na vas z vysoka vyser*.



...sedí...

Jsou na alb nebo černohor tetu nějaký SG5 úseky

14.9.2021 v 20:27 | Nahoru | #30
Málo kedy sa tu k diskusii vyjadrujem, ale založiš téma, (niekoľko) a potom machruješ. Kto chce radu, si musí chcieť poradiť. Pri témach tebou založených mám pocit, že sa bavím so svojou ženou, sama sa pýta a sama si odpovedá....
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist