Téma: Do Rumunska přes Ukrajinu
Ahoj, chystám se do Rumunska, kde už jsem byl. Jel jsem přes Slovensko, Maďarsko tam i zpět. Koukám teď do mapy a stejně efektivně, pro mě možná i lépe vychází cesta přes Ukrajinu. Koukal jsem na aktuální omezení a krom zřízení jejich povinného ručení (pár desetikorun na den) není potřeba nic zvláštního.
Zajímá mě názor, jestli se vám to zdá jako nesmysl.
Jel bych skutečně jen cesty, žádný off a dal si tam dva dny a jednu nebo dvě noci někde ve stanu. Člověk by viděl něco jiného.
Díky za diskuzi! Petr

Do Rumunska přes Ukrajinu

Skvělá odpověď, děkuji! 13.7.2021 v 16:04 | Nahoru | #1
Zdar, na Ukrajinu jezdím jednak pracovně, jednak na enduro na Zakarpatskou. Za mě je ten kousek cesty Ukrajinou (zhruba po Borsu, pak už Karpaty ubíhají na jih) o nabíhání si na pěst. Přechod UA celnice může být v pohodě a taky nemusí a pokud tě chytí za nějakou blbost místní policajti, budou z tebe tahat prachy. Mě nebyli líní naložit do auta a odvézt mě do místní nemocnice na dýchnutí. Byl jsem v pohodě, ale celou cestu do mě hustili ať se přiznám rovnou, že se chtějí dohodnout. Za mě prostě ten kousek Ukrajiny na cesťáku nestojí za tu pakárnu. Když už, tak vezmi lehký enduro a jeď tam na týden do kopců - to je bomba, to prostě nikde jinde legálně není. Nemluvím o omezeních kvůli Covidu (PCR atd.), to je další pakec.

Do Rumunska přes Ukrajinu

13.7.2021 v 16:29 | Nahoru | #2
Naprosto stejný názor -- potenciální problémy na Ukrajině za ten kousek absolutně nestojí .
Teď jsem projel Rumunsko vstupem přes Maďarsko , naprosto v pohodě.

Do Rumunska přes Ukrajinu

13.7.2021 v 16:34 | Nahoru | #3
... jo a jen tak na okraj k pov.ručení ("strachovka") na Ukrajině - podívej se nejdřív na svou zelenou kartu - většina našich pojišťoven má Ukrajinu ve svém pov.ručení zahrnutou.

Do Rumunska přes Ukrajinu

13.7.2021 v 17:17 | Nahoru | #4
Já jsem jel před dvěma lety na Koločavu a s tama do Rumunska. Mě se to líbilo.

Do Rumunska přes Ukrajinu

13.7.2021 v 18:22 | Nahoru | #5
Zbytečný 4 hodiny čekání na hranici... Se štěstím 4

Do Rumunska přes Ukrajinu

13.7.2021 v 21:29 | Nahoru | #6
Ahoj, diky za příspěvky. Nešlo mi o úplný transit, spíš tak jednu dvě noci pobejt.
Stala se mi dobrá náhoda. Pracuju v prodejně a dnes k nám přišel Ukrajinec. Hned jsem se ho zeptal, jak to u nich chodí. Nejdřív na mě koukal jako na blázna. Říkal, co si myslíš, že na Ukrajině nejsme lidi? Nemusíš se bát, nikdo tě tam nezastřelí. Okrást tě můžou i v Čechách, spát můžeš ve stanu kde chceš, nikoho to nezajímá. Řekl mi, že mam jet přes Slovensko a hraniční přechod v Uzhorode. Ukázal mi cestu horama na mapě a řekl, že jestli pojedu, dá mi něco pro jeho rodinu. A když to tam dovezu, synovec mi ukáže hory a nechají mě tam přespat. Dostal jsem jeho číslo a můžu se mu ozvat. Říkal že kdybych jel o měsíc dřív, mohl jsem jet s ním. Tak pokud to nebude pytel drog nebo skříň, tak bych do toho šel.
Jsem si vědom, že na hranich to může stát peníze i čas, ale jako zážitek a zkušenost mi to přijde super. Kdo ví, co bude za rok.
Pokud někdo má ještě nějaký zkušenosti, klidně pište.

Naposledy editováno 13.07.2021 22:07:51

Do Rumunska přes Ukrajinu

13.7.2021 v 21:32 | Nahoru | #7
Ještě mi řekl, hlavně nemluv rusky. To radši drž hubu můžeš mluvit česky. Tam všichni rozumí česky. Mají rodiny v ČR, kde pracuji a čeština je tam rozšířena.

Do Rumunska přes Ukrajinu

13.7.2021 v 22:04 | Nahoru | #8
A ostrý, čas honící hoch kubal, mezitím prosviští grosík na 1290?. Kdy vyjíždíš číče?

Do Rumunska přes Ukrajinu

14.7.2021 v 06:14 | Nahoru | #9
Čau za mě Ukrajina parádní byl jsem 2x a vždy v pohodě. Vždy jsem jel přes vrchní přechod slovenska Ublu. Čekání max 1hod. Chystám se tam na pár dní příští týden. Jezdím do známého penzionu u LEVA. Chtěl bych trochu pojezdit UK a pak šup domu. Bohužel jedu sám, všichni kámoši se bojí covidu,protože UK je na mapě červená. Kdyby se někomu chtělo může se přidat.

Do Rumunska přes Ukrajinu

14.7.2021 v 07:23 | Nahoru | #10
Ukrajinu jsem dvakrát kdysi projel a znechutily mě fronty na hranicích , namachrovaní a zkorumpovaní poldové a v podstatě i to, že mimo Zakarpatskou Ukrajinu a donedávna Krym , jsem tam nenašel nic ,co by mě oslovilo. Jo, holky mají pěkný a tím to končí. Ale třeba se pletu a někdo mi ukáže, že jsem se spletl.

1 reakcí na tento příspěvek Do Rumunska přes Ukrajinu

14.7.2021 v 07:40 | Nahoru | #11
Za mě, kdybych nemusel, už na Ukrajinu nepojedu. Příroda krásná, obyčejní lidi v pohodě a čím dál na východ, tím lepší. Vadí mě ale ta atmosféra v té zemi - pořád nějaké maskáče, závory, samopaly, bumážky... Ale každopádně jako zkušenost je to dobré. A pravda, s tou ruštinou, tu tam opravdu rádi nemají, ale když jim za něco chceš dát peníze, vůbec jim ruština nevadí
A tak nějak, oproti Rusku, jsem se tam prostě necítil bezpečně a v pohodě. Ale asi je to věc názoru.

(reakce na) Do Rumunska přes Ukrajinu

14.7.2021 v 09:37 | Nahoru | #12
Robert_ZL> Plný súhlas. Ak nedáš kopce a vrcholy tak je UK v celku nuda okorenená biedou. Porovnanie s Ruskom neadekvátne. Rusko je stabilná , slovanská krajina, ktorej obyvatelia vnímajú SK ako bratov. Samozrejme okrem fašistickej vlády.

Do Rumunska přes Ukrajinu

14.7.2021 v 09:41 | Nahoru | #13
Všeobecne k UK . Platí, že cesty sú rôzne a prevážne katastrofálne. Skúsenosti s políciou mám štandartné až na zvyk merať alkohol na hraničných prechodoch!! POZOR, skutočne to vykonávajú! Inak jednanie bežné bez mimoriadnej snahy o úplatok. Píšem skúsenosti z rokov 2018 a 2019, takže posun od reality je možný.

Do Rumunska přes Ukrajinu

Skvělá odpověď, děkuji! 14.7.2021 v 12:36 | Nahoru | #14
Tak napíšu taky zkušenost z krátkého pobytu v UA v létě 2019. Vstoupili jsme na přechodu Vylok v Maďarsku a přechod naprosto bez problému. Po zkušenostech z Rumunska dříve (Satu Mare - hlavní přechod), kde jsme strávili hromadu času, jsme cíleně hledali menší přechody. Ukrajinu jsem si celkově užil, levné dobré jídlo, dobré kafe skoro všude, lidi fajn, ubytování za dobrý peníz (byli jsme Hotel Viza Solotvyno). Suma sumárum se mi to Zakarpatí fakt líbí, ale jak už bylo řečeno, posrali to místní bezpečnostní složky. Zkušenosti takové:

1) půl hodiny po hranici (která byla v pohodě) zastavení policí za přejetí plné čáry mezi 2 pruhy na křižovatce. Pruhy byly dlouhé asi 150 m a přerušovaná jen na začátku a my hned zjistili, že musíme do druhého. No budiž. Vybaven informací, že na UA se kvůli korupci platí pokuty jen bezhotovostně a běžné pokuty jsou tak 300-500 UAH, jsem nejdřív neměl strach co bude. Nicméně hned první co, že jestli mám prachy u sebe. Tak mi bylo jasný, že chce úplatek. Si řikám dobrý, dáme mu 200-300 a bude klid. Jo prej málo. Sám si drze řekl, že tak tisíc by chtěl. Když řikám že nemáme, tak začal s tím, že je vezmem někam do města na kafe a nevím co. Nakonec z nás dostal 300 CZK a 300 UAH. Celkem jsme spěchali, tak jsme byli rádi, že dal klid.

2) Dvacet minut po první kontrole další kontrola. Naštěstí jsme řekl, že už kolegové nás stavěli a dali pokoj.

3) Druhý den ráno, poblíž hranice Zakarpatí - Ivano frankovsk znova kontrola, dejchání na alkohol ale jinak naštěstí nic - shodou okolností policajt z druhé kontroly prvního dne a už si mě pamatoval.

Po tomto jsem se zapřísáhl, že pokud mě tam někdy zase chytí, budu trvat na oficiálním řešení pokuty. Tohle byla ta negativní zkušenost, ale jinak určitě chci na UA zase.

Na závěr ještě pozitivní info. Přechod hranice UA -> RO v Solotvyno naprosto bez problémů. Rovněž jako na vstupu žádné úplatky, problémy, nic. Takže za mě hraniční přechody korektní jednání, místní fízlové kurvy ...

Do Rumunska přes Ukrajinu

Skvělá odpověď, děkuji! 14.7.2021 v 13:41 | Nahoru | #15
Zakarpatská Ukrajina super, byl jsem tam už 9x, je to enduro ráj.
Hranice - směrem tam doporučuji spíš Ublu, jsou tam minimální fronty, odbavení rychlé a korektní, nikdo nechce úplatek. Směrem zpět nevím, na Uble to bylo na hodně dlouho, vždy hodina až dvě - přičemž problém nejsou Ukrajinci, ale Slováci - je jich tam pár, prohlíží důkladně a pomalu a celé to zbytečně zdržují. Nevím, jak to mají Maďaři nebo Poláci, jestli by nebylo lepší jet zpět přes ně.
Policajti jsou všeobecně problém, poblíž hranic číhají na cizince a snaží se je obrat za banální přestupek, někdy i smyšlený. Je potřeba znát svá práva a trvat na oficiálním postupu: Vypiš protokol, zaplatím někdy později někde ve vnitrozemí, mám na to 10 dní a zaplatit mohu v libovolné bance. Většinou to vzdaj, jen jednou mi to fakt vypsali. Jo a žádný alkohol, když se ptají tak "nepiju vůbec" a hotovo.
Jinak pozor jen na DAI posty - budky na silnici na hranicích okresů, tak koukaj dalekohledem a měří rychlost. Ale většinou to jde snadno objet po polňačkách nebo silnicích nižšího řádu.

Do Rumunska přes Ukrajinu

16.7.2021 v 14:49 | Nahoru | #16
Jsem teď v Kyjevě. Musí být při vstupu sjednané pojištění, ale ZDRAVOTNÍ, povinné ručení tu platí naše. Je to kvůli Covidu. Pojistku proti Covidu na UA ti udělá zdravotní pojišťovna u nás. Bez toho nyní na Ukrajinu nepouští. Dál je potřeba negativní test ne starší 72 hodin anebo potvrzení o očkování. Jel jsem hraničním přechodem Kroscienko-Chyriv, jednání seriózní z obou stran.

2 reakcí na tento příspěvek Do Rumunska přes Ukrajinu

16.7.2021 v 19:28 | Nahoru | #17
Když chci jet na Ukrajinu, tak si tam v této době udělám sólo výlet, zejména na zakarpatskou pokud pojedu s endurem či cendurem. Ale odfajfknout si Ukrajinu jako projetou na hlavních tazích hned do Rumunska může udělat jenom ten, kdo jezdí přes hlavní tahy kvůli nálepkám zemí na kufrech.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Do Rumunska přes Ukrajinu

Skvělá odpověď, děkuji! 16.7.2021 v 20:15 | Nahoru | #18
ThomasDRZ> Projet Ukrajinu jen tak bez offu je sebemrskačství. Vyžereš si všechen oser s hranicema a policajtama, ale příjdeš o vše dobré, přitom to bylo na dosah.
(reakce na) Do Rumunska přes Ukrajinu

16.7.2021 v 20:38 | Nahoru | #19
Deadman> Jak říkáš, spousta silničních motorkářů to bere jinak a chtějí mít projetou Ukrajinu po rychlé cestě do Rumunska a dát si nálepku za projetý stát. Něco jako Albánie, projet po SH20 a potom rychle do MNE a říct, že jsem projel Albánii.

(reakce na) Do Rumunska přes Ukrajinu

16.7.2021 v 22:06 | Nahoru | #20

ThomasDRZ píše: Když chci jet na Ukrajinu, tak si tam v této době udělám sólo výlet, zejména na zakarpatskou pokud pojedu s endurem či cendurem. Ale odfajfknout si Ukrajinu jako projetou na hlavních tazích hned do Rumunska může udělat jenom ten, kdo jezdí přes hlavní tahy kvůli nálepkám zemí na kufrech.


ja sbiram vitaci sms :D akorat jsem resetoval tel a mam 1 :D

Do Rumunska přes Ukrajinu

19.7.2021 v 11:29 | Nahoru | #21
Díky za příspěvky a za fotky. Každý máte pravdu. Nejde o sbírání samolepek. Jde o to, že mám motorku, se kterou si můžu dovolit jet i jinde, než s předchozí. úplný bláto mi nic neříká, nepotřebuju se někde brodit, k tomu jsme zatím nedospěl. Ale já věřím, že všechny nový zkušenosti jsou přínosem. Kupa lidí jezdí 20let na to jedno místo do Itálie a taky nemůžou říct, že Itálii znají. Nechci za dva dny poznat Ukrajinu a pak rozdávat rozumy. Jde mi o to, že si sám udělám obrázek a to nejen na krajinu ale i na úředníky a ostatní věci, které k tomu patří. Cestu chystám sám pro sebe, takže pokud budou problémy a já je budu schopný vyřešit, udělá mi to radost.
Ono člověk může jet třikrát do jedné země a vždy se může vracet s pusou od ucha k uchu a referovat, jak ostatní nemají pravdu, ale při čtvrté cestě, to může nabrat úplně opačný vývoj a vše bude úplně jinak.
Napíšu pak vlastní zkušenost a později tahle diskuze třeba někomu pomůže. Ještě jednou díky
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
VStrom konektor Suzuki DL 650 V-Strom jakubfojtik 1 25.5.2022 v 18:46 ja1
173 cm jaké silniční enduro Kawasak... Suzuki DL 650 V-Strom, Kawasaki Versys 650, Yamaha T... plana3 23 24.5.2022 v 14:29 plana3
Original plexi Suzuki DL 650 V-Strom Pesi84 11 24.5.2022 v 13:30 Myšákus
V-strom 650 (rok 2012) nedobíjí, ko... Suzuki DL 650 V-Strom OndraF 9 24.5.2022 v 13:18 Myšákus
Pneu / servis - Chomutovsko Suzuki DL 650 V-Strom vorejda 1 11.5.2022 v 14:36 tox232


TOPlist