vše pro chopper Přidat reklamu

Téma: Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel
11.4.2021 v 23:08
Absolutně nemůžu najít vlákno, kde by se lidi svěřili se zkušenostmi, jak dělali nebo neudělali řidičák na motorku podle nových pravidel. Dělali jste A nebo A2 v posledních letech? Jak jste zvládali ty jízdy mezi kužely? Všude tu čtu o tom, že je to strašná blbost a že se to nedá zvládnout po 12 hodinách na motorce. Jinde se dozvídám, že to není problém, pokud člověk umí jezdit na kole. Jak jste to zvládli vy? A co bylo nejtěžší? Začínám snad příští týden jízdy a dokud na tu velkou motorku nesednu, tak můžu akorát spekulovat. Prosím o vaše zkušenosti. Hlavně ty negativní, koho vyhodili a kolik měsíců trvalo, než se povedlo řidičák udělat.
Anketa: Nový řidičák na A
Udělal(a) jsem to s prstem v nose.
55%
31
Zapotil(a) jsem se, ale dal(a) jsem to napoprvé.
39%
22
Musel(a) jsem si připlatit jízdy navíc, nešlo to.
2%
1
Málem jsem se zabil(a) a vzdal(a) to.
4%
2

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

9.5.2021 v 23:40 | Nahoru | #91
jirikas> No kdybych jezdil sám, tak opravdu zkouším nezastavovat, takhle jedu v autě i na skútru, ale jak říkáš, hodně jsme trénovali v uličkách, kam nebylo vidět, přednost zprava, musíš tam trochu nakouknout, skoro zastavíš, a musel jsem řadit 1... protože když tam někdo bude, tak prostě zastavíš a pak se ti hodí ta jednička, že už ji tam máš, nebo jsme trénovali popojíždění po takovém pidi kruháči, na jedničku, musel jsem využívat záběru spojky, zkrátka kdykoliv jsem skoro stál nebo jel krokem, musím podle instruktora mít jedničku. V autě to potřeba není, jen když by člověk zatočil do strašně prudkýho kopce v nějaký úzké uličce, jinak v podstatě jednička jen na rozjezd.

1 reakcí na tento příspěvek Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

10.5.2021 v 15:29 | Nahoru | #92
Čerstvá zkušenost s rozšířením A2-A po sedmi letech. Nic velkého jsem nikdy neřídil. Poslední dva roky jezdím na babettě, která váží 50kg, takže zkušenosti s hmotností, nebo blinkry žádné.
Výcvik spočívá v podstatě jenom v osahání motorky, na které se pojedou zkoušky. V mém případě 2 hodiny, ze kterých jsme většinu strávili na kuželech. Nicméně jako první jsem jel do provozu. Pro mě dobře, pro toho, kdo je v provozu poprvé zase hodně špatně. Nikde jsem nedohledal, že by bylo pořadí dané. Spíš to závisí na tom, jak daleko od cvičiště parkuje motorku daná autoškola. Největší nervozita opadla když jsem si ty kužely vyzkoušel. Dost v tom hrál i fakt, že jsem jeden večer měl první a poslední jízdu a druhé ráno hned na zkoušky.
Dal jsem to, ale zadarmo to nebylo. Za ty roky, co člověk jezdí, si tak nějak vytříbí styl jízdy podle ostatních řidičů a trochu se vzdálí tomu, co je dané zákonem a předpisy. A na tom to u zkoušek skřípe. Pak záleží na konkrétním komisaři jak přihlíží na takové ty nepsané zkušenosti a vyježděnost, jak člověk předvídá.
Tak přeju hodně štěstí všem, ať na sebe můžeme na silnicích mávat

Naposledy editováno 10.05.2021 15:30:31

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

10.5.2021 v 22:25 | Nahoru | #93
littlebiker> Taky mi začíná docházet, že ta závěrečná zkouška v provozu nebude asi o tom, že mi to chcíplo, nebo že nemůžu najít jedničku, ale jestli jsem dal blinkr, když jsem přejel z pruhu do pruhu nebo něco takovýho. Po třinácti lekcích už snad člověk tu motorku nebo auto víceméně ovládá - opět, jako že není uplně mimo - takže to pak asi bude o tom nepřehlídnout tu značku nebo omezenou rychlost atd.

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

10.5.2021 v 22:35 | Nahoru | #94
ruinin> no jasný, furt čumět do zrcátek, rozhlížet se jak blbej furt a na všechny strany, blikat, pouštět chodce z obou stran, nepredjizdet cyklisty apod na přechoech/přejezdech, zastavit na stopce, hlídat si rychlost, přednosti zprava apod.
Teda aspoň takhle nějak je to u nás..
To by měl říct učitel na co jsou místní komisaři vysazení..

Jestli ti to zdechne, budeš hledat dvě vteřiny jedničku (když to nebude uprostřed křižovatky) nebo někde jednou nebliknes, na to kašle pes..

2 reakcí na tento příspěvek Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

11.5.2021 v 07:00 | Nahoru | #95
Jednou jsem takového dárečka, měl donutil mě se převlíknout no a pak málem dostal od ostatních přes hubu, protože jsem chtěl aby to zajeli stejně jako já úspěch zaručen. Pamatuj si, že žádný komisař nezkouší co neumí, on z toho dělá taky zkoušku a to stejnou jako kterýkoliv žák.

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

11.5.2021 v 13:26 | Nahoru | #96
lexa12> no a pak se ti může pomstít v provozu, ne?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

13.5.2021 v 16:41 | Nahoru | #97

lexa12 píše: Jednou jsem takového dárečka, měl donutil mě se převlíknout no a pak málem dostal od ostatních přes hubu, protože jsem chtěl aby to zajeli stejně jako já úspěch zaručen. Pamatuj si, že žádný komisař nezkouší co neumí, on z toho dělá taky zkoušku a to stejnou jako kterýkoliv žák.Koukám, že jste komisař. Jak to v současné době vypadá ze zkouškami? Ja jsem prohlášen uz od února a stále jsem nezačal jezdit. A to jsem si myslel, že si ještě letos zajezdím. Mám a1, stačilo by mi zkusit cvičák a ke zkouškám. Ale tímhle tempem mužů moto zase prodat....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

15.5.2021 v 01:07 | Nahoru | #98
Patton> To asi záleží na autoškole. Taky jsem byl v dubnu nervózní, že nejezdím. Mám dělat zkoušky na konci června. Zavolal bych do autoškoly a zeptal se, kde to vázne. U nás můj instruktor taky moc nestíhá, tento týden mu nevyšel ani jeden termín. Hodně lidí čekalo, kvůli zákazu zkoušek, což bylo donedávna.

Mimochodem, nečekal jsem, že nakonec mi největší starost na motorce budou dělat blinkry. Nebýt blinkrů, tak se můžu v klidu soustředit na řazení a provoz, ale ty mrchy mi to pořádně komplikujou.

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

17.5.2021 v 19:30 | Nahoru | #99
ruinin> Do autoškoly volám každých 14 dní

Naposledy editováno 17.05.2021 19:31:17

1 reakcí na tento příspěvek Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 19:13 | Nahoru | #100
Tak seriál pokračuje. Jelikož jsem měl 14 dní přestávku, tak dnes jsem se neuměl vůbec rozjet, za dva týdny jsem uplně zapomněl, kolik plynu a spojky na rozjezdu na jedničku. To by chtělo aby mezi lekcema nebyl víc než týden, ale instruktor prý, že není důvod, abych to za 14 dnů zapomněl. Takže dnes mi asi půl hodiny tfvalo, než jsem zase nabyl trochu cit pro plyn a spojku. Do toho šílený křižovatky, takže to zas byly zmatky... Rozjezd do kopce doprava do strašnýho provozu, chcíp... Pořád trochu nechápu, proč se ty rozjezdy a pidikřižovatky, kde je pořád nutný pracovat se spojkou, jedničkou a brzdou a držet motorku v rovnováze, proč se tohle nejdřív necvičí někde mimo provoz. Já se to jako učím rovnou s a autobusem, tramvají a chodcema, který chtěj přejít a za mnou kolona ado toho instruktor, to je špatně.. to už jsi měl dávno to a to... Tak mu říkám o pauze, prostě mozek nestíhá, je toho moc najednou, mohli bychom si to zkusit někde na plácku bez aut? Ne. Jedem do provozu. Tak zase týden pauza, příště zase nebudu umět spojku plyn... no nevím, aspoň dnes jsem už nehledal blinkry . A příště mám za úkol když dojíždím kolonu nebo jedu ke křižovatce, včas brzdit motorem, řadit, brzdit, řadit... já dycky jen spojka a vezu se... to prý na moto nejde, musím pořád řadit dolů a využívat motor. Tak příště no.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 19:21 | Nahoru | #101
ruinin> kolikátou jsi měl dnes jízdu?
Plynu dát klidně víc než méně, regulovat rozjezd (rychlost rozjezdu) spojkou..
A klidně ji v tom záběru držet déle a dát motorce čas nabrat rychlost než to uspěchat a pustit ji moc rychle/brzy..
Ovladas spojku a přední brzdu 2 prsty?
Ukazováček a fakáček by měly být furt na páčkách..

Nevím no, přijde mi to celé takové na jednu stranu uspěchané, hnát žáky od první hodiny do provozu.
Jak zvládáš úkony na cvičáku?

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 19:34 | Nahoru | #102
dva_hrnce> Třetí celkově, to znamená šestou vyučovací hodinu - jedna jízda je hodina a půl, takže dneska to byla třetí jízda trvající hodinu a půl, takže jsem zhruba v půlce výcviku. Pořád je to strašně hektický, žádný klid se někde něco v klidu naučit... provoz, provoz, provoz, není čas, jedem, už raď, už jsi měl řadit, ty lidi jsi měl pustit... no pořád nestíhám. Kombinace dvojitá motorka, instruktor za zadkem a pražský provoz...

Jinak plynu jsem dal klidně hned na začátku hodně a instruktor fakt neměl radost - ne, ne, ne... fakt jsem to vytůroval jako debil... a protože mě to vystresovalo, tak mi trvalo několik křižovatek, než jsem to zase dostal do ruky, kolik plynu a spojky... no uplně do ruky jsem to nedostal, chybí mi na to ten klid a parkoviště. A nemít 14 dní mezi jízdama.

Naopak - musím podle instruktota okamžitě sundavat prsty z páčky brzdy a ze spojky, na skútru jsem jezdil skoro rok obráceně, pořád dva prsty na obou páčkách, te´d se snažím to odnaučit a prsty jen opravdu když brzdím.

1 reakcí na tento příspěvek Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 19:35 | Nahoru | #103
Cvičák zatím nebyl, jen prvních asi patnáct minut jsem se učil rozjet a kroužit na jedničku a dvojku, s instruktorem to nemám ponětí, jak tu motorku ovládám, musel bych na tom sedět sám, abych to cítil, co to dělá.

Ale po těch vypjatých situacích v provozu mi přijde dělat osmičku a vyhýbací manévr, že to bude to nejvíc v pohodě. Hlavně na tý motce budu konečně sedět sám.

Naposledy editováno 19.05.2021 19:40:22

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 19:41 | Nahoru | #104
ruinin> ach jo..
No já raději mlčím, nechci rozhodně plivat špínu na jakoukoli autoškolu, nemáme to zapotřebí, máme lidí až až..
Ale tady je všechno špatně..
Nechceš se preregistrovat někam kde Tě fakt něco naučí?
Vždyť i v Praze jsou určitě kvalitní autoškoly..

U nás např. dokud lidi nezvládnou komplet cvičák, tak ven nejedeme.
Většinou stačí prvních 90 minut.. u většiny lidí..
Pak za ně sedneme a jedem město..
A pokud v tom provozu fungují, tak už další (třetí jízdu jedou sami).
Jasně, kopyta se najdou, ale u nadpoloviční většiny lidí to takhle funguje..

Kdy Tě chce učit úkony na cvičáku který potřebuješ umět ke zkoušce?
To se máš brzdění, slalom a vyhybaci manévr učit ve městě nebo jak?
Ed: a dva prsty na páčkách do každýho hucim od prvního rozjezdu, není jediný důvod držet se toho jak lopaty..

Naposledy editováno 19.05.2021 19:42:48

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 19:52 | Nahoru | #105
dva_hrnce> No je to jedna z nejúspěšnějších autoškol v Praze, instruktor má milion super recenzí - já bych řekl, že tím, jak mě pořád zahlcuje, tak možná mu to tak v praxi funguje, že po 4 jízdě - mě teda do 4 ještě jedna chybí, začnou bejt pohyby zautomatizovaný. Jenže jedna věc je v klidu se projíždět někde na okresce mezi vesničkama a v klidu si řadit a tak, a druhá věc je vlítnout do nejstrašnějšícho provozu v Praze, kde jsou opravdu současně tramvaje, autobusy, chodci, auta a do toho křižovatky typu do kopce mírně doleva, pak hned prudce dolů doprava, tam hned přednost zprava, retardéry, koleje... a do toho máš pořád chlapa na motorce za sebou, který ti kvedlá s řídítkama, takže nikdy nevím, jestli to řídím já nebo on. Ale prostě má super recenze a je fajn, nebuzeruje, v klidu mi říká, co jsem udělal dobře a co blbě.

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 19:54 | Nahoru | #106
ruinin> jasný no, tak držím palec ať to dobře dopadne

1 reakcí na tento příspěvek Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 20:00 | Nahoru | #107
Pujčte mi někdo tu motorku bez chlapa na parkoviště na jeden víkend, já si to v klidu všechno srovnám v hlavě, naučím se popojíždět, rozjíždět, zatáčet, projíždět virtuální situace ve městě, ale na parkovišti bez aut a za víkend přestanu jančit. Když jsem se ale minule ptal, jak na tom jsem v porovnání s ostatníma uchazečema, tak prej v pohodě, spíš že jsem z těch lepších. Po tý pauze 14 dnů to ale dneska bylo horší než minule, tak nevím. Vždycky posledních patnáct minut už začínám mít pocit, že se s tou motorkou konečně sžívám a je šmitec.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 20:16 | Nahoru | #108
ruinin> jako jestli chceš individual na cvičáku tak by to asi šlo domluvit, i když času je málo.. Ale celý víkend to nebude
Osobně si myslím, že by stačilo 90 minut..
Akorát já tě budu učit něco a ten tvůj ti za to pak bude nadávat, viz. třeba ty prsty..
A my máme čtyřválec, což je proti er6 trochu něco jiného..

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 20:47 | Nahoru | #109
dva_hrnce> Asi bych potřeboval nějakou virtuální křižovatku projet dvacetkrát s odbočením doleva a dvacetkrát s odbočením doprava s tím, že bych vždycky jako přijel na červenou a po chvilce bych se rozjížděl, pořád dokola, čili neutrál, jednička, dvojka a zase zpátky na červenou, plus blinkry. Já si nemyslím, že jsem takový dřevo, ale potřeboval bych ten úkon udělat padesátkrát za sebou, aby se to vrylo do paměti. Prsty na brzdě bych snad zatím neřešil, nejhorší je sladit pohyb spojky, rukojeti plynu, řazení nohou... prostě křižovatka z červený přes odbočení a zařazení dvojky ještě před odbočením. To mi připadá nejtěžší. Jako dneska jsem to tak nějak udělal padesátkrát, ale nikdy to nebylo automatický a rozhodně ne v ideálním pořadí úkonů...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 21:07 | Nahoru | #110
ruinin> já Tě chápu..
Dle mého si to člověk zautomatizuje na tom cvičáku daleko rychleji než v provozu, protože na to má klid a soustředí se jen na motorku..
Pokud je v tom ostatní provoz, tak je jasný že toho je na mozek je hodně a nestíhá to...

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

19.5.2021 v 22:04 | Nahoru | #111
dva_hrnce> a nebo objet jeden blok desetkrát, protože ty věci, co člověk dělá na tý křižovatce, nohama a rukama, jsou v podstatě na všech křižovatkách stejný, akorát jinak vypadá ta křižovatka

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

20.5.2021 v 10:15 | Nahoru | #112
ruinin> Řídit se recenzema víc, než vlastním pocitem, je cesta do pekla. Znám to jednak z práce, jednak z vlastní zkušenosti, když se lidi necítí komfortně, mají tendence dělat chyby. Metoda "hodím tě do vody a plav" totiž nebývá ta nejefektivnější, když chceš člověka opravdu něco naučit. Každému navíc vyhovuje jiný přístup, někdo podává pod tlakem lepší výkon, ale většina lidí spíš ne.

Ve finále zjistíš, žes vyhodil spoustu peněz za demonstraci toho, jak se to dělat nemá, a na konci neumíš nic. Ale hlavně, že instruktor má super recenze....
Jo, a taky mi podle celého tohohle vlákna přijde, že máš strach neuspět, což k celkové situaci moc nepřispívá. Snaž se sám přepnout do módu "snažím se to užít, a když to nevyjde napoprvé, tak se nic neděje...", bude to lepší.

Naposledy editováno 20.05.2021 10:17:07

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

20.5.2021 v 11:20 | Nahoru | #113

PlusOne píše: ruinin>
Jo, a taky mi podle celého tohohle vlákna přijde, že máš strach neuspět, což k celkové situaci moc nepřispívá. Snaž se sám přepnout do módu "snažím se to užít, a když to nevyjde napoprvé, tak se nic neděje...", bude to lepší.Tesat do kamene. Ja uz jenom kavicku.

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

20.5.2021 v 12:58 | Nahoru | #114
PlusOne> Tak jasně že recenze nemusí být spolehlivé, ale žádné zaručené tipy na pražské autoškoly jsem neměl, tak jsem zkusil jít aspoň podle recenzí, před chvílí jsem si psal s jednou absolventkou a prostě ona tvrdí, že jí můj instruktor skvěle připravil, a zvládla zkoušky na plný počet bodů, prostě asi má jen trochu nezvyklý postup. Co se týká přístupu, bohužel tady jde o spoustu peněz a vykročení do tmy, to celé komplikované a zdržované covidem, proto ty obavy, ale i tak předpokládám, že do Vánoc někde papíry udělám. Můžeš se spolehnout, že když mi bylo 18 a dělal jsem řidičák na auto, vůbec jsem to s nikým neřešil a ničeho se nebál, a bylom i fuk, že mě dvakrát vyhodili za nějakou blbost, ale teď mi je 54 a stojí to všechno spoustu peněz, motorka, autoškola, pojištění, atd atd.. .takže pro mě je to dost životní projekt, asi to mám blbě nastavený, ale zatím mi to jako sranda nepřipadá. A to mi instruktor říká, že jsem z těch talentovanějších. Předpokládám, že to nakonec nějak všechno klapne, to jo, akorát netuším, jak dlouho to bude trvat. Ale jo, kdyby mi bylo dvacet, asi by mi bylo dost trapný tohle tady tak řešit.

1 reakcí na tento příspěvek Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

20.5.2021 v 13:22 | Nahoru | #115
Ale z té lepší stránky - můj instruktor je zatím v pohodě a jako že nestraší, že to se mnou vypadá bledě, ale možná začne strašit příští týden, to máme dvě jízdy a jestli neudělám zásadní pokrok, tak uvidím, co vymyslí.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

Skvělá odpověď, děkuji! 21.5.2021 v 00:44 | Nahoru | #116
ruinin> Kdysi, u jiné, ale podobně náročné aktivity (speleologie + lezení jednolanovou technikou) jsem poznal 3 typy lidí:

1. ti, kteří to umějí na první dobrou (během 2 minut se jim řekne, co a jak, načež bez problémů slaní 100 m hluboký lom a na zpáteční cestě již odstrojují lano),
2. ti, kteří se to naučí za dlouhou dobu na bezpečném trenažeru metr nad zemí, pak se berou postupně na malé a delší trasy, ale po čase jim to takříkajíc přejde do krve a nakonec se stanou stejně dobrými, jako ti první,
3. ti, kteří se to nenaučí vůbec. Takovou jsem poznal jen jednu (byla to holka, která kdysi při lezení utrpěla úraz a od té doby měla mentální blok).

Myslím, že u motorek to bude dost podobné. Na tvém místě bych nic nelámal přes koleno, místo předepsaných 12 jízd bych jich podstoupil třeba 30 nebo kolik bude potřeba, pak na pohodu udělal zkoušku, koupil nějakou ojetinu, ale hlavně aby měla ABS, a začal jezdit po známých trasách.

Jsi-li ten druhý typ, ze začátku budeš trochu zdržovat provoz, ale věř tomu, že do 2 let jej budou zdržovat ti ostatní.

Jenom znovu opakuji: Až budeš vybírat první mašinu, důsledně trvej na tom, aby měla ABS!!! Jestliže se na něj v autoškole naučíš spoléhat a pak sedneš na motorku bez něj, může se velmi snadno stát, že známá slova Karla Kryla o tom rytí držkou v zemi přestanou být metafora.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

21.5.2021 v 08:50 | Nahoru | #117
WildOne> Určitě ten druhý typ. U auta jsem začal jezdil v pohodě až nějaký čas po autoškole, teď už dávno auto ovládám jako vlastní tělo. U skútru mi trvalo asi jeden víkend než mě přestal děsit.Ty jízdy navíc je dobrý nápad. Každopádně po minulé jízdě mi instruktor řekl, že jezdím moc rychle před a v křižovatce. A že mám před křižovatkou včas řadit dolu a brzdit. Podvědomě v Praze nechci zdržovat provoz za mnou, ale příště prostě dost zpomalím a uklidním to. Na rovinkách můžu jet 45 vždycky. ABS mít budu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

21.5.2021 v 09:00 | Nahoru | #118
ruinin> jsi v autoškole, ne na závodech..
Klid jet pomalu je základ, od toho máš L na zádech..

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

21.5.2021 v 10:43 | Nahoru | #119
dva_hrnce> přesně, první týden jsem řešil řazení, druhý blinkry a teď se zaměřím na to přijíždět ke křižovatce v klidu, včas zařadit dolů... a projíždět křižovatku opatrně a v klidu... přinejhorším mi instruktor řekne, ať to s tím klidem nepřeháním

ono to taky souviselo s tím, že jsem první dvě jízdy neviděl v zrcátkách nic, tak jsem podvědomě pořád někomu za mnou ujížděl, minule se mi nějak podařilo si je nastavit tak, že trochu něco vidím, ale i tak to je bída proti tomu, jak super vidím v zrcátkách na skútru

(reakce na) Dělali jste řidičák na motorku podle nových pravidel

21.5.2021 v 11:08 | Nahoru | #120
ruinin> Něco takového by mohlo pomoci.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist