cfmoto_800mt_sport_kufry

Téma: Hledám špínu na vybrané motorky
Po tématu jestli SD1290 nebo BMW S1000R jsem to zase přehodnotil. Nechtěl jsem zadávat nové téma, ale editace původního, ho nechala vzadu bez povšimnutí tak, že jsem měl problém ho najít sám, tak budu plevelit znovu.

Samozřejmě vím, že dokud se nesvezu, nesednu atd. tak je to všechno jen teoretické, ale vždy se snažím zjistit co nejvíc. Takže nechci aby někdo řešil výběr za mě a řekl, kterou jo a ne, ale zjistit o těch modelech co nejvíc, no není napsané v testech novinářů, protože dostali do rukou novou mašinu a kdo ví, kdo jim ji ji poskytl a čím jsou zavázáni, ani ti, co tu motorku měli, protože naprostá většina v databázi je stylu "dovezl jsem si ji, splnil se mi sen a za těch 100km, co jsem s ní dal, vím, že to bude láska až za hrob" - aby to stejné pak bylo u další motorky. Prostě špatné recenze a zkušenosti nikdo moc nepíše. Takže já bych potřeboval ty mou vybraná mašiny spíš zdrbat a upozornit na chyby. Recenzí po x letech užívání moc není. Dosavadní výběr.

BMW K1300R - kdysi dávný sen. Jsem normálně rostlí chlap, takže skoro 2m a metrák a na výstavišti, kde to byla tehdy novinka, jsem se na cítilskvěle. Jenže to byla první a poslední zkušenost. Někdo vychvaluje podvozek, někdo ho haní (není cítit atd.). Taky cena je vysoká a za min 200t je mašina tak 10 let stará. Závady jsem nic moc nenašel, snad spojka (ale to spíš u K1200) ložisko v kardanu? Víc jsem toho moc nenašel. Fóra na BMW jsou skoro vždy jen na GS. Jestli někdo má víc informací, ohledně ročníků atd. budu moc rád.

Suzuki GSX-S1000 - taková popelka. Za rozumné peníze jde koupit prakticky nová. Tabulkově vychází dobře (hmotnost/výkon/cena), vzhled neurazí. Nevýhody brzdy, otázka připevnění zavazadel. Četl jsem dlouhodobou recenzi borce tuším z NZ a ten psal, že i když neměl jediný problém, tak to byl spíš sňatek z rozumu a za celou dobu se nezamiloval. Nemůžu si pomoc, ale pořád z ní mám takový pocit. Na druhou stranu motor chválí a mít skoro novou mašinu....

Kawasaki Z1000 - mám rád tu značku, Z1000 se mi libí, ale jak v tabulkách, tak v hodnocení je těžká a motor hodný. Samozřejmě další neduhy/vlastnosti naháče - jak kufry (nechci Z-SX) a jak se na ni vlezu (ale to je u všech kromě K1300 stejné)

Yamaha MT-10 - chvilku to vypadalo jako vhodné pro mě. výkon, možnost cestovat a na vzhled bych si zvykl (mám rád, když to má nějakou osobitost). Ale má prostě strach z toho, že motor odejde. Tady o tom psal jeden, na zahraničních jsem jich našel taky pár, včetně hodnocení ojetých motorek, kde na toto upozorňují. Někomu klekl po 5t, jinému po 30, většině vůbec. Prostě mám strach, že bych z na to celou dobu myslel a poslouchal každé ťuknutí.

KTM Superduke 1290 - za prvé je už mimo finance a za druhé se chci vrátit k 4V. Možná kdyby se něco ukázalo a já zjistil, že je to úplně odlišné od LC8, tak jo, ale to asi neklapne. Jinak krásná moto.

BMW S1000R - i když předchozí favorit, tak asi taky nic. Jsem klasický jezdec kolem komína + 1-2x za sezonu někam dál a to se na ní prý moc nedá. Do toho neexistuje možnost na ni dostat kufry, jen tašky, nulová ochrana před větrem, no prostě nahatý supersport.

Takže bud rád za každou a nejlíp negativní zkušenost. Jak jsem psal, pozitivních je všude dost, ale asi (určitě) stárnu a přibývá negativních zkušeností, tak je čekám i jinde.


Naposledy editováno 22.12.2020 13:15:34

Hledám špínu na vybrané motorky

24.12.2020 v 22:03 | Nahoru | #31
S1000R je prtava motorka ,ale určitě se na ni poskládas
MT10 je super, fakt se na tom dobře jezdí ten motor je super, ale stejně po presednuti na SDR zjistíš že ten 2V je boží, ale 2V nesedne kazdymu no

Hledám špínu na vybrané motorky

Skvělá odpověď, děkuji! 25.12.2020 v 11:58 | Nahoru | #32
Nejlepší je se na nich svést a pak uvidíš. Mám 180 /92 kg
Já měl BMW k 1200r a byla super. Trochu problém ji složit do zatáčky, ale jak se to naučiš tak je to fajn.
Pak jsem koupil vfr 1200 f a po 7 měsících šla z domu. Proste mi nesedla, velká koza i když jede pěkně.
Vrátil jsem se zpátky k BMW tentokrat s1000r a nelituji. Je pohodlná a hlavě na ni tolik nefouká tedy jak začne foukat tak už stejně jedeš víc než bys měl. Daji se na ni koupit i kufry pokud chceš i origo BMW. Zatím ji mám necelý rok najeto přes 6 tis a neměním.
Padla mi a jsem spokojený, ale jak píší kluci musíš zkoušet a zkoušet pak snad najdeš.

1 reakcí na tento příspěvek Hledám špínu na vybrané motorky

25.12.2020 v 16:42 | Nahoru | #33
děkuju za po dlouhé době odpověď k věci. Udivuje mě (i když vlastně ani už moc ne), že mě někdo hodnotí a doporučuje co si mám koupit a co ne i když je x krát napsal že o nic takového se neprosím a chci zjistit jen zkušenosti s mou vypsanýma motorkama.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

25.12.2020 v 20:09 | Nahoru | #34

mmks píše: děkuju za po dlouhé době odpověď k věci. Udivuje mě (i když vlastně ani už moc ne), že mě někdo hodnotí a doporučuje co si mám koupit a co ne i když je x krát napsal že o nic takového se neprosím a chci zjistit jen zkušenosti s mou vypsanýma motorkama.


Tak zrovna o K1200/1300 se tady na fóru určitě už psalo. Protože i když se mně ta motorka absolutně nelíbí a nezajímám se o ni, tak jsem si v minulosti všiml, že se tady psalo snad o problémech s převodovkama nebo s čím. Už si to nepamatuju, ale něco tady bude.

Naposledy editováno 25.12.2020 20:10:59

Hledám špínu na vybrané motorky

25.12.2020 v 20:12 | Nahoru | #35
Jj trpi tam prevodovky, na 1200 urcite, na 1300 nevim jiste ...

Jel jsem na 1300, je znat, ze je to tezka motorka, ale jede to jak po kolejich a ve vyssich otackach to docela i jede

(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

26.12.2020 v 10:29 | Nahoru | #36
BlackSabbath> jak bylo uvedené. problémy s převodovkou a spojkou měli 1200.o 1300 toho tolik není. s váhou počítám, před 990sm jsem měl zrx a zx12, takže na váhu jsem byl zvyklý

Hledám špínu na vybrané motorky

26.12.2020 v 17:09 | Nahoru | #37
Přesně K 1200 měly špatně převodovky, ale ne všechny. Já koupil po výměně převodovky z k1300 a bylo to bez problému. Výhoda kardan je supr, ale váha je trochu znát a na okruhu trochu neobratné.
Autor se ptal na s-ko to je za mě supr.
Já měl Hondy a nezaujaly mě. Toto je můj názor a každý si udělá sám svůj.
Mě se na BMW s 1000r líbí odezva plynu, zvuk motoru a výfuku. Brzdí skvěle s abs, ale dá se vypnout. Přepínání map a elektronický podvozek taky v pohodě.
Je mnoho jiných a určitě pro někoho i lepších strojů. Já bych ale neměnil.
Měl jsem možnost si motorku vyzkoušet před koupi od kolegy, tak jsem věděl do čeho jdu.
Snad vybereš asi hlavou a srdcem a nebudeš litovat. Motorka tě má bavit, já se smějí pokaždé když vyjíždím z domu až do příjezdu zpátky.

Hledám špínu na vybrané motorky

27.12.2020 v 10:31 | Nahoru | #38
ahoj. jenom takový názor...mám SDR, měřím 183cm a jak na ní vypadám je mi uplně u prdele kup si co se ti líbí a né co řekne nějaký jouda

1 reakcí na tento příspěvek Hledám špínu na vybrané motorky

30.12.2020 v 22:00 | Nahoru | #39
Mám GSX-S1000. Kupovaná letos nová. Od července najeto cca 7300. Poslední výjezd v polovině listopadu. Problémy žádné, brzdy solidní. Prvních pár set kilometrů vlažné, pak už super.
Rozhodoval jsem se mezi GSX a Z900. Chtěl jsem novou motorku do cca 300. Zetko se mi zdálo takové juniorské, GSX je podle mne dospělejší. A taky výrazně silnější. I u mne to byla taková volba z rozumu. Můj ideál je kapotovaný sportovní cesťák. Měl jsem dva Blackbirdy a byla to skvělá motorka. Pohodlná, výkonná, rychlá. Jenže dnes už nic takového moc není. Busa ani ZX14 se mi nelíbí a stejně jako H2 je vysoko přes limit.

Váha odpovídá litrové motorce, spotřeba taky a výkon také. Pohodová jízda okolo 5,2. Za 6 už jízda značně nadlimitní rychlostí a vytáčení motoru do otáček, když už dvojka znamená pozvánku do správního řízení. 7 mimo okruh je pozvánka do Kladrub nebo rovnou na hřbitov. Zatím jsem netesnul maximálku. Možná někdy v létě.

Jsem už trochu klidnější, takže jezdím lehce nad limitem, dálnice okolo150. Ale občas za to zatáhnu, jako každý s "litrem". Motorka v zatáčkách sedí velmi dobře. Neženu ji ale na hranu, nechci skončit na vozíku. Dostal jsem letos párkrát šmejra na nějakým bordelu a jako zdvižený varovný prst mi to úplně stačí.. Poserproužek mám asi půlcentimetrový, zajímavý je, že jsem ještě neškrtnul stupačkami. Ty jsou dost vysoko.

Jediný negativum je pocukávání v nízkých otáčkách, pokud není motor v tahu. Takové to ploužení se obcí za autem, kdy jsou otáčky někde okolo 3000. Jako by motorka nevěděla, jestli má mít 2750 otáček, nebo 3000. Zmíněno i u jiných uživatelů. Motor je takový nervózní. Nad cca 3000 otáček se už tenhle problém neprojevuje. Síly dost, na zabití až až. Se zavazadly by problém neměl být. Já jsem nechal namontovat zadní kufr GIVI. Žádné dálky moc nejezdím, na letní dovolenou přidám válec a tankvak na nádrž. To by mělo stačit.

Měřím cca 1,83, váha cca 85. Takže relativně štíhlá postava. Posez bez problémů, ruce a nohy nebolí ani denní štrece cca 500 kilometrů. Při prvním servisu jsem si nechal přizvednout páku zadní brzdy asi o centimetr. Zdála se mi nízko a reakční doba na sešlápnutí dlouhá. Jsem zvyklý používat obě brzdy. ABS otravný není, aby zareagovalo, musí se brzdit dost tvrdě. Dokoupil jsem nějaký doplňky jako je držák na mobil, padáky, štítek nad světlo, krytku sedadla spolujezdce a další drobnosti. Motorku si chci nechat cca 5 let.

Motorku považuji za dobrou, vyváženou, vhodnou na denní ježdění i dovolenou. Ve dvou už samozřejmě horší, sedačka spolujezdce nic moc. Myslím že nikdo nebude vyloženě nespokojený, jestli to bude láska na první pohled, musí každý vědět sám. Doporučuji se svézt.

Naposledy editováno 31.12.2020 00:42:50

Hledám špínu na vybrané motorky

30.12.2020 v 22:11 | Nahoru | #40
Ještě pár fotek..
(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

30.12.2020 v 22:18 | Nahoru | #41
jandaxx> tvl jak to všichni s těma spotřebama děláte. Mně se od doby karbecovýho fzr s kterým jsem jezdil klobouka nepodařilo jezdit na čemkoli pod 7-8 litrů

Hledám špínu na vybrané motorky

31.12.2020 v 00:39 | Nahoru | #42
Tak to nevím. S XX jsem jezdil tak okolo sedmi až osmi. Ale to byla doba, kdy jsem jezdil fakt rychle. Státovky typu jedenáctky na HK 200 a víc nebyl problém, dálnice 260-290 nebyl problém. Měl jsem celkově vyšší rychlostní průměry než dnes. Naštěstí jsem se nezabil, ani neměl vážnou bouračku se zraněním. To byla doba, kdy nebyl za rychlost zákaz řízení, poldové žádný rychlý auta neměli, radarů pomálu. Prostě svoboda a pohoda. Dneska provoz, papíry v čistírně během chvilky a taky si trošku uvědomuji, že nechci dalších 20 ležet na posteli a dělat pod sebe. Takže celkově klidnější styl s jen občasným zablbnutím. Pak ta spotřeba vychází max do šesti.

Naposledy editováno 31.12.2020 00:44:50

Hledám špínu na vybrané motorky

31.12.2020 v 15:08 | Nahoru | #43
Tvl tak já na litrovým bawu 6,2 dlouhodobě a to nejezdim pianko s K1300r jsem jezdil za 6 l.

(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

1.1.2021 v 12:58 | Nahoru | #44
RadimV929> ochrana před větrem je na SD mnohem lepší než se může zdát

Hledám špínu na vybrané motorky

1.1.2021 v 13:42 | Nahoru | #45
dík za postřehy.spotrebu tak neřeším, i když samozřejmě rozumně. jsem zvyklý na cca 7.5l , takže vše pod je bonus. samozřejmě to nemůže být jako Dorsoduro 1200, které umí vzít v klidu přes 10.
Zatím pro mě vede ta K1300r, ale zase je to poměrně staré, na to jak je to drahé.

Hledám špínu na vybrané motorky

2.1.2021 v 17:44 | Nahoru | #46
Jj GSX-S 1000 je parádní, je za super cenu a neni hnusná jak MT-10 a Tuono a má motor z K5, netřeba dál popisovat. Akorát to český zastoupení Suzuki, to byl vždycky svrab a neštovice, velká škoda

3 reakcí na tento příspěvek Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 20:39 | Nahoru | #47
Už mě z toho jebe. Díky tomu, že jsem do nového roku vkročil pozitivně, hlavně testy jsem strávil 14 dní neustálým sledováním inzerátů a čtení všeho možného, aniž by to v něčem pomohl. Ale přece jen trochu, možná to pomůže i jiným. Náhodou jsem našel forum, kde borec řeší to stejné a hlavně má v podstatě stejné míry, včetně bot.
Díky tomu vidím, že Aprilii a SD můžu asi určitě vynechat. BMW vypadá zatím docela v pohodě. Samozřejmě vše se rozhodne na místě, ale teď to prostě nešlo.

Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 21:02 | Nahoru | #48

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 21:13 | Nahoru | #49
mmks> mas dost casu, pockej az to poradne vyzkousis, muzes na tom vypadat blbe, ale kdyz se na tom budes citit dobre a bude se ti to dobre ovladat atd., tak kasli na vzhled...mam 190 cm, 105 kg a litrovej monster na me byl vzhledove taky prtous a byla to jedna z nej motorek na kterych jsem jezdil...ale bawem rozhodne chybu neudelas...

A ty fotky jsou jako legracni...:D

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 21:36 | Nahoru | #50
mmks> Ale ne těm fotkám, tobě! Namísto toho, abys vybíral motorku, která se ti líbí a která má parametry, jaké chceš, tak začneš dělat manekýna, jakobys s tím chtěl objíždět benzínky a machrovat na nich, že máš na kafe. Paví pera bys nechtěl? A co podle barvy? Kterou máš rád?
Vybíráš v segmentu, kde je půlka motorek definovaná jako streetfighter udělaný ze superbike odhozením kapot. Proto mají stejnou velikost, nebo spíš malost, jako superbike. Když chceš krávu, tak musíš silniční maxienduro.

(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 21:36 | Nahoru | #51
kokonhead> jasný, ale nevím, jak to maj jiní, ale když se do něčeh pustím, tak to chci mít prostě vyřešené. Problém v současné době je nemožnost jednoduše cestovat přes hranice. Mám motorky najité od Slovenska po Německo.
Nejsem vychcanec, že bych si našel někoho poblíž a tvrdil mu, jak mám zájem, jen abych se svezl. A zase jet 700km na otočku se mrknout a říct, že se na tom necítím by byla velká machrovina.
Proto se to zatím snažím co nejvíc vyřešit teoreticky u PC, abych to co nejvíc vyfiltrova.

(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 21:43 | Nahoru | #52
Kohlstein> ale já neřeším, jak na tom budu vypadat, ale jak se na tom bude jezdit a ne jen od benziny k benzině, ale třeba celý den. Ona ta ergonomie taky o něčem je. Koupit třeba Aprilku s tím, že prostě ve všech testech vede a líbí se mi je jedna věc, ale že tam nejdou kam dát nohy a nejen kolena, ale i chodidla je věc druhá.
Se mě líbí, jak všichni kupují mašinu, dojedou na obhlídku, sednou na ni když moc tak na 15 minut a podle toho vyhodnotí, jak se jim na ní bude celý den jezdit.
Jak jsem psal výše, snažím se to dopředu co nejvíc odfiltrovat.

(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 21:53 | Nahoru | #53

mmks píše: Už mě z toho jebe. Díky tomu, že jsem do nového roku vkročil pozitivně, hlavně testy jsem strávil 14 dní neustálým sledováním inzerátů a čtení všeho možného, aniž by to v něčem pomohl. Ale přece jen trochu, možná to pomůže i jiným. Náhodou jsem našel forum, kde borec řeší to stejné a hlavně má v podstatě stejné míry, včetně bot.
Díky tomu vidím, že Aprilii a SD můžu asi určitě vynechat. BMW vypadá zatím docela v pohodě. Samozřejmě vše se rozhodne na místě, ale teď to prostě nešlo.No... A co je tam za problém? Kdyby to byl sport a koukal bys na budíky zhora skrz plégo, neřeknu. Ale tohle je úplně na pohodu.

Pokud potřebuješ mít mezi nohama něco velkýho (pun intended), tak ZZ1400 by tě mohla uspokojit, nebo pak něco do 2000, třeba Blackbird, Busa, Thunderace, RSV apod Moderní motorky jsou prostě bonsaj, se stim smiř.

Naposledy editováno 08.01.2021 21:55:22

2 reakcí na tento příspěvek Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 22:09 | Nahoru | #54
jo,s tím jsem seznámen. já taky po nikom nechci (a píšu to snad po 5.) aby za mě rozhodl není mi říkal, na které by mi to slušelo. chtěl jsem získat co nejvíc informací k těm masinam. Sám jsem náhodou našel toto, tak jsem to sem přihodil. Já ty fotky viděl, vyhodnotil jsem si to sám a říkal si, že by to třeba někdy mohlo pomoc jinému ve výběru.
Ale pokud frajer píše,že prostě nebyl schopný na Tuonu skoro ani zařadit a noha mu vrátí do zadních stupaček, tak vím, že to prostě mužů vyřadit.
to samé KTM, jsem starý fotr a záda v hajzlu a na KTM SD to vypadá,že celá váha jde rovnou dolů a není moc možnost to změnit.Takze pro MĚ v rozhodování další bod do sloupečku mínus Ale každý to počítá jinak a já radši zase opakuju, že nechci, aby to někdo dělal za mě.
prostě jsem to přidal jako další info

1 reakcí na tento příspěvek Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 22:36 | Nahoru | #55
Pokud si starý fotr a záda v hajzlu tak si kup jiny druh moto, GS, ST 1200 atp

(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

8.1.2021 v 22:46 | Nahoru | #56
foxdive> nebo Renault espace

(reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

Skvělá odpověď, děkuji! 8.1.2021 v 22:48 | Nahoru | #57
mmks> Co nejvíc informací ke všem je asi nereálné, nejdřív si vyber.
Tohle jsou nejaponci, chybí tam ještě Brutale, všechno modely 2019
Aprilia Tuono. Odstrojený superbike a tomu odpovídající nepohodlí. Výborná na okruhu. Máš okruh?

BMW S1000R. Odstrojený superbike.

Ducati Monster 1200S. Kompaktní a nepohodlná. Okruh netřeba, tam neobstojí.

KTM 1290. Bestia, spíš super-maxi-motard.

Triumph Speed 1090 RS. Asi nejpohodlnější z těchle pěti. Když proto pomineme Tuono, tak Speed vyniká motorem nejenom nad dvouválcema, ale i nad ucukaným BMW. Nevibruje, snadno se ovládá. A teď edit - A jak už jsem psal, proč Speeda a ne lepší variantu od Triumphu, kterou je Street? Jenže Street se sere, zdá se: https://www.motorkari.cz/tema/?t=220307

Pět jezdců hodnotilo vlastnosti na silnici, jeden na okruhu.
Naposledy editováno 05.02.2021 19:31:11

1 reakcí na tento příspěvek Hledám špínu na vybrané motorky

9.1.2021 v 09:34 | Nahoru | #58
Jestli jsi starý fotr v 43 začínám mít o sebe letos v 48 poprvé sezona na ss strach ale je fakt ze velká noha při řazení neštěstí pokud je tam málo místa

1 reakcí na tento příspěvek Hledám špínu na vybrané motorky

Skvělá odpověď, děkuji! 9.1.2021 v 09:39 | Nahoru | #59
Merim 186 a vazim 125kilo. Po 30 letech jsem se vratil a hledal se. No a loni jsem presedlal z xjr na s1000r. Mel jsem vyhlednuteho speeda a toho me vyfoukl nejakej prazak. Tak jsem hledal Tuono, nic moc nebylo k dispozici. Koukal jsem na SDR ale taky nic. Pak jsem narazil na cerveny s1000r 2014 v peknym stavu za slusny peniz. Opakuju, 186cm a 125kg a nepripada me maly. Mrknete na foto.Nevyhoda, neda se na tom jezdit pomalu Vubec neni pravda, ze je to ucukany, je to jemnoucky, tahne jak blazen, brzdi jak nikdo, lehky, ovladatelny, quickshifter je bozi, vyhrivany hefty, tempomat. No a nejvetsi pecka je to el.perovani, fakt to funguje. Najel jsem zatim 4000 a tesim se na dalsi. Aspon 2 roky bude moje. Mam uz zaplaceny 4 okruhy. Proste supr masina.

Naposledy editováno 09.01.2021 09:43:22

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hledám špínu na vybrané motorky

9.1.2021 v 09:42 | Nahoru | #60
Kamil_XJR1300> Doplatil bych si k okruhům ještě koženou kombinezu....
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Pozor neferovy prodejce Kawasaki Z 1000 VladiZ 12 12.3.2023 v 08:48 Gahan37
Cukání při nízkých otáčkách Suzuki GSX-S1000 Slzic 1 10.3.2023 v 19:45 Mozekk
Oprava převodovky [1, 2] Kawasaki Z 1000 CHOSE123 36 25.2.2023 v 22:37 Deadman
BMW S1000r - Zkušenosti, závady, ko... BMW S 1000 R LukeDUKE125 17 12.1.2023 v 08:06 DominikF
Yamaha MT - 10 2021 Deflektory vzdu... Yamaha MT-10 MiraKobe 0 10.1.2023 v 11:49 MiraKobe


TOPlist