Originální díly PARTSDEPOT
padaky Přidat reklamu

Téma: PČR a ježdění po polnackach
Čau, vím, že tu to téma už bylo ale tak nějak mi to nedá protože už je dost staré.
Pro uvedení do děje, je mi 14 mám fechtla (pochopitelně bez papíru) a když ten vergl zrovna jede, jezdíme s kámošem za vesnicí po polnačkách, policajty jsem tam jet nikdy neviděl ani si nemyslím, že mají důvod jezdit po polních cestách mezi vesnicema co mají oboje míň než 1500 obyvatelů, ale tak nějak mi vrtá hlavou co kdyby.. přes léto tam je kukuřice a dá se prostě zmizet mezi řádky, ale tu ted zklidily. vždycky když vidíme jet třeba jenom traktor tak se pakujem, podle vzdálenosti bud jedem dom a pak se vratime az myslime ze je pryč a nebo to zdechneme a zatlačíme to někam do šáší mimo pole i polni cestu, jednou jsem tam viděl jet octavii.. myslím šedá, vypadala dost jak policejní, rychleji jsem tu cestu ještě nezajel, to byl adrenalín :D pak jsme zjistili, že to byla jen nějáká paní co jela do svého sadu nebo co.
Jinak nemyslím, že by nás někdo někdy nahlásil, většinu lidí to bud nezajímá a nebo na těch strojích za mlada taky jezdily, často se nás ptají co to je za typ jak to jezdí atd..
takže co bych měl dělat kdybych tam ty cajty fakt potkal?
Předchozí
1 2 3
Následující

1 reakcí na tento příspěvek PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 14:22 | Nahoru | #1
Kdyby Tě náhodou přeci jen chytili, hlavně jim nic neříkej, nic neplať a nic nepodepisuj. Samozřejmě optimální je jim zmizet nějakou cestou, kudy se jejich popelnice nedostane.

PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 15:22 | Nahoru | #2
Jestli jsou ty polňačky komunikací nebo ne, tak na tom se mnohdy neshodnou ani dva úřady. Natož, aby ti byl kdokoliv místa neznalý poradit, jestli jezdíš po komunikaci a) nelegálně nebo b) se vůbec ničeho nedopouštíš.

a) Nemáš věk ani řidičák na řízení Fichtla - první přestupek. Fichtl nemá značky ani sjednané pojištění - další přestupky. Všechny jsou při jízdě po pozemní komunikaci pro "dospělého" ohodnoceny značnými pokutami a sebráním řidičáku.

b) Se souhlasem vlastníka pozemku můžeš drandit MIMO pozemní komunikace od kolika chceš, bez řidičáku a na čem chceš i bez značky a pojištění.

PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 15:30 | Nahoru | #3
jednou mě chytli policajti 100m od baraku na pionyru...tak v tom spěchu jsem jim řekl vymyšleně,že jedu od kamoše s tym domu do vesnice 3-4km...tak jsem musel před nimi vypustit ventilky a zachodit jak mi řekli...pak jsem to tlačil do kopce a jak odjeli tak jsem to vzal přes pole domu..ani nevim jestli jsem řekl jak se jmenuju a možna jsem jim řekl,jine přijmení a jmeno jine bydliště.

1 reakcí na tento příspěvek PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 16:06 | Nahoru | #4
to neni na blokovou pokutu na miste
za to je zakaz rizeni, pokud nemas kartu ridice protoze nemas ridicak, bude ti zalozena karta neridice...se zakazem rizeni proste nedostasneš ridicak

Naposledy editováno 04.10.2020 16:07:32

(reakce na) PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 16:10 | Nahoru | #5
CRF1000> Ne blokovou pokutu na místě to není, ale fízl by se mohl stejně pokusit ji uložit (rozuměj okrástdamice), protože by mu mohlo dojít, že jiným způsobem z něj nedostane ani korunu.

A s tím zákazem řízení to také není úplně pravda.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 20:00 | Nahoru | #6
Číkus> no takze platí asi to co jsem mel do ted jako založní plán: buď ujet někam kam se nedostanou a pokud to nebude možné tak dělat blbého, že jsem ani nevěděl že na fechtl se musí dělat řidičák, že to přeci je polnacka a ne silnice atd .. a nějak se z toho vyvléct, samozřejmě záleží jestli si policajt mávne rukou že tam nikoho neohrožuju a jen mě napomene at to už nedělám (k ničemu, spadl jsem do těch ´motorek´ jako do drog :D ) a nebo si mně bude chtít vychutnat.

(reakce na) PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 20:12 | Nahoru | #7
damic> Než dělat blbého nebo se na něco vymlouvat je lepší neříkat vůbec nic.

2 reakcí na tento příspěvek PČR a ježdění po polnackach

4.10.2020 v 20:42 | Nahoru | #8
Je ti 14. Nic neřeš. Nejsi odpovědný za svoje jednání.

(reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 07:02 | Nahoru | #9

Rendyd píše: Je ti 14. Nic neřeš. Nejsi odpovědný za svoje jednání.

Tuhle
radu bych si raději k srdci nebral, nemusela by se vyplatit...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 08:49 | Nahoru | #10

Rendyd píše: Je ti 14. Nic neřeš. Nejsi odpovědný za svoje jednání.To je taková cigánština

PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 09:13 | Nahoru | #11
Pokutu by ani nedali má 14

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 09:14 | Nahoru | #12

VlaHa píše: To je taková cigánštinaNo, to je, ale v případě že jen řídí pincka to celkem asi může být. Rodičům body nezapíšou ... A o ty dneska jde.
Nesmí se nic stát, samozřejmě.

Ono tak, tohle bylo vždycky. Jezdit se může pod dohledem nějaké osoby nad 18 let a mimo veřejné komunikace. Pak je asi jedno i kolik ti je a jestli máš papíry ty nebo motorka...
Oni totiž ti policajti obvykle nevjíždí na soukr pozemek, pokud to není vyloženě něco extra. Takže ideálně jestli polní cesta patří známýmu kolchozníkovi, a kdyby ti dovolil tam jezdit, tak jsi úplně v klidu. Takový ty cesty ke stohu, hnojišti, nebo jen provizorně vyjetý jen jako cesty vypadají. Ale podle zákona to cesta není, je to prostě něčí pole. A hlavně nejezděte mimo cesty, ať nenaserete lidi co tam mají něco. Jedno co, to nevíš. Zkušenost je taková, že když neškodím, dá se ledacos domluvit a problém není. Spousta majitelů zamlada dělala to samý, takže pokud jsou trochu normální, tak z toho nebudou dělat vědu. Já bych to třeba neřešil, pokud nebude extra kravál někde u baráků , protože pinckem se na polní cestě nic nerozjezdí...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 09:44 | Nahoru | #13
VlaHa> Nejde krást do supermarketu, jde se projet na fichtlovi... Za mých mladých let nám hrozilo po čuni, teď jsou mladí hájení, tak na to může hodit zatím bobek.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 11:00 | Nahoru | #14

Kafoholik píše: Ono tak, tohle bylo vždycky. Jezdit se může pod dohledem nějaké osoby nad 18 let a mimo veřejné komunikace. Pak je asi jedno i kolik ti je a jestli máš papíry ty nebo motorka...


Ta nutnost dohledu osobou starší 18 let plyne z čeho?

Takový ty cesty ke stohu, hnojišti, nebo jen provizorně vyjetý jen jako cesty vypadají. Ale podle zákona to cesta není, je to prostě něčí pole.


To není pravda, dle zákona to samozřejmě cesta (pozemní komunikace) je. Zda na ní platí i zákon o provozu na pozemních komunikacích je pak podmíněno tím, zda je tato cesta veřejnosti přístupná.

PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 11:24 | Nahoru | #15
Kdo z nás nejezdil už ve 13ti na fichtlu kolem baráku. Mne jednou chytili benga a nechali mne to tlačit až domu. Jeli celou dobu za mnou. Tam to řekli mámě že jezdim bez papírů a nechali to být. I ty policajti dělali průsery když byli mladý a myslim, že pro tohle mít pochopení budou. Pokud budeš lítat po polích a mimo silnici ak se na tebe vykašlou nebo z toho nebudou dělat takovou vědu. Ty budeš ve 40ti na tohle vzpomínat tak jako mi tady. Lepší takoví průsery než abys fetoval nebo chlastal s partou vymaštěnců

PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:05 | Nahoru | #16
Hele mě přijde, že tyhle strejcovský typy už pomalu vymřeli, takový to řešení stylem vlk se nažral a koza zůstala celá... Aneb nechat to odtlačit je trest, kterej tak nějak odpovídá "závažnosti" tohohle strašnýho provinění...
Přijde mi, že dneska už je tam převážně nějakej novej, geneticky upravenej druh, kterej je schopen Tě jebat za píčovinu jako pásy způsobem, kterej tomu absolutně neodpovídá a ještě snad má pocit, že mu za tu dvojku a 3 body, co v akci nabízí budeš vděčnej. Přičemž nedodržuje ani to málo co by měl, ať je to teda podle zákona komplet i z jeho strany a neštítí se použít jakoukoli metodu, aby si se přiznal. Což logicky z principu nedělám.
Neříkám, že jsou takový všichni, posledně jsem narazil na výjimečně slušnou a sympatickou policistku, která měla potřebnej nadhled a nakonec jsme si fajn pokecali a ona to nakonec neposlala, protože tušila, že s tím bude mít jen voser.... Ale na tý bylo vidět, že náma problém si zam.dat mimo službu, tak to nemusí dělat v práci.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:32 | Nahoru | #17

Rendyd píše: VlaHa> Nejde krást do supermarketu, jde se projet na fichtlovi... Za mých mladých let nám hrozilo po čuni, teď jsou mladí hájení, tak na to může hodit zatím bobek.Já to taky nekritizuju,to je normální,každýho to lákalo a ňejak na tom dachlu lítal.Lepší než blb s telefonem zavřeném v pokoji.Jen je dobrý že se na to ptá,tak je vidět že už by zodpovědnej bejt mohl když ho zajímá co by bylo.Ale hodit to na fotra tím že nejsem zodpovědnej je prostě cigánština.Nedávno ve zprávách dělaly aféru z toho že nějakej policajt po vsi svezl svýho mladými,někdo to prásk a jeho vyhodily z práce,prostě krásná doba

(reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:35 | Nahoru | #18

Číkus píše: To není pravda, dle zákona to samozřejmě cesta (pozemní komunikace) je. Zda na ní platí i zákon o provozu na pozemních komunikacích je pak podmíněno tím, zda je tato cesta veřejnosti přístupná.A jak to že když se tam srazí houbař s traktorem a budou to jen plechy,tak policajti řeknou ať si to vyřeší,to samý na stavbě,dva náklaďáky a policajti tam nejdou jako k nehodě?

Naposledy editováno 05.10.2020 12:36:11

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:38 | Nahoru | #19
VlaHa> Klid, hodit na fotra není co. Fotr je za něj zodpovědnej pouze hmotně, pokud nevznikne škoda, je to v pohodě. A jelikož fichtl není na papírech, pak ani fotr nesvěřil vozidlo řidiči bez ŘP - jelikož není provozovatelem.

Pokud fízla vyhodili, dopadlo to dobře. A ten fízl se přestupku (na rozdíl od damicova fotra) dopustil.

OT: Co nového ohledně té malé nehody na elektrokole?

edit: Jak jsem psal, to záleží na tom, zda se jedná o veřejnosti přístupnou pozemní komunikaci.

Naposledy editováno 05.10.2020 12:42:26

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:43 | Nahoru | #20
Číkus> vúbec nic,je ticho.pojišťovna to dávno zátáhla a dál nevím.Je možný že to vyšumí????

Naposledy editováno 05.10.2020 12:44:11

PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:52 | Nahoru | #21
Hlavně jim neujížděj... Pokud to není jasný vítězství. Zrovna tyhle přemotivovaný pičusové jsou schopný Tě, zrakvit, nahnat po vlak, srazit, u nás naštěstí ještě nestřílejí nějak přehnaně. Nějak se už dlouho snažím nesledovat media, přesto jsem pár případů zaznamenal, kdy zařval úplně zbytečně někdo, komu nehrozil nějakej likvidační postih.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:53 | Nahoru | #22
VlaHa> Je to dost možné. Ale vyšuměno bude až uběhne rok od přestupku a nebude zahájeno správní řízení.

(reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 12:59 | Nahoru | #23
Číkus> když o tom přemýšlím tak oni nemají co řešit,já co jsem řek,to sem splnil,nikdy jsem od toho nedal ruce pryč a škoda nahrazená je.Kdyby ty poškozený nezmatkovali a nevolala zbytečně ty polda,tak je výsledek úplně stejnej tak nevím co a za co by po mě úřad něco chtěl.Jsou v tom jak pátý kolo u vozu

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 13:33 | Nahoru | #24
Číkus> Pořád je na projednání rok? Neprotáhli to?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 13:35 | Nahoru | #25
Rendyd> To je na delší povídání. Zjednodušeně:

Promlčecí lhůta je 1 rok, ale tato lhůta se restartuje a) zahájením řízení o přestupku b) vydáním rozhodnutí o vině. celkový deadline je pak 3 roky. U extra závažných přestupků (netýká se to dopravních přestupků) to není 1/3 ale 3/5.

(reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 17:00 | Nahoru | #26
Rendyd> O co víc jsou mladí hájení, o to víc jsou v nelibosti staré kouřící a řvoucí dvoutakty :( Nedávno u nás udělali asi 10 km cyklostezky. Protože vede několika vesnicemi, přesunula se tamní mládež na tu fajnovou asfaltku a drtí tam ty nové pitbike číny a staré Fichtly. Protože se to tam mísí i pumpičkáři s dresech, rodinami pupíků i maminek s kočárky, ve svodkách místního městského nevšedníku, kde měšťáci chlubí svojí nezbytností, jsem zatím neviděl nějaký výjezd za dětským motorkářským gangem šikanujícím spořádané chodce a cyklisty.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 17:15 | Nahoru | #27
Číkus> Dohled nevím jestli plyne podle zákona , ale za osobu která nemá ještě občanku ( nehledej v tom literu zákona, ber to jako lidově řečeno) , vždycky nese zodpovědnost někdo kdo tu občanku má. Tedy asi na místě být možná nemusí, ale kdyby něco, má průser.
- i když, to není vždycky stejný: když malej čmoud něco ukradne, tak nikdo za nic nemůže... ale když mu dá někdo po hubě, vždycky je komu platit bolestný ( s požehnáním úřadů ) . Takže vlastně... jak to je?

S těmi komunikacemi to je taky věc. To mi taky hlava nebere. Na mojí vlastní louce nebo poli, kde mám vyjetou cestu k hnojišti nemá kdo co pohledávat. Ani ta cesta tam není každej rok stejně, záleží jak to zrovna najaře bylo kde mokrý.
Takže když mi tam blbečci na čtyřkolkách vyjeli cestu, tak jako tím se to stalo pozemní komunikací, protože tam zrovna byl otevřenej ohradník ? ?
V reálu je to jak se komu zrovna hodí: když ti někdo něco poškodí... to není cesta, to si vyřeš jinde. Ale když jel soused nalitej s traktorem po svým poli a někdo ho natřel, sebrali mu noty... Tak to mě poser, ať žije logika

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 17:19 | Nahoru | #28
Kafoholik> Pokud mladistvý něco provede, má za něj zodpovědnost zákonný zástupce, ovšem pouze hmotnou. Jinak řečeno, musí zaplatit za škodu způsobenou mladistvým, ale za mladistvého nedostane pokutu/body/zákaz řízení.

Pokud si nechal soused vzít noty za to že jel nalitej po poli, je blbec.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 18:04 | Nahoru | #29
Číkus> No, akorát ještě, jak je to když se mladej někde na pinckovi přizabije...? Samozřejmě je to průser už tak, to je jasný, ale mám pocit že s tím pak hrozí taky nějaký trable navíc .

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) PČR a ježdění po polnackach

5.10.2020 v 18:24 | Nahoru | #30
Kafoholik> Jsou s tím trable navíc, musíš si znova zašukat abys měl novýho mladýho.
Předchozí
1 2 3
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Netesnost hlavy valce Jawa 50/21 Pionýr Vlashak 12 27.11.2020 v 16:37 alpe
Jawa pionyr nestartuje Jawa 50/21 Pionýr Vlashak 18 27.11.2020 v 10:42 SkotyCZ
Bliká zadní světlo +Místo 6V vyrábí... Jawa 50/21 Pionýr Pinckař21 14 24.11.2020 v 18:46 Borntobewild
Veteránská čísla(testace atd) Jawa 50/20 Pionýr, Jawa 50/23 Mustang, Jawa 50/21 Pi... Jawa-je-stroj 4 16.11.2020 v 16:54 cmiral
TP Jawa 50/21 Pionýr Mira24 9 6.11.2020 v 07:25 bialuci

TOPlist