Téma: nejde do otáček, chcípá, dusí se
Prosím o radu!

Téma: nejde do otáček, při rozjezdu chcípá.
Jak se to stalo: Ráno jsem vzal motorku, lehce dolil olej, dojel jsem na chalupu (předtím jsem bral benzín), na chalupě jsem sundal steřelý kryt řetězu (tohle je bod, kde přemýšlím jestli jsem tím fakt nemohl něco pohnojit, do něčeho nepozorovaně hrábnout, ale fakt netuším do čeho, karburátory, palivový systém, všechno z dosahu, ale je to jediná akce mezi zastavením - v pořádku, a rozjetím se-problém) , když jsem chtěl odjet, bylo to tam.
Co jsem už zkusil, chronologicky:
1. svíčky, už jeli druhý rok, černé, mastné (ok, problém bude i jinde), dal jsem nový, nic.
2. benzín, přívod paliva - po 2. týdnu kdy jsem se k tomu konečně dostal se mi zdála situace ještě horší, napadlo mě, jezdím ted fakt málo, dotankuju vždycky jen pár litrů (malá nádrž), třeba je to tím - nic. teče jak má, hadičky čisté, nový benzín nic nezměnil.
3. vzduchový filtr, sání - vyčištěný, vše ok - teda, příruba u airboxu měla vypadlý šroubek k utažení, (možná způsobovalo předchozí kolísání otáček za studena?nevím) každopádně nic, beze změny.
4. laborování s volnoběhem, téměř bez reakce
5. baterka, dobíjení - chtěl jsem prověřit, ale voltmetr mám nějakej jetej, ukazuje to už nesmysly. Každopádně nutno říct že motorka startuje(nakopávačka), svítí, bliká, troubí..nevím, tam bych problém asi nehledal, baterka je nová, dobíjení je 3 roky staré od ignitechu (předchozí originální odešlo).

..poradíte někdo jak to vzít dál, od nejpravděpodobnějšího? Jako ono to na stojánku s přemlouváním jde vytočit k červenýmu, ale motorka nezní jak má, "duní", dusí se, na rychlost se rozjíždí fakt jen točením přes spojku a je to utrpení..v prvních okamžicích mě napadlo vinit i zvěř, fakt to znělo jako by do sání nebo výfuku vlezla myš a chcípla tam...:D Než sem zastavil bylo vše ok.

1 reakcí na tento příspěvek nejde do otáček, chcípá, dusí se

31.7.2020 v 21:00 | Nahoru | #1
Falesny vzduch ? Priruba karburatoru, nejake gufero ?

(reakce na) nejde do otáček, chcípá, dusí se

1.8.2020 v 00:06 | Nahoru | #2
Johny_Servis> vypadá vše ok - teda, příruby jsou už lehce povrchově popraskaný, ale to jsou, co je pamatuju, všechno dotažený, zkusím kouknout jinde.

nejde do otáček, chcípá, dusí se

Skvělá odpověď, děkuji! 1.8.2020 v 07:15 | Nahoru | #3
Problem bude v karburatoru. Vyndat, vycistit, zkontrolovat nastaveni, vratit.
Pokud se chovani nemeni s teplotou (jako ze rano ve 12ti stupnich dobry a odpoledne ve 30ti spatny), tak bych nelaboroval se smesi.

nejde do otáček, chcípá, dusí se

Skvělá odpověď, děkuji! 3.8.2020 v 00:19 | Nahoru | #4
Ucpaná hlavní tryska v karburátoru - sundat karburátor a vyčistit...

nejde do otáček, chcípá, dusí se

8.8.2020 v 11:52 | Nahoru | #5
karburátory jsem sundal, vyčistil, snad sem i něco málo vyfoukl z hlavní trysky, ale jinak byly ok. Opravil sem nějak přírubu mezi airboxem a karburátorem, už byla delší dobu lehce prasklá...

a teda - volnoběh drží asi líp než před poruchou, to jo, myslím, že až si zkusím pohrát s nastavením volnoběhu (bude to chtít zase zkoušet, když to nastavím za studena, tak mi pak po zahřátí vyletí, tak je to na víc pokusů) tak to bude lepší.

Ale původní problém přetrvává, jak zařadím rychlost, skoro se nehnu z místa, přes spojku na rovince s vytáčením se pohnu, do mírnýho kopce ani to... dostal sem tip kouknout na předstih,tak to bude asi další v pořadí...za každou radu budu rád...:)
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
příruby Honda CJ 250 T bartpech 4 11.11.2017 v 12:36 bartpech
Oprava motoru starší Hondy - tip na... Honda CJ 250 T faborsky 0 16.9.2017 v 12:15 faborsky
Chcípla-nestartuje-nesvítí Honda CJ 250 T bartpech 13 23.6.2017 v 15:42 bartpech
Odvětrávací hadička kouří Honda CJ 250 T bartpech 8 22.5.2017 v 08:10 Hanz.D.

TOPlist