vše pro chopper Přidat reklamu

Téma: Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou
20.7.2020 v 14:42
Ahoj,

vybírám pro tchána novou motorku. Bohužel jsme narazili na nepřekonatelný problém spočívající v tom, že tchán moc nevyrostl do výšky. Respektive má krátký nohy, takže má problém na většině motorek dosáhnout na zem oběma nohama. Jelikož už mu není dvacet, tak potřebuje mít na motorce určitou stabilitu a jistotu. Proto nepřipadá v úvahu, aby stál jenom na jedné noze (vím, že ale tak spousta lidí jezdí).

Z motorek vybíráme čtyřválcové naháče s cca litrovým objemem (ale tento objem ani počet válců nejsou podmínkou). Nechceme, aby byla motorka moc divoká, ale musí to být něco pořádného. Chceme spíš technicky moderní motorku v klasickém kabátu. Nejvíc se nám líbí Kawasaki Z900RS. Na tu jsme se byli dnes podívat a všechno super, ale tchán dosáhnul pouze jednou nohou na zem. Jinak bychom ji hned koupili. Očekávám, že budou konkurenční motorky (např. Honda CB1100RS/EX nebo CB1000R) na tom s výškou cca stejně. Tchánovi, když seděl na té Kawasaki, chybělo na druhé noze od země cca 15cm, možná víc. Druhou nohu měl při tom myslím patou na zemi. Zkusil si i sednout na Kawasaki W800 a ta mu byla výškou akorát.

Mluvili jsme s prodejcem o možnosti snížení motorky a dá se koupit snížené sedlo a upravit podvozek. Sedlo by bylo snížené o 3,5cm a podvozek také o dalších 3,5cm. Podle mě by to pak bylo ok, ale tchán nemá možnost si na takto sníženou motorku ani sednout. Natož se třeba i projet. To je náš největší problém. Nevíme o možnostech, kde se dá na nějakou podobnou sníženou motorku alespoň sednout. A bez toho tu motorku samozřejmě nekoupíme. Prodejci, co jsem se zatím ptal, nemají na vyzkoušení ani samotné snížené sedlo. Sníženou motorku podvozkem už vůbec ne… Budeme ale zkoušet obvolávat další prodejce a uvidíme.

Proto se zde ptám, zda někdo neřešil podobný problém. Ideální by bylo najít tady někoho se sníženou motorkou (nejlépe s tou Kawasaki Z900RS), který by byl tak hodný a dovolil by tchánovi si na ni alespoň posadit. Kdyby se tady někdo takový našel, moc bychom to ocenili.
Případně uvítám i rady typu, na které motorky se máme zajít podívat, které motorky mají nízké sedlo a jsou třeba zajímavé, zda víte o nějakém prodejci se sníženou předváděčkou apod. Rozpočet máme cca 200 – 300 tisíc Kč. Motorka by měla být nová, ale pár let stará by taky nevadila. Nechceme chopper, cruiser (to teď tchán prodal). Motorka může mít řetěz nebo kardan, to je jedno. Ještě mě napadlo něco od Ducati (Monster, Scrambler?), ale tady nás trochu odrazuje desmo servis… Zajedeme se ale na ně podívat.

DíkyPředchozí
1 2
Následující

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 14:48 | Nahoru | #1
Jaky je presne duvod tady toho?

Z motorek vybíráme čtyřválcové naháče s cca litrovým objemem (ale tento objem ani počet válců nejsou podmínkou). Nechceme, aby byla motorka moc divoká, ale musí to být něco pořádného.Ze cruiser byl litr a nahac tak musi byt to same aby to jelo? Vubec to spolu nesouvisi, navic 4 valce budou rozmerove vetsci, casto motorka a sedlo sirsi a o to vetsi problem pro cloveka s kratkyma nohama.

Zrovna ten Monster je nizky, krasny, super to jede a servis je normalka pokud to nemelo cune a neni to za zadnou raketu.

1 reakcí na tento příspěvek Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 16:04 | Nahoru | #2
Tchán si neumí vybrat motorku, protože už padesát let na ničem neseděl? V tom případě je litr do do začátku tak akorát. A funglovka k tomu.
Edit - přehlídl jsem, že prodal cruiser. Ale o deset cenťáku nižší motorku, než je standard, to asi mít nebudou.

Naposledy editováno 20.07.2020 18:11:55

(reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 16:18 | Nahoru | #3
Kohlstein> A zapomels,ze ta motorka musi vypadat
jak poradny hovado pro velkyho chlapaka...

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 17:57 | Nahoru | #4
Proč teda prodával cruisera když potom nedosáhne na zem? Ať neremcá a koupí si jinýho čopra nebo cruisera Věk už má zřejmě dost na to aby překousnul design nad užitnou hodnotou-než se trápit na naháči kterýho budete snižovat atd.

1 reakcí na tento příspěvek Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 19:25 | Nahoru | #5
Zkus kontaktovat kapelu Kiss,třeba mu střelí nějaký svoje boty

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 20:03 | Nahoru | #6
Čus,měl jsem stejný problém, jen jsem se k motorkář vrátil po třiceti letech. Triumph street twin. Mala, rychlá, naprostá spokojenost.

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 21:02 | Nahoru | #7
Napiš na čem jezdil a jak moc narostl,mrňavejch motorkářů je spousta.
Snížit se dá skoro všechno ,dá se pomoct botama Daytona
www.louis.eu/artikel/daytona-m-star-gtx-boots/202423
Snížený továrně dělá některý verze BMW, koukni na Moto Guzi ty nejsou moc vysoký.
Tohle je taky nízký
www.motorkari.cz/motokatalog/triumph/triumph-bonneville-bobber.html
Kawa RS s 82 Kw mě nepřijde jako dobrej nápad, leda že bys chtěl brzo dědit.

Naposledy editováno 21.07.2020 16:08:06

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 22:44 | Nahoru | #8
Tchán doteď jezdil cca 5 let na Suzuki Intruder 800. Předtím měl několik let pauzu, ale taky jezdil. Nevím na čem. Výšku má odhadem 170cm a má k tělu poměrně krátké nohy. Momentálně chce zkusit něco jiného než choppera a padl mu do oka nějaký čtyřválec, který nikdy neměl.

Větší objem vybíráme z důvodu, že se mu líbí čtyřválcové retro naháče, které se prostě dělají okolo litru. Taky uvítáme vyšší krouťák v nižších otáčkách. Vím, že na tom bude jezdit pomalu a že při řízení nedělá žádné kraviny. Navíc dneska už mají ty motorky kontrolu trakce a abs, takže se nebojím, že by ho ta motorka vyškolila při opatrné jízdě. Ale uvědomuju si, že na jakékoliv motorce se může kdykoliv stát průser. Jenom si myslím, že je u něj jedno, jestli má motorka 40Kw, nebo 80Kw, protože na tom pojede stejně… Tchán by klidně proto koupil nějakou šestistovku. Jenom se prostě nedělá žádná, která by se mu líbila (možná o ní jenom nevíme a dělá se). Proto řešíme snížení.

Každopádně děkuju za tipy. Ty Triumphy, Moto Guzzi a třeba i ta Kawasaki W800 jsou dobrý, možná něco takového nakonec vybereme. Ale momentálně chceme spíš něco modernějšího. Tyhle jsou až moc retro, i když by byly jinak super. Koukali jsme ještě na BMW R NineT. Ta vypadá podle fotek, že má nízké sedlo (ale podle údajů má mít taky 820mm vysoké sedlo, což je skoro jako ta Kawasaki Z900RS). Zkusí si na ni někde sednout a uvidí. Uvidíme i co ty Ducati.

Spíš zkouším, zda tady nenarazím na někoho s nějakou sníženou motorkou, která by se nám líbila. Ono sice výrobci nabízejí prodej snížených motorek, ale člověk si v praxi musí takovou motorku první objednat, aby si mohl vůbec zkusit na ni sednout. Ani to blbý snížený sedlo nikde nemají na prodejně, což je škoda… Přijde mi to nedomyšlené. Zatím to vypadá, že se budeme muset podřídit výběru motorky podle výšky sedla a na nějaké snižování zapomenout, protože v praxi se motorky prostě nesnižují.

1 reakcí na tento příspěvek Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 23:07 | Nahoru | #9
Co Triumph Bonneville?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

20.7.2020 v 23:58 | Nahoru | #10
Číkus> Ten vypadá dobře. Určitě se na něj zajedeme podívat. Původně jsme sice chtěli ten čtyřválec, ale asi jsou fakt široký a hůř na nich dosáhne na zem. Škoda, že jsme nikde nenarazili na tu sníženou Kawasaki Z900RS. Furt jsem přesvědčenej, že by mu nakonec byla.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 00:09 | Nahoru | #11

MichalTdm píše: Číkus> Ten vypadá dobře. Určitě se na něj zajedeme podívat. Původně jsme sice chtěli ten čtyřválec, ale asi jsou fakt široký a hůř na nich dosáhne na zem. Škoda, že jsme nikde nenarazili na tu sníženou Kawasaki Z900RS. Furt jsem přesvědčenej, že by mu nakonec byla.O 2cm by se mohla dát v klidu pustit na brýlích?
2 minuty s inbusem a je to zadarmo..
K tomu čalounictví kde udělaj užší sedlo a trochu uberou na výšce...

No nepoměr nohou k tělu má asi fakt brutální, hoď sem fotku ať se zasmějem...

Já mám 168 a jezdím Guzzi Brevu, kamarád podobně a kociruje Stelvio..
Aby nám chybělo 15cm k zemi, to už by bylo pomalu na amputaci nad kotníkem...

1 reakcí na tento příspěvek Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 08:18 | Nahoru | #12
A RE Interceptor 650 by se nelibil?

(reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 08:52 | Nahoru | #13

dva_hrnce píše: Aby nám chybělo 15cm k zemi, to už by bylo pomalu na amputaci nad kotníkem...Píše že měl při tom patu na zemi, podle mě na to sedá jak na toho čopra, přijde k největšímu naháči na krámě, celou nohu na zemi, ideálně pokrčenou, druhou přehodí, ani se na sedle neuvelebí a diví se, že se mu druhá noha kynklá v půlce motorky...

Chápu že má tchán věk, prachy a chce si udělat radost, ale prostě když je malej a hodlá jezdit jak babka s nůši tak opravdu potřebuje tu největší litrovou obludu?

BMW Nine apod. by mohla být cesta, dělají jako originální příslušenství nižší sedla (viz dole "Ergonomie a komfort" - Custom sedlo jezdce s příčným prošíváním... ...Výška sedla R nineT: 795 mm (standard: 805 mm)). Více sedel nabízí u hodně modelů. Jen je otázkou, zda to bude mít nějaký dealer skladem k vyzkoušení. V Německu by mohli být vstřícnější...

Naposledy editováno 21.07.2020 08:52:55

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 09:33 | Nahoru | #14
Kolik je tvému tchánovi let a kolik teda měří ? Když mu nestačí dávat na zem jednu nohu.

Naposledy editováno 21.07.2020 09:34:06

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 09:38 | Nahoru | #15
a co V Max ,je to macek a docela nizky

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 09:56 | Nahoru | #16
A co Indián je hodně. nízkej.
www.motorkari.cz/motokatalog/indian/indian-scout.html

Naposledy editováno 21.07.2020 16:12:49

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 12:58 | Nahoru | #17
zajděte do bavoráka F900RS letošní novinka,dělaj na to asi 5výšek sedla.

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 14:30 | Nahoru | #18
Tchán se může předběžně podívat tady, co mu padne: https://cycle-ergo.com/

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 17:18 | Nahoru | #19
dva_hrnce> Bohužel zatím žádný prodejce nebyl ochotný nijak motorku upravovat (ani snížit v brýlích). Sedlo se dokonce vyrábí originál snížené o 3,5cm a prý je i o něco užší. Ale to sedlo nikdo z prodejců nemá, takže ho taky nezkusíme. Muselo by se objednat. Nepoměr nohou k tělu má fakt brutální Zná všechny švadleny v okolí, protože si musí každé kalhoty nechat zkrátit Fotku dávat nebudu, to ho mám moc rád, abych mu to udělal Jinak je fakt možný, že na tom prostě seděl blbě a měl prdel moc vzadu jako na chopperu. Taky se mi jednou stalo, že jsem seděl moc vzadu, když mi kamarád pujčil motarda.

puffybodie> Není špatný, ale spíš by se mu líbil ten Triumph Bonneville.

panTerek> Možná to tak asi i bylo Litrovou obludu nepotřebuje (podle mě jsou jiné motorky obludy). Navíc ta obluda váží úplně stejně jako to, co měl. Ale chápu, jak to myslíš. Jak píšu výše, litra vybíráme také z důvodu, že se podobné motorky s menším motorem nedělají. To BMW, jak píšeš, vypadá docela slibně. Zajdeme se na něj podívat a zkusí si sednout.

v4o> Měří cca 170cm, jak píšu nahoře. A je mu 60 let, ale je dost aktivní a není to ani fyzicky ani psychicky žádný dědek Na zem by mu asi stačilo dávat jednu nohu, ale není na to zvyklý a chce mít prostě jistotu a stát na obou nohách. Bojí se, že špatně došlápne nebo něco a s motorkou se zbytečně svalí na zem.

PajdaXJR> V-Max je úplně mimo. Je to zajímavá motorka a chtěl bych se na ní někdy svést, ale pro tchána je to blbost. Podle mě by se na tom trápil při jeho klidné jízdě. Navíc už je to asi fakt moc silný a o hubu.

kratkej01> Indian je krásnej, ale už nechce choppera. Takže je mimo výběr.

KALUP> Docela zajímavý tip. Podíváme se na něj Respektive spíš na BMW F900R. Trochu se bojím, že bude chtít krapet klasičtější design, ale třeba se mu zalíbí.

jezev> Stránky znám, ale i tak děkuju. Bohužel je to v praxi hodně orientační a musí si stejně na motorku fyzicky sednout.

Jinak mě už napadlo řešení a tím je Kawasaki Z900RS Cafe, která se mu sice už tolik nelíbí, ale má mít originál nižší sedlo než obyčejná Z900RS. Zajdeme se na ni podívat
Škoda, že tu zatím nikdo se sníženou motorkou nenapsal...

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 17:26 | Nahoru | #20
Resil jsem podobny problem. Mam 168/55, takze jsem chtel neco relativne lehkeho a nizkeho. Nakonec vyhrala BMW F800ST - nechal jsem si ji primo z fabriky snizit. Bez problemu dosahnu na zem obema nohama, navic to ma centralizovanou hmotnost dole, takze se to vodi jako kolo, je to radovy dvouval, takze neni ani moc siroka. Drive jsem mel Suzuki bandit, kde se delalo prepakovani kuli snizeni a natrapil jsem se s tim. Ted uz je v prodeji akorat verze GT (ST s kuframa), ale pohni si, je to vybehovka, nove je F900 a ta uz se nenabizi s remenem, ale retezem. A ten bezudrzbovy remen v kombinaci s letmym zavesenim zadniho kola je pecka.

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 17:27 | Nahoru | #21
Výrobci tlumičů dělají na rozšířenější modely moto různě zkrácené tlumiče,třeba Ohlins.
www.ohlins.com/products/database/

R nineT už moc nesnížíš ale parádní svezení.
R 1200 R se dá občas sehnat továrně snížená ale je to o štěstí.
Jedna náhoda, továrně snížená, akorát si pro ni musíš dojet když se objeví v inzerci.

(reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 17:55 | Nahoru | #22
MichalTdm> Hele, já bych taky radil to BMW, jsem stejně malej a jezdím na tom už roky. To moje má tři polohy sedla. Je to starší R 1100R. Ty nové modely budou lehčí. Pošli SZ s kontaktem, nechám ho to vyzkoušet.

Naposledy editováno 21.07.2020 17:56:35

(reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 19:57 | Nahoru | #23

VlaHa píše: Zkus kontaktovat kapelu Kiss,třeba mu střelí nějaký svoje botyToto sa nečíta ľahko, s polámanými rebrami .
To by potom tchána ale musel aj trocha pomaľovať..

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 20:31 | Nahoru | #24
Triumph street twin. Sic dvouvál, ale má sedlo 765cm.

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 21:38 | Nahoru | #25
Čau, teda tá Kawa sa mi tiež páči, a tiež sa mi páči RS viac ako ten kafáč. Ja by som to kúpil a potom špekuloval. tiež som si kúpil enduro a nevedel som naň vyliezť. Normárne som trénoval vyliezanie a zliezanie , dosiahnem len špičkami nôh. Vyliezam tak, že sa tiež postavím na špičku ľavej nohy , ani neviem ako na to leziem , ale naučil som sa. Za mňa Kawa a potom to riešiť. A tiež mám 60 rokov a posledný pád na cestnej pred dvoma týždňami, na cestnej Inazume 750 nie na endure. Keď ju miluješ, nie je čo riešiť, kúpiť a jazdiť.A tú Kawu mu tíško závidím.

2 reakcí na tento příspěvek Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

21.7.2020 v 22:41 | Nahoru | #26
kratkej01> Myslím si, že nebude potřeba kupovat snížené tlumiče, když to jde snížit bez nich pomocí jiného přepákování vzadu a posunutí vidlic v brýlých vepředu. Jinak to BMW R1200R vypadá super. Našel jsem tady jedno, které je skoro nové a má i snížené sedlo. Sice není úplně za rohem, ale zajeli bychom se na něj podívat. Teď ve čtvtek, jestli to vyjde, objedeme pár prodejen a třeba na něco rovnou narazíme Pokud ne, tak zkusíme to BMW.

suzafon> Moc děkuju Máš tu motorku i nějak sníženou v rámci podvozku? Protože pokud ne, tak nemá moc smysl zkoušet tu tvou, když si ji může zkusit někde v prodejně (koukal jsem, že má tvůj i novější model stejně vysoké sedlo ve všech polohách). Ale ještě jednou díky za nabídku.

vojtechposmourny> Když už Triumpha, tak spíš Bonneville.

krokoš> Tchán není takový střelec Já bych do toho taky na jeho místě šel. Tu Kawasaki bych snížil co to jde, pak bych na tom prostě jezdil a naučil se to. Blbý je, že momentálně vůbec netušíme, jak by dosáhnul na té snížené Kawasaki...

Jak jsi spadnul na té Inazumě? Jinak je škoda, že se už takový motorky, jako je Inazuma, nedělají. Ta by byla pro tchána ideální. Má nižší sedlo než ta Kawasaki, výkon by byl akorát...

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

22.7.2020 v 00:21 | Nahoru | #27
Jen malý postřeh co se týče snížení v brýlích, je to jednoduché, ale je potřeba počítat s tím, že na bočáku se moto celkem narovná. Třeba já jsem koupil monstera takhle upravenýho od fakt malýho kluka a hned jsem ji nechal na brýlích uvést do normálu, protože na klenutější silnici jsem měl strach, že mi přepadne...

(reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

22.7.2020 v 07:56 | Nahoru | #28
[quote=MichalTdm]kratkej01>

suzafon> Moc děkuju Máš tu motorku i nějak sníženou v rámci podvozku? Protože pokud ne, tak nemá moc smysl zkoušet tu tvou, když si ji může zkusit někde v prodejně (koukal jsem, že má tvůj i novější model stejně vysoké sedlo ve všech polohách). Ale ještě jednou díky za nabídku.
/quote]
Motorka snížená není ale to sedlo je možno ladit v třech polohách. Teda jako už z výroby.

Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

22.7.2020 v 09:56 | Nahoru | #29
O ničem nepřemejšlej a vyzkoušejte toho červenýho bavoráka ať máš představu co tchán dá.Další snížená může bejt ještě dál.

Naposledy editováno 22.07.2020 17:57:15

(reakce na) Výběr motorky pro tchána s nízkou postavou

22.7.2020 v 17:00 | Nahoru | #30
MichalTdm> čau, pozdrav tchána, po našom svokra, dnes som naň myslel, bol som s endurom na STK Husqvarna TE 449 výška sedadla 958 mm, myslel som naň, keď som zastavil na križovatke a dosiahol som na zem len špičkami nôh, trošku krivá cesta, nožičky som naťahoval. Tá GSX 750 Inazuma má 785 mm výšku sedla, no zas to sedlo je široké, fakt to treba skúšať, ten posed na tej Kawasaki . Pozor na to znižovanie sedla, ja som znižoval na Yamahe XT 600 Z Ténere, ale som ho nezúžil a nebolo to pravé orechové slušne povedané, inak povedané , normálne to bolo na hovno. K tomu pádu: Na ine som šiel asi 30 km/hod a je tam krivá cesta, vyjazdené koľaje od kamiónov, staré pneu, predo mnou prudko zabrzdil, no hlavný dôvod boli pekné predavačky melónov na ľavej strane cesty, ktoré starý úchyl očumoval ( to ako ja) a nesledoval autá pred sebou.
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Z900RS svody Akrapovic Kawasaki Z900RS exotikus 8 23.11.2021 v 09:02 JARDA-636
Doporučení dovozce ze Švýcarska Kawasaki Z900RS arutha 3 19.10.2021 v 08:56 frcus
Kawasaki Z900 RS - zkušenosti, závady Kawasaki Z900RS Livestyle 18 16.11.2019 v 14:39 manxt6


TOPlist