motozem_rijen

Téma: Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře
5.7.2020 v 09:34
Milý enduráci
Tak jsem se opět nasrala :D a to po včerejší reportáži o tom jak lesníci pláčou nad zničenými lesy. V každém lese v České republice ve kterém jsem kdy byla (s motorkou nebo bez) je les zničený právě nejvíc od ublížených lesníků. Cesty zničené od traktorů a nákladních aut, plechovky a další nádoby od barev proti okusu stromků pohozené tam kde jim to z ruky vypadne, vykácené pláně se zničenými borůvkovými keři, které ochránci přírody tak usilovně chrání........
Nemluvě o těch lesnících, kteří natahují mezi stromy dráty do výšky hlavy. A to i tam kde jezdí cyklisté. Na jednoho špatného enduráka připadají desítky těch slušných, po kterých ani nepoznáte že v lese byli pokud nebudete opravdu pořádně hledat. A házet všechny jezdce do jednoho pytle kvůli jednomu co někoho zmlátil a odjel taky není úplně nejlepší. Agresivita a touha po konfliktu nejsou charakterové rysy jezdců, ale chyba jedince.
Je to stejné jako když někdo natočí motorkáře na silnici jak jede 200km/h. A hned se strhne diskuze o tom že všichni motorkáři jsou hovada...... i když jich ten den potkali po cestě z práce několik a možná si jich ani nevšimli.

Uvítám jakéhokoliv vaše reakce a názory :)

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 17:06 | Nahoru | #241
Metric> Já mám za to, že by taková území vůbec neměla existovat. Je to totiž omezování a buzerace lidí a z omezování a buzerace nikdy nic dobrého nemůže vyjít.

Protože vyhlašování všelijakých CHKO, národních parků a podobně přírodě nemůže vůbec nijak pomoci. Slušní lidé les neničí a neslušným je lhostejno, zda se jedná o obyčejný les nebo o nějaké to chráněné území.

2 reakcí na tento příspěvek Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 17:13 | Nahoru | #242
Ale zase bych řekl i ta tabulka, že jsou v CHKO určitý % těch neslušných aspoň trošku přibrzdí.
Jinak dost času trávím v CHKO Moravský kras ( hlavně v jeho severní části ) a někteří se tam fakt chovají jako dobytek, i když na druhou stranu ten dobytek by se tak nechoval.

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 17:18 | Nahoru | #243
PinkPanther> to je docela vtipná reakce - v podstatě to potvrzuje to co psal Číkus - tj. hovadu je hovadem právě proto, že neřeší co a kde ničí a je mu CHKO u zadele

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 17:20 | Nahoru | #244
PinkPanther, Honza-TA950> Přesně tak. Kvůli těm pár % hovad (kterým je stejně u prdele, zda je to CHKO nebo ne) je většina slušných buzerována. Např. tím, že tam nemůžou opéct buřta na ohni, tábořit, enduřit...

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 17:36 | Nahoru | #245

Číkus píše: PinkPanther, Honza-TA950> Přesně tak. Kvůli těm pár % hovad (kterým je stejně u prdele, zda je to CHKO nebo ne) je většina slušných buzerována. Např. tím, že tam nemůžou opéct buřta na ohni, tábořit, enduřit...opékat chráněné druhy zvířat a bylin, souložit mezirasově i mezidruhově, trousit exkrementy kde je napadne, zvracet litry vypité vodky a láhve potom odhazovat, pneumatikami s drapákama kapitalistovi louku rozorat. Máš pravdu taky si myslím, že lidi by se neměli omezovat. Ať žije anarchie, smrt mocnářům! A od zítřka budeme nosit na hlavě boty, protože nám nebude nikdo nařizovat co máme dělat.

Naposledy editováno 29.09.2020 18:10:22

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 17:45 | Nahoru | #246
vilemx> No, jako teorie dobrý, kdybych na vlastní oči neviděl co někteří lidi dělají. I mě to stálo peníze, nikdo mi je nedává... Nevidím důvod, proč bych měl někomu kurvit jeho práci. Nebo někdo moji. A že jí není málo kolem toho.

Za mě, po cestě ano, jinde ne. Mimo cestu nikdy nemůžu vědět, co tam kdo má, leda že je to moje. Jako endurář bych uvítal kdyby se jasně vytyčilo - označilo na jaké cesty a pěšiny se může a s čím a toto se pak drželo. Teď je to šedá zóna, a to není ani pro majitele dobrý. Proč se sakra Francie, kus Rakouska, nebo Itálie i v horách dá legálně jet po šotolinách a u nás se nikam nedostaneš?? Protože legislativa jakási je ( dost podobná té jejich, skoro stejná), ale nikdo do toho nedá korunu aby se to nějak vyjasnilo.

Zajímavý, že turistické spolky to dokážou vyřešit, označit a dohodnout, že ti lidi tam a tam po červený můžou a kam tu červenou namalovat... Chceš tam ohrady, tak ok, označíme to okolo po hraně... A obce ne?? Navrhnout územní plán a zóny pro nový domky, to by jim šlo... To se vyjme z fondu, a hned se sypou prachy. Takže míč je v rukou místních správ, ne majitelů.

Majitel má dnes jen dvě možnosti- buď tu cestu udělá pro veřejnost, ale pak ji musí za svoje udržovat funkční a ručí za to aby byla bezpečná ... což je ekonomický nesmysl a trochu nefér.
Druhá varianta je, že tam prostě žádná cesta není a nazdar. Bohužel ale i tak ručíš za to, když se tam někdo zabije protože jsi tam nechal třeba stát nějakou mašinu v trávě . Takže budeš radši vyhánět a věšet cedulky že zákaz vstupu, soukr pozemek... Je to jednodušší a bezpečnější, únosnější.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 19:18 | Nahoru | #247
Dle katastru a místní znalosti je u nás 99 procent cest jen obecních, takže všem přístupných a obce na ně léta sraly a serou dál . Dnes jsou to vetšinou jakési neudržované remízky absolutně nesjízdné mimo "páteřních polňaček". Mám to tak na svých pozemcích, je pohodlnější jezdit po louce jak po zdevastované obecní cestě. I ti zasraní nimrodi si jezdí se svými těžkými teréňáky málem až k posedům a ostaním ukázali kudy jezdit. Se zahraničím to neze srovnávat, tam se nedělaly celky jak u nás z drobných políček ke kterým měl dříve každý majitel přístup. Nejsem endurák a je mi jedno jestli mi jednou, dvakrát někdo přeletí přes pozemek . Když už vzpomínáš územní plánování tak v okolí proběhly pozemkové úpravy, které obsahují i veřejné cesty, jak je obce budou udržovat netuším, ale znám i kilometry asfaltek díky účelovým dotacím z podělané EU vedoucí do kdesi do prdele .
Takže to nehažte jen na majitele pozemků jakožto viníka všeho .

Naposledy editováno 29.09.2020 19:20:02

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 20:01 | Nahoru | #248
cmiral> Jak můžeš tak škaredě mluvit o naší matičce EU, nejdynamičtější ekonomice světa, nejdemokratičtějšímu spolku nejchytřejších hlav, o tom zeleném světovém vzoru, myšlenkovém trustu a spolku vzájemně se nadevše milujících států, schopných obětovat jeden pro druhého cokoliv, spolku, kde není soudruh soudruhu vlkem, ale právě naopak...?! To, cos viděl, nejsou dotované cesty odnikud nikam, ale cesty k zářné budoucnosti a štěstí nás všech!! Ale pouhý mravenec nemůže dohlédnout nadčasovost geniálních vizí, to chápu. Musíš víc věřit a vložit svůj osud důvěrou do budoucího štěstí všech...zastyď se a uvěř, uvěř!! Won-der Lejno budiž tvým majákem...

Naposledy editováno 29.09.2020 20:02:25

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 20:13 | Nahoru | #249
Kafoholik> Ale já nepopírám, že určité procento lidí jsou prostě debilové, které baví hrabat a jezdit driftem klidně po zasetém nebo nějaké pastvině. Záměrně si montují otevřené laufy, aby si užili akceleraci i pomocí sluchového vjemu. Také tohle chování odsuzuji. I proto, že jsou tím argumentem, proč se trochu nepovolí šrouby ohledně jízdy v terénu a veřejnost pak vnímá motorku mimo asfalt jako automatickou zkázu všeho živého.

Když jsme u té ochrany přírody, tak schválně - jak dopadne ta současná otrava 40 tun ryb?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 20:21 | Nahoru | #250
Codo> ANO Lejno s Jourem

Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 20:35 | Nahoru | #251
Vilem: Když jsme u té ochrany přírody, tak schválně - jak dopadne ta současná otrava 40 tun ryb?
To je jednoduchý. Bude záležet na tom odkud to vyteklo. A hlavně koho ta fabrika je.

Naposledy editováno 29.09.2020 20:35:54

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

29.9.2020 v 21:21 | Nahoru | #252

cmiral píše: Codo> ANO Lejno s JouremAch ano......ta naše Naděžda Eurokomsomoloděmjanskaja... už jen čekám na fotku hbitého mainstreamového fotografa, zachycující, kterak Věrka s Uršulou... jako Honecker s Brežněvem... mlask...

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 10:22 | Nahoru | #253

Codo píše: Ach ano......ta naše Naděžda Eurokomsomoloděmjanskaja... už jen čekám na fotku hbitého mainstreamového fotografa, zachycující, kterak Věrka s Uršulou... jako Honecker s Brežněvem... mlask...


Mno, Brežněv s Honneckerem, to byl o pár tříd šerednější zážitek pořád lepší když se oblizujou dvě ženský než dva plesniví dědouši.....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 10:32 | Nahoru | #254

Číkus píše: V čem je CHKO jasné?Aha......,
beru to tak, ze rozumnej bahnak, orat CHKO nebude.
Do diskuze o tom, kdo urcite co je, co neni a co bude CHKO se tu poustet nebudu.

Jak jsme tu psal, tema me zajima, pze sam pokoukavam po enduru, ale evidetne je to dneska tenkej led.
Zelenej blbecek te napadne s pokusem o ublizeni na zdravi, ty si to samoze nenechas libit a v afektu mu rozbijes hlavu.........
Jsou to veci, ktere ke sportu uplne nepotrebuju. Na hovno, ze jsou lidi idioti....

Naposledy editováno 30.09.2020 10:33:12

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 10:41 | Nahoru | #255
SLEEPER> Rozumnej bahňák nebude orat něco, co není k orání vhodné. A je úplně jedno, zda se nachází v CHKO nebo v obyčejném lese.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 11:08 | Nahoru | #256

Číkus píše: Hele a jaký je rozdíl mezi normálním lesem a CHKO? Jen to, že nějaký úřední parazit od stolu rozhodl, že právě tady bude CHKO.


Zásadní rozdíl je v tom, že klasický les je vlastně plantáž primárně určená k produkci dřeva.
Což CHKO a NP nejsou, ty jsou primárně určeny k ochraně něčeho, co chceme chránit a případné zásahy a hospodaření v těchto prostorech je schvalováno zvláštním plánem péče a je podružnou záležitostí.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 11:22 | Nahoru | #257
Danny350> Chceme chránit? My, strana?

Je to naprostá kravina, stejně jako že metr před značkou obec je jízda devadesátkou naprosto ok a o metr dál už je to za zákaz řízení.

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 11:28 | Nahoru | #258

Danny350 píše: Zásadní rozdíl je v tom, že klasický les je vlastně plantáž primárně určená k produkci dřeva.
Což CHKO a NP nejsou, ty jsou primárně určeny k ochraně něčeho, co chceme chránit a případné zásahy a hospodaření v těchto prostorech je schvalováno zvláštním plánem péče a je podružnou záležitostí.


A ty těm definicím fakt věříš? Jestli ono to vyhlašování chráněnek nebude mít i tak trochu politický a ekonomický podtext....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 11:39 | Nahoru | #259
Číkus> my lidstvo. Pokud budeš chtít nějakej prostor před něčím, někým chránit, jak to uděláš, aniž by ten prostor měl nějaké hranice?
vilemx> čoveče ještě jsem neviděl, že by vyhlášením ochrany území (tedy zpřísněním pravidel pro činnosti v tomto území) byl sledován ekonomický podtext (o politice se bavit nebudu). Není to spíš naopak, že ekonomickými důvody se tato ochrana porušuje?

Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 11:39 | Nahoru | #260
A co na to říká KTM? Vem 350 a vlítni na to! Pole, louky, les, žádné sraní se zvířátky!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 11:45 | Nahoru | #261
Danny350> Možná Ty lidstvo, já lidstvo teda ne. Máme tady např lesní zákon, zákon o ochraně přírody a podobně - vyhlašovat nějaké speciální lokality je zcela zbytečné, neefektivní a jedná se jen a pouze o buzeraci.

Vybírání pokut za porušování nesmyslných nařízení je málo ekonomický podtext? Vždyť je to úplně stejné jako buzerbudky v Židlochovicích nebo na tom slavném mostě v Pohořelicích (resp. Pasohlávkách).

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 13:47 | Nahoru | #262
Číkus> Nemudruj na fóru a radši mi prozraď kdy budeš mít vyčištěné karbece, ať přijedeš dát dohromady enduro a můžeme jít rozjezdit všechny čerstvě zasazené stromky v oblasti, způsobit srnám neplodnost a pár dalším traumat přírodě

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 13:54 | Nahoru | #263

Číkus píše: SLEEPER> Rozumnej bahňák nebude orat něco, co není k orání vhodné. A je úplně jedno, zda se nachází v CHKO nebo v obyčejném lese.ok, ja bych to mel trebas na polni/lesni cesty, kde sem tam traktor nebo tezke technika, projede.
Rozhodne bych nejezdi "vorat" mech v Boubine.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 14:54 | Nahoru | #264
Bludevil> No já doufám, že se mi tenhle týden ozvou.

SLEEPER> No však, polním/lesním cestám endura ani čtyřkolky neublíží a je úplně jedno, zda to je v CHKO nebo ne. A naopak mechu poorání úplně dobře neudělá jako v obyčejném lese, tak v CHKO (národním parku, etc).

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 15:16 | Nahoru | #265

Číkus píše:
SLEEPER> No však, polním/lesním cestám endura ani čtyřkolky neublíží a je úplně jedno, zda to je v CHKO nebo ne. A naopak mechu poorání úplně dobře neudělá jako v obyčejném lese, tak v CHKO (národním parku, etc).


Tak nás při studiu na zkoušky pro První lovecký lístek učili, že černá zvěř v lese prakticky nepáchá kalkulovatelné škody, protože při hledání potravy jen reje v půdě mezi stromy. Jestli jsi to někdy viděl na vlastní oči, dáš mi zapravdu, že pár enduristů je proti rozrytýmu lesu od prasat úplný prd. A přesto to nevadí Hlavní škody v lese páchá spárkatá zvěř - okusem, nebo odřením kůry při vytloukání paroží... Na zemědělský půdě to je jiná pohádka.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 15:39 | Nahoru | #266

SLEEPER píše: Rozhodne bych nejezdi "vorat" mech v Boubine.


Obávám se, že na Boubíně teď řádí technika a těží se tam kvůli kůrovci. Takže ačkoliv to je asi nejpřísnější bezzásahová zóna s milionem razítek a posudků, tak mech tam touhle dobou asi nebude

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 16:54 | Nahoru | #267
vilemx> Což se zpět dostáváme k tomu, že jediným výsledkem (a IMHO i účelem) CHKO, národních parků a podobně, je možnost pokutovat lidi za činnosti, které nejsou nikterak škodlivé.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 17:06 | Nahoru | #268

Číkus píše: vilemx> Což se zpět dostáváme k tomu, že jediným výsledkem (a IMHO i účelem) CHKO, národních parků a podobně, je možnost pokutovat lidi za činnosti, které nejsou nikterak škodlivé.


Jako jeden z účelů asi kapku podceňuješ hromadu teplejch místeček pro lidi který by se často v soukromým neuživili, spousta parádních dotací a jinejch peněz ukradenejch daňovejm poplatníkům a v neposlední řadě i pocit moci a takový "malý vlastní království"
Čau, Tom

(reakce na) Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 17:19 | Nahoru | #269
TomElefant750> Vždyť jsem psal, že se CHKO vyhlašuje i pro ekonomický prospěch. Ale někdo tvrdil, že to je prý nesmysl

Lesníci si opět stěžují na enduro motorkáře

30.9.2020 v 17:20 | Nahoru | #270
Číkus, Tom >
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist