motozem_cervenec

Téma: Špatná koupě motorky, co teď
Ahoj.
V sobotu jsem si koupila svoji první motorku - Aprilii RS 125...R.V.2005. Přivezli jsme ji na vozíku a od té doby jsem na ní najela asi 15-20 km, protože je pořád něco špatně.
První jízdu mě nechala uprostřed silnice, protože prostě z ničeho nic klesly otáčky až zdechla úplně - zřejmě nesvítí rezerva, po doplnění benzínu jakž takž ok.
Neukazuje neutrál, resp. rozsvítí se jen když se mu chce, což je pro mě, jako pro začátečníka, naprosto na prd, abych na křižovatce zkoušela co a jestli mám zařazeno. Řazení taktéž blbne, občas tam rychlost skočí a občas ne.
Včera jsem na ni jela asi 2 km a už jsem nenastartovala, při startování se už od začátku ozývá takový kovový zvuk. Původní majitel říkal, že je to ok, já tomu nerozumím, důvěřuju, nicméně teď už nechytne, nebo na x tý pokus, zní to jak kdyby tam někde něco nezapadalo do sebe.
Problém je, že jsem sama ženská (a ještě s dítětem) a vůbec tomu nerozumím, obvolala jsem pár servisů v okolí a všichni mi řekli, že tohle dělat nebudou. Jediné, kde by mě s tím vzali je origo servis Aprilia, kde se ovšem nedoplatím.
V kupní smlouvě, kterou jsme podepsali, napsal prodávající závady žádné.
Nejraději bych to vrátila, ale původní majitel se k tomu moc nemá.
Už se na tom i bojím, protože čekám, že mě to zase někde nechá...
A teď tedy - prosím o radu, jak byste se zachovali - snažit se vrátit původnímu majiteli? Nebo hledat servis? Případně prosím o tip na servis na Rakovnicku, nebo někoho šikovného, kdo by řekl co a jak...?
Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Předchozí
1 2 3 4 5 6 7... 22
Následující

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

Skvělá odpověď, děkuji! 9.6.2020 v 16:11 | Nahoru | #1
Vrátit a vzít sebou někoho ochotnýho kdo se vyzná a na příští nákup taktéž. Že jsi sama nějak nevěřím - žádná rodina, žádný kamarádi.. nebo jste jeli s děckem vlakem tam a na motorce zpět?

E: jasně, na vozíku, už mi to začíná docházet... nicméně, u nákupu jsi byla ty a tvé dítě? nebo ještě někdo jako svědek/rádce?

Naposledy editováno 09.06.2020 16:24:26

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

Skvělá odpověď, děkuji! 9.6.2020 v 16:14 | Nahoru | #2
No Kačenko! Když motorkám nerozumíš a koupíš moto podle vzhledu a nevezmeš si sebou někoho, kdo tomu rozumí, takhle to dopadá! Vím že tyhle slova jsou ti k prdu, ale musel jsem, sorry! Především zkus předchozímu majiteli napsat, že máš dle občaského zákoníku nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, v případě skryté vady. Pokud ovšem bude prodejce protřelý kšeftař, tak tě pošle do háje a ty pokud to budeš chtít dokončit, se budeš muset obrátit na soud a to znamená vzít si právníka a další sračky s tím, že nemáš zaručen kladný výsledek a co je hlavní, že máš po sezóně, protože pak na motorku nebudeš moct sahat. Takže ti nezbude, než najít někoho ochotného z tvého okolí, co by se na to kouknul a hlavně tomu rozuměl, aby ti řekl verdikt. Takhle od klávesnice to vypadá, že to jede bez oleje (řazení a kovové zvuky) a motorka asi dlouho stála, takže vše zoxidované. Snad se tu najde nějaký gentleman z Rakovnicka, který by se ti na to (myslím motorku vy prasata ) podíval. Já jsem bohužel z druhého konce republiky

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

Skvělá odpověď, děkuji! 9.6.2020 v 16:20 | Nahoru | #3
Vrátiť, majiteľ si dosť nabehol tým, že podpísal "závady žádné". Keď predávam staršiu motku (auto), píšem do zmluvy "stav zodpovedá rokom a stavu km". A bez problémov to podpíšem, aj keď kupujem, po obhliadke, samozrejme. A ako píše grooll, niekoho so sebou. Motorky sa nekupujú, ako kabelky, nič v zlom.

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

Skvělá odpověď, děkuji! 9.6.2020 v 16:23 | Nahoru | #4
Bude to mít trochu větší spotřebu, 5-7 l/100km, tak počítej radši 100km mezi tankováním do plna. Doufám, že ti řekli, jaký olej si musíš doplňovat do nádržky pro mazání motoru.
Řazení ti prostě ještě nejde. Trefit neutrál dělá problém spoustě lidí na spoustě motorek, to není nic vyjímečného, bojuj, stejně jako my ostatní.
Kovové zvuky bude dělat nejspíš volnoběžka, i s tím se dá žít, pokud funguje a baterka má dost síly pro nastartování. Dá se to i roztlačit, když je baterka slabá.
Takže suma sumárum, motorka ti nesedla, přestože má spoustu kladů, jako je výkon a obratnost, jenže ty jsi to zatím ještě neobjevila. Tak to prodej někomu, kdo ji opravdu chce, a kup si novou čtyřtaktní Hondu CB125F. Tam se až tak moc řadit nemusí a bude fungovat podle tvých představ se spotřebou 2,5 l/100km.

Naposledy editováno 09.06.2020 16:24:37

Špatná koupě motorky, co teď

Skvělá odpověď, děkuji! 9.6.2020 v 16:24 | Nahoru | #5
"závady žádné", ale určitě tam bylo taky že se kupující řádně seznámil se stavem motorky a bere ho na vědomí A celkem bych si tipl, že tyhle závady se daly odhalit už při obhlídce.

Po bitvě každej generálem, těžko radit. Asi bych se zkusil dohodnout s prodávajícím, no a když to neklapne, tak holt začít hledat ochotnějšího servisáka.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:26 | Nahoru | #6
grooll> To děcko jsem zmiňovala s ohledem na to, že opravdu potřebuju něco spolehlivého, abych se k tomu dítěti vrátila včas a vcelku. Nemůžu mít motorku, která mě nechá uprostřed cesty, když budu potřebovat domů.
Pro motorku jsem jela s kamarádem, který tomu ale také moc nerozumí. Nikoho jiného po ruce nemám.
Snažím se s původním majitelem domluvit na vrácení, ale trvá si na svém, že to jsou nepodstatné věci a že motorka byla v pořádku, když jsme s ní odjížděli.

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:28 | Nahoru | #7
udinar>
Jo to už teď vím taky, že na vzhled to nejezdí, já byla tak nadšená, že mám konečně řidičák, že jsem honem honem vybírala, moje hloupost, samozřejmě.
Tak nějak věřím tomu, že co mi dotyčný říká, je pravda.
Olej tam ale je (na to jsem zvládla mrknout), původní majitel tvrdil, že je motorka po zimě plně připravena na sezónu - vyměněný olej, brzdovka atd... Ale těžko říct.

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

Skvělá odpověď, děkuji! 9.6.2020 v 16:29 | Nahoru | #8
Jestli vrátit nebo nevrátit a jak, na to už tu bylo spoustu témat a některé příběhy končily u soudu. Toto je spíše věc právnická a jao neprávník se k tomu nevyjádřím .

Každopádně z hlediska technického sis pořídila docela starou vránu a navíc sporťáka, kterého skoro každý náctiletý huntuje ať tím, že zkouší co to dá nebo tím, že zanedbává údržbu různými způsoby (takových už jsem viděl). Z hlediska technického je u takových motorek dobré zhodnotit celkový stav prakticky každého dílu a podle toho se k tomu postavit (prvně koupit či nekoupit, tady ta otázka ale stojí trochu jinak). Jde o to, že když například opravíš kontrolku neutrálu atd., tak to sice bude jezdit, ale pak zjistíš, že aby to bezpečně jezdilo, tak je potřeba udělat kotouče, pak řetězovku, ložiska v krku... atd. a najednou je z toho nekonečná kasička.

V tomto případě je pak velkou otázkou, zda se takového nadělení nějak zbavit (třeba i prodejem za mrzský peníz někomu, kdo si s tím pohraje), nebo zda si tu motorku vymazilt pro sebe i za cenu velkých investic. Toto je rozhodnutí čistě manažerské a u některých i emocionální ... každopádně z technického hlediska pokud se na té motorce udělá pořádná a podstivě udělaná GO, pak to bude super motorka a vydrží ti... ale bude to spíše o tom, že si jí necháš, protože při prodeji se ty investice nevrátí.

Nejlepší (z technického hlediska) by proto bylo, aby jí někdo nezávisle prohlédl, odhadl stav a z toho vycházející investice a to nechť ti poslouží jako podklad, kudy dále (pokud tedy nechceš bojovat přímo o vrácení prodejci). Možná, až se zase pojedu podívat na Rakovnicko, na hrad Krakovec, podívat se na černou budovu bývalé Městské spořitelny od architekta L. A. Libra na Husově náměstí, na bílou Sokolovnu nebo jen tak pojezdit Křivoklátskými hvozdy, tak bych se mohl zastavit, ale zatím netuším, kdy to bude .

Howgh!

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:33 | Nahoru | #9
hycomat> O vrácení moc slyšet nechce, přitom mi ale sám řekl, když jsem mu volala s prvními objevenými závadami, že ať zkusím týden a případně mi vrátí peníze...
No jo, chyba začátečníka no... Příště si dám větší pozor...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:36 | Nahoru | #10
Kohlstein>
Spotřeba mi nevadí, motorka mi pocitově sedí, jen bych potřebovala se na ní spolehnout. Olej mi řekl a říkal i jak často cca doplnit.
Spíš jde o to, že jak tomu nerozumím, tak je pro mě vše problém, nejhorší je, že nemůžu za Boha sehnat nikoho kdo by se na to podíval...
Edit.: Ten neutrál tam nehledám jen já, on tam prostě je ale nerožne se, což ale zjistím až když pouštím spojku, abych zjistila zda mám/nemám zařazeno.

Naposledy editováno 09.06.2020 16:48:07

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:39 | Nahoru | #11
Sofía> moc děkuji.
Že je to stará vrána a bude mít nějaké kosmetické vady, blbiny, s tím člověk počítá, ale když mi někdo řekne sednout a jezdit tak tohle zkrátka nečekám...
Na jednu stranu, pocitově mi i po těch málo km vyhovuje, když jede tak je to příjemná jízda, nicméně ty vady no...
Je to moje blbost, chybama se člověk učí že...
Tak snad ty investice nebudou tak závratné.
Edit.: Původní majitel tvrdí, že GO byla dělaná před 5 tis.km...

Naposledy editováno 09.06.2020 16:52:42

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:47 | Nahoru | #12
Asi jsem na některý témata už moc starej

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:49 | Nahoru | #13
Gahan37>
Omlouvám se pokud jsem tě/vás nějak tématem pohoršila. Jsem jenom hloupá ženská, co tomu nerozumí, jen zkrátka nechtěla už být batoh a musela mít všechno hned no...

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:53 | Nahoru | #14
Nové info - motorku vezeme do Kladna, aby se na ni někdo mrknul.

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 16:54 | Nahoru | #15
Kaczenka30> Koupila sis závodní motorku se světlem. A na závodní motorce, navíc na ne úplně nové, se chvilku jezdí, chvilku ladí a opravuje, a pokud tohle jezdce nebaví, musí mít šikovného mechanika. Klukům to na takových RS 125 většinou dělá fotr, když vidí, jak to synek mastí, protože fotr měl kdysi první motorku Pionýra, kdežto synek jezdil akorát motoGP na počítači. Tak to prostě je.

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 17:11 | Nahoru | #16

Kaczenka30 píše: Nové info - motorku vezeme do Kladna, aby se na ni někdo mrknul.Dobrá zpráva ... nicméně než jí svěříš nějakému servisu, tak tady pohledej ještě nějaké recenze... protože do motorek dneska hrabe každej nýmand a podle toho to pak vypadá... však se tu o tom píše skoro den co den. Jedni nic neumí, jiným to trvá sto let a jednu zimu, další jsou pekelně drazí... nebo přestanou brát telefon a máš problém to z nich nakonec vytlouct...

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 17:25 | Nahoru | #17
U RSka si vylámalo zuby i mnoho technicky zručných majitelů. Být tebou, bych toto bral jako velké štěstí, protože jsi narazila hned na začátku a ne po investování 30 000 na opravu stále nefunkční motorky.

Na odstoupení od smlouvy rozhodně máš právo, pokud ji někam vezeš, tak rozhodně jen na posouzení stavu, mechanik ti může napsat odborné vyjádření, je ale potřeba mít na paměti, že v případě soudního sporu nemá velký význam a je potřeba vypracovat znalecký posudek.

Rozhodně nedoporučuji investovat peníze do opravy, lepší investice bude do právního zastoupení v případě, že prodejce odmítne tvé odstoupení od smlouvy. V takovém případě bych nechal vypracovat předžalobní výzvu, tu by ti schopný právník měl napsat za cca. 2000Kč, možná méně.

V případě soudního sporu můžeš následně uplatnit nároky na náhradu nákladů soudního řízení.

Jako další stroj bych doporučil japonský čtyřtakt, čím méně atraktivní vzhled, tím vyšší šance, že ho nějaký mlaďoch nemordoval, asi ideální podle tvého rozpočtu bydou Yamaha YBR 125 a Honda CBF 125.

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 17:45 | Nahoru | #18

Kaczenka30 píše: Gahan37>
Omlouvám se pokud jsem tě/vás nějak tématem pohoršila. Jsem jenom hloupá ženská, co tomu nerozumí, jen zkrátka nechtěla už být batoh a musela mít všechno hned no...


Tak já to chápu, ale jestli jezdíš jako batoh tak se snad s klukama o motorkách i bavíš, nebo si přečteš diskuze k motorkam co Tě zajímají....takovou chybu bych čekal od holky 15 let ale ne 30
I když v panském provedení jsou tady taky perly

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 17:47 | Nahoru | #19
Komunikuj s prodejcem pouze přes mail a maily schovávej pro případnou potřebu. Nicméně bych za ním došel s někým kdo tomu rozumí a s druhým co je o hlavu vyšší než prodejce. Oba trochu otrlejší týpci co se nenechaj odbít hovnama. Zkrátka jeden v kravatě a druhý v boxerkách

edit: v boxerkách na rukách
edit č.2 : boxerky na boxování

Naposledy editováno 09.06.2020 17:48:32

1 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 17:57 | Nahoru | #20
Ale mám i jednu moralistickou radu. Jsi mladá máma co si koupí motorku??? Auto máš? Jestli ne tak sis raději měla pořídit auto ať můžeš vozit i prcka. Nějak mi to nejde k sobě ... mladá holka s dítětem a motorka ... prostě mi to k sobě neštimuje, sorry.

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 18:37 | Nahoru | #21

MartasUS píše: Komunikuj s prodejcem pouze přes mail a maily schovávej pro případnou potřebu. Nicméně bych za ním došel s někým kdo tomu rozumí a s druhým co je o hlavu vyšší než prodejce. Oba trochu otrlejší týpci co se nenechaj odbít hovnama. Zkrátka jeden v kravatě a druhý v boxerkách

edit: v boxerkách na rukách
edit č.2 : boxerky na boxováníBoxerky na boxováni slúžia k ochrane dávajúceho rany , ale aj prijímajúceho rany, to boxer , alebo to koliesko z ventilu, prípadne visiaci zámok správnej veľkosti, tým som dostal do hlavy a potom skoro Sabinov. (Sabinov je vojenská basa)

No, chudák predajca, o tom predajcovi, ale nepísala pani nič, či to je priekupník, alebo chalanisko, majiteľ, čo si kupuje väčšiu motorku, nevieme vôbec nič, ani cenu ani stav ani hovno. Tiež sa mu čudujem, že to predá a vôbec nerieši čo ho potom čaká. Taká motorka aj v celkom dobrom stave v rukách neznalého skončí zle. Celé zle od začiatku, veľa žien tu píše a sa radí čo majú kúpiť a takú debilinu by ti teda nikto neporadil. Také motorky kupujú otcovia znalý veci ako tu napríklad člen fóra mito , ten je odborník na také srandy a dcéra mu na takom voľačom jazdí , ale foter sa o to stará. Pozor na ten servis, ako tu už písali, aby to neskončilo ešte horšie ako to je, možno tomu nič nie je, nevieš ani kde sa leje olej ani aký ani ako sa na tom jazdí, nesmieš brzdiť motorm napríklad lebo ho hneď zničíš . Ináč čo sa týka dvojtaktov ja som synovi skladal Yamahu RD 350 YPWS dva roky a syn ju za dva týždne rozbil, ale prežil bez úhony. Tebe aj predajcovi, ale držím palce, nech sa to dobre skončí.
Možno, keby si mu ponúkla, že niečo z tej sumy mu necháš, teda, keď ešte vôbec má nejaké prachy Koľko si za to vôbec vysolila?

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 18:46 | Nahoru | #22

MartasUS píše: Ale mám i jednu moralistickou radu. Jsi mladá máma co si koupí motorku??? Auto máš? Jestli ne tak sis raději měla pořídit auto ať můžeš vozit i prcka. Nějak mi to nejde k sobě ... mladá holka s dítětem a motorka ... prostě mi to k sobě neštimuje, sorry.


Ty musíš mít dobře vypatláno.. Hovno je ti po tom, co koho vede ke koupi motorky..

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 18:52 | Nahoru | #23
Mr.Dreamer> Co tady furt vyhrožujete právníkama a žalobama? Koupila co chtěla a teď si to rozmyslela? Neměla kupovat nebo musí prodat dál. Kdyby se tu jako první ozval ten borec co jí to prodal, tak zas budeš radit aby komunikoval ve stylu "já vám to prodal v dobrém stavu, vy jste to vzal do ruky a možná i pokazil"? Nebo "potahat ji po soudech, sedřít z ní kůži "?

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 19:12 | Nahoru | #24

Kaczenka30 píše: grooll> To děcko jsem zmiňovala s ohledem na to, že opravdu potřebuju něco spolehlivého, abych se k tomu dítěti vrátila včas a vcelku. Nemůžu mít motorku, která mě nechá uprostřed cesty, když budu potřebovat domů.a vybrala sis italskej cvajtakt , a vis proc ti to nechce nikdo vzit na servis ? protoze na tom neco udelas a vono se to vysere nekde jinde, tahle motorka je proste na servis velmi nakladna a zanedbanej servis se silene vymsti. Jestli chces radu, pouc se ze svych chyb, aprilku prodej a pokud chces dvacu tak si porid nejakej japonskej 4 takt ybr125,cbr125,varadero125 podle velky kosti. Do toho se leje jen olej a benzin. A az to pujdes kupovat tak si s sebou nekoho vem, zaplatis treba 500-1000 navic za zhlidnuto moto, ale nekoupis vylozene past.

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 19:20 | Nahoru | #25

ynzha píše: Ty musíš mít dobře vypatláno.. Hovno je ti po tom, co koho vede ke koupi motorky..

(reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 19:42 | Nahoru | #26

ynzha píše: Ty musíš mít dobře vypatláno.. Hovno je ti po tom, co koho vede ke koupi motorky..


1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 20:27 | Nahoru | #27

ynzha píše: Ty musíš mít dobře vypatláno.. Hovno je ti po tom, co koho vede ke koupi motorky..

ano je mi do toho hovno úplně stejně jako tobě do mého názoru Ale možná kdyby ta holčina tady nebrečela že je sama s dítětem a prachy nemá a že je bezradná a podobné blbosti tak bych to asi nenapsal. Dost věcí mohla ve své otázce vynechat.

Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 20:30 | Nahoru | #28
vzhledem k tomu, že je 50 % pravděpodobnost, že to je fejkový profil i dotaz, tak se to tady slušně rozjelo Přesto napíšu moudro i pro případných zbývajících 50 %.

Za blbost se platí.

Naposledy editováno 09.06.2020 20:31:10

3 reakcí na tento příspěvek Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 21:10 | Nahoru | #29
Zkrátka jsem Aprilii chtěla, že to potřebuje nějakou údržbu, s tím člověk tak nějak počítá, ale když mi někdo napíše sednout a jezdit, tak očekávám, že sednu a jezdím... Aspoň nějakej pátek a ne, že ujedu 15 km a budu do toho akorát zase rvát peníze.
To, že mám dítě jsem zmínila proto, aby bylo jasné, že opravdu potřebuju spolehlivý stroj na kterém dojedu včas domů. To je celé.
Určitě tu nepláču, že nemám peníze a já chudák ženská s děckem a někdo mě okradl... To jsem tím rozhodně říct nechtěla... Spíš jsem čekala, že mi poradíte, jestli trvat na vrácení, nebo jestli jsem prostě jenom střevo a mám to vzít na servis a případně kam...
Samozřejmě uznávám svoji chybu, že jsem si s sebou nevzala nějakého zkušeného mechanika, nebo motorkáře, ale žádného v okolí nemám a zkrátka když mi někdo něco říká, tak mu věřím, tj ale moje naivita...
Motorka stala 25 tis.a prodával ji mladej 25 letej kluk, vypadal slušně a že tomu rozumí, nechci ho rozhodně hanit, pro něj to možná byla motorka v dobrém stavu, pro mě jako pro začátečníka není.
Je rozebraná, prozatímní seznam věcí, které je potřeba vyměnit, udělat:
- volnoběžka
- startér
- rotor
- řadící páčka
- spojka
- zadní brzda

A nemyslím si, že bych tolik věcí dokázala zničit špatným zacházením za 15 km...

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Špatná koupě motorky, co teď

9.6.2020 v 21:13 | Nahoru | #30
MartasUS> jo bezradná jsem, páč tomu nerozumím, takže jsem nevěděla, jestli ty věci jsou jen blbosti za pár korun, nebo jestli mě to bude stát dalších 20 k.
Fakt nebrecim, vím, že je to částečně i moje chyba, ale doprčic... Když někomu něco prodávám, tak mu řeknu jak to je, jaké to má vady atd... Ale holt ne asi každý to tak evidentně má...
Předchozí
1 2 3 4 5 6 7... 22
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Sláva dvoutaktům [1 ... 22, 23] Cagiva Mito 125, Aprilia RS 125, Yamaha TDR 125, Gil... Beranidlo 667 Včera v 23:46 tomasNJ
jízda před přepisem Aprilia RS 125 Honzíínek 27 9.7.2020 v 08:44 Quad
Aprilia rs 125 olej Aprilia RS 125 Fričos1 2 14.6.2020 v 10:20 Kohlstein
Porucha - Pomoc Aprilia RS 125 Fričos1 4 10.6.2020 v 12:58 zdenysrx6
Aprilia rs 125 Aprilia RS 125 Domhep 3 10.6.2020 v 11:40 dp26


TOPlist