Originální díly PARTSDEPOT

Téma: Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000
7.4.2020 v 07:54
Zdravím.

K milionu témat "jakou?" a "tu nebo tu?" přidávám milionté první.

Vždy jsem toužil (a furt to platí) po Honda Africa Twin CRF 1000, eventuálně i připravovaná verze 800 ccm. Krásná, ušlechtilá a přitažlivá dáma ...... Ale teď přišlo Moto Guzzi s jejím V85 TT. Tenhle stroj mi zvedá tep, to je prostě modelka, takovej ten hajzlik, co pro jeden pich klidně rozbije manželství, ale šimrání v tříslech cítíš léta .....

Nyní mi svítá naděje, že by se to dalo v dohledné budoucnosti snad i zrealizovat. A tak pomalu lovím názory a postřehy, na nichž budu své rozhodování stavět. Jaký by byl hlas motorkářů? Srdce nebo rozum? Pište prosím, jak by jste volili vy. Proto to nechávám na smetišti.
Samozřejmě je řeč o nových motorkách.

Ps. Recenze a videa zhlédnuty, technická data přečtena (stejně to v životě nevyužiju - ty stroje mě svými schopnostmi dalece a dalece převyšují).
A ještě prosím - mluvme pouze o těchto dvou. Nová Afrika 1100, Triumph, BMW, KTM - finančně nedostupné. Versyse, Tenerku a Stroma zatím ne, i když to jsou skvělé motorky.
Díky.
Anketa: Hondu nebo Guzzi?
Honda Africa Twin CRF 1000
26%
10
Moto Guzzi V85 TT
74%
29

Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 13:54 | Nahoru | #31
Chce si na to sednout, guzzina mi přišla malá (182cm, dost přes metrák..)
Byl jsem rozhodnutej pro Afriku, ale stará už kromě šedejch dovozců nebyla a nová mě nenadchla, normální nedávala bez nutnosti spousty doplňků smysl a Adventure za čtyři kila už byla moc.. Nakonec jsem cestou z práce vlezl na báwo F850GSA a když mě na to dali slušnou cenu na showroomovej kousek a plus boční hliníkáče zadarmo, bylo rozhodnuto a nelitoval jsem toho zatím ani vteřinu. Ale tos nechtěl slyšet

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 14:49 | Nahoru | #32
Muj nazor neber vazne, protoze jsem psonek a navic houby tomu rozumim.
Ja jsem jezdil 12 let na xt600, pak dva roky zpatky jsem koupil novou afriku a jsem nadsenej. V tuto chvili ma najeto cca 30k km, nebyl s ni zadny problem.
Dvakrat jsem byl na Nordkappu a je to vyborny stroj na klidne cestovani.
Jestli se schovas za plexi, tak v nemecku nemusis jit pod 190kmh. Kdyz zase jedes pomalu, udelas na nadrz pres 450km.
Jasne, ze ktmy jsou silnejsi atd, ale to uz si musis ujasnit, co chces.

Ja osobne bych zadnou Guzzinu ani podobne vynalezy absolutne nechtel, to by byl vcelku prusvih pri nejakem cestovani. A verim, ze i kdybys to mel jenom na litani kolem komina, tak to zastoupeni v CR asi nebude idealni.....

Asi moc nejde o to, ktera je lepsi. Jde o to, abys presne vedel, co chces

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 15:39 | Nahoru | #33
Yura> Aby ses s cenou dílů nedivil. Srovnávalo se tu světlo:
Honda 50 000Kč
KTM 25 000Kč
Guzzi 14 000Kč

No a plasty na V85TT moc nejsou.

Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 17:02 | Nahoru | #34
Když jsem vybíral svoji současnou motorku, byl jsem skoro rozhodnutý pro Yamahu 1200 ST. Tak na 95%. Šel jsem jí projet a jen tak pro porovnání jsem nejdřív zkusil Hondu VFR1200X Crosstourer. Úplně mě nadchla (hlavně motor) a když jsem hned po ní sedl na ST, byl jsem zklamaný, vypadalo to, že vůbec nejede. A teď nedávno jsem si sedl na MG V85TT a ta motorka mě chytla, nejen vzhledem, ale i ergonomií posedu (měřím 182 cm). Ještě uvidím, jak pojede, zatím jsem na ní jen seděl. Asi to bude za pár let moje další motorka, až se nabažím současného korábu, tak to bude něco menšího a lehčího. Na AT se mi sedělo dobře, ale nechytla mě..... No asi touto svojí zkušeností ti chci doporučit, abys chvíli poslouchal sám sebe (bez ohledu na dialog rozumu a srdce). Přeji výběr, se kterým budeš spokojený

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

7.4.2020 v 17:37 | Nahoru | #35
Díky moc všem za vaše reakce.

ynzha: BMW je šílená raketa peněz. Bohužel, jsem limitovanej svými finančními možnostmi a půjčovat si moc nechci, se bojim. Jinak motorka super, kdybych na to měl, byla by jedna z kandidátů. Honda ročník 18 nebo 19 ještě je občas v nabídce, jako výprodeje u značkových prodejců kolem 280 - 290 t. Tak snad se za rok - rok a půl ještě něco najde.

yeuop: hele já na tyhle polodebilní poznámky na Poláky a Slováky (co tady někteří blejou) nejsem, beru vás jako sobě rovné. V Polsku má naše skupina hromadu kamarádů a známých, a jsou to super chlapi, co v nouzi udělali nemožné, jen aby pomohli. To jen tak na okraj. A právě tvůj názor prezentuje i druhou část mého pohledu - Honda je opravdu značka kvality. Jistě, i tady se najde procento poruch, kde ne, žejo. Věřím, že Honda by se mnou zůstala do smrti, jen s litím benzínu a olejů Pro mě tohle je deviza, opakuji již poněkolikáté.

stráťa: tpč tohle když vidím, začnu počítat na kolik by vyšlo havarijní

wi_tack: velký nadlitry jsou mimo moje možnosti, včetně crosstourera. Jinak tvuj názor jen utvrzuje, že projetí a vyzkoušení bude nutné.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

7.4.2020 v 20:27 | Nahoru | #36
Yura> Jestli ještě můžu radit, tak se snaž si favorita vypůjčit na co nejdelší dobu. Nastroj a nabal se tak jak jsi zvyklý a vyjeď někam kam to znáš. A pocit z projetí Ti řekne..... Yes or No....
Mně to takhle zafungovalo, a jsem dodnes spokojenej. Měnit už nebudu.

3 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

7.4.2020 v 20:52 | Nahoru | #37
JiB> přiznám se že nemám ponětí, jak toto udělat. Možná nějaká motopůjčovna, ale že by tam měli Afriku a guzzinu? Pochybuju....Rád si nechám poradit.
Ale dnes jsem si vypsal všechny dosažitelné prodejce Guzzi, a pošlu dotaz na možnost zkušební jízdy. Bartyzal v Hondě v Budějicích pokud vím normálně zkušební jízdy nedělá, takže zkusím i jiný firmy. Ale na víc jak hodinu - dvě, to asi těžko.

Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 21:16 | Nahoru | #38
Já jen k té velikosti. Mám 191cm a V85TT mi malá není. Ani kolenama neštrejchám o hlavy. Teda v jízdní pozici. Když na to sednu na výstavě, tak jo. Stejně jako všichni ostatní. Ale za jízdy, když se uvolníš a nesoustředíš se na to, že jako chceš štrejchat kolenama o hlavy, najednou zjistíš, že jedeš a mezi kolenem a hlavou máš pár cm fuk.

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

7.4.2020 v 21:19 | Nahoru | #39

Yura píše: JiB> přiznám se že nemám ponětí, jak toto udělat. Možná nějaká motopůjčovna, ale že by tam měli Afriku a guzzinu? Pochybuju....Rád si nechám poradit.
Ale dnes jsem si vypsal všechny dosažitelné prodejce Guzzi, a pošlu dotaz na možnost zkušební jízdy. Bartyzal v Hondě v Budějicích pokud vím normálně zkušební jízdy nedělá, takže zkusím i jiný firmy. Ale na víc jak hodinu - dvě, to asi těžko.Nebýt karanténa, poradil bych ti dovolenou na Kanárech. Ondra tam v půjčovně obě má

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 21:19 | Nahoru | #40
Yura> Ahoj, měl jsem afru (2016) 3 roky a už se mi za tu dobu hodně omrzel design (prostě se mi už nelíbila), dnes už jich jezdí hodně a na mou výšku (174) byla taky dost velká (i rozvor, atd). Oplastování křehký, dostat se ke vzduch. filtrům (2x) porod, abys ji trochu obrnil (šusplech, padáky) jdeš s tak už velkou vahou nahoru (čím těžší terén, tím v ruku v ruce s nijak nízkým těžištěm blbá kombinace). Záleží jaký poměr on-off chceš jezdit a co si pod pojmem off představuješ. Individuální volba bude vždy subjektivní. Uvažuješ-li o offu a silnice v poměru 10 ku 90 a třeba jen ve formě šotolin, nebál bych se do výběru zařadit TT800, jestli jsi rozhodnut vybírat ze dvou výše zmíněných klonil bych se ke guzzině.

Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 21:19 | Nahoru | #41
Guzzi oproti Africe nejede. Ale vůbec mě to nevadilo . Jsem profesí technik, takže jsem na oba stroje koukal "jiným" pohledem. Pokud bych měl tvoje zadání - většinou jízda solo, dálnice minimum a terén spíše polní či lesní cestu.................Guzzi. Jedinou výtku - protože občas projedu i nějaký terén, tak mě na Guzzi vadily držáky zadních stupaček.............ale jdou lehce demontovat. Když jsem se potřeboval na motorce hýbat, tak mě při nutnosti zasednout zadní kolo tlačily do lýtek.........jezdil jsem ale tam, kde to pro guzzinu není. V terénu byla Afrika lepší...........ale větší rozdíl až ve verzi Adventure. Guzzi byla hodnější, plynulejší, prostě kochací a na toulání krajinou k mému věku adekvátnější. Afrika byla ucukanější - což mě vadilo nejvíc - a také dost rychlá. Pořád jsem se musel kontrolovat. O technickém zpracování se vyjádřím asi takto - Ital se vytáhnul a poslal Japonce hrát ne druhé housle, ale spíše z koncertního sálu někam na vesnickou tancovačku.
Tolik můj trochu jiný pohled - rozhodnout se stejně budeš muset sám. A aby jsi si slepě nemyslel, že MG je vzduchová stařešina s kardanem, tak těch elektofičur už má na můj vkus také zbytečně dost. Naštěstí je šikovně pocitově posunuly až někam do pozadí, tak je za normální jízdy ani nepostřehneš.

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

7.4.2020 v 21:25 | Nahoru | #42

yeuop píše: Ja osobne bych zadnou Guzzinu ani podobne vynalezy absolutne nechtel, to by byl vcelku prusvih pri nejakem cestovani. A verim, ze i kdybys to mel jenom na litani kolem komina, tak to zastoupeni v CR asi nebude idealni.....Prodejců Guzzin je už dnes v ČR dost. V85TT se prodává hodně a stejně tak V7. A jde to vidět i na silnicích. Začíná se jim dařit

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 21:48 | Nahoru | #43

Yura píše: JiB> přiznám se že nemám ponětí, jak toto udělat. Možná nějaká motopůjčovna, ale že by tam měli Afriku a guzzinu? Pochybuju....Rád si nechám poradit.
Ale dnes jsem si vypsal všechny dosažitelné prodejce Guzzi, a pošlu dotaz na možnost zkušební jízdy. Bartyzal v Hondě v Budějicích pokud vím normálně zkušební jízdy nedělá, takže zkusím i jiný firmy. Ale na víc jak hodinu - dvě, to asi těžko.


Motopůjčovny ne. Na Tvém místě bych se snažil oslovit slušné prodejce a vydyndat na nich zapůjčení (záloha bude potřeba) tak na půlden. Toby mělo na první posouzení stačit. Sto kilometrů kolem komína a máš jasno.
Na Hondu nemám vazbu, zkusím se poptat na MG. Ale neslibuju nic co nemůžu splnit.

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 7.4.2020 v 22:11 | Nahoru | #44
Na půjčení jí mají v Bath https://motopujcovn...otocyklu?brand[0]=21 a jako prodejce mají i skladovky a určitě předváděcí tak třeba tam se zeptat?
Taky by mne zajímalo se na ní svézt i když Stelvio nahrazovat nechci

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 04:32 | Nahoru | #45
penous> díky moc, toto je zajímavé. Sice za prachy, ale den je určitě víc, než zkušební půlhodina. Zahrnuji do možností

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 08:02 | Nahoru | #46
hondu nevím, ale guzzi bez projetí určitě nee. Jsou to fakt charizmatický motorky a i když se snaží o proniknutí k širším masám, není to pořád moto pro každýho. Já byl jeden z těch, kteří při sednutí frflali (V85 a V11) ohledně pozice nohou versus válce. Pak jsem projel tu V11, na který je pro mě dost sportovní posez a první zjištění, že i když mám kolena na úrovni hrany válců, tak pokud už se vůbec dotknu, tak to vůbec nevnímám a druhý zjištění, i po koupi mé současné moto bylo, že se nejedná o válce, nýbrž o ventildekle, který sice hřejou, ale že by sis propálil gatě nebo se jinak spálil určitě nee.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 08:53 | Nahoru | #47
oldyno> jasný, to je samozřejmostí. Čekám co mi odpoví značkové prodejny, kdy bude možnost zkušební jízdy (a kde). Ono je to teď v této době všechno takový překopaný kvůli té virové hysterii.
A ještě mi leží v hlavě zápůjčka u Bartha, tam bych měl možnost tu motorku víc prolustrovat. Ale holt za peníze, no.

Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 10:25 | Nahoru | #48
Na V85 jsem jel zkušební jízdu. Rozhodně má charizma, vzhled a svým způsobem i charismaticky motor. A právě to charizma motoru je pro mě důvod ji nechtit. Opravdu není pro každého. Je to velmi specifická záležitost a nutno vyzkoušet.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

Skvělá odpověď, děkuji! 8.4.2020 v 11:42 | Nahoru | #49
Yura> U Bartha dělá kamarádka, jestli chceš seženu ti na ni kontakt a dám ji vědět že se ozveš, nevím teda jak moc dokáže něco ovlivnit, ale nějakej insider se vždycky hodí.
A vím že se na to neptáš, ale co 700 Tenere od Yamahy? Z mýho phledu pro tvý účely zajímavej stroj.
Čau, Tom

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 11:51 | Nahoru | #50
Yura> Zavolej si do první kozí, tam určitě mají předváděcí kousek a i ochotně poradí. + nemůžu si tam stěžovat na servis, vždy vyjdou vstříc, jen trochu delší čekačka na termín servisu, ale to je daň za jejich vyhlášenost.

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 12:15 | Nahoru | #51
TomElefant750> díky moc, ale trošku se to vyvíjí už jinak. Zkušební dělá i naše jihočeská PriMoto v Písku, ale čekají na předváděčku, zatím jim nedorazila a loňská je prodaná. A skorosousední Sušice (První Kozí) má předváděčku ihned k dispozici, stačí zavolat a domluvit se. Takže to budu realizovat tady u nás, je to pro mě lépe v dosahu, než Pardubice (sice o fous, ale budiž).
Ale u toho Bartha mají půjčovnu, tu možná využiju potom, protože co mi napoví 20 minut zkušební jízdy, když jsem totální neznalec MG a jen běžný motorkář-spotřebitel celkově? Nic.... to chce aspoň celej den a několik set km. Ale to už si pak vyřídím sám, není problém, mají i on-line rezervace. Každopádně, ještě jednou dík

No a k Tenere: tu zatím ne, ze stejného důvodu, jako versys a strom: guzzi a afrika jsou nejhezčí (já vím že jsem jako ženská, když já už jsem takovej )

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 12:26 | Nahoru | #52
Psal tu Yeuop rozumbrada o spolehlivosti guzzin, evidentně se zkreslenýma představama. Moje zkušenost se Stelviem jje taková, že jsem zatím vždy dojel domů. Motka má se mnou natočeno přes 50t a celkově skoro sto, ale olej si nebere a pořád funguje jak na první jízdě...
A protože se v Mandelu starají o zákazníky, svolávačky umějí taky.
Test guzzi doporučuju, sušický makaj i teď...

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 12:34 | Nahoru | #53
akorát teda budu v prodejně za vychcánka, socku a pitomce, protože pokud do toho půjdu, bude to až příští rok. Letos potřebuju dosyslit ještě pár peněz, NC přezout, dojezdit do servisního intervalu, nechat ho v hondě udělat, Guzzi vyzkoušet a zažít a nechat rozležet v hlavě. Ale nechci kupovat na zimu. Já jsem takovej balík, všechno musím řádně promyslet a naplánovat, přecejen nekupuju rohlík a deset deka salámu, je to fůra peněz...
A na to se asi nebudou v prodejně moc tvářit......

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 14:38 | Nahoru | #54
spike-cz> Raz som bol v Alpách s chlapíkom, čo jazdil na Stelviu. Mal ho asi 2 roky, už druhý exemplár a že na tom sa mu dvakrát zlomila radička.

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 17:52 | Nahoru | #55
Na Guzzinu jsem si konečně sednul letos na výstavě. Jak jsem se na to těšil, tak bylo zklamání. Sedělo se na ní pěkně, velikostně akorát. Ale problém, kam s nohama.

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 18:54 | Nahoru | #56
Yura> Jestli jsou normalni,tak ti ji i tak pujcej s usmevem..Jsem byl taky u dealera pro neco,zacal mi cpat afriku,tak jsem mu odvetil,ze jedu ze stavebniho uradu,ale ze mu muzu dat na ucho manzelku,cpal mi klic i tak.Na podzim to opakoval,i kdyz jsem mu uz ve dverich oznamoval,ze jsem na pristich par let urcite v prdeli
Jinak teda preju stastnou ruku pri vyberu,ja se nastesti vzdycky zahledim jen do jednoho kusu,nemusim si hazet korunou

1 reakcí na tento příspěvek Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 19:34 | Nahoru | #57
Guzzi je na rozdil od Afy krasna... ja bych nevahal... (a to nejsem MG fanda...)

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 20:33 | Nahoru | #58
Metric>Každá motorka se může porouchat, ale o tomhle neduhu slyším prvně. Jestli on to někde neustlal. Ale viděl jsem "pedály" obroušený od klopení. Řadičku a zadní brzdu..
Každopádně guzzi si musíš vyzkoušet, nejlíp na nějaký výlet, nejen na dvacet minut.. Pak jsi buď propadnul značce nebo zahodíš klíčky a upaluješ pryč...
Tak či tak přeju šťastnou ruku.

Naposledy editováno 08.04.2020 20:36:31

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 20:35 | Nahoru | #59

MedWed píše: Guzzi je na rozdil od Afy krasna... ja bych nevahal... (a to nejsem MG fanda...)

náhodou afra je moc krásná, krom trikolory to je kolotoč, ale rychle ten japonskej design stárne, to mají aj u aut

(reakce na) Guzzi V85 TT vs Africa CRF 1000

8.4.2020 v 20:36 | Nahoru | #60
foxdive> Nonono,moje japonsky auta jsou stale koukatelny
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist