Originální díly PARTSDEPOT

Téma: 100 oktanový benzin
 
12.10.2019 v 20:31
Jen takový dotaz dáváte na zimu do nádrže 100 oktanový benzín, slyšel jsem že neobsahuje nějaký bio složky a nezaserou se tak karburátory.
Díky za odpovedi

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100 oktanový benzin

29.8.2020 v 11:11 | Nahoru | #1

foxdive píše: Tak doba použitelnosti benzínu se uvádí 3 měsíce, pokud to člověk nechá dyl stát tak se není čemu divituž jsem psal čerstvý zážitek vedle , tak jen svodka:

Motoveterán, v nádrži cca 6 litrů obyč N95, stál netknutě od loňskýho května. Minulý týden (tj. po roce a půl) bez jakýkoliv předchozí údržby bezproblémový start a ujetí cca 12 km k pumpě. Tam dotankováno dalších 6 litrů a ve slejváku bez jedinýho škytutí odjetá cca 80 km rallye.

Asi taky zázrak.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100 oktanový benzin

29.8.2020 v 12:56 | Nahoru | #2
sardel> Tohle opravdu nejde zobecnit a argumentovat technikou prvni republiky. Ta by jezdila i jen na tu vysrazenou biosrajdu, hadicky to ma medene, kompresi kolem sesti.
Motorka z devadesatek pouzivana jen na jarni a podzimni sraz (a nekdy jen na jeden z nich) sice take po nejakem premlouvani chytla a odjezdila to, ale z niceho nic se ji totalne rozpadly vsechny gulove hadicky, ktere prichazeji do styku s benzinem.

Kamarad zase se stejnym typem motorky natankovat vysrazenou bioslozku. Po nastartovani a par stovkach metru, co mel jeste v karbecich normalni benzin, sice ztrata vykonu, ale jelo to dal. Dokud motor nevypnul a ten nevychladnul. Pak uz nenastartoval. Dodnes mam jeste doma ctyri litry etalonu???, nebo co to je za stiplavou cirou hustsi tekutinu, co jsem mu odsal ze dna nadrze.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist