bbg_listopad_2

Téma: Hloupý pád v začátcích a další motivace
 
2.9.2019 v 14:38
Chci se podělit se svou zkušeností a varovat začínající motorkáře před vlastní blbostí. Chystám se na první jízdy na papíry na velkou motorku (A). Jako letitý plechovkář jsem si půjčil třikrát od kolegy skútr kategorie A1 125 ccm a vyjel se v sobotu po třetí trochu projet, abych to dostal do ruky, ježto jsem na motorce nikdy nejezdil. Už jsem si celkem věřil a to byla asi chyba. Bylo horko, takže jen přilba, rukavice, lehčí obuv, tričko, kraťasy. Samozřejmě jsem se při třetí vyjížďce rozplácl přes obrubník na chodník vedle cesty jak široký, tak dlouhý v rychlosti asi 50 km/h. Důvod? Jednoduchý. Čuměl jsem po okolí, tak jak jsem byl 25 let zvyklý čumět z kokpitu auta. Jsem prostě pako. Chvála bohu jen silniční lišeje všude možně, naražené žebra, bok a kotník, nic zlámaného.
Soudím, že motorka potřebuje mnohem více vaší pozornosti, nežli auto. Neradno se příliš dívat po holkách, stavbách, zvířatech ap. A jak jsem tak o víkendu polehával doma na pravém boku, protože na levém to prostě nešlo, je sjetý shora dolů, přicházely mi neustále na mysl myšlenky, jestli ty papíry na motorku vůbec chci dělat, jestli chci vůbec na motorce v budoucnu jezdit. Doma jsou tři auta včetně cestovního Multivana. Snil jsem o cestovním enduru a dalekých cestách po Evropě, ale začátek se jaksi nepovedl. Je lepší cestovat na motorce než v komfortním autě? Nikdy jsem to nezkusil, jen mne lákala ta svoboda, ten pocit volnosti a nespoutanosti na motorce. Rozhodnutí jsem odložil, až se trochu dám do kupy. Autoškolu mám již zaplacenou, první jízdu jsem ale teď zatím zrušil. Co vy na to? Když je někdo pako, neměl by raději cestovat svojí dodávkou a neotravovat s motorkou?
Předchozí
1 2 3
Následující

1 reakcí na tento příspěvek Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 15:14 | Nahoru | #1
Stane se no důležitý je se z toho neposrat a pokračovat. Vem to z druhé strany, co když to vzdáš a do konce života budeš přemýšlet, jaké by to asi na té motorce bylo pokaždé, když kolem nějaká projede. No a pokud přeci jen v budoucnu přijdeš na to, že to pro tebe není, nejhorší co se stane bude, že zase vše prodáš a přijdeš o pár kaček, což se dá přežít. Takže splň si sen o motorce, cestě po Evropě a pak si řekni, jestli je to pro tebe nebo ne...

Naposledy editováno 02.09.2019 15:17:49

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 15:22 | Nahoru | #2
cestovat na motorce rozhodně není o pohodlí spíš úplně na opak. je to naprosto jiný styl cestování.
jako mít doma cestovního multivana tak s klidem řeknu, že 80% cest jedu jim.
jinak na moto musíš dávat o hodně víc pozor než v autě kochat se dá, ale opatrně

a ten pocit, že ti to už jde, dostaneš i na moto, ale opak je často pravdou, to trvání nějaký pár tisíc km než to dostaneš do ruky o trošku víc aby jsi se při první krizovce nevysypal na bok

ale takový začátek jako ty , mělo dost lidi

pro mě osobně cestování na motorce po evropě jo, ale jestli máš v plánu jen silnice tak to je taková škoda, tam je výhoda třeba cestováního endura když se podiváš na místa kam by jsi se autem nehrnul.
hlavně potřebuješ víc času jak na cestování autem

ale papíry si udělej...kup si něco levnějšího třeba na začátek nějakýho naháče a udělej si s tím jednu dvě delší cesty po evropě a uvidíš :)

když tě to nebude bavit prodáš to celkem dobře a když jo prodáš a koupíš něco co ti bude třeba víc vyhovovat, prožoe ted máš nějakou představu, ale ona se taky můžeš změnit jak začneš jezdit

Naposledy editováno 02.09.2019 15:29:30

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 15:29 | Nahoru | #3
Nejhorší smrt je z vystrašení....autoškolu máš zaplacenou, tak si aspoň na tu motorku zkus sednout a projet se na ní...odpískat to můžeš kdykoliv
Že na motorce máš koukat tam, kam chceš jet, je známé pravidlo, které musí přejít do krve, v autoškole se to neučí, a spousta začátečníků (včetně mě) s tím má nebo měla problém...

Naposledy editováno 02.09.2019 15:30:57

1 reakcí na tento příspěvek Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 15:31 | Nahoru | #4
Cestování na motorce? Nasrat! Do auta dáš všechno včetně cestovní lednice a grilu, neprší na tebe, když je vedro pustíš klimu, když je zima pustíš topení.
Dělám si prdel, ale čím jsem starší, tím mě cestování s naloženou motorkou baví míň. Spíš jednodenní/dvoudenní akce kde se nemusím tahat s moc věcma a stanem.
Ale teď jsem si půjčil od bratra skůtr a to už je jiná věc, prostor pod sedlem, kufr, velký plexi a kapotáž která v dešti funguje, vážně o něm uvažuju taky a podle mě pak i cestování má trochu jinej rozměr. Bavím se o silnici. Pokud se chceš orientovat na offroad ježdění tak ti motorku nic jinýho nenahradí.

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 15:45 | Nahoru | #5

přicházely mi neustále na mysl myšlenky, jestli ty papíry na motorku vůbec chci dělat, jestli chci vůbec na motorce v budoucnu jezdit.


to je úplně jednoduchá pomoc...zeptej se manželky nebo přítelkyně, ta bude vědět naprosto přesně , co se ti chce, to se vsadím

Naposledy editováno 02.09.2019 15:46:01

5 reakcí na tento příspěvek Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 15:56 | Nahoru | #6
Tak já letos můžu porovnat cestu na stejné místo na dovolenou na Zakyntos v autě a na motorce. Jen tak mimochodem....není nad to,když vítr divoce čechrá kadeře mých hustých vlasů a já pevně svírám řidítka....
Ale teď srovnání:
Délka cesty -jezdím s manželkou. Na motorce 3 dny (trasa cca 1900km).Autem 22hodin. Letos jsme spali v Makedonii,takže cesta trvala den a půl.
Zážitky,prožitky a "vůně cesty"- Autem sterilní vzduch filtrovaný klimatizací. Pohodlné sezení a příjemných 22-23°C dle nastavené klimy. Jen jsme letěli po dálnici a kde nic,tu nic. Autem se nám nechtělo někam zajíždět. Na motorce hic,bolavá prdel,každé zapálené odpadky jsou cítit. Každý zapečený Mercedes v Albánii vám kouří do obličeje. Po dálnici vopruz všech vopruzů,ale člověk se podívá na okreskách tam, kam by normálně nejel.
Zavazadla,hry,oblečení- Do auta člověk naskládá všechno. Od velké večerní po rybářskou výbavu přes stolní hry a neřeší místo. Na motorce člověk zvažuje každé místečko a přemýšlí nad každýma trenýrkama Z her maximálně karty,nebo kapesní šachy. V autě člověk plýtvá místem a na motorce je úzkostlivě šetrný na každý centimetr čtvereční.
Bezpečnost- V autě se člověk cítí bezpečněji,ale v mém případě pouze na dálnicích,nebo hlavních tazích. Na menších silnicích mám špatný pocit z nějakého fingovaného zahrazení silnice a okradení. V autě má člověk okolo sebe plechy,airbagy,vpředu motor. Na motorce okolo sebe vzduch. Pokud jedete nějakou šoustkou,tak člověk až tak neřeší,že se z asfaltové silnice stane polňačka.
Stravování- Kdo chce táhnout sebou domácí stravu,tak na motorce má většinou smůlu. Moc si jí nevezme a o nějakém vaření po cestě na dvoukolovém vařiči si může nechat většinou zdát. Většinou sebou člověk táhne nějakou kartuš a úsporný jednovařič tak na ohřátí kafe,nebo nějakého adventure menu. Autem si můžete vzít půl kuchyně Ale na motorce zase zažijete stravování s místními,jejich produkty a jejich styl vaření.
Nechci to tady zase nějak protahovat a dělat z toho román,ale pokud se mě a mé ženy někdo zeptá,jak pojedeme příští rok na Zakyntos,tak už teď můžu zodpovědně říct,že na motorce .
A řekneš si proč,když auto má více pohodlných výhod než motorka?!? Já odpovím že nevím. Nevím proč nám nevadí ta zdánlivá nepohodlnost.Ale zato nám cesta a čas dá neskonale více. Zdánlivá nepohoda ale dává na motorce pocit svobody,nezávislosti a pocit,že si člověk žije jinak než většina lidí,kteří zaplatí přes internet dovolenou a za 2hod jsou letadlem u moře.
Někdo vyzkoušel cestování na motorce a nenadchlo ho to. Buď zjistil,že motorka není vůbec pro něj,nebo zjistí,že mu stačí za pěkné,slunečného počasí vyjet 30km od barák na kafe a vrátit se. Ale těch,co to baví na motorce dál než kousek od baráku je pořád hodně.
Dej si dohromady v hlavě co vlastně chceš (není jezdit jako jezdit),něco olítanýho kup a zkus to. Když tě to chytne a nadchne,kup něco jinýho-novýho a snad se někdy potkáme na cestách

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 16:05 | Nahoru | #7
V komfortnom (aj nekomfortnom) aute je cestovanie neporovnateľne lepšie ako na moto, preto jazdím na motorke.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 16:10 | Nahoru | #8

dafikk píše: A řekneš si proč,když auto má více pohodlných výhod než motorka?!?

Osobne si myslím, že ak na toto nepoznáš odpoveď sám, auto je dobrá voľba. Každého baví niečo iné a tak, ako má každý hranicu nepohodlia, ktoré je ochotný tolerovať, má každý i hranicu pohodlia, ktoré je ochotný tolerovať.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 16:14 | Nahoru | #9
Metric> O to všem píšu. Snažil jsem se to napsat polopaticky a netušil jsem,že 30 let od rozdělení ČSFR,si nerozumíme No...nemá talent.... Cimrman

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 16:28 | Nahoru | #10
Nevzdávat, dodělat a jezdit. Motorkáři se dělí na 2 skupiny: co se vymleli a co se teprve vymelou. Tak už to máš za sebou

1 reakcí na tento příspěvek Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 16:50 | Nahoru | #11
Prý, po třetí jsem vyjel a už jsem si celkem věřil...

(reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 17:00 | Nahoru | #12
dafikk> Hezky sepsáno

1 reakcí na tento příspěvek Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 17:23 | Nahoru | #13
v klidu.
Je fakt, že se musíš dívat jinam a jinak než v autě - a návyk trvá dlouho. Základ ti dají v autoškole, budou ti vtloukat kam se dívat do zatáčky a tak.
Od auta se to liší ještě rozdělením pozornosti, protože kvůli bordelu pod koly se musíš dívat taky přímo před motorku, to celé dohromady chce cvik.

Motorka je celá fajn, netvrdím že na cestování ve dvou někam po dálnici... Ale na víkendy a tak je to super.

Ale na tom skůtru by chtělo lítat hodně, denně, do práce, všude. Je to nejbezpečnější cesta jak získat návyky, to jinak ten mozek nenaučíš. A bez nich není start do provozu moc bezpečný.
Průser dnešní doby je , že starší lidi s návyky z auta si mohou udělat rovnou velkou motorku. Podle mě to chce stejně tu malou napřed a jezdit na tom intenzivně, pomalu a ve městě. Aspoň 5000 km, když nemáš žádnou praxi, a to je uplný nic.

Cestování autem je v dnešní době hrozný, totální nuda kvůli radarům a silnému provozu. To už je lepší na tu dovolenou letět někam...

(reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 17:43 | Nahoru | #14
dafikk> hele pak je to taky o tom jak cestuješ, na moto je i cesta cíl, ale mít auto jako multivan nebo tak tak cestuju dost stejný zpusobem jak na motorce jen s tou výhodou komfortu

a cestovat ve dvou na motorce je ještě víc za trest

Naposledy editováno 02.09.2019 17:44:07

(reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 17:59 | Nahoru | #15

titus píše: Prý, po třetí jsem vyjel a už jsem si celkem věřil...


To mě taky trošku pobavilo a ani mě nepřekvapuje že to zahodil.

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 18:00 | Nahoru | #16
Pokud už teď máš pochyby tak bych se na to vysral, podle mě to člověk musi chtít sám a ne se ptát na fóru cizích lidí, jestli to chceš jenom z důvodu pořízení gsa pro obdiv tak na to fakt kašli, tím se tě nechci dotknout
A provoz multivana taky není žádna hitparáda to že motorka vyjde už v nákupu levněji pokud teda nemáš nový kus

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 18:00 | Nahoru | #17

DVI píše: Je fakt, že se musíš dívat jinam a jinak než v autě

S týmto nesúhlasím. V aute by si sa mal dívať tam isto a rovnako ako na motorke (okrem toho, že sa musíš hýbať, aby si videl cez stĺpiky, na motorke stačí len točiť hlavou). Rozdiel je v tom, že v aute je jednoduchšie chybné vedenie pohľadu napraviť.

1 reakcí na tento příspěvek Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 19:04 | Nahoru | #18
Cestovat autem je rozhodne komfortnejsi. Jsi min rozlamany, nalozis de fakto co chces, pustis si klimu, nehuci ti cely den v hlave.
Motorka je ve vsech smerech horsi. Uvezes jen par veci, je ti vedro a ses zpocenej, v helme je hluk, musis davat pozor i za ostatni.

ale

jezdeni v aute a na motorce je jine. Bud te motorka chytne (a nemusis byt hard core motorkar, ktery umi rozebrat motorku do posledni sroubu a zase slozit zpet s tim, ze mu sice par soucastek zustalo, ale masine zjevne nechybeji ), nebo budes takovy ten pozer (je to hnusny vyraz, ale rekl bych, ze tady sedi), ktery si poridi motorku, aby ostatni videli, ze ma motorku, a ktery ji vytahne jen kdyz ma jistotu, ze nebude prset, aby dojel k nejblizsi hospode, kde ji vystavi pred vchodem a pul dne prosedi uvnitr a zvanit o jezdeni. Ver tomu, ze poznas, jestli te motorka chytne, kazdy muze citit neco jineho, ale rozhodne si muzes byt jisty, ze bys to poznal. Pokud to nepocitis, tak to mozna neni pro tebe. A na tom neni nic spatneho. Existuje milion ruznych konicku.

Ted ses vymlel svou blbosti. Jsi schopny se z toho poucit? Jestli ano a motorka te bavi, tak se zvedni, dolec a znovu prehod nohu. Ale jestli si myslis, ze jsi sezral veskerou moudrost sveta a nepochopil jsi, co se ti stalo, tak se na to mozna radsi vykasli.

Jinak zapomen na to, ze by te v autoskole naucili jezdit. To se bud doucis sam pres youtube a nasledne zkousenim v praxi nebo od nekoho, kdo uz jezdit umi, nebo uplne nejlepe nejakou motoskolou.

Naposledy editováno 02.09.2019 19:07:21

(reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 19:06 | Nahoru | #19
doubleclick.

Naposledy editováno 02.09.2019 19:06:40

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 19:20 | Nahoru | #20
Metric> noo. S autama mam najeto pres 1.5 milionu jen co můžu spočítat. Na motorce jezdim od 15, kdy jsem udělal svůj první řidičák na pincka v roce 88. Km nevim, ale taky tam něco bude za ty roky
Ale třeba v autě necumim na fleky v zatáčkách, ani moc nezkoumam poloměr oblouku, coz na motorce chce, abys v půli nezjistil že se tam nevejdes, bo máš stupacku uz na zemi...
V autě máš jen jednu brzdu... a je fuk jak sedíš.
Nebo jinak: když jedu na motorce někudy, kde to znám jen z auta, musím dávat větší pozor na věci kterych jsem si jinak nevšiml. Jak to napsat, často letím, protože to tam znám, ale pak zjistím že jsou tam věci o kterých vubec nevim... Blbá dira, asfaltovi hadi, kolej, vyplavený jehličí z lesa... To tě v autě nezajímá

(reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 19:34 | Nahoru | #21
dafikk> Tohle mi mluví z mojí dušičky, líp bych to neřekla, mám stejnou zkušenost.

(reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 19:45 | Nahoru | #22

dafikk píše: Tak já letos můžu porovnat cestu na stejné místo na dovolenou na Zakyntos v autě a na motorce. Jen tak mimochodem....není nad to,když vítr divoce čechrá kadeře mých hustých vlasů a já pevně svírám řidítka....
Ale teď srovnání:
Délka cesty -jezdím s manželkou. Na motorce 3 dny (trasa cca 1900km).Autem 22hodin. Letos jsme spali v Makedonii,takže cesta trvala den a půl.
Zážitky,prožitky a "vůně cesty"- Autem sterilní vzduch filtrovaný klimatizací. Pohodlné sezení a příjemných 22-23°C dle nastavené klimy. Jen jsme letěli po dálnici a kde nic,tu nic. Autem se nám nechtělo někam zajíždět. Na motorce hic,bolavá prdel,každé zapálené odpadky jsou cítit. Každý zapečený Mercedes v Albánii vám kouří do obličeje. Po dálnici vopruz všech vopruzů,ale člověk se podívá na okreskách tam, kam by normálně nejel.
Zavazadla,hry,oblečení- Do auta člověk naskládá všechno. Od velké večerní po rybářskou výbavu přes stolní hry a neřeší místo. Na motorce člověk zvažuje každé místečko a přemýšlí nad každýma trenýrkama Z her maximálně karty,nebo kapesní šachy. V autě člověk plýtvá místem a na motorce je úzkostlivě šetrný na každý centimetr čtvereční.
Bezpečnost- V autě se člověk cítí bezpečněji,ale v mém případě pouze na dálnicích,nebo hlavních tazích. Na menších silnicích mám špatný pocit z nějakého fingovaného zahrazení silnice a okradení. V autě má člověk okolo sebe plechy,airbagy,vpředu motor. Na motorce okolo sebe vzduch. Pokud jedete nějakou šoustkou,tak člověk až tak neřeší,že se z asfaltové silnice stane polňačka.
Stravování- Kdo chce táhnout sebou domácí stravu,tak na motorce má většinou smůlu. Moc si jí nevezme a o nějakém vaření po cestě na dvoukolovém vařiči si může nechat většinou zdát. Většinou sebou člověk táhne nějakou kartuš a úsporný jednovařič tak na ohřátí kafe,nebo nějakého adventure menu. Autem si můžete vzít půl kuchyně Ale na motorce zase zažijete stravování s místními,jejich produkty a jejich styl vaření.
Nechci to tady zase nějak protahovat a dělat z toho román,ale pokud se mě a mé ženy někdo zeptá,jak pojedeme příští rok na Zakyntos,tak už teď můžu zodpovědně říct,že na motorce .
A řekneš si proč,když auto má více pohodlných výhod než motorka?!? Já odpovím že nevím. Nevím proč nám nevadí ta zdánlivá nepohodlnost.Ale zato nám cesta a čas dá neskonale více. Zdánlivá nepohoda ale dává na motorce pocit svobody,nezávislosti a pocit,že si člověk žije jinak než většina lidí,kteří zaplatí přes internet dovolenou a za 2hod jsou letadlem u moře.
Někdo vyzkoušel cestování na motorce a nenadchlo ho to. Buď zjistil,že motorka není vůbec pro něj,nebo zjistí,že mu stačí za pěkné,slunečného počasí vyjet 30km od barák na kafe a vrátit se. Ale těch,co to baví na motorce dál než kousek od baráku je pořád hodně.
Dej si dohromady v hlavě co vlastně chceš (není jezdit jako jezdit),něco olítanýho kup a zkus to. Když tě to chytne a nadchne,kup něco jinýho-novýho a snad se někdy potkáme na cestách


No a já si nedovedu představit jet na dovolenou na něčem jiným, než na moto. Ale asi to bude tím, že auto ani letadlo zatím nevlastním

(reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 19:51 | Nahoru | #23
Edien:
Stalo se ti možná to nejlepší co mohlo. Polamanej nejsi, ale pamatovat si to budeš. To je totiž ta nejlepší škola, která ti udrží v budoucnu respekt a pozornost.
Možná že to zní blbě, ale spoustě lidí by taková zkušenosti z počátku zachránila život...

Takže klidně pokračuj, škoda přestat když už jsi pokřtěnej.
Malo kdo šlápne dvakrát do stejnyho ho... ho... Kaluže

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 21:30 | Nahoru | #24

DVI píše: ani moc nezkoumam poloměr oblouku, coz na motorce chce, abys v půli nezjistil že se tam nevejdes, bo máš stupacku uz na zemi...
V autě máš jen jednu brzdu... a je fuk jak sedíš.

Obzvlášť toto by si mohol vysvetliť... auto má tiež svoje limity, serpentíny ako napr. na ČHS alebo ČVS asi 90-kou nezvládneš. (Pochopiteľne závisí od typu auta, v niektorých áno, ale tiež majú rýchlosť, nad ktorú ísť nemôžu.)
Brzdu máš len jednu, ale dostať sa s ňou do šmyku môžeš tiež.
Rovnako sa môžeš šmyknúť na rozliatej nafte.
Čo sa týka sedenia, nie je to fuk, ale primárne z iných dôvodov (potrebuješ sa hýbať, aby si dobre videl von), takže do istej miery beriem...

Ale mnohé princípy sú rovnaké, musíš prispôsobiť nájazdovú rýchlosť zákrute, lebo núdzovo brzdiť v oblúku sa nedá, správne vedenie pohľadu a pod. To, že Ti auto chybu častejšie odpustí, som písal.

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 21:37 | Nahoru | #25
Ja si myslim, ze řidič by se nemel kochat ani v aute...

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 21:58 | Nahoru | #26
Dafikk to shrnul naprosto přesně. Až na toho spolujezdce souhlasím. Začni s naháčem nebo polokapotou a když tě to nechytne tak to prodáš bez ztráty kytičky a pokud tě to chytne prodáš multivana a koupíš stroj svých snů.

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 22:08 | Nahoru | #27
No jestli te lakala "svoboda, ten pocit volnosti a nespoutanosti na motorce." při cestách po Evropě. Tak to už jdeš pozdě o dekádu, nebo dvě. Dnes tě v polovině západní Evropy, za nespotanou jízdu na motorce můžou i zavřít, nebo alspoň dukladně oholit. Spíš můžeš očekávat šikanu a opruz...

Naposledy editováno 02.09.2019 22:11:18

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 22:16 | Nahoru | #28
Je lepší koláč nebo tlačenka? Svůj ke svému

Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 22:18 | Nahoru | #29
A jo, už to vidím, krize středního věku

1 reakcí na tento příspěvek Hloupý pád v začátcích a další motivace

2.9.2019 v 22:39 | Nahoru | #30
Cestování v plechové pixle je pro mě jak za trest, já potřebuju zatáčky a pořádně to tam ohnout
Předchozí
1 2 3
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist