Téma: Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw
17.5.2019 v 12:10
Zajímalo by mě, jak je to s řízením skutru 125 do 11kw v Německu. Mám oprávnění skup. B a skup. A1 s kodem 150. Je možno legálně vyjet s tímto do německa nebo to nelze? Zajímá mě jestly to někdo řešil a případné informace s tím spojené. Děkuji za názory a rady.
Předchozí
1 2
Následující

(reakce na) Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw

24.6.2019 v 23:51 | Nahoru | #31

BurnesOldman píše: To risknutí je ohodnoceno 4 body, 25000- 50000kč pokuta a papíry v čistírně na 1-2 roky


NJN....taky tady spousta lidí tvrdila že do německa nelze s bečkem na skutru 125.....a ono to jde a legálně...ověřeno u německé cizinecké policie, těch pravidel a předpisu je....a ani ti policajti nevěděj jak to vlastně je když to každej druhej rok upravujou... a jako holej nesmysl vidim to že si někdy v třeba v 88 roce koupil simsona jezdil na něm třeba do práce a ted najednou si pánove řeknou u stolu že změněj zákon a vlastník simsona mám najednou smolíka a musim jít do autoškoly zacvakat chodit na hodiny, jízdy ......atd a do práce jezdit busem . chtěl bych vidět někoho kdo zná osobně někoho komu se něco takového přihodilo a řešil to třeba v přestupkovém řízení....

(reakce na) Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw

26.6.2019 v 00:33 | Nahoru | #32
hruso25> V ČR, myslím, väčšinou dávali ľuďom, čo mali M, skupinu A1 s obmedzením na 50 ccm - tam už obmedzenie rýchlosti nebolo.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw

26.6.2019 v 00:49 | Nahoru | #33
Hokke> Ak je to tak, prečo pred pár dňami ohlásili návrh zákona, ktorým by sa to povolilo? Viď https://www.motorra...autofahrer-motorrad/ alebo https://www.auto-mo...autofahrer-motorrad/

Mimochodom, ak dobre rozumiem nemčine, aktuálne znenie zákona je na https://www.gesetze...nternet.de/fev_2010/ (pozri si §6 a 6a), návrh zmien potom na https://www.bmvi.de...blob=publicationFile

Stručne, kto má vodičák B aspoň 5 rokov a aspoň 25 rokov, môže absolvovať skrátenú autoškolu, po ktorej dostane harmonizačný kód 195, ktorý ho oprávňuje na jazdu na A1 v Nemecku. (Kto vie lepšie po nemecky, nech ma opraví.)

Byť Tebou, uistil by som sa, že otázka aj odpoveď boli správne pochopené, predsa len to šlo cez viacerých ľudí a...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw

1.7.2019 v 09:49 | Nahoru | #34

Metric píše: Hokke> Ak je to tak, prečo pred pár dňami ohlásili návrh zákona, ktorým by sa to povolilo? Viď https://www.motorra...autofahrer-motorrad/ alebo https://www.auto-mo...autofahrer-motorrad/

Mimochodom, ak dobre rozumiem nemčine, aktuálne znenie zákona je na https://www.gesetze...nternet.de/fev_2010/ (pozri si §6 a 6a), návrh zmien potom na https://www.bmvi.de...blob=publicationFile
Stručne, kto má vodičák B aspoň 5 rokov a aspoň 25 rokov, môže absolvovať skrátenú autoškolu, po ktorej dostane harmonizačný kód 195, ktorý ho oprávňuje na jazdu na A1 v Nemecku. (Kto vie lepšie po nemecky, nech ma opraví.)
Byť Tebou, uistil by som sa, že otázka aj odpoveď boli správne pochopené, predsa len to šlo cez viacerých ľudí a...V tom článku se píše o LEHKYCH motorkách (motorka = manuální řazení a rychlost nad 100km normální) že se na nich bude možná do budoucna moci jezdit s jen s Béčkem po absolvování asi pár jízd na parkáči, já řešim ale skutr do 125 s automatem tam je vyjímka...Aspoň tak ten článek chápu já, navíc tu informaci o možnosti jeztit na skutru do 125 automat mám přímo z Německa. Každopádně tyhle dohady a nejasnosti a rozpory v téhle banální věci jsou opravdu neuvěřitelné....každej čkověk každej uřad jinej názor tedy v česku....Asi by to chtělo už opravdu nějak ujasnit třeba nějakym dodatkem lejstrem k řidičáku u těch skutru 125 pro celou evropu. Jinak jsem slyšel i názor, že řidičák je evropský a tedy že platěj pravidla státu kde je řidičák vydán..... Každopádně je to Kocourkov....a v podstatě i klamavá reklama prodejců motorek(skutru 125) v ČR všude na sklech napsáno "možno řídit s B" aspoň ti prodejci v Čechách by měli vědět jak to je s tim "ježděnim s B" ......pak si člověk koupí skutra 125ku třeba za 120tisíc a ani ho nenapadne že s tim může drandit jen po česku a pár vybranejch státech (soudě podle toho co se tady píše a co každej druhej tvrdí)......a ono světe div se hodně lidí bydlí v pohraničních oblastech....NJN asi je to opravdu jen o tom kšeftu....at už prodejci tak autoškoly....kurnik nechci nemám čas chodit do autoškoly až budu chtít velkou motorku tak pak ano, pak si ten čas budu muset najít ale já sem chtěl skutra právě z toho důvodu co maji všichni na těch prodejnách "možno řídit s B" Jenže já chci jezdit i po horách na skutru....ale tam už je Německo tady u nás na severu a kur.... ......a.:
Trochu sem se rozohnil...jen mě to prostě štve v tomhle státě že ani lidi co v tom dělaji nevědi jak se věci maj.....jsou si nejistí....a to říkám z nejedné vlastní osobní zkušenosti....a to at s autoškolama..magistrátem...i prodejci...

Naposledy editováno 01.07.2019 09:54:44

(reakce na) Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw

1.7.2019 v 11:57 | Nahoru | #35
Hokke> 1. Preto som tam hodil odkaz na, pokiaľ viem, platný zákon. V ňom som žiadnu výnimku nenašiel. Preto Ti radím, aby si sa uistil, že Tvoja otázka bola správne pochopená, pretože keď Ťa zastaví polícia a spýta sa, prečo nemáš platné oprávnenie, nepomôže Ti, že Franta povedal, že Pepa povedal, že Helmut povedal. Zákon, na ktorý som odkázal, hovorí jasne.

2. Nechce sa mi hľadať príslušnú európsku smernicu, ale pamätám si, že udáva, že členské štáty smú povoliť držiteľom vodičáku sk. B jazdu vozidlami sk. A1 na svojom území. Ak chceš jazdiť po celej EÚ, máš možnosť s vozidlom kategórie AM.

1 reakcí na tento příspěvek Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw

1.7.2019 v 12:17 | Nahoru | #36
Ted jsem ještě volal do této autoškoly http://www.autoskola-slechta.cz/cs/kontakt která dělá řidičáky na motorky. S tim že bych chtěl koupit skutra 125/11kw automat a jestly mi tedy stačí řidičák na auto (B ) jak je všude inzerováno že stačí .....když takoveho skutra chci. Paní mi s jistotou řekla že neni třeba nic jiného a že je tomu tak pro všechny členské země EU.

Metric: Pokud víš kam se obrátit, kdo je schopen dát nějaké potvrzení "když chci ofiko jistotu" budu ti neskonale vděčnej, žádné lejstro zatim v ruce nemám ale chci hooo Ale mám vyádření i z německé strany od známého od Policie a tvrdí jednoznačně to stejné. Ale ano, jak říkáš, asi by to chtělo nějakou jistotu, jenže kde ji vzít ??? Poraď

Naposledy editováno 01.07.2019 12:28:42

(reakce na) Jak je to v Německu s řidičákem na skutr 125/11kw

1.7.2019 v 13:32 | Nahoru | #37
Hokke> Ja som to napísal dosť jasne. Na rovnaké znenie sa odkazujú prvé 4 odkazy na Googli, posledná novelizácia v roku 2018. Ak si ho prečítaš, nie je pochýb. Je pochopiteľne možné, že sa prvé 4 odkazy na Googli odkazujú na nesprávne znenie, to nemôžem vylúčiť.

Proti tomu stojí vyjadrenie nemeckej polície, kde nevieš, na čo presne pýtali a čo presne odpovedali - pretože to šlo cez reťaz niekoľkých ľudí a prekladalo sa, skús si zahrať s aspoň 6-7 kamarátmi takú hru, že vymyslíš nejakú vetu, pošepkáš ju druhému, ten pošepká tretiemu atď. a čo povie ten posledný. Bonus, ak to preložíte do iného jazyka a nazad.

Plus vyjadrenie agentúry JPP (jedna pani povedala), ktorá má iste nemecké zákony v malíčku.

Trest za jazdu bez vodičského oprávnenia z nedbalosti je údajne až do 180 "denných sadzieb" (neviem presne, čo to znamená, vraj sa počítajú podľa sociálnych pomerov trestaného) alebo rovnaká doba odňatia slobody, hoci keď si doteraz nebol trestaný a máš vodičské oprávnenie iných skupín, asi by mohla byť nižšia. Trest by bol pochopiteľne uložený Tebe a nie pani z autoškoly. Samozrejme autoškola tiež nie je zadarmo, to chápem.

Toľko fakty, záver si učiň vlastný.
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.

TOPlist