Originální díly PARTSDEPOT

Téma: MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně
14.4.2019 v 21:36
Dobrý den,
mám problém s MZ 150 etz,Motorka byla odstavena cca 5 let kvůli neidentifikovatelné poruše a kamarád ji koupil a přivezl mi ji na dílnu abych mu ji zprovoznil.Motorka chytne ne druhé šlápnutí ale nejde vytočit do otáček,jen tak brblá s plným plynem a pak chcípne a střelí do výfuku. Vyměnil jsem gufera na klice,přetěsnil přírubu karburátoru,,nová jehla,,šoupátko,,těsnění plovákové komory,jehlový ventil,vzduchový filtr.Vše bylo zoxidované a opotřebované,,karburátor sem vyčistil v ultrazvuku.Výfuk čistý ale motorka pořád nic.když sem seřizoval předstih na 2,5 mm , všiml sem s že je snímač dost volný a př horní úvrati se sním rukou zahýbalo tak to házelo jak chtělo..Vyměněn snímač s palcem od firmy PVL mám ho na své už několik let a funguje bez problémů.Ale stále nic.Tak indukční cívka,,relé dobíjení a stále nic.Dnes jsem prolezl celou elektriku,všechny kabely a konektory a nic. tak už nevím.Mohl by někdo poradit????????Už sem se za řekl že mi MZ nesmí do dílny.Díky Miloš
Předchozí
1 2
Následující

1 reakcí na tento příspěvek MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

15.4.2019 v 22:31 | Nahoru | #1
Není náhodou černá svíčka? Příliš bohatá směs?

1 reakcí na tento příspěvek MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

16.4.2019 v 14:09 | Nahoru | #2
Dej tam svíčku Brisk N15C. A fajfku NGK LB05F

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

16.4.2019 v 19:28 | Nahoru | #3
AresMlok>
Ta svíčka nestačí ani z černat vzhledem k tomu že se motor ani pořádně nerozběhne.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

16.4.2019 v 19:30 | Nahoru | #4
deep>
Kabel nový svíčka zkoušená od NgK,BOSCH,i úplně obyčejnou brisk a nic.Fajfka použitá NGK. A nic.Tohle sem dělal hned ze začátku.Už mi to hlava nebere.

1 reakcí na tento příspěvek MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

16.4.2019 v 20:49 | Nahoru | #5
Haha.

Tak predne, pozor na druhovyrobi dily, jsou to kramy dobre tak leda do popelaku.

Reknu ti takovou prihodu a treba na tom pochopis, proc je to uz neopravitelny stroj.

Zlomil jsem si na svoji MZete neopatrnosti jehlu. To jsem si ji tehda cerstve koupil a tak trochu laboroval, uz ani nevim nad cim, a mel na tom najeto jen par stovek. Zda se mi, ze s ni byl problem, ze ji chybel maly filtrik paliva v kohoutku, resp tam byl, ale nejaky debil misto aby koupil novy, tak ho tam nejak zadratkoval a samozrejme to hovno fungovalo, do karbce sla necistotoa.

No nic, takze jsem koupil jehlu novou a pri te prilezitosti jsem si chtel i zrepasovat karbec, tkze jsem si pro jisotu koupil i trysky a sroubky. Bylo to jeste trochu zamotanejsi, ale zkratim to.

Mel jsem ustavicne cernou svicku, motorka najela tak 20km a svicka byla na odpis. Nebyl jsem si jisty jestli to je od koupi nebo ne. Delal jsem komplet generalku motorku, protoze krouzky ve valci uz byly davno mimo limit, a vsechno bylo i potom stejne v hajzlu - svicka furt cerna. Mel jsem za to ze to asi dela karbec, ale nevedel jsem cim to muze byt, zkusil jsem vsechno. Koupil jsem si dokonce i Bing.

Pak jsem to zjistil. Zmrdi mi prodali jehlu, o ktere tvrdili, ze je na mz 251, ale pritom to bylo asi na 250 nebo co. Mela proste trosilinku jinaci rozmery a neslo to poznat okem. Druha varianta je, ze to bylo na 251, ale pro zmrdsky Taiwansky karbec (mel jsem), ktery oproti originalu funguje na hovno, protoze ho sikmooci jen tak nejak nahrubo obslehli.

A hromada dalsich podobnych veci s dilama z druhovyroby. Zasada je, NEDAVAT NA MZETU druhovyrobni dily ani omylem. Nechce se mi to tu ani vsechno rozepisovat s cim vsim jsem se najebal nez jsem to prodal a kolik jsem na tom tratil penez.

Naposledy editováno 16.04.2019 20:55:30

MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

17.4.2019 v 07:32 | Nahoru | #6
Já třeba zase zažil, že drážka na klínek na klikovce byla vyfrezovana na opačný straně to bylo u simsona

1 reakcí na tento příspěvek MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

17.4.2019 v 14:01 | Nahoru | #7
Nelam nad tím hůl, když už jsi vyměnil i snímač a indukčku, tak závada nejspíš nebude elektrická ale palivová. Tváří se to uchlastaně a příznaky tomu napovídají. Vysoká hladina, nebo bůhvíjaké trysky, přicpanej vzduchovej kanálek u volnoběžné trysky, těžší nebo děravej plovák ? Někdy se stane že ultrazvuk bordýlek uvolní ale už neodstraní a on si vlítne někam jinam. Ale jestli ještě běhá motor obráceně, tak je úplně jinde předstih.

(reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

17.4.2019 v 20:15 | Nahoru | #8
Bimbam>
palivová cesta je čistá a předstih je taky nastavenej dobře.Je to někde v elektrice,,protože dnes jsem to př jedné slabé chvilce prolezl celé všechny konektory a spoje a omylem sem nezapojil plusový kabel od diodového můstku a motorka naskočila a běžela uplně normálně,,ale př připojení za chodu tak chcípla a střelila do výfuku.Nejsem elektrikář tak že nevím co by to mohlo být a jak může diodovej můstek souviset se zapalováním jako takovým.To snad by pak mohl bej někde propálenej alternátor a tluče to do kostry a nebo mění polaritu proudu tak jako to měl udělanej velorex ten poslední typ kdy už byl osazen alternátorem.Ale fakt si tím nejsem jistej.

MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

17.4.2019 v 21:18 | Nahoru | #9
Teda, v elektrice taky nejsu silnej v kramflekách. Jestli má emzeta taky tak pošahanou elektriku jako simson (navíc to má snad každej typ simáka jinak a jednotlivý řady mezi sebou taky jinak) tak potěš koště. Leda zkusit najít ne netu schéma elektriky který by odpovídalo tomu typu emzety i roku výroby ?? Není něco blbě zapojený u spínačky? - tam je taky hotová elektrárna. Já mám taky u simála jeden kabel volnej , je to od dobíjení - ono to potvorstvo má dva dobíjecí okruhy a zapojenej může být jen jeden - nevím ale odkud přesně ten kabel vede, jen u pojistek může být zapojenej jen jeden ze dvou. No a pojistky jsou na plusu.-

MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 06:56 | Nahoru | #10
Závadu hledej určitě v elektrice. Jakýkoli problémy s karbcem, bohatá, chudá směs, ti nezpůsobí to, že motor chytne obráceně. To ti způsobí jen to, že to pálí jindy než má. S tím je samozřejmě spojený nedokonalý spalování, střílení do výfuku, kdy ti to tam foukne nespálenej benzín, to že to nemůžeš vytočit do otáček. Jestli je to schopný chytit obráceně, je to jasný. Problém je v zapalování. Konkrétně samozřejmě předstih. Ale MZ jsem nikdy neměl a nemám ani tušení jak je to tam udělaný. Ale když jsem měl dněpra, seřizoval jsem předstih každou chvíli, bez měrek jsem ani nikam nevyjížděl. Ten jejich ruskej bazmek na křížový šroubky se pořád povoloval.

(reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 07:29 | Nahoru | #11

milda08 píše: deep>
.Už mi to hlava nebere.podobný případ jsem měl několikrát, ucpaný výfuk, gufero na klice, stříhlé zapalování, jenže to jsi všechno už dělal, taky jsem jednou vylil benzín na zem hodil sirku a nic,
když jsme v koncích tak děláme třeba sděláš karbec a výfuk, vemeš stříkačku s benzínem a zkusíme jet na tu stříkačku abychom vyloučili palivovou soustavu, nebo ucpaný výfuk, stím výfukem jsem měl dobrý zážitek před čtyriceti lety tlačil verolex který jel jen na volnoběh, zakopl jsem a výfuk mi zústal v ruce a velorex chytl druhý dech
mám tu popkorna, jede nejede, netáhne dělá si co chce, prošlo to rukama několika opravářů, dělali i výbrus, měl to elektrikář, měnili kde co, stálo to kopec peněz, problém přetřvává,
čumím na palivový filtr a nic, průchodák, nic v něm není jen obal, druhý filtřík a OK startuje na drb a jede

(reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 07:32 | Nahoru | #12
[quote=Mufiozo]Haha.

Tak predne, pozor na druhovyrobi dily,

to vymyslel borec z SK
problém treba hladat už v novom dieli

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 08:44 | Nahoru | #13
[quote=milda08]AresMlok>
MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně

to obráceně by mě zajímalo?

to ti chytne v malých otáčkách velký předstiih a motor přetočí naopak????? dáš jedničku a jedeš dozadu?????

(reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 11:37 | Nahoru | #14
felixxx>
stěma dílama už sem setkal taky dost natrápil u jinejch strojů.Dnes už skoro nic není originál a bohužel kvalita druhovýroby dost pokulhává.
Ano je to tak jede dozadu. Normálně motorku nastartuju na druhý šlápnutí a když ji nechám ve volnoběhu tak běží dopředu a pak bez jakéhokoliv zaškobrtnutí kopne motor obráceně a točí se pozpátku a to se takhle mění třeba pětkrát za sebou.A zkusil sem tam dát kvalt a na stojánku motorka couvala.Byl se tady u mě podívat člověk kterej leta dělá motorky a vše kolem nich a ten říkal že to ještě neviděl a technicky to snad ani není možné.A dokonce se mi povedlo že to při zpětném chodu šlo vytočit do dost vysokých otáček.a to je předstih přesně tak jak má být.Šteloval sem to snad stokrát.Už opravdu nevím............

MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 12:44 | Nahoru | #15
Ten předstih je zdá se prostě nějakým záhadným způsobem "proměnlivej" samočinně - jako kdyby sem tam zpomalila cívka nebo šla elektrika několikrát delší cestou. Dej tam větší předstih třeba o milimetr nebo milimetr a půl - co to bude dělat . Ono to vypadá že je třeba blbě slisovaná klika a tak při nastavení předstihu podle pístu to nekoresponduje s předstihem na "kladívku" i když to má snímač a jsi prostě s předstihem skoro v úvrati - možná i proto to při zpětném chodu jde vytočit protože ten zástih co to má je pro motor průchodnější.

Naposledy editováno 18.04.2019 12:49:40

1 reakcí na tento příspěvek MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 15:47 | Nahoru | #16
Za tim diodovym můstkem to někde bude zkratovat přes kostru (dávalo by to smysl). A někde u alternátoru se ti to bude povolovat takže předstih si bude skákat kam chce(vyzkoušet chcípnout když jede dozadu a jestli to není úplně rozštelovaný) nebo je na hovno to čidlo a je náladový s rychlostí odezvy (zkusit vyměnit třeba s originálem ze S51 electronic). Toť mé teorie. Ale porucha poněkud zajímavá

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

18.4.2019 v 20:44 | Nahoru | #17
TomíkN>
Díky za každou radu.Zajímavý to je ale taky k naštvání. Kort když už není co měnit. Tak dnes další zoufalej pokus kterej už nikdy neudělám.Vzal sem mojí pojízdnou MZ a začal měnit díly a zkoušet.A stalo se to že sem to pak vrátil na mojí zpět protože to na té nemocné nefungovalo úplně stejně.A moje to chytla taky.Tak že už mi couvají dvě.Ani nevíte jak sem vytočenej. Kdyby měl někdo zájem můžu naklonovat další.............. .

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

19.4.2019 v 12:01 | Nahoru | #18

milda08 píše: TomíkN>
. Kdyby měl někdo zájem můžu naklonovat další.............. .je to sice tragedie ale smíchy jsem se neudržel, včera tu byl odborník na tyto stroje a říkal že problém je jen v zapalování, ted už to vyřešit musíš, podle mě ti tam něco asi napětí odpálilo zapalování, etz, já osobně takové zoufalství předávám dvěma elektrikářům, dělají osciloskop a další vychytávky, jeden umí i veškeré řídící jednotky, přijdou na problém, párkrát se mi stalo že řekl po stránce elektro je vše OK ale proč to nejde nastartovat nevím a to jsem zas věděl já,

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

19.4.2019 v 18:14 | Nahoru | #19

milda08 píše: TomíkN>
Díky za každou radu.Zajímavý to je ale taky k naštvání. Kort když už není co měnit. Tak dnes další zoufalej pokus kterej už nikdy neudělám.Vzal sem mojí pojízdnou MZ a začal měnit díly a zkoušet.A stalo se to že sem to pak vrátil na mojí zpět protože to na té nemocné nefungovalo úplně stejně.A moje to chytla taky.Tak že už mi couvají dvě.Ani nevíte jak sem vytočenej. Kdyby měl někdo zájem můžu naklonovat další.............. .promiň, ale já musel

(reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

23.4.2019 v 21:31 | Nahoru | #20
felixxx>
Tak sem oslovil dva elektrikáře a když jsem jim řekl MZ tak okamžitě řekli ani náhodou.Třetí ho sem dotáhl do dílny násilím a ten si stím taky neporadil. Ale když odjel zkusil jsem to ještě přenastavit na oba dorazy a nic.A pak sem to zase nastavil na 2.5mm a motorka naběhla a šla.Jenže pak sem s všiml že byl odpojenej diodovej můstek.Při připojení motorka zase couvá. Ale proč????????????? Použil jsem jinej nebyl originál ale z jawy 350 a bylo to úplně stejný nejede to. Tak už nevím. A taky sem se smál protože kdybych se naštval tak už není ani jedna.Proč takhle dobrá motorka nemůže fungovat na 4 dráty......................................................

(reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

23.4.2019 v 21:32 | Nahoru | #21
2stroke>
V pohodě, já už se taky směju

2 reakcí na tento příspěvek MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

23.4.2019 v 22:56 | Nahoru | #22
Pokud reaguje předstih na zapojení alternatoru tak ten musí rušit halluv snímač nebo snímací magnet.Zkontroluj všechny spoje i kostry, popř. zkus i přehodit uhlíky(polaritu buzení rotoru).

Naposledy editováno 23.04.2019 23:04:53

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

24.4.2019 v 12:18 | Nahoru | #23

HMS píše: Pokud reaguje předstih na zapojení alternatoru tak ten musí rušit halluv snímač nebo snímací magnet.Zkontroluj všechny spoje i kostry, popř. zkus i přehodit uhlíky(polaritu buzení rotoru).a neleze mu z toho relátka střídavý proud???

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

24.4.2019 v 16:35 | Nahoru | #24
felixxx> Z relé co napájí buzení rotoru?To by musel mít vadnou diodu v můstku a ten píše že měnil,i když origo má 3diody pro buzení navíc,což ten z jawy nemá,tak kdo ví jak to zapojil.

1 reakcí na tento příspěvek MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

24.4.2019 v 16:57 | Nahoru | #25
napada mě jedna věc - VAPE

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

24.4.2019 v 18:38 | Nahoru | #26

HMS píše: felixxx> Z relé co napájí buzení rotoru?To by musel mít vadnou diodu v můstku a ten píše že měnil,i když origo má 3diody pro buzení navíc,což ten z jawy nemá,tak kdo ví jak to zapojil.no právě mi napadá některá ta dioda kdy byla prošlehlá durch a lezl tam střídavý proud mohl by něco odvařit v etz když si tu nemoc naklonoval i do druhé motorky, já si to zjistím osciloskopem mám obyčejný, nebo zajedu 30 km borec má pamětový i se sondama na hlavu motoru, na otáčky, nasnímá ty fotečky napere do lajny a hned se ví kde je problém,

(reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

24.4.2019 v 21:43 | Nahoru | #27
zdenysrx6>
To mě taky napadlo ale neodpálím ho tím taky???????A navíc už sem do toho nasypal víc než stála motorka a to ještě musím opravit svojí abych mohl letos vyject.Tak že úplně neplánuju ještě další extrémní výdaje.Ale díky za radu.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

24.4.2019 v 21:47 | Nahoru | #28
felixxx>
Sehnal sem od kámoše jinej diodovej můstek origo z MZ.Byl z bouraný ale funkční motorky tak ho tam dám a uvidím.Zase napíšu jak to dopadlo.Taky bych tady potřeboval někoho kdo mi to proměří a řekne co je špatně.Tohle je pořád pokus omyl.Takovéhle opravy stojí za houby...................

MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

25.4.2019 v 09:53 | Nahoru | #29
Přesně takové opravy jsou stejně cenné jako houby ... Btw fungoval https://www.myschoolbucks.xyz/

MZ 150 nastartuje ale střílí a občas běží motor obráceně...

25.4.2019 v 11:18 | Nahoru | #30
Vypadá to že jsi to objevil. Protože jestli je jedna dioda prošvihlá tak můstek neusměrňuje a jde tam střídavý proud.
To by mohlo způsobit i to zpětné otočení....
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
MZ etz 150 - nestartuje MZ ETZ 150 GasGun 5 21.9.2020 v 16:30 Delk
Problém s dobíjením MZ ETZ 150 lisakkk 7 8.9.2020 v 16:22 Maxipes_Fík
MZ 150 ETZ brzdový kotúč MZ ETZ 150 jonn3333 4 20.8.2020 v 13:08 MartyR
Dotaz MZ 150 [1, 2] MZ ETZ 150, MZ TS 150, MZ ETS 150 Jezdec76 39 15.7.2020 v 15:45 SkotyCZ
Nejde do otáčok MZ ETZ 150 bruno47 1 4.6.2020 v 16:54 AresMlok

TOPlist